V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

Radyo odpad!

To snad nééé, Johne. To ani nemůžeš myslet vážně, todleto. Sice jsem slyšel ze všech stran, že je to pěkná sračka, ale stejně jsem se na to musel podívat. Bohužel se ukázalo, že všichni měli pravdu. Tenhle film se neměl nikdy natočit, peníze měly být raději rozdány sirotkům a Travolta si mohl alespoň trochu zachovat tvář. V tomhle filmu je totiž tak neuvěřitelně trapný, že jsem z něj málem neudržel večeři v žaludku. A to, že byl do tohohle paskvilu zatažen i můj oblíbenec Forest Whitaker, to považuju jen za shodu nešťastných náhod a jeho chvilkové pomýlení, jinak by tu roli v životě nemohl vzít a každého, kdo by mu ji nabízel, by musel nakopat do zadku tak razantně, až by se z toho onen dotyčný podělal. Shrnuto, podtrženo: Hnus, hnus, hnus!!! ()

Lima odpad!

Scientologický věrozvěst Travolta rozbil prasátko, navlékl na sebe kostým, se kterým by byl prvotřídní pouťovou atrakcí a pomohl tak stvořit poctu svému myšlenkovému guruovi, potažmo zakladateli scientologické církve, L.R.Hubbardovi. Ovšem v tomto případě platí, více než jinde, že z extrémně mizerné knihy dobrý film neuděláte. Obzvlášť, když za kamerou stojí člověk, jehož tvůrčí impotence je obdivuhodná a který se zmůže pouze na kradení (či mám tomu říkat citace?) scén ze slavných sci-fi děl (např.zpomalený průlet skleněnými tabulemi po zásahu kulkou je až do očí bijící agonie replikantky Zhory ze Scottova Blade Runnera). Škoda jen, že samotná scientologická církev nebyla stejně "úspěšná", jako tato Travoltova řitní speleologie, bylo by o jedny vlivné fanatiky méně. ()

svik

Hodnotím za 4.....No berme to jako úlet v obsazení herců možná že by v tomto případě bylo lepří kdyby John hrál nějáký strom nebo keř ale né jednu z hlavních rolí v sci-fi to fakt nééééééééééé jemu patří spečetěné místo v akčních filmech zaměřených na dialogy. příběh na h... no nebudu dál jmenovat prostě skoro všechno , ale na druhou stranu jsme poznali Johna i z jiné stránky. ()

Anderton

Bojisko zem nie je určite najhorší áčkový film všetkých čias. Môže za to véééľmi relatívne solídne akčné finále, ktoré ako jediná sekvencia filmu nepôsobí totálne tupo. Je veľká škoda, že sa tohoto námetu nechytil Emmerich, mohli sme tu mať solídny akčný výplach, plný parádnych trikov. Ešte nikdy mi nebolo žiadneho herca tak ľúto, ako Foresta Whitekera v jeho neuveriteľne trápnej úlohe. Vlastne iba Barryho Peppera, čírou náhodou v tomto filme. No nie je to osud? Toto je film, ktorý bezpodmienečne musíte vidieť a ja iba ľutujem, že som ho nevidel v kine, pretože zdielať taký trápny pocit z videného s ďalšími divákmi musí byť nevšedný zážitok. Ćo sa týka kinodistribúcie, tak Bojisko Zem prekonali o pár rokov neskôr Lovci dinosaurov. Dielo skazy dokonáva dabing Petra Trávnička. ()

lamps odpad!

Dávám sice odpad, ale přesto vám všem ten film vřele doporučuji. Jestli jste si totiž třeba mysleli, že jste viděli úplně všechno od kultovních skvostů až po nejsmradlavější shity od Uwe Bolla, tak Bojiště Země vás dokonale vyvede z omylu. Oba pány scénáristy by měli podrobit důkladné duševní prohlídce, jestli to opravdu mysleli vážně, nebo si z nás všech a také z přítomných hereckých es jenom krutě vystřelili. Jenže já se obávám, že oni to opravdu vážně mysleli, stejně jako producent a "nejzářivější hvězda" filmu John Travolta, který prý tuhle kupu hnoje veřejně vynášel do nebes. A to je právě to, co mi na tom vadilo úplně nejvíce. Čekal jsem, že to bude hovadina, ale že se to bude celou dobu tvářit jako neskutečně cool sci-fi a žhavý konkurent pro Matrix nebo 12 opic, to mě nesmírně vytočilo a utvrdilo v tom odpadovém hodnocení. Prostě nechápu, jak tam Travolta nalákal herce jako Pepper a Whitaker, když ten film neměl snad žádný rozpočet a působí po všech stránkách tak šíleně amatérsky- hrozná kamera, střih, toporné efekty a naprosto hrozivé masky, které vyvolávaly záchvaty smíchu. Travolta se snažil tvářit strašně drsně a sypat hlášky jako správný záporák, jenže jeho styl vtipkování byl asi ten nejsmutnější v dějinách, stejně jako jeho dredy a počítačová pistolka (ještěže jsem to neviděl v originále, Trávníčkův dabing tomu alespoň dodal nějaký nadhled). No a z akčních scén se mi dělalo vyloženě špatně. Místo aby byla jedna odbytá řekněme za minutu, zpomalené záběry ji natáhly na dvě. Ale jak jsem řekl, musíte se na to podívat sami, protože tohle se nedá dostatečně popsat. 15% ()

• V roce 2005 se připojila k sedmi oceněním Zlatá malina ještě jedna, a to pro nejhorší film za posledních 25 let. (Terva)
  • Forest Whitaker vyjadril ľútosť nad tým, že bol súčasťou filmu. (Abiosis)
  • Podľa Martyho Rathbuna, bývalého čelného predstaviteľa scientologickej cirkvi sa jej vodca David Miscavige aktívne podieľal na tvorbe filmu. Po jeho neúspechu poprel akúkoľvek spojitosť s cirkvou a filmom. (Sunwheel)

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (viac)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (viac)