Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

deep

všechny tři kmotry hodnotím stejně a mám je moc rád,ale pro mě je první díl asi nejslabší(tzn. jen úžasný:)).problém je v tom že jsem před filmem četl knížku a chápu že se prostě muselo škrtat,jinak by z toho mohl vzniknout seriál,ale i tak si nemůžu pomoct a spousta věcí mi tady chybí.a dost!tohle zní strašně negativně.sakra tohle je skvělej film,kterej můžu jen doporučit.od kmotra jsem ortodoxní fanoušek ala pacina a samozřejmě brando je prostě strhující ()

pepino

Schválně jsem si nejdřív přečetl knihu. Určitě je to tak lepší. Hned co jsem dočetl poslední věty, vrhnul jsem se na film. Jak jsem tak seděl a sledoval jak přede mnou ožívají všechny postavy a prostředí a věci a vůbec všechno z knihy, měl jsem neuvěřitelnou radost z toho jak skvěle a vyjímečně se to Copollovy podařilo zfilmovat. S celou tou atmosférou kterou je kniha skrz naskrz protkaná. Všechny ty maličkosti které by normálně nic neznamenaly, všechny jsou zobrazeny s tak bravurním umem že jen nestačím kroutit hlavou. Od první scény ( která mi mimochodem přijde jako jedna z nejgeniálnějších, když kamera zabírá Bonaseriho který "žaluje" donovi; a jen na krajíčku obrazu je vidět právě donova ruka a s tím jak kamera oddaluje obraz a pomalu se vynořuje don, tak taky ožívá TEN kterého si čtenář jen představoval, TEN velký padrino.. Opravdu mi při této scéně běžel mráz po zádech.), až k poslední se střídají neuvěřitelné momenty a celá kniha se přetváří v pohybující se obraz, protknutý nádhernou hudbou a obehnaný krásným prostředím, ať už města nebo kouzelných vrchů na Sicilii kam je poslán Michael.....Víc není potřeba říkat. Vše už tady bylo napsáno. Na každý pád jde ale o velice silný film, zvlášť pro toho kdo četl i knihu... ()

dawydx

Neuvěřitelný snímek, jehož překonání není v lidských silách. Vystižením atmosféry, přesným výběrem herců, hudbou, inovativní režií - tím vším KMOTR převyšuje všechny ostatní filmy, které jsem měl doposud tu čest vidět. Můj osobní NO.1 ()

Zai

Genialni dilo, ktere se zabyva tematikou mafie v 30.letech v Americe. Jsem opravdu rad, ze toto dilo se dostalo do rukou Coppoly, jelikoz zfilmovat uz tak dobrou knihu nebylo urcite zadnym lehkym ukolem. Herecke obsazeni je bez chyby, hudba je bez chyby....skoro vse je bez chyby. Nekdy tam jsou az moc dlouhe, a pro me zbytecne, pasaze.To ale moc nevadi. Sve kouzlo to ma. ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 5: Režie, Film, Herec Marlon Brando, Hudba, Scénář. Nominace 2: Herec Al Pacino, Herec vedl. role James Caan.......Bafta 1:Hudba. Nominace 4:Herec Marlon Brando, Kostými, Nový objev Al Pacino, Herec vedl. role Robert Duvall ..... Žebříčky : Afi 1998 3. místo, Afi 2007 : 2. místo, DigitalDreamdoor : 1.místo, Entertainment Weekly : 1. místo. ()

HarveyDent

Tak dlouho jsem slyšel oslavné chorály ke KMOTRovi, tak dlouho jsem poslouchal neustálé povídky, o tom jak je to famózní a bůh ví ještě co. A všechny díly jsem dostal k Vánocům tak jsem si silvestra a nový rok udělal v Kmotrovském stylu. A musím říct že jsem se obával, že kvůli mému vysokému očekávání budu zklamán............ ale nebyl jsem :) KMOTR je vážně mistrovské dílo, které nemá obdoby, jsem ročník 91 takže jsem moc těch gangsterek neviděl, spíš takové ty, kde se víc střílí než uvažuje a vesměs je to blbost. Ale KMOTR je přesný opak, proto pro mě bylo jeho zhlédnutí tak neobvyklé. Filmu vévodí: atmosféra, která vás v některých místech uvede do takového napětí, že já sem třeba u scény, kdy Michael měl zabíjet vydechl až ten policejní kapitán mrskl hlavou o stůl; herecké výkony, když hraje Marlon Brando vypadá to jak,o kdyby nehrál člověk, ale někdo víc; A Al Pacino na něhož přijde hlavně v dalších dílech mu víc než dobře sekunduje. Vše dodělává jako třešnička na dortu Hudba, která se jen sama o osobě stala legendou. Coppola tu prostě ukázal jak mistrně umí povyprávět o drsném životě mafiánů a o všem s tím spjatém . ()

Pai-Mei

Tak konečne som to pozrel a musím povedať, že táto vysoká priečka filmu Godfather naozaj patrí. Skvelé herecké výkony v podaní Pacina a Branda. Zvlášť sa mi ale páčila postava Al pacina alias Michael Corleone, u ktorého sledujeme od začiatku po koniec filmu kompletný prerod z mierumilovného človeka, ktorý odmieta ísť v stopách svojho otca, na brutálneho mafiánskeho bossa, ešte krutejšieho ako bol jeho otec. ()

MarkHoppus

Král všech gangsterských filmů. Kmotr je prostě unikátní záležitost a ne jenom první díl, ale celá trilogie. Coppola předvedl asi nejlepší výkon ze všech, samozřejmě že herci byli také brilantní, ale Coppola odrežíroval na té vůbec nejvyšší úrovni tři téměř tří hodinové filmy a když se u devíti hodin koukání na film o mafiánech nenudíte, tak se díváte na Kmotra. ()

Exix

Pro mě osobně nejlepší filmový zážitek .To co se povedlo natočit Francisi Ford Coppolovi je přímo veledílo ,příběh mafianské rodiny Corleonu vás přímo pohltí.Mafie je nesmrtelná .. ()

LuNaj

Asi těžko ještě někdy uvidím mafiánský film, který by se kvalitou alespoň trošku blížil Kmotrovi. Marlon Brando se na roli neskutečně hodí, dokonce i ten jeho "lehce divný" hlas mi sedí;-) ()

eXavera

Nevím proč, ale před touto filmovou legendou jsem se schovával pěkných pár let. Nedávno mi ale ruplo v hlavě a koupil jsem si knihu Kmotr. Úžasné počtení. Pak jsem si pustil film a doteď nemůžu pochopit, jak se to safra Copolovi povedlo tak dokonale vykreslit a dost možná i překonat atmosféu knihy. Byla nádhera sledoval výkony mladého Al Pacina, Roberta Duvalla a hlavně Marlona Branda. Poslední jmenovaný pán mě prostě uchvátil, v knize jsem si jako padrina představoval zavalitého chlapíka, ale Brando ho povýšil. Jeho gesta, přízvuk, vystupování - mrazilo mě při jeho projevu v zádech. Teď už chápu, proč je Kmotr legendou, jsem zase chytřejší. ()

froid

Tento film mohu vidět znova a znova. Pro mě tam není co vytknout. Copola nasadil latku hodně vysoko a držel jí tak dlouho co to šlo. ()

Asdas

Jednička v prevedení knihy na filmové plátno,nádherná povojnová atmosféra a nevtieravá hudba.Asi najlepší filmový kasting(Brando,Pacino,Duvall,Caan a Keaton)+mocenské hrátky s absolútnym nadhľadom,zvraty v deji,legendárne Pacinove scény a chrapľavý hlas Dona Corleoneho Ps:Moje prvé zoznámenie sa s mojím milovaným žánrom. Btw: Remastrovaná verzia dodáva filmu nový šmrnc ()

kolik27

Pro mě neopakovatelný zážitek v podání Marlona Branda, který zahrál Kmotra s takovou genialitou, kterou velice obdivuji. Jméno Don Corleone mi navždy zůstane v paměti, jelikož to co předvedl v tomto filmu je jedinečné a nepřekonatelné ! ()

gidzitka

Marlon a jeho tampony. Z jatek dovezená autentická koňská hlava. A hádej, co se stane na večeři! Notoricky provařená zápletka fungující i podesáté, příběh epických rozměrů spějící k nevyhnutelnému, mladičký Al Pacino a největší "řemeslník" Brando ve své ikonické roli. I útlocitné dívčí srdce je na straně padouchů, vždyť pro Vita Corleona je "famiglia" vždy na 1. místě! A já dávám (radši) 101%, neboť bych mohla dostat nabídku, kterou nelze odmítnout... ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)