Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

Shitonit

Peckowej film, jednozančně největší klasika ze všech těch takovej. Jenže. Když máte namakaný příběh Kmotr, knížku čtete od první chvíle co umíte číst, tisíckrát a znovu,.. se všemi odbočkami a dalšími navazujícími příběhy, co vám tady budu vyprávět, film mě nedokázal dostat ani zdaleka tam, kam mě kdykoli dostane první vydání v češtině, klenot který se nepůjčuje, neukazuje, hýčká a ..čte pořád dokola. proč ? Zkuste si po pravdě odpovědět na tuto zdánlivě jednoduchou otázku. Proč nás právě příběh Vita Corleona dostal ? Co jsme v něm našli ... ? ()

Bezda22

Přímočará a syrová gangsterka. Je to dokonalej film, až je to skoro děsivý. Není tady k tomu, co říct. Navíc, všechno už bylo řečeno... ()

Mkartaylas56

Dnes již legedární drama mapující několik let z pohledu mafiánských rodin ze 40. a 50. let, jehož úspěch takřka z poloviny tvoří nezapomenutelné herecké výkony jak vedlejších, tak hlavně ústředních herců v čele s naprosto fenomenálním Marlonem Brandem, který mě dokázal usvědčit v tom, že jeho výkon je po právu považován za jeden z nejlepších v historii kinematografie. Mimo to bych tvůrcům pochválil skvělé dobové kulisy a hudbu, jenž dokázaly navodit parádní atmosféru tehdejší doby. Zvratů a pořádně dramatických scén, tu je taky habaděj a i díky nim mohu náležitě ocenit práci scénáristů. Jednoduše jde o jedinečnou kultovku, kterou bych sice na základně svých prvotních pocitů neohodnotil čistou desítkou, ale po opětovném shlédnutí a dlouhém rozmýšlení v ní zkrátka nemohu najít chybu, a tak mi nezbývá nic jiného, než jí ten plný počet po zásluze dát. 100% ()

Duke90

Musím opět začít tím (jak to většinou dělávám), že knižní předlohu jsem četl asi 10 let po shlédnutí filmu a to právě z důvodu, že mě film naprosto uhranul a říkal jsem si, jaká asi bude kniha, když už film ve mě zanechal vynikající dojem. Čili přesně pravý opak v posloupnosti zkoumání daného díla. Dovolil bych si říct, že v tomto případě může "posloupnost zkoumání" zůstat zcela náhodná, protože zážitek z pohyblivých obrázků a natištěného textu na papíře bude téměř stejný. Díky Kmotrovi jsem také nalezl svou zálibu v mafiánské tématice a příběhy těchto lidí mě nepřestávají fascinovat, aniž bych si kdy dovedl představit, že bych se v takovém světě sám pohyboval. S Kmotrem jsem toho ale před 14 lety objevil daleko víc, a to hlavně Branda s Pacinem ale i Jamese Caana, který by si za svůj výkon zasloužil tu nominaci proměnit v sošku a do teď mě z oné "popelnicové scény" stálé mrazí. Brando je samozřejmě vynikající a jeho artikulace se sípavým hlasovým projevem nezapomenutelná, ovšem přerod mladého Pacina v respektovaného nástupce vyráží dech. Bez Kmotra by byl zkrátka mafiánský filmový svět o poznání chudší. ()

mac000

Narozdíl od Golfisty jsem si přál vidět filmovou podobu Puzova Kmotra inhed po jeho přečtení (poprvé v roce 1970 jako "Krstný otec" v Edicii svetových bestsellerov slov. vydavatelství Tatran), ale trvalo mi do roku 1976, než jsem se dostal v Polsku k tomu, abych jej shlédnul v kině . Ale jinak naprosto stejné pocity jako G. ()

Equilita

Nerada píšem negatívne komentáre k takýmto klasikám, ale Krstný otec mi fakt nesadol. Aj napriek tomu, že celkovo nemám rada gangsterské drámy a vybavovanie si účtov medzi mafiánskymi rodinami, čakala som, že ma kultový Godfather bude baviť. Bohužiaľ sa tak nestalo. Dopozerať 3 hodiny nudy bolo ťažké. ()

celticek

Musel jsem si spravit chuť, klasika klasik. Skvělý Brando, Al Pacino v těsném závěsu. Je dobře, že děj kopíruje knižní předlohu. Nikdy jsem nechápal jak přišel Corleone na to, že za vraždou Sonnyho stál Barzini. Z filmu to není poznat než vyláká přiznání z Carla. Tessio byl jasný. Škoda Luca Brasiho, ten by si zasloužil vlastní spin-off, jak je dnes populární. Nestárnoucí evergreen. ()

Davidos305

Mám opravdu hodně rád mafiánské filmy, viděl jsem jich spoustu a kmotr patří mezi ty nejlepší.  Skvělé krimidrama o drsném mafiánském životě s úžasnými hereckými výkony. Prostě klasika ()

wege

Dokoukal jsem Nabídku a musel jsem to viděl. Po deseti letech? Po desáté? Nevím. Ale pořád to i po padesáti letech neskutečně šlape, nic to neztrácí ze svého kouzla. Je to prostě dokonalý, přelomový film v mnoha ohledech. Pokud jsi dobře pamatuji, dvojka byla ještě lepší, nemůžu se dočkat. Pokud byl seriál o natáčení opravdu realistický, je dobře, že si o tak vydupali. Naprosto chápete, proč tam chtěli, nevím, Pacina, proč museli na Sicílii, apod. ()

hrumsrt

Už je to přes půl století, co Kmotr spatřil poprvé ten divácký úžas z viděného mistrovského kousku, a to snad trvá i nadále. Absolutní ikona svého gangsterského žánru, kterému není rovno, až na jednu výjimku, vlastně nic.. Válka skončila, začíná nová doba, v níž se v novém světě odkrývají nepoznané možnosti, které čítá i rozvíjející se potenciál obchodu s drogami. Kmotr je souboj dvou idejí - moderny a tradice. Zatímco Don Vito Corleone hlava jedné z vládnoucích gangsterských rodin v New Yorku zastává názor, že nová možnost byznysu v podobě drog je zlo, který udělá ulice nečisté a nejsou vůči lidem fér, tak tohle pojetí nesdílí všichni. A snadno se najdou takový, které vidina astronomického potenciálu zisku v obchodu s drogami zláká natolik, že jsou ochotni rodině Corleonů svůj názor vnutit. Vyhraje konzervativní, anebo inovativní přístup... Kmotr je příběhem o rodině, o zásadách, které polidšťují ústřední postavy a dělají ze zločinců ctností a charizmatem přetékající hrdiny. Marlon Brando je v roli hlavy rodiny Corleonů absolutně geniální a svým unaveným hereckým projevem navždy vstoupil do dějin kultovních postav.. Tři hodiny okouzlení splývající špínou a krásou organizovaného zločinu, která bez jediného zaváhání představuje úkaz mistrnosti.. A takhle Francis Ford Coppola proměnil geniální předlohu v odkaz lidství! 100% ()

maeb

Fantastický, úžasný, famózní,...není dost slov, které by popsaly tento film. "Is it true?" "Yes." PS: Důrazně varuji před dabovanou verzí! ()

MaJes

Nemám čo dodať, iba na konci som sa obával, že príde o život aj Micheal ( Al Pacino ), ale to by asi film nemal pokračovanie :-) A na margo tej dľžky filmu musím napísať - je to dosť veľa, ale ani trochu som sa nenudil ! ()

HanSolo

Snad vůbec nejlepší film americké kinematografie. Coppolovi se podařilo napsat scénář, který byl snad ještě lepší než původní kniha a zrežíroval to tak, že vzniklo velké mistrovské dílo, které se právem zapsalo do historie. ()

MrMir

Viděl jsem to poprvé až včera (rok 2005) a seděl jsem u toho celou dobu jako přibytý a doslova hltal každičkou scénu. Co víc k tomu říct? Uz se nemuzu dockat az si najdu cas na dvojku, ktera mi lezi doma na stole :o)) ()

Něrpa

Nevím proč se FFC vyžívá v dlouhých utahaných pasážích. Řemeslně dobrá práce, ale nějak to nemá švih. Pacino ještě něco zahrál, ale co tam proboha hrál Marlon? Nic mimořádného nepředváděl. Mimiku měl celou dobu stějně strnulou, což by nejspíš dokázel kdekdo. Na akční film moc dlouhé a na drama moc krátké, protože se tam vůbec neprojasní vztahy. Ani kočka ani pes. Tento žánr opravdu nemusím. Filmy o cti a komorní konverzačky opravdu nejsou mým šálkem kávy. Čekal jsem hodně, dostal málo. ()

deep

všechny tři kmotry hodnotím stejně a mám je moc rád,ale pro mě je první díl asi nejslabší(tzn. jen úžasný:)).problém je v tom že jsem před filmem četl knížku a chápu že se prostě muselo škrtat,jinak by z toho mohl vzniknout seriál,ale i tak si nemůžu pomoct a spousta věcí mi tady chybí.a dost!tohle zní strašně negativně.sakra tohle je skvělej film,kterej můžu jen doporučit.od kmotra jsem ortodoxní fanoušek ala pacina a samozřejmě brando je prostě strhující ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)