Kanadský detektív Louis Burke (Jean-Claude Van Damme) chytí v opustenom dome nebezpečného psychopata a vraha prezývaného Sandman. Tomu sa  podarí Burkea takmer zabiť... O šestnásť mesiacov neskôr sa Burke stane členom špeciálnej jednotky pre zvláštne úlohy, ktorú vytvoril guvernér a poveril ju vyšetriť vraždy spáchané v Harrisonovej väznici. Burke je prepravený do cely ako nový väzeň a jeho kontakt so skupinou sprostredkováva iba právna zástupkyňa Amanda Beckettová (Cynthia Gibbová), vystupujúca ako jeho manželka. A keďže si tí dvaja nepadli do oka, ich fingované manželstvo pôsobí veľmi vierohodne. Za mrežami, obklopený špinou, nepriateľstvom a nedôverou, sa Burkeovi podarí vďaka perfektnému ovládaniu ázijských bojových umení pomôcť niekoľkým väzňom, od ktorých na oplátku získa pomoc pri vyšetrovaní. Dochádza k ďalším vraždám a situácia sa stáva stále nebezpečnejšia. Je zavraždený Burkeov spoluväzeň a on sám skončí na samotke, kde je kruto vypočúvaný  a mučený. Vzápätí je do väznice prevezený Sandman, takže je len otázkou krátkeho času, kedy vyjde pravda najavo a on sa ocitne v ohrození života... (TV Markíza)

otík

Mladičky nabouchaný Jean-Claude je poslán do vězení, aby tam pro polici vypátral, proč tam umírá tolik vězňů. Samozřejmě půjde o krk i jemu a samozřejmě v tom budou namočení nejen dozorci, ale i další policisté. Naprosto klasický akční áčkový film své doby dnes zapadá mezi Van Dammovu filmografii a vymyká se snad jen tím, že film má velmi slušnou atmosféru a je i slušně napínavý. Jinak uvidíme klasiku - Van Damme do sebe občas nechá těžce mlátit, aby v dalším prostřihu někomu nakopal prdel, udělá pár nesmyslných rotaček a v závěru si pokecá s chlápkem, který má do hlavy zaražený pořádný hřeb (opravdu úsměvná scéna, ach jo). Jedno se ale musí Claudovi nechat - v tomto filmu mu to opravdu sekne, je nabouchaný jako snad už nikdy a bouli na čele má ještě malou. ()

Enšpígl

Jean-Claude tady tradičně předvádí své neherectví. Na druhou stranu tady neskope ani moc lidí, samozřejmě nemusíte se bát, belgičan si i tady do pár ksichtíků kopne, ale není to v takové míře jako v jiných jeho filmech. Silná stránka filmu je atmosféra. S filmu je opravdu cítit kriminál a ne filmový studio a díky tomu má v sobě i přběh docela slušnou porci napětí. Závěrečnej souboj je kalorickej jak kráva. NA VHS tohle byl kdysi kult, ale s příjemný překvapením musím konstatovat, že film dokáže bavit i v současný době. ()

Vitason

Vyvážená porce kriminálního rasismu, slizkých vězňů i bachařů a slušné kamery, ve které Svaly (vyrýsované a napnuté na maximum) z Bruselu umravňují spoluvězně kopanci z otočky. Jen je veliká škoda, že je to celé opravdu zvláštně sestříhané a některé scény tak na sebe mají velice špatnou návaznost. Jinak se ale jedná o příjemnou béčkovou zábavu. Pochvala navíc za charismatického Sandmana a krásnou Cynthii Gibb. Jen mi není jasné, jak mi tahle van dammovka mohla před lety uniknout. ()

Bauer

Mám rád filmy z vězeňského prostředí a mám rád filmy s Van Dammem. Je vidět, že filmy ve vězení Van Dammovy prospívají, protože to dokázal tímto snímkem a dokázal to i o 13 let později ve filmu Peklo. Tento film je podle mého názoru vydařený. Troufám si říct, že až na pár chvil nemá žádné hluché místo. Dokonce to bylo i napínavé. Jean-Claude Van Damme hraje velmi dobře a ještě ke všemu předvádí parádní bojové umění, zejména tedy poslední souboj je super! Z herce a padoucha Patricka Kilpatricka šel neuvěřitelný strach Škoda, že dostal málo prostoru, protože jeho role s více prostorem by dodala filmu mnohem hutnější atmosféru. A ještě ke všemu krásná Cynthia Gibb, takže co se obsazení týče nemám žádný problém. Ovšem mám problém se scénářem. Původně jsem chtěl dát 4* a myslím, že by byli i zasloužené, ale když došlo na rozuzlení zápletky ve které se ukázalo, proč docházelo ve věznici k úmrtím, tak jsem si řekl, že to scénáristé naprosto podělali. Takže dávám hodně silné 3*. ()

Haymar

Ještě spolu s Univerzálním vojákem a TimeCopem pravděpodobně nejpovedenější VanDammův film... Bavilo mě to hodně před 17ti lety a kupodivu to pro mě do dneška neztratilo nic ze svého kouzla! Průměrný (ne úplně blbý) scénář, hutná atmosféra a vězeňský prostředí dělají hodně práce, i sám Van Damme tentokrát drží své "rozhoď-nožky" (v rámci žánru) celkem na uzdě a Kilpatrick byl coby Sandman hodně tvrdým soupeřem... Nezapomenutelný závěrečný "fight" ve vězeňské kotelně (i když byl věru notně přitažen za vlasy)! Ale uznávám, že hodnocení v tomto případě dost ovlivňuje nostalgie ()