Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zakřiknutá a zároveň mírně střelená Yeong-ju pracuje jako státní úřednice. Jelikož v místě jejího pracoviště se nevyskytuje jediná osoba, jež by ovládala současný světový jazyk (což při časté konfrontaci s cizinci občas působí drobné problémy), je její nadřízený nucen při poradní svačině roztočit prázdnou láhev a určit tak, kdo se povinně zapíše do kurzů angličtiny, na námitky dotyčného nehledě. Yeong-ju, na niž volba padne, námitky skutečně má, bohužel pro ni neexistuje cesta, jak se školnímu drilu vyhnout. Útěchou pro ni může být, že tvrdé studium anglického „r“ do jisté míry vynahrazuje pohledný frajírkovitý spolužák Moon-su, do něhož se Yeong-ju na první pohled zamiluje. Nelehká cesta za Moon-suovým sukničkářským srdcem může začít. (kiddo)

(viac)

Recenzie (68)

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to vydarená romanticky ladená komédia. Má výborný príbeh o mladej úradníčke, ktorá je vybraná, aby študovala anglický jazyk, keďže aspoň niekto ho na jej oddelení vedieť musí, čo sa jej moc nepáči, ale keď sa na hodinách zamiluje do sympatického sukničkára, ktorého vyvolená musí vedieť anglicky, urobí všetko preto, aby angličtinu pokorila a získala jeho srdce. Ale aj on má na naučenie angličtiny svoje vážne dôvody a to ich vzťahu môže priniesť aj množstvo problémov. So spracovaním som nadmieru spokojný, už len táto tématika učenia sa cudzieho jazyka je v rámci žánru skvelý nápad a našťastie je tu aj výborne využitý. Prvá polovica sa nesie prakticky čisto v komediálnom duchu a je aj z celého filmu najlepšia, jedna výborná humorná scéna strieda druhú, celé je to tak neuveriteľne hravé, nápadité a milé, že ma ani nenapadá, čo tomu v rámci žánru môžem vytknúť, druhá polovica už klasicky prejde skôr do romantického žánru a síce je o trochu slabšia, ako predchádzajúca časť, ale nie je to veľký rozdiel, nadmieru som sa bavil až do konca. A film navyše okrem hlavnej témy sprevádza aj množstvo menších línií, ktoré ma ale tiež dosť bavili, ako vzťah s anglickou učiteľkou, sukničkárova sestra a iné. Ako komédia to funguje skvelo, tento humor ma veľmi zaujal, nie sú to len klasické situácie, aké sa dajú od filmu s touto tématikou čakať, aj keď aj také sa tu nájdu, no skôr mi prišiel dosť originálny, plno situácií je veľmi zaujímavých a zábavných a chválim aj skvelé dosadenie animovaných scén, či už celých, alebo aj menších animovaných prvkov, ktoré niektoré scény výrazne vylepšia, aj keď toto platí skôr pre prvú polovicu, potom sa už humor vyberie čiastočne odlišným smerom. Herecké obsadenie je skvelé, moja obľúbená Lee Na-Young v hlavnej úlohe, síce mi skôr sedí v iných úlohách, ale aj toto zvládla výborne, Jang Hyuk to zvládol skvelo, jemu nemám čo vytknúť a bavili ma aj zvyšné postavy, hlavne učiteľka angličtiny. Réžia a technická stránka sú perfektné, Kim Sung-Su opäť ukázal, že so žiadnym žánrom nemá ani najmenší problém. Síce toto nie je práve typ filmu, ktorému by som dokázal dať plné hodnotenie a navyše tá druhá polovica je už o niečo slabšia, ale aj tak je Please teach me english vydarená komédia, na ktorej som sa dobre pobavil a na plno scén len tak nezabudnem. 79% ()

Faye 

všetky recenzie používateľa

Tuhle obrýlenou státní úřednici si musí zamilovat každý. Je nepřehlédnutelná. V práci, v hospodě, na hodině a jak umí překládat.. „Mám tajemství. Jaké? Jsem prostě tak přitažlivá!“ I když trochu mě překvapuje, že angličtinu chce pokořit kvůli někomu, jako je Elvis „Když se kouknu na tebe.Tak nemyslím na ženy.To je tak příjemný. Myslím jenom na studium angličtiny.“ Přitom o něm nemá valné mínění ani jeho matka „Jak se můžeš tak hloupě otáčet za každou sukní? Tvůj otec měl aspoň vkus. Našel si mě.“. Báječná komedie se spoustou neuvěřitelných hlášek „Umění války stojí na tom, že poznání nepřítele přináší vítězství. Věk? O trochu mladší, než já. Vsadím se, že je po plastice. Ale angličtina... nezávodím! Když jsem poznala nepřítele, ztratila jsem chuť bojovat.“ A mně nezbývá než tuhle vtipnou romantiku všem doporučit, nudit se rozhodně nebudete! A ty skvělé hodiny angličtiny, ty jsou jako ze života : -). ()

Reklama

maddy 

všetky recenzie používateľa

Páááni, tak toto by som nazval aj Please Teach Korea English! Tá kórejská angličtina je fakt dosť hrozná, no o tú tu našťastie nejde. Film srší vtipy jeden za druhým, niektoré vydarenejšie, iný bohužiaľ veľmi nie. Celkovo má viac bavila prvá polovica, pri druhej sa mi tie vtipy už zdali moc na silu vtlačené do príbehu. Ale inak aj tak pekný film, plný viac či menej úsmevných situácii. Škoda, že tá romantika nefungoval hneď od začiatku. ()

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

Údajne jedna z najlepších kórejských komédií. S tým by som zase až tak nesúhlasil. Je to príjemné a je to crazy, ale akosi úplne mimo mňa. Nie je to vyspelá vzťahová komédia a je tu bohužiaľ znova príliš veľa postáv, ktoré sú vtipné a nedostáva sa im dostatočného priestoru. Vzťah medzi hlavnou dvojicou nie je iskrivý. Ťažko som im veril tú ich zamilovanosť. Inak je veľmi zábavné pozerať sa na Kórejcov ako sa učia angličtinu, čo je asi jediné veľké pozitívu tohto filmu. Všetko ostatné mi ale prišlo kŕčovité. Sung -su Kim je predsa len lepší aspoň pre mňa v nie komediálnom žánri. Poslednú dobu sa snažím dopracovať k rovnako zábavnej a milej komédií ako bola My Sassy girl, ale nejako sa mi to nedarí. Možno som mal príliš veľké očakávania a práve preto bola pre mňa Please teach me English, trocha sklamaním. Ako jednohubka dostačujúce. Len si samého seba neviem predstaviť ako sa k tomuto filmu vraciam. ()

Radko 

všetky recenzie používateľa

Spôsob rozprávania využíva v prvej polovici estetiku komixov a počítačových hier. Prekrýva ňou chatrnosť deja. Ten sa dá lapidárne zhrnúť pár slovami: úradníčka ide nedobrovoľne na kurz angličtiny, na ktorom sa zaľúbi. Vratký scenár podopiera spústa ftipných, ftipnejších či ultraftipných epizódiek. Dojatie zabezpečí vedľajšia dejová línia. Bežné životné i vzťahové peripetie v rámci romantickej komédie sú zvládnuté na výbornú. Ocenenie zaslúži situačná a emočná prirodzenosť vlastná aj iným kórejským filmom podobného razenia. Napriek kladom však zároveň v celkovej konštrukcii badať znepríjemňujúce črty podbiehania masovému publiku. Slúžia, ako v kinematografii temer vždy, najmä stotožneniu sa s existujúcim stavom. Napríklad sociálne statusy hlavných hrdinov: štátna úradníčka a predavač topánok. Vzhľadom k deju zabezpečujú u divákov podprahové vnímanie štýlu, že pozri, aha: aj keď máš len veľmi bežné miesto v spoločenskej štruktúre, Tvoj život môže byť vrámci súčasne panujúcich pomerov aj veľmi zaujímavý. Vzťahovo maximálne naplnený a popritom aj spoločensky prospešný. ()

Galéria (14)

Reklama

Reklama