Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

ywulka

Pomalý, tichý, tajuplný a v závere prekvapujúci a mimoriadne smutný. Fascinovala ma atmosféra v zatemnenom dome a a aj jeho okolí, ktoré bolo obklopené hustou hmlou. Taktiež šepkanie počas skoro celého filmu a sem tam nejaký desivý výkrik dotvárajú mrazivú atmosféru. Dokonalé od začiatku až do konca. ()

Dampfer

Napínání až do konce, slova která bezesporu vystihují tenhleten snímek. Bál jsem se, opravdu jsem se bál a to se neprolila snad jediná kapka krve. Strach film vyvolává nečekaným leknutím, u kterého se třeba ukáže, že je z nestrašidelné věci. Určitě vynikající filmový počin co se týče práce s napětím a ještě podotknout, že Nikol Kidman se opravdu překonávala. ()

Izz

Jeden z nejlepších hororů dekády,který se nesnaží diváka,narozdíl od svých žánrových bratříčků,šokovat potoky krve a názorným znázorněním brutálního násilí,místo toho sází na ponurou atmosféru starého domu a zlo tušené spíš než viděné.Konečně někdo pochopil,v čem se skrývá síla největších klenotů tohoto žánru a natočil film,který se k nim může směle zařadit. ()

departed

U filmu, který mě skutečně již od prvních minut vcucl svou potemnělou atmosférou a napětím, které nepolevuje v žádné části, ale pouze a pouze graduje, a u kterého jsem se i párkrát přistihl, jak si pomalu začínám strachy srát do trenek, nemůžu s hodnocením níž. Takhle se točí kvalitní duchařina, kde lekačky fungují, místo aby vyvolávaly smích. A navíc, v momentě, kdy přišlo závěrečné rozuzlení, jsem cítil, jak mi po celém těle vyskočila husí kůže, zúžilo se mi hrdlo a tělo jak kdyby zůstalo ochromeno. Stoprocentní hororová spokojenost. ()

Uter123

Kvalitne spracované dielo ktoré ma nenechala zaspať ešte dve hodiny po dopozeraní. Výborný herci v čele s Nicole, výborná lokácia a mrazivá pani s kontaktnými šošovkami. ()

Nightswimmer

"This House is ours, this house is ours!"...Temne-strasidelne-posobive, horrovo ucebnicove a navyse som uplne netrafil pointu a to sa mi tak casto nestava. Ring a Shining vsak kraluju nadalej, prepac Nicole... ()

Krwel

Řemeslně nesporně vynikající práce, zbytek mě však ničím nezaujal. Kňourající děcka, neurotická Nicol a NIC v nikom a nikde trvajíc neuvěřitelně dlouhou dobu...řadím tedy mezi průměrnou "duchařinu", od které si, nejspíš na pěkně dlouhou dobu, hodlám odpočinout. Nicméně věřím, že svého diváka si bez problémů najde a rozhodně jich nebude málo... ()

Mr.Ondras

Ti druzí je neuvěřitelný film. Na to, že Alejandro Amenábar není čistě hororový režisér, je to víc než úžasné. Zkrátka jeden z nejlepších horrorů co jsem kdy viděl. ()

haffen

Tomuto filmu som sa nejak vyhýbal, lebo filmy s Nicole moc nemusím. A to je škoda, lebo som sa pripravoval o celkom slušnú kvalitku. Asi možno niekedy zmením na ňu názor, lebo tu doslova excelovala. Parádne psycho s nečakaným koncom. Film sa nesie v duchu Šiesty zmysel. Tiež parádna ducharčina a ukážka toho, že filmy o duchoch vedia vyľakať aj bez toho aby sa tam šaškovalo. Viď trapošina Insidious. ()

Margerie

Nicole Kidman v roli, v níž si mě zcela získala. Zároveň jeden z nejlepších duchařských hororů, jaké kdy byly natočené, ta pointa je naprosto dokonalá. Udrží vás to v napětí po celou dobu a nezaregistrovala jsem ani žádné logické lapsy... A ta úžasná kamera! Zkrátka lahůdka, na kterou nedám dopustit. 95% ()

Mictian

žádná vražda, žádná krev, žádné rozkládající se mrtvoly. K napětí postačila skvělý hudební doprovod, šikovná kamera a Nicole Kidman. I když sem to vyděl už po druhé musím říct že stále sem byl naplněn pravým napětím, které čekám od pořádného filmu tohoto ražení. Znovu film který vás velmi překvapí svou originalitou a vyvrcholením. ()

cheonsacz

Fúú... tak takový silný zážitek jsem opravdu nečekala. Děj je napínavý a celou dobu jsem tápala co se to v tom domě vlastně děje. Až do konce jsem netušila o co tam vlastně jde. Opravdu tam straší? Nebo jde jen o halucinace? Doopravdy se to děje nebo je Grace "jen trochu" šílená? Závěr filmu byl opravdu strhující a nečekaný. Rozhřešení záhady pro mě bylo opravdu překvapující a rozhodně jsem netušila jak to skončí až do poslední minuty. Mám ráda horory tohohle typu. Žádné přeplácané efekty, kaluže krve, kupy mrtvol nebo dlouhovlasý duchové s vražednými úmysly typu Sadako. Někdy totiž úplně stačí starodávný dům a dobrý námět. Vždy jsem upřednostňovala asijské typy hororů, ale Ti Druzí spolu s Šestý Smysl a Orphan patří k snímkům, které řadím mezi silné konkurenty asijských (v tomto případě konkrétně japonský) trháků jako třeba Kruh. ()

Šindy

Velmi originální snímek, alespoň pro mě. Vždy jsem si myslel, že horor bez krve natočit ani nejde. Jak moc jsem se v tomhle případě zmýlil. Nicole Kidman je naprosto výtečná, bez debat. Obdivuji Amenábara, jak dokázal vytvořit tak strašidelnou atmosféru bez utrhaných rukou, hektolitrů krve a dalších věcí, které ke "klasickému" patří. Překvapen jsem byl i tím, jak film vyústil. Přesto nemůžu dát pět hvězdiček. Chvílemi jsem se nudil, ale bezpochyby to je velmi dobrý a originální horor. ()

lord-artoo

Magická atmosféra, vynikající hudba a nezapomenutelná Nicole. Na druhou stranu smutně se vlekoucí bezobsažný děj a pointa, kterou jsem už někde viděl (byť nyní o něco lépe zpracovaná). Ne, není to špatné, ale rozhodně ne vyborné. ()

karlee

Velmi pěkně natočeno, výborná atmosféra, ale mně to moc nechytlo, přece jen je to "pouze" duchařská historka bez nějaké nadstavby, jakou má třeba Faunův labyrint, ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)