Zpustošenou krajinou se potlouká tulák (Kevin Costner) se svým mezkem. Na živobytí si vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom z jeho vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Z "přijímače" se mu podaří uniknout a aby při útěku nezmrznul, "půjčí" si z náhodně nalezené kostry pošťáckou uniformu. S cílem zůstat naživu přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených Států... (oficiálny text distribútora)

insky

Tento film sa pre Costnera nezapísal v najlepšom svetle, skôr nopak. Raz som nevedel čo si o tom myslieť, mám dobrú predstavivosť, ale v štýle westernu napodobňovať budúcnosť a roznášať správy, alebo sms, mail? na koňovi, pričom hl.hrdina prednášal ešte aj Shakespeara, čo ja viem...je to asi niečo ako jesť steak so šlahačkou a jahodovým kompótom. ()

m.dodoss

Pro mě výborný film, který nemá ani naivní příběh naopak kdyby byl konec světa a potom tento chaos na zemi tak je zde přesně vidět jak malé činy, malé lži dokážou přivést svobodu... ()

Drslw

Ju-es-ej! Ju-es-ej! Ju-es-ej! Počiatočný šok amerických divákov, že sa niekedy USA môžu rozpadnúť, musí byť čo najskôr preliečený expresnou regeneráciou všetkého dobrého i zlého, ale hlavne amerického, s nevyhnutným uľahčeným záverom, že sa ani v budúcnosti nič nezmení. Turistický sprievodca spektáklom - Kevin Costner. ()

Va33ek

Připadá mi to tak, že jak někteří uživatelé vidí jméno Kevin zpozorní a Costner už automaticky hází špínu. Mě je úplně fuk, že ve světě se to neujalo stejně jako Water world což dost dobře nechápu. Tento snímek zachycuje zrod něčeho tak důležitého, jako je naděje, touha po svobodě a vymanění z tiranie. To vše pro ně znamená něco, tak prostého, jako je doručení dopisu. Film mě velice zaujal a děkuji za ty 3 hodiny krásné podívané s poslechem nejkrásnější hudby, která celý emotivní level vice zesilovala. ()

Jarsey

Zde se nabízí dva úhly pohledu – samotný děj a samotný film. Děj jako takový je poměrně zajímavý, po svržení americké vlády se do čela jakéhosi governmentu dostává samozvaný vůdce generál Bethlehem, Kevin Costner coby prosťáček, kočovný herec, aniž by o to stál, se stane pošťákem, ke kterému se přidávají další nadšenci a poštovní služba jako taková opět dostává tu prestiž, když umožňuje lidem v různých koutech země se spojit pomocí několika poslaných dopisů. Herecké obsazení je dosti průměrné, jediný, kdo to táhne dopředu, je Will Patton v roli generála Bethlehema, který za tuto roli dokonce získal nominaci za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Dostaneme-li se k filmu jako takovému, první, co vyvstane na mysl, je asi to, že je zbytečně dlouhý a nudný. Ano, některé scény by tam být vůbec nemusely, dokonce, mělo-li se jednat o výpravný film, je toho až moc a divák se začne po chvilce nudit. Pokud by se film dobře sestříhal na devadesátiminutový příběh, věřím, že hodnocení by o něco stouplo. ()

J.Trinity

Ze začátku to vypadalo, že se bude jednat o celkem slušný snímek, ale když začal Kevin Costner roznášet poštu to šlo od desíti k pěti. Nějaká ta dobrá scénka se občas objevila, ale jinak žádná sláva. ()

JancakV

Nemám na něj žádné špatné vzpomínky. Celý film nepůsobí snad jen nijak závratnou výpravou. Ale na postkatastrofické sci-fi to je dobrý film. ()

BigJohn02

Zdaleka to není tak špatné, jak všechny kritiky naznačovaly. Costnerovy filmy bývají dlouhé a patetické, tenhle je navíc přehnaně patriotický, ale on to vynahrazuje svým přesvědčivým herectvím. Tom Petty jako Bridge City Mayor vyloženě potěšil. ()

Cuffini

Než mi došlo, v jaké době se vůbec film odehrává, páč jsem si o něm nic nezjistila, mi chvíli trvalo. Docela dlouho. Vůbec jsem nechápala, co se to jako děje. A pak jako cože? Pošťák? Pane Pošťák, to je on! A jdeme si pro vaše muže, mají čest sloužit, bla bla. Já jsem dramatik. Boha jeho, bylo to tak stupidně žoviální, až mě to docela fakt bavilo! Nejvíc smutný ale je, jak jsou i lidé ve skutečnosti přesné ovce, když žijí v útisku. Obrovské davy vystrašených bytostí, neschopní se proti pár vojákům vzbouřit a napadnout tyrana, který je omezuje. Radši žádný život, než takový. Jdu si lupnout xanax. ()

Ways

Neuvěřitelný snímek s hlubokým poselstvím, která samozřejmě hloupý a vševědoucí intelekt nepojme. Obnovená komunikace mezi lidmi, korespondence, jako boj za záchranu lidstva před slepou tyranií. Pro mě velmi zajímavá podívaná a ohlédnutí se do minulosti, která se v tomto případě odehrává v "budoucnosti" Film má mít ducha a tento ho skutecně má. Nechápu zbytečnou kritiku a podhodnocení. Za mě je to dobře napsaný příběh. Doporučuji ()

Hidoshito

Hádám, že to měl být druhý Tanec s vlky, ale tady se Kevinovi nevedlo před ani za kamerou, bohužel.:( Za hrdinství považuji, že jsem to dokoukal, protože se to neskutečně táhne... Ty dvě hvězdy dávám za nádhernou přírodu a celkem zdařilé kulisy postapokalyptického světa. Příběh je neskutečná slátanina - jakási pošťácká telenovela/western. ()

T.E.Elf

Před dvaceti lety jsem to považoval za zbytečně patetickou nudu. Pře deseti lety mi to přišlo jako nenáročná oddychovka hlavně kvůli skvělým záberům exteriéru a výpravě. V kontextu současného dění to náhle s tou patetičností zlé není. A koneckonců, je to fajn pohádka. Poznámky některých přispěvatelů ve smyslu - málo akce, málo krve, málo napětí ... no a co jako? Herci opravdu hrají, kamera zabírá, efekty nepřehnané, resp. jsou uvěřitelné. ()

lorddrizzt

Na film jsem koukal hned po dočtení knihy. Je pravda, že se knihy drželi jen okrajově, děj je časově překroucený, i když určité momenty člověk poznává. Jen se stanou jindy, než v knize. Ale náladu, ducha knihy vystihuje film docela dobře. Film jsem nikdy dřív neviděl, nelákal mě, že se jedná o adaptaci knihy, kterou jsem zrovna četl, jsem si uvědomil až když jsem byl někde v polovině knihy. A jsem rád, že jsem napřed četl knihu a až potom shlédl film. Za mě čtyři hvězdičky za tu adaptaci výborné knihy. ()

StaryJano

"When Sound of Music and John Ford have been coopted by the fascists, what is there left to do but direct a Frank Capra blockbuster?"   -Lukas Foerster ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (viac)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)