Zpustošenou krajinou se potlouká tulák (Kevin Costner) se svým mezkem. Na živobytí si vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom z jeho vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Z "přijímače" se mu podaří uniknout a aby při útěku nezmrznul, "půjčí" si z náhodně nalezené kostry pošťáckou uniformu. S cílem zůstat naživu přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených Států... (oficiálny text distribútora)

Psycho.R

Myslím, že jsem pochopil tu pointu, o kterou tvůrcům šlo. Sic je to dlouhý, ale má to zvláštní postapokaliptický kouzlo, jiný filmy s podobnou tematikou mě dost nebaví - viz. Mad Max. ()

Kingjiri

Vítejte v postapokalyptickym světě, kde proti sobě bojujou pošťáci a hrůzostrašná rasistická "armáda", která vládne celym USA, přičemž však nemá víc vojáků, než kdejaká Horní dolní obyvatel. Takhle trapnej scénář se prostě nedá vyprávět dýl, jak dvě hodiny (i to je dost), natož téměř tři hodiny. Pokud měl Kevin Costner ambice navázat na úspěch Tance s vlky, tak totálně pohořel. Jestli bylo jeho cílem vytvořit postapokalyptický scífko na jednu projekci se silně béčkovym námětem a zbytečnou dávkou americkýho patriotismu, pak zřejmě uspěl. Pokud bych měl něco pochválit, pak by šlo o pár hudebních motivů a Costnerův hereckej výkon, všechno ostatní oscilovalo někde mezi nudnym průměrem až podprůměrem. ()

ExpertAsie

Jednoduchý a prostý ideologický film, že v podstatě jeden člověk může změnit celkový nadhled ve vnímání v krušných dobách a může se jedním činem změnit principy a hlavně myšlenky změnit ku lidem přes Pošťáka. ()

MilesTeg

Včera v bedně Pošťáka zase opakovali a když jsem to shlédl došlo mi, že dvě hvězdy jsou málo. Roland Emmerich točí větší patlaniny a ekonomicky to vždycky projde. Tohle je ten typ filmu, u kterého můžete vypnout mozek a sledovat, jestli USA pozvedne ochotník nebo prodavač kopírek. A když ho zapnete, dojde vám, že v důsledku je to skoro jedno :-) ()

Dexx

Ten film není vyloženě strašný, znám spoustu horších. Jeho hlavní problém je, že je to jedna velká nuda, chvílemi až nebetyčná. Přebývá mu aspoň hodina navíc, nehledě na to, že i po zkrácení by z toho bylo tak akorát podivné, evidentně drahé béčko s minimem akce a minimem příběhu. ()

hiczech

Jeden z nejlepších Costnerových filmů ale i rolí. Přiznám se, že po jeho shlédnutí jsem o něm ještě dlouho přemýšlel v pozitivním smyslu toho slova a tak to u dobrého filmu má přece být. Neotřelý námět, slušný scénář jen s jednou dvěma drobnými chybičkami. Ani herci se nemuseli za svoje role stydět. Nemám tomuto snímku co vytknout. Doporučuji. ()

Bukiet odpad!

Řval jsem smíchy při scéně, kdy pošťák mine chlapce s dopisem v ruce a vrací se, aby si psaní za jízdy vzal. A na závěr této nejvtipnější scéně filmu dokonce udělali sošný pomník. ()

art

myslim ze se to s americkym patriotismem prehani. Totiz jak jde o ameriku, spusti se hned vlna nevole. Pokud se od toho clovek oprosti, vyjde mu celkem prumerne sci-fi a ja se docela bavil (samozrejme nebrat realisticky vazne:)). ()

winstonik odpad!

A to som si myslel, že pod Fontánu pre Zuzanu 3 a Trhala fialky dynamitem sa už nedá padnúť. Ale dá sa. Tento film totiž zabíja zdravý rozum pomaly a pozvoľne, tri hodiny. ()

Tiiso

Výpravné sci-fi pojednávající o příbězích přeživších skupinách lidí, kteří hledají mír a klid. Výprava a realizace je opravdu skvělá. Herecké výkony jakž takž také. S dějem je to už na štíru. Nejsem totiž americký vlastenec který každou neděli vstane a vyvěsí na verandě vlajku. Ačkoliv by jsme jim to mohli závidět. A tak mě první polovina se svou apokalypsou nadchnula, ale druhá se svým patosem a sochou pošťáka už tolik ne. Záleží z jakého hlediska se člověk na příběh podívá. Kdykoliv si film pustím, tak v něm najdu spousty hezkých scén, především vizuálních a snímek dodivám až do konce. ()

Myrddin

Souhlasím s golfistou, určitě docela hodně dobrej nápad, ale některý scény sou až k smíchu a na tenhle nápad je to až pekelně dlouhý, např. u Pána prstenů to nevadí (spíš naopak), speciální edice má skoro čtyři hodiny a přesto přetéká dějem. U Pošťáka jsem to skoro nudou nevydržel do konce, přemýšlel jsem i o dvou i o čtyřech hvězdách, ale zvolil jsem prostřední cestu... ()

Neuge

Neuvěřitelně mě fascinoval ten postapokaliptický svět plný zeleně a krásně modré oblohy. Ty kostýmy, hudba, dialogy. Tohle musí být skutečně neprokouknutá parodie na film. Vzhledem k tomu, že sem se téměř celou dobu musel smát, ač to nejspíš záměr autorů nebyl, tak tu 1* dám. ()

iKosser

Fuj, ble, nudanudanuda. Hrozný se koukat až do konce, navíc když jste ještě natěšení, protože tanec s vlky byla opravdu paráda.... ()

Petike odpad!

Je to ohavná patetická adapt... Čoby adaptácia ! Ten film je výsmechom inak celkom dobrej a peknej knihy - a nemá s jej filozofickým ladením spoločné takmer nič... Ten proamerický pátos je tu absolútne prehnaný, nekorešponduje s pôvodným príbehom, pridali sem anarchistických náckov ako hlavných zloduchov, a Poštár proti ním povedie vzburu a všetko spasí... Ts, ts... Okrem Poštára, jeho oslíka, potulného hrania divadla a vráteniu nádeje obyvateľom donáškou nedoručených listov nezostal z knižnej predlohy v tomto filme kameň na kameni ! Najhnusnejšie veci na filme : Ani ten americký patriotizmus by až tak nevadil, ale ono je to všetko také prehnane sentimentálne... Hrdinovia čiernobieli... Atmosféra kolísavá - takmer slabá. Výprava až prehnane pripomína béčkové filmy tohto inak zaujímavého žánru. Herecké výkony taktiež veľmi premenlivé, celkove však nič moc, a to aj u Pattona a Costnera. Ani sa nečudujem. S takými plochými, komiksovými, jednostrannými postavami veľa vody nenamútite, ani keby ste boli Gary Oldman. :-) Mnoho samoúčelných a zbytočných scén, ktoré film len umelo predĺžujú, nedodávajú mu na kráse a pokojne by sa bez nich zaobišiel. Ďalej máte často pocit, že tu takmer absentuje nadhľad, sebairónia, či troška zdravého humoru. Ten film sám seba berie prehnane vážne ! A občas to už pôsobí ako Costnerova tichá a egoistická sebapropagácia (veľký hrdina, na ktorého sa koncentruje takmer každý jeden štvorček filmu, postavenie pomníka v závere na jeho pamiatku, atď.). Ten film je proste neskutočný ! V zlom slova zmysle... Už-už niektoré scény vyzerajú byť priamo výborné a pamätihodné, no vzápätí to s prepáčením po****ú absolútne nemožné repliky a činy hlavných postáv. Film taký nevývážený a rozkolísaný, až je jeho pozeranie doslova rodeom... A ako je doparoma možné, že aj starší ľudia, ktorí poznali mierové časy pred vojnou a anarchickým svetom, o ňom hovoria, ako keby to boli už stáročia staré mýty ? Do všetkých áut tak rýchlo - za pár, ani nie desať rôčkov - došiel všetok ostávajúci benzín, že nik ani nepomýšľa na ich použitie ? Nelogickosť, nelogickosť... Najlepší na tom filme je nakoniec ten chudáčik oslík, ktorého "zlí náckovskí chlapíci" zabijú a uvaria na večeru už po prvých pár minútach filmu... :-) Radšej si prečítajte tú knihu, tá je oveľa lepšia a zaujímavejšia, i keď nie veľdielo... Zaujímavé komentáre: Galadriel, Lima, Djkoma, gouryella ()

TommyDiamond

Kevin Costner v uměle vytvořeném velkofilmu. Myslím, že kniha ( i když jsem ji nečetl) byla mnohem lepší než film. Post-apokalyptická budoucnost a kovbojové na koni se samopaly. Jediné co opět spojí rozpadle spojené státy je pošťák. Pro mě byl film dlouhý a nudil (hlavně první půlhodina). Costner prostě jako režisér selhal. ()

Knor

S takovým nízkým hodnocením jsem čekal něco trochu horšího a mix postapokalypsy a westernu mi vůbec nevadil. Costner chtěl určitě stvořit dojemnej epos podobně jako, když tančil s vlky, ale tady to zkrátka už nešlo, ať se snažil sebevíc. Přitom hudba super, opravdu velká výprava a Costner je sympaťák ať hraje cokoliv. Bohužel to sráží chabej scénář, minimun zajímavých postav a ten hnusnej americkej patriotismus, kterej párkrát nesnesitelně vypálí. Ale i tak to docela ušlo a nebyl jsem znuděnej. ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (viac)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)