Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Existujú dve policajné akadémie, a pretože  radnica nemá dostatok financií, jednu z nich sa rozhodne  zrušiť. Je zostavená špeciálna komisia, ktorá má po celý rok sledovať výcvik nových kadetov, metódy výuky a schopnosť využiť nabité vedomosti v praxi. Na základe výsledkov zvážia, ktorá zo škôl je lepšia a zaslúži si prežiť škrty v rozpočte. Jednu akadémiu vedie veliteľ Lassard (George Gaynes), druhú jeho rival, kapitán Mauser (Art Metrano). Keď Lassard vidí „materiál“, z ktorého by mal vycepovať skvelých policajtov, ešte nemotornejšiu zmes postavičiek ako v predchádzajúcom období, je síce zdesený, ale nakoniec dostane geniálny nápad! A tak sú tu opäť: Mohutný černoch Moses, háklivý na každú narážku týkajúcu sa farby pokožky, imitátor zvukov Larvell Jones, nesmelá černoška Laverne Hooksová s detským hlasom, fanatický pištoľník Tackleberry, rázna sexi seržantka Callahan a samozrejme Corey Mahoney (Steve Guttenberg). Absolventi policajnej akadémie, ktorí sa po úspešnom nasadení vracajú na pôdu školy, aby pomohli veliteľovi Lassardovi vyriešiť problém, tentoraz v úlohe inštruktorov. Musia sa vyrovnať nielen so zverencami, ale aj s množstvom nástrah a pascí, ktorými sa pokúša náročný výcvik narušiť zákerný Mauser. A ako to býva, dostanú kadeti v závere náročného výcviku príležitosť osvedčiť svoje vedomosti v praxi, keď je v priebehu honosnej párty unesený starosta mesta... (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (250)

Maynard. 

všetky recenzie používateľa

Po prvním dílu je trojka moje nejoblíbenější... Neskutečně moc film oživily nové postavy a to kadet Sweetchuck a kadet Zed. Pokaždé mě rozesměje jak tito dva nováčci spolu sdíllí společný pokoj :o). Závěrečná honička na skůtrech se mi vždycky líbila a líbit bude. Stejně si tak nějak pořád říkám, jak je možný, že se mi to pořád tak líbí...Nu což, musím letět, mám něco rozjednanýho v Modré ústřici, tak zatím :o) ()

GTS_PUNK 

všetky recenzie používateľa

Režisér Jerry Paris, ktorý sa podieľal aj na druhej časti filmovej série z policajného prostredia, sa o rok neskôr vracia s ďalším pokračovaním. "Staré známe" tváre, ktoré divák pozná z dvoch predchádzajúcich častí, sa vracajú na policajnú akadémiu, kde začínali, aby ju pomohli komandantovi Lassardovi (George Gaynes) udržať pri živote. Partia svojských policajtov dostane na starosť skupinu ešte svojskejších kadetov, ktorí túžia po ochrane práva a spravodlivosti v nemenovanom americkom meste. Na prvý pohľad sa tento námet javí ako pomerne zaujímavý, pretože zdanlivo sľubuje nielen nové postavy, ale aj nový zábavný príbeh. A aj keď je časť týkajúca sa postáv pravdivá, časť príbehová už tak ružovo nevyzerá. Jej hlavným problémom, zároveň problémom celého filmu ako takého, je skutočnosť, že až príliš vychádza z príbehovej línie prvej časti z roku 1984. "Recykluje" a upravuje už raz použité vtipy a humor, ktorý v prvej časti síce dokáže pobaviť, ale sledovať v podstate to isté znovu tu, je už trochu unavujúce a neoriginálne. Tvorcovia tu narážajú na všeobecný problém dlhých filmových sérií, pri ktorých im postupne dochádzajú nápady, a tak sa touto "recykláciou" snažia priviezť späť k životu už raz použité prvky. Ako je však známe, zväčša takéto znovupoužitie nefunguje, čo sa potvrdzuje aj v tomto prípade. Jednoducho, opakovaný vtip už nie vtipný. Príbeh síce divákovi ponúka odlišnú dejovú zápletku, ale keďže celá táto séria stavia na situačnom humore, príbeh nie je jeho najdôležitejšou časťou a nemá taký veľký vplyv na celkovú kvalitu snímku, narozdiel od spomínaného humoru. Niektoré scény síce pobavia, o tom žiadna, ale minimálna originálnosť v nich určite nenadchne. Za najsilnejší prvok filmu tak možno považovať postavy, minimálne niektoré z nich. Medzi tie, ktoré diváka zaručene pobavia a dokážu v ňom vzbudiť väčší záujem o filmové dianie, možno zaradiť skvelého Bobcata Goldthwaita v roli Zeda, Tima Kazurinskeho v roli Sweetchucka, ale aj Briana Tochiho v roli Nogatu. Ani z ich strany sa síce nejedná o nejakú hereckú extratriedu, ale šialenosť Zeda, zakríknutosť Sweetchucka a japonský stereotyp Nogatu jednoducho v celom tom mixe priemernosti a znovu použitého situačného humoru, bavia najviac. Police Academy 3: Back in Training neprináša v rámci celej série nič nové alebo prevratné. V podstate sa jedná iba akýsi re-make prvej časti s novými postavami v roli kadetov a "starou gardou" ako inštruktormi. Príbehová časť je skôr zanedbateľná, než dôležitá, humor okopírovaný a mierne upravený a všetko ostatné maximálne priemerné, dýchajúce typickou filmovou atmosférou osemdesiatych rokov, ktorá je podčiarknutá záverečnou naháňačkou na vodných skútroch. Opäť raz tu znie aj soundtrack Roberta Folka, ale aj ten už akosi stráca na sile a mizne v priemernosti celého filmu. ()

Reklama

farfalla 

všetky recenzie používateľa

Jednu akademii mají zavřít. Mauser s Proctorem škodí, co můžou, i kdyby měli o obočí přijít. S Proctorem se podíváme zpátky do Blue Oyster klubu. Zed si najde nového kamaráda pana Sweetchuka (psy s baterkami). Nakonec o všem rozhodne honička na vodě. Zed je takový milý a citlivý kluk (test v plynové komoře), ale potkat bych ho nechtěla. ()

videofil 

všetky recenzie používateľa

Ze všech prvních čtyřech dílů, které jsem měl možnost vidět, se mi právě tento líbí ze všeho nejvíc. Hlavně ta závěrečná, několikaminutová honička na vodních skútrech. Dobré jsou také gagy, které jsou mezi Zedem a Sweetchuckem. Chtěl bych opravit jednoho uživatele, který napsal, že je to poslední díl se Stevem Guttenbergem. Není to pravda, zahrál si totiž ještě ve čtyřce. V malých rolích se zde objevili dvě budoucí seriálové hvězdy - David James Elliott (známý jako Harmon Rabb z JAGU) a herečka Shawn Weatherly (hrála v první sérii Pobřežní hlídky ). Co se týče dabingu, kvalita je stejná. I když v tomto díle nedabuje Guttenberga Pavel Trávníček, ale Gustav Bubník. Je to sice dobrý dabér, ale na Toma Cruise, Charlieho Sheena nebo Stephena Shellena se hodí víc. Ke Guttenbergovi moc nepasoval. ()

tron 

všetky recenzie používateľa

„Bol veľmi nahnevaný. Padali aj silné slová. Nadávky. Dokonca talianske. Niektoré boli aj írske, myslím. Inak som ale optimista. Nepochybujem, že uspejeme. Možno.“ Všetko, čo malo v 80. rokoch úspech, bolo okamžite podojené v nekonečnej sérii pokračovaní. Najviac sa to týkalo hororov, ale skutočný rekord trhla zrejme až séria Policajná akadémia. Tá rok čo rok prišla s ďalším pokračovaním. Trojka sa v kinách objavila rok po premiére dvojky a ako dvojka oproti jednotke, aj ona oproti dvojke je ešte bláznivejšia, ešte mohutnejšie utrhnutá z reťaze, miestami ako keby až s „kresleným“ humorom. Prvý diel oproti zvyšným pôsobí ako smrteľne vážna realistická krimi. Ako dvojku, aj trojku natočil Jerry Paris, ktorý ešte v tom istom roku zomrel vo veku 60 rokov na mozgový nádor. Novou posilou sa stáva Brian Tochi ako Nogata (dovtedajšia hviezda série Pomsta šprtov), ktorý do USA prichádza v rámci medzinárodnej výmeny. Vracia sa obľúbená dvojka Bobcat Goldhwait ako šialený Zed a Tim Kazurinsky ako okuliarnatý Sweetchuck; prvý hral v dvojke šéfa zločincov a terorizoval druhého, v trojke sa obaja predstavujú ako policajní kadeti. Pôvodní kadeti (Mahoney, Hightower, Tackleberry, Jones, Hooksová) sú už skúsení policajti, ktorí kadetov zacvičujú. V meste sú však dve akadémie a jedna musí byť zrušená. Okolo tohto sa točí celá zápletka a musím sa priznať, že mi vôbec neprekážalo, že je taká jednoduchá a priamočiara a v podstate ani nemá scenár, ale pozostáva len z voľne poprepájaných komických vystúpení. V trojke prichádzajú gagy, ktoré by postavy buď neprežili, alebo prežili s ťažkými doživotnými následkami. Nevadilo mi to v Sám doma  a nevadilo mi to ani tu, no predsa len ma viac bavili rafinovanejšie vtipy ako baterky, vlčiaky alebo identifikácia páchateľa. V trojke realitu nikto nerieši: vidno to nielen na tom, že sa k uniformovaným strážcom zákona v službe bežní civili správajú ako k odpadu, ale tiež z neortodoxných postupov samotných policajtov, kedy po civilov strieľajúc z kuše, alebo ničia verejný majetok streľbou na verejnosti. Na trojke sa mi páčilo, ako tu všetci ťahajú za jedno lano, sú zohratí (spevácke vystúpenie), matadori pomáhajú kadetom, držia pri sebe. Asi starnem. Akčné finále je každopádne i vinou amatérskych dvojníkov a nízkorozpočtových kaskadérov (doslova čakajúcich na úder od herca zaneprázdneného mlátením iného kaskadéra) útrpné. Rovnako tak osemdesiatková záľuba v karate. Potešil ma väčší priestor pre senilného Lassarda, ktorý to miestami dáva už až niekde na Lloyda Bridgesa z Horúcich striel. Samozrejme nemôže chýbať návšteva baru Modrá ustrica. V malej roličke môžete zahliadnuť Davida Jamesa Elliotta (neskôr hviezdu seriálu JAG). ()

Galéria (63)

Zaujímavosti (24)

  • Bubba Smith (Hightower) má strach ze žraloků a byl vyděšen k smrti, když se točila scéna, kde stojí ve vodě a drží člun. (HellFire)
  • Pôvodne sa počítalo s tým, že sa táto časť natočí spoločne s Policajnou akadémiou 4 (1987), obe pod režijným dohľadom Jerryho Parisa. Jeho zdravotný stav sa však počas natáčania trojky natoľko zhoršil, že ďalšiu časť musel natočiť Jim Drake. (beso74)
  • V scéne, kde na vode preskočí Mahoney (Steve Guttenberg) zo svojho vodného skútru do člnu, tak bojuje s gangstrom v červenom saku, no v ďalšom zábere, kedy ho vyhodí z člnu, už gangster sako nemá. (Odpocivadlo)

Reklama

Reklama