Walter Fielding Jr. (Tom Hanks) je úspešný právnik a daňový poradca. Všetko, čo zarobí, však dokáže prehýriť jeho rozmarný otec (Douglass Watson). A tak Walter žije s čerstvo rozvedenou huslistkou Annou Crowley-Beissartovou (Shelley Longová) v dome jej bývalého manžela – dirigenta Maxa Beissarta (Alexander Godunov). Max sa vracia z turné a Walterovi s Annou nezostane nič iné, ako si hľadať nový domov. Vďaka „výhodnej“ kúpe, sprostredkovanej priateľom Jackom Schnittmanom (Josh Mostel), kúpia na prvý pohľad krásny a priestranný dom. Opak je však pravda. Na čokoľvek siahnu, exploduje, zrúti sa, v najlepšom prípade iba nefunguje. Pôvodne zamýšľané drobné úpravy sa menia na väčšie, až nakoniec musia urobiť generálnu rekonštrukciu. Skrátka – dom za všetky peniaze. Po štyroch mesiacoch je parta budovateľov – dohodená po známosti – v najlepšom. Obom hrdinom už tečú nervy a ich pôvodne nežný vzťah sa mení na utrpenie. Situácia sa skomplikuje, keď Anna hľadá útechu u svojho ex manžela, ktorý si ju chce silou-mocou získať späť... (TV JOJ)

lucijelucije

Dobrá a bláznivá komedie, určitě se zasmějete a T. Hanks se svým už tehdy herecky výborným výkonem přispěl ještě k lepší zábavě. Určitě nadprůměrný film. 7/10 ()

peetriss

Tradiční zástupce Hanksových bláznivě komediálních osmdesátek, kde se pracuje s velmi jednoduchým předmětem zchátralého domu, který zpočátku funguje dobře, ale postupem času se ukazuje, že na utáhnutí celovečerní komedie nestačí a s přibývajícími minutami jí dochází dech. ()

GreatestFan

Hodně vtipné, asi jako dejme tomu... němé grotesky s dialogy : ) tyhle filmy o obřích domech z karet mám na pobavení dost rád, postupem to ale začne docela nudit. ()

Greg25

Je to typická osmdesátková komedie, kde jsou některé humorné scény a prvky hnány až za hranici nadsázky, takže máte pocit, že je to už trochu moc neuvěřitelné i na takovouto komedii. Nicméně zábavné, byť ne úplně humorné. Svojí zásluhu na zábavnosti má jistě i vynikající Tom Hanks a skvělá Shelley Long, jíž bych vyzdvihla ještě o kousek výš, protože její postava má typicky (v podobných komedií obvyklé) sklony sklouzávat k hysterii, ale Shelley Long skvěle balancuje na té hraně grotesknosti a k té nepříjemné hysterii nesklouzne za celou stopáž ani na okamžik. 60% ()

Rathalos

Smial som sa skoro cely film a to je zaklad k tomu,aby vznikla jedna z naj komedii minuleho storocia,vzdy sa k tomu rad vratim a pozriem si to...:-) ()

Ladicz3k

Říkal jsem si, že dnešní komedie, až na většinu výjimek stojí za starou bačkoru a, že je čas shlédnout ty o kterých ví málokdo a které jsou nedoceněné a tahle pro mě zaručeně je ! Výborný Tom Hanks a scény ze kterých mi smíchy tekly slzy. Pro mě skvělá komedie a 5*. ()

MickeyStuma

80. léta byla pro mladého Toma Hankse obdobím komedií a tento je jeden z nich. Příběh sleduje mladé manžele koupíc si starý dům naplněný až po okraj problémy a závad. Dějovou linkou je tedy snaha tento dům dát zase dohromady a zvelebit ho. Jenomže jak už to tak v životě bývá, není to nic jednoduchého. Naprosto skvělý snímek, který svým humorem velmi často balancuje na hranici mezi komedií, sitcomem a groteskou. Nestárnoucí děj plný gagů a vtipných situací nezklame ani dnes. ()

Narciska

Ad absudrum, nevadí, hlavně když je to k smíchu. Ale místy až moc přitažené, v kombinaci s bývalým manželem střídavě nevkusné či pohádkové... ()

VerenaLord

Hanks je skvělý! Nebýt jeho, asi by tento film stál celkem za nic. K první půlce nelze nic vytknout, ta druhá už je o poznání horší kvality. Nelze mít přehnané očekávání, pobavit se sice dá hodně, ale jinak jen lepší průměr, který však neurazí. ()

danny_21

Vtipná komedie nevybočující z mustru hereckých začátků Toma Hankse, tentokrát o renovaci starého domu. Přesto ale musím uznat, že ta triviální zápletka byla docela vtipně podaná, se spoustou podařených gagů jako třeba ten s propadnutou vanou, ten byl k popukání, stejně jako výborný Hanks - 75 % ()

boni

Milá komedie starých dobrých osmdesátek. Toma Hanksa mám jako herce rád a tohle je jeden z jeho prvních větších filmů, kde dokazuje, že talent má od pána boha. Ubíhá to v slušném tempu, zasmějeme se v pravidelných intervalech a scény s tím, jak se rozpadá dům, jsou opravdu hodně vtipné. Viděl jsem to už 2x, líbilo se mi to, ale přesto nedám více než 3*. Nevím, mně k vyššímu hodnocení chyběl nějaký větší šmrnc toho filmu, neumím to ani přesně popsat, ale každopádně mohu doporučit - na víkendové odpoledne ideální film. ()