Nezvestní

• Česko Ztraceni (viac)
Dobrodružný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (viac)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiálny text distribútora)

Xeelee

Pilotní film: Zraněný člověk se vzbudí v džungli. Když se dostane na pláž, tak se nám naskýtá neuvěřitelný pohled na zbytky ztroskotaného letadla a přeživší pasažéry. Záběry z pláže jsou zahrány a natočeny tak bravurně, že mě vrhly na pláž, kde jsem vše v šoku po havárii sledoval zpovzdálí. Když se situace konečně uklidňuje, tak se z džungle začínají ozývat děsivé zvuky, na cestě k pilotní kabině tajemné obrovské monstrum zabije pilota a nechá ho ležet vysoko ve větvích stromu. Sawyer pak na cestě za signálem zastřelí ledního medvěda a Sayid na kopci zachytí víc jak 16 let staré volání o pomoc. Na tomhle místě je něco moc divného. Zabilo je to. Zabilo je to všechny. Už zde se projevil vynikající scénář a herecké výkony, které objasňují první flashbacky. ***** ()

Sofia

Skvělé, napínavé a hodně návykové. Po 1.skvělé řadě příšly poněkud zmatené 2. a 3., o to víc mě potěšila 5., kde bylo hodně vysvětleno (a kupodivu to i dávalo smysl). Poslední 6.série byla bohužel hodně zmatená a konečné vysvětlení hodně neuspokojivé. Za pár let to dám možná celé znovu od začátku do konce a pak to i možná pochopím :-) ()

Ilicka

Po třech sezónách mě původní nadšení téměř opustilo a u seriálu jsem ke konci třetí sezony zůstala hlavně ze setrvačnosti. Ačkoli neupírám LOSTu jisté kouzlo (proč jinak bych trávila čas sledováním něčeho, co nechci), už to pro mě absolutorium nebude. Mám jeho postavy ráda, ale stále víc se mi to zdá přitažené za vlasy... (Pro mě nejlepší epizody: 116, 207, 220, 223, 306 a 321) - 21.6.2007 ()

ARI50

Na poprvé mně ani tak nějak neohromil, bylo to pro mě hodně divné a nechápající, ale po delším čase jsem jsi řekl že to musím vidět znovu cele a zaměřit se jen na to, a nelitoval jsem, úžasný serial v některých věcech a případech jsi říkáte CO? PROČ? ale postupem času jak díl po díle běží vám to do sebe zapadá jako puzzle prostě špička mezi seriály určitě. Ostrov je úchvatný a herci svoje role sehrály výborně každá série nás přiblížila k pravdě jsem spokojen je hodně postav co jsem si oblíbil ale zase jako vždy postavy co ne. ()

Jenda

ČSFDOscar '07 - Seriál.......... Seriálů s takovým spádem se moc netočí...Zajímavé díly, po kterých prahnete po dalších informacích se střídají s o něco slabšími, ale promyšlenost celé zápletky, tedy do té míry, co jsem do ni stačil vhlédnout, je téměř ohromující. Je jen škoda, že druhá serie neni zátím tak lákavá jako ta první... (23.03.2008) Každá další serie škodí, seriál se postupem doby stává spíše otravným, než zábavným ()

Dharter

Ztraceni jsou dokonalí, a to pochopí jen ten, kdo už tento seriál celý viděl. Po skončení seriálu se však fanoušci rozdělili na dvě skupiny - živáky a mrtváky (já se řadím k těm druhým). Každá skupina má své přesvědčení, ale jen jedna má důkazy pro své tvrzení (ale to zas negují živáci). Skupina mrtváků má teorii Mežas (mezi životem a smrtí). Problém je, že mnoho živáků nesledovalo těch dlouhých šest let stejný seriál, takže tam je ten problém. Živáci jsou rozhodně poněkud na nižším stupni poznání, což je zajímavé, protože o nás vůbec netvrdí, že jsme níž; pouze, že jsme sekta s uzavřeným, nepochopitelným věděním (v rámci dekódování děje seriálu). _ _ _ No, už mnohokrát se lidstvo přesvědčilo, že jinak než s dualitou, trvalým bojem dobrozláků proti zlodobrákům to nejde. Seriál Lost je toho důkazem (tak, jak byl tento seriál zakončen). Seriál čerpá nejen z historie Egypta; Červené Dolní země/Bílé Horní země, které byly před sjednocením prvním faraónem oddělené; ale taky z historie semitských „Židů“ Akkaďanů a nesemitských Kengirů/Sumeřanů (což vlastně znamená, že Šémité, stejně jako starověcí Egypťané, byli nesumerského původu, a drze si dodnes nárokují právo na Veliký Izrael -- a, že SUMeřané byli SEMitští). ✔ _ _ _ Vysoce kvalitní cz titulky ke všem šesti sériím ke stažení zde. ()

luka4615

Zhruba do konce třetí série se jedná o precizní dílo, v němž není o napětí a vypointované scény nouze. Všechno funguje zcela dokonale a Vy máte pocit, že se koukáte na něco opravdu výjimečného. Bohužel, od čtvrté série se to celé začíná tak nějak táhnout, staré osvědčené režisérské a kameramanské triky už nefungují jako kdysi, což jde také ruku v ruce s čím dál tím zamotanějším a bohužel i hloupějším scénářem. Posledním hřebíčkem do pomyslné rakve je pak zakomponování cestování v čase, které ještě o pořádný kus zkomplikuje už tak chatrný děj. V samotném finále seriálu Vás tedy vágní odpovědi na palčivé otázky neuspokojí tak jak byste chtěli či přímo očekávali. Je to vážně veliká škoda, jelikož zhruba do třetí série je to vážně bohabojná podívaná, k níž se vždy velmi rád vracím. „4 8 15 16 23 42“ ()

veru_needy

Ačkoli jsem tento počin v televizi párkrát zahlédla jako mladší, nikdy jsem tento seriál ve své době nesledovala. Nevím proč jsem si takovou dobu odpírala tak solidní zážitek. Lost je seriál o dvou hlavních tématech. Jsou to tajemství zvláštního ostrova, kdy odpovědí na záhady je tolik, že nestíháme vstřebávat. Druhým tématem jsou lidé a jejich vztahy. Obě témata jsou vzájemně propojená a jeden bez druhého by seriálu neumožnilo fungovat. První série je takové seznámení. Přicházejí první záhady, charaktery se ukazují na čem zhruba budou stát. Druhá série přináší více záhad. Zjišťujeme, že na ostrově nejsme sami. S třetí a čtvrtou sérií seriál tíhne víc k akční stránce věci. Vrcholí boj s ostatními obyvateli ostrova a přicházejí další lidé z "venku". Pátá a šestá série je pro mě zas naopak návrat k záhadám a lidem, kolem kterých se točí. Přiznávám, že jsem často byla opravdu zmatená. Ale nepochybuji o tom, že to byl tvůrčí záměr, jelikož i postavy seriálu museli být značně zmatené a přenést to takto na diváka považuji za úspěšný tah. Dalším výborným tahem všech dílů byly pohledy do minulosti jednotlivých postav, v budoucnu pak zas pohledy do jejich budoucnosti, atd. Všechno to má hlavu a patu. Jednoznačně mám ráda Jacka, Sawyera, Huga a Charlieho. Ale jinak byly postavy sympatické takřka všechny. Tomuto seriálu můžeme vyčítat co chcete, pravdou ale zůstává, že je opravdu unikátním počinem, který už nikdo s podobnou tématikou netrumfne. A kolik seriálů může dneska říci, že po tolika sériích drží stále výbornou kvalitu, vyvíjí se, má spád a byl ukončen s grácií. - "Not Penny's boat." ()

Mgb21

Pomalu začínám tento seriál nenávidět. Děj jednotlivých dílů je tak napínavý a zajímavý, že člověn nemůže odtrhnout oči. A když díl konečně zkončí, tak ten konec je takový, že hned musím pustit další díl. A to už je ve tři hodiny ráno docela problém :-)) Po zhlédnutí první série jsem proto nemohl dát jinak, než plný počet hvězdiček. ()

becki_tu

Geniální seriál, který mě naprosto chytil už od pilotního dílu. V drtivé většině dalších dílů mi po závěrečných titulkách pravidelně zůstávala čelist dole a zpátky jsem ji mohl vrátit až teprve po traileru na další díl. Jednotlivé postavy mají do hloubky sestavený profil, takže nás občas někdo mile či nemile překvapí svou pestrou minulostí. Těžko vybírat ty nejoblíbenější, ale postupem času jsem si mě získali Locke, Sawyer a Kate. A i přes menší výhrady v průběhu některých sérií nelituji ani jedné sekundy strávené na tajemném ostrově ve společnosti našich sympatických hrdinů. A velmi rád se tam zase někdy vrátím. Live Together Die Alone. ()

Bauer

1.řada Po výborných seriálech, které jsem poslední dobou viděl a opravdu mně zaujali , jako je 24 hodin , Bratrstvo neohrožených a geniálnímu Prison Breaku, přichází další skvělý seriál a to Ztraceni.Na tento seriál jsem byl opravdu velmi zvědav.Někteří říkali , že je to výborný.Někteří, že je to blbost.A pak taky , že po 10 dílech to ztrací tempo.Ne , ne a ne!!!Já se přidávám na stranu těch kteří říkali , že je to výborný seriál ( ale na Prison Break to nemá ) a to , že to ztrací po 10.dílech tempo taky není pravda , spíš to naopak nabírá tempo.Ze začátku mi dost hodně vadilo jak to bylo příliš tajemné, jenže po čase jsem si zvykl a byl jsem tím nadšen.Dost mně překvapili vynikajcí herecké výkony , i přesto , že více než 3/4 jsem ani neznal.Dále dobrá hudba a při nějakém tom děsivějším dílu , byla velmi působivá.Co mi přišlo dále skvělé byly flashbacky a špičkově propracované charaktery postav.Ze všech těchto postav mi přirostli všichni k srdci i když mají nějaké ty plusy a mínusy.Už se nemůžu dočkat druhé řady!!!Tento seriál si jednoznačně zaslouží 5*!!! 2.řadaTak sem velmi přkvapen.Opět sem slyšel , že druhá řada LOST je strašná ale není.Je ještě lepší než první.Přibyly nám nové postavy.Zase super flashbacky.Ještě tajemnější!!!Prostě celkově zábavnější než první řada.Nemůžu se dočkat třetí řady, protože druhá skončila velice zajímavě a jsem moc zvědav jak se to bude dále vyvíjet!! 3.řada: Tato řada měla velmi dobře našlápnuto. Prvních 10 dílů jsem si užíval a těšil jsem se na každej další díl. Ale pak přišlo dalších 9 dílů a mně už to začalo nudit. A co mně tedy opravdu nudilo, tak byli ty flashbacky. Někdy byli zajímavé a někdy zase nudné a bohužel těch nudných bylo více. A těch 19 dílech přišli další 4 díly ( poslední díl byl na dvě části a je považován jako jeden, ale já ho viděl na dvě části ) a to bylo tedy něco skvělého. Napínavé, svižné a hlavně zábavné. První řadě jsem dal jasných 5*, druhé řadě jsem dal také 5* a třetí je zatím nejslabší a má tedy 4* ale nic to němení na tom, že celkově seriál má stále 5*. A docela se hodně těším na 4. řadu, protože ta bude velmi zajímavá. 4.řada: No tak tato řada nebyla až tak zajímavá, jak jsem čekal. Celkem šlo opět o nic. Je to už nastavovaná kaše, která se snaží jen překvapit několika šokujícími záhadami a popřípadě napínavými konci, ano na někoho to může působit stále dobře a stále to může s napětím sledovat. U mně to kouzlo tohoto seriálu začíná pomalu ale jistě upadat. A ty nesmysli v tomto seriálu? Strašný!!! Ale tak chápu, že je to mysteriózní, takže zmizení ostrova je na denním pořádku. A nebo třeba díra v nádrži vrtulníka, která se zalepí izolepou. No proč ne, že? A postavy v tomto seriálu? Někteří mi začínají opravdu lézt na nervy, kdyby umřeli všichni, tak by mi to nevadilo. Otázkou je, jestli budu koukat na další řady, když jsem tak nějak viděl, jak to dopadne! Tvůrci to od třetí řady opravdu nezvládají a měli by to co nejdříve utnout, dokud není pozdě! Celkově dávám seriálu 4*, ovšem s tím, že jsou opravdu velmi slabé a hraničí už se třemi! () (menej) (viac)

duklak2

Lost-nebo-li Ztraceni. V roce 2006 jsem se dozvěděl o tomto seriálu. Každý ho vychvaloval a doporučoval. A tak, když vtrhl v září 2006 na naše obrazovky, tak jsem se velmi těšil na pilotní díl. Po shlédnutí jsem měl pusu otevřenou hodně dlouho. Je to prostě bomba. Nepamatuju si, kdy by mě u nějakého jiného seriálu, či filmu uteklo těch 45 min. rychleji. Jsou zde velmi sympatické postavy a jejich zamotané příběhy. Skoro každý z nich je zločinec! Škoda, že pár kamarádů tento seriál odsoudilo hned po dílu, kdy našel Lock v té džungli ten poklop jak vede do úkrytu. Naopak, já toto velmi vítám, i když to působí velmi nereálně. Jenže o čem by ten seriál jinak byl. Našli poklop do úkrytu a pak se začnou dít nevysvětlitelné věci. A baví mě to ještě více. Velmi dobrý nápad od autorů byl také ten, že v seriálu se vyskytují tzv. „druzí“. Nikdy jsem neviděl většího záporáka než je Ben (Michael Emerson). Ten jeho obličejje vynikající. Také oceňuji nápad s tím černým kouřem. Doufám, že se někdy vysvětlí, co to vlastně je. Já si osobně myslím, že to je duše toho nejvyššího „druhých“ Jácoba :-). Jé téměř jisté, že tak skvělý seriál o trosečnících se už nikdy nenatočí. V životě jsem vždycky nenáviděl neděle, ale tenhle seriál, mě donutil k tomu, že neděle je bezva den. ()

Sifaka

Viděl jsem všechny díly a stále mě to hrozně baví a nemůžu se dočkat dalšího ... Výborný, originální seriál, který neustále překvapuje svým dějem a zvraty jsou na každodenním pořádku. ()

Lucasion

Hodnotit takto ohromný seriál je dost těžké. Jak ho hodnotit? Po sériích, po dílech? Pokusím se to zhodnotit celkově. Seriál je dost tajemný a záhad a nevyřešených otázek je zde požehnaně. To že po skončení titulků každého dílu vám bude probíhat v hlavě spoustu otázek na to vemte jed! Seriál se postupně ze ztroskotání stane tak trošku sci-fi drama a zápletka se bude točit okolo ostrovu, který jak se zdá není vůbec obyčejný. K dalším pozitivům tohoto seriálu je fakt, že jedním z režisérů je zkušený J.J Abrams a ten dokázal sehnat velmi dobré herce, kteří nepůsobí jak na prvním castingu. Doprovodná hudba je taky skvělá a místama vám bude pobíhat mráz po zádech právě díky ní. Za mě velké plus a doporučuji vřele všem fandům sci-fi a dobrodružství. ( 82 procent ) ()

Mikah

Nejhorší jsou seriály, u kterých s poslední epizodou přijdete o smysl života. Lost jsem ještě nedokončila, jsem v polovině páté řady, ale vím, že přesně tohle se stane. Mám zpoždění skoro dvacet let, ale už je ze mě taky Lostaway, a když nesleduju Lost, myslím na Lost. Z televize jsem si pamatovala snad jenom Hurleyho, který pro mě asi navždy zůstane tváří seriálu, a teď je i mou oblíbenou postavou společně se Sayidem a Desmondem. Musím zmínit i fenomenální soundtrack. Edit: Od začátku až do konce výborné, jen je škoda, že spousta záhad zůstala nevysvětlena, na druhou stranu si můžeme vytvářet vlastní teorie. Lituju, že jsem si četla recenze lidí, kteří nepochopili konec, protože mi to trochu kazilo zážitek. ()

Sawy

Je to zvláštní pocit,když člověk dokouká poslední epizodu seriálu,který jej provázel téměř pět let jeho života.Ztraceni jsou seriálem,který mě bezpochyby hodně ovlivnil a přestože možná úplně uspokojivě nezodpověděl všechny otázky,měl několik slabších částí a mnoho lidí jej v jeho průběhu odsoudilo jako fantasmagorii,se kterou jen marní čas,já mu zůstal po celou dobu věrný a nelituju jediné vteřiny,kterou jsem s ním strávil. 1. série: Celé to začalo jako misteriózní drama nabalené na tak trochu robinsonovský koncept,no a chytlo mě hned po pilotu.První řada byla především od toho,aby seznámila s postavami,které se zdají být klasickými archetypy (dokonale charakterní doktor,ve skrytu duše hodná trestankyně,fetující rocková hvězda nebo frajerský grazlík), ale jak už to tak bývá,nikdo není tak docela tím,čím se zdá být.Vrší se jedna záhada na druhou,tvůrci jasně ukazují,že se vůbec nebojí nechat nečekaně umírat důležité postavy a překvapivých zvratů zde rozhodně není málo. 95 % 2. série: Setkáváme se s novými postavami,tvůrci šikovně pracují s mystickou aurou kolem "Druhých" a rozhodně není nouze o napínavé okamžiky.Oproti první řadě přeci jen trochu zmizel prvek překvapení a koncept flashbacků se začíná trochu okoukávat,ale pořád si seriál drží velmi vysokou kvalitu a hlavně originalitu. 90 % 3. série: První skutečně krizový moment seriálu přichází s prvními zhruba osmi díly třetí řady,jejichž děj by dle mého šlo srazit do tří solidníh epizod.Nic moc se neděje,flashbacky jsou naplněné vatou a motivace postav občas silně skřípou.Ovšem jakmile se větší iniciativy ujme Desmond,třetí řada začne velmi silně gradovat,tvůrci překvapují svou odvahou směrem,kterým se seriál rozhodli stočit a k tomu nabídnou naprosto skvostný konec,který je jednou z nejdojemnějších částí celého seriálu.Matný dojem z první poloviny série se tedy nakonec povedlo solidně napravit. 85 % 4. série: Ve čtvrté řadě tvůrci potvrdili,že proměna z mysteriózního thrilleru do časoprostorové sci-fi je definitivní,proběhla ovšem natolik hladce,že mi ani v nejmenším nevadila.Ostrov se stává místo tajemného ráje podivnou anomálií,flashbacky jsou nahrazeny velmi efektivními flashfowardy,které nám prozrazují,kterým trosečníkům se podařilo dostat z ostrova,vyostřují se spory mezi Jackem a Lockem,seznamujeme se s novými důležitými postavami a jsme svědky dost možná nejlepšího dílu celého seriálu - Konstanta.Čtvrtá série byla ve znamení zásadního dějového i žánrového zlomu,za který jsem nakonec velmi vděčný. 95 % 5. série: A nastává nejlepší řada celého seriálu.Dostáváme sice málo Desmonda,což je ovšem bohatě kompenzováno závratným množstvím nezapomenutelných scén.Emoce ještě nikdy nebyly tak silné,což je způsobeno hlavně zvýrazněním role Juliet,která se stává jedním z nejnosnějších charakterů seriálu.John Locke je díl od dílu záhadnější,Jacobova role se zvětšuje a finále řady mě uzemnilo na hodně dlouhou dobu.Nezapomenutelné! 100 % 6. série: A máme tady závěr.Ten přinesl uspokojivé odpovědi na velkou část otázek,některé nechal (záměrně?) otevřené a dovedl seriál,řekl bych,ke zdárnému konci.Dvě roviny vyprávění se podařilo výtečně spojit,Desmondova role byla přesně tak podstatná,jak jsem si myslel a přestože má prostřední část řady několik slabších míst,celkově musím tvůrcům poblahopřát,protože vytvořili kompaktní celek,který asi neuspokojil všechny fandy,ale to snad ani nebylo možné.The End je úžasným završením cesty všech trosečníků,kteří tehdy byli na tom osudném letu 815.A právě o ně celou tu dobu šlo.Ne o záhady,o různé časoprostorové hrátky nebo konspirační teorie.Postavy a vztahy mezi nimi,to je tím hlavním předmětem seriálu.To musí každý pochopit ve chvíli,kdy Charlie ukazuje Desmondovi ruku s oním klíčovým nápisem,když v dešti Sayid drží v náručí Shannon,když Desmond volá Penny v Konstantě nebo když Sawyer z posledních sil drží Juliet nad propastí.Žádný z charakterů nezůstal nezměněn.Každého Ostrov poznamenal,každému něco dal i sebral.A já jsem jen šťastný,že jsem u toho mohl být s nimi.Myslím si,že podobný seriál už nikdy nikdo nenatočí.Ztraceni jsou na seriálovém poli unikátním počínem,kterého bychom si měli vážit a ne jej hanět.Je to opravdu zvláštní pocit,že už nebude žádná nová epizodds,žádná otázka ke zodpovězení,ale já jsem hlavně šťastný,že můžu říct,že Ztraceni mě ani jednou nezklamali.A to není vůbec málo. () (menej) (viac)

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (viac)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (viac)