Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tiež ste počas školských liet sedávali v poslednej lavici, aby ste tých, čo sedia pred vami mohli bombardovať papierovými lietadielkami a spinkami a riadne ste tým namáhali ich už i tak dosť rozorvané nervy? A... Uchovali ste si tento druh špeciálneho humoru až dodnes? V tom prípade sa zrejme nadchnete i pre tento humorný kúsok režiséra Mela Brooksa! Najvzdornejší triedny klaun Hollywoodu si v ňom totiž schuti strieľa z úspešného eposu Robin Hood režiséra a zároveň hlavného predstaviteľa Kevina Costnera a pri tej príležitosti sa triafa i do mnohých iných zástupcov toho istého žánru. Robin Hood (Cary Elwes) v Brooksovom ponímaní je totiž naivný truhlík v smiešnych pančuchách , na ktorého sa však i napriek tomu usmeje šťastie: podarí sa mu zosadiť z trónu zlého princa Johna (Richard Lewis), pripraviť o moc šerifa z Rotinghamu (Roger Rees) a získať srdce krásnej Lady Marian (Amy Yasbeck). Len s jej pásom cudnosti má príťažlivý strelec v zelenom kamizole isté problémy... (TV Markíza)

(viac)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (281)

T2 

všetky recenzie používateľa

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,739,755Tržby Celosvetovo $40,300,000║ Na dnešnú dobu nehorázne povrchné a nezábavné, bez jediného poriadneho vtipu, čo by skutočne rozosmial, Cary Elwes v úlohe Robina Hooda vypadá fajn ale to ja asi tak všetko, nuž nemá vďaka otrlému scenáru čo predviesť aby to bolo zábavnejšie, než si asi Mel Brooks myslel. Zbytočnosť v rámci paródie, viac sa pobavím a zasmejem na výbornom due Costner-Freeman a to nemusia ani nič parodovať. /20%/ ()

Pepinec 

všetky recenzie používateľa

Klasická parodie, jedna z těch nejlepších, která kdy spatřila světlo světa. Cožpak se ale nedá natočit parodie bez infantilních prvků? Vždyť já přeci nepotřebuji být ke smíchu násilně tlačen přiteplenými hlasy či lacinými fóry. Rád si na ně v klidu pár minut počkám, kouzlo zábavy netkví v jejím neustávajícím gejzíru. I ten nejlepší plavec se totiž může utopit. Snad mne někdy nějaký rejža vyslyší... :-) ()

Reklama

venalce 

všetky recenzie používateľa

Milovaná parodie, u které jsem při prvním shlédnutí málem umřela smíchy...a při druhém vlastně taky. Kvůli ní už řadu let nejsem schopna dívat se na jakéhokoli Robina Hooda s vážnou tváří. Kupodivu mi tu ani nevadí český dabing, který dal vzniknout slovním hříčkám, jaké v angličtině nejsou možné. Bohužel i pár hlášek zabil, takže doporučuji pustit si jak originál, tak i dabing. K udělení 5* mi brání občasná přepálenost v přehrávání postav, ale i přes drobné nešvary je to ukázková parodie. A garantuji vám jednu věc - na postavu Mrkala jen tak nezapomenete. ()

monolog 

všetky recenzie používateľa

vím že jsem to viděl. dokonce si pamatuju, že ten černoch se jmenoval hepčík a všichni mu přáli nazdraví. nejvíc mi ale utkvěla v hlavě role Mela Brookse, cestujícího prodejce obřízek, který má takovou malou gilotýnku. nevím proč, ale ještě dnes mám při pohledu na guillotinu špatný pocit. ale kromě tohohle si vůbec nepamatuju, o čem to bylo. a to se mi nestává ani po deseti letech. ()

tron 

všetky recenzie používateľa

„Ste so mnou, áno či áno?“ – „A ktoré áno je áno?“ – „To prvé áno.“ – „Tak áno!“ Roztržitá a rozpačitá paródia herca, režiséra, scenáristu a producenta Mela Brooksa (MLADÝ FRANKENSTEIN, VESMÍRNE GULE) sa nesie v matnom duchu nevydarenej frašky. Brooks sa ako autor celého projektu márne snaží byť „starosvetsky“ vtipný, kvôli nešťastnému hereckému obsadeniu (kde matný titulný hrdina v podaní Caryho Elwesa patrí ešte k tým zaujímavejším) zostáva nepochopiteľný, nepochopený – až v kŕči. Ak ma mala rozosmiať miliónta sekundová variácia na Kevina zo SÁM DOMA, „pôvodne som sa volala Hovniválka“ alebo „zavreli ma, lebo som išiel na červenú“, tak to pardon, ale odrazu mám pocit, že aj posledné paródie Lloyda Bridgesa (MAFIA!) a Leslieho Nielsena (AGENT WC 40) majú niečo do seba. Isteže, Brooksovi to občas vyjde (Martin Luther King, koňský dabing, listovanie v scenári), miestami dokonca prejavuje zdravý nadhľad („Prečo vždy, keď nakrúcajú film o Robinovi Hoodovi, vypália práve našu dedinu?“) a miestami tvorca robí z núdze (nedostatku financií) cnosť (bitka o „most“), ale výsledných až 40% je to aj preto, lebo snímku musím porovnať s neskoršími paródiami (SCARY MOVIE 2 a spol.). Pripadá mi to tak, akoby mal Brooks 13 rokov a niekto mu strčil do ruky kameru s pár staršími spolužiakmi. ()

Galéria (40)

Zaujímavosti (24)

  • Don Giovanni byl pojmenován podle hlavní postavy stejnojmenné opery od Mozarta. (viperblade)
  • Melodie titulní písně "Men in Tights" je kompletně převzatá z písně "Jews in Space", která se objevila již o 12 let dříve v jiném Brooksově filmu History of the World: Part I. (1981). (ČSFD)

Reklama

Reklama