Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Rodin

Výborný film, jen na moje gusto trochu příliš ukecaný. Nechápu, proč je třeba (americkému?) divákovi všechno polopatě vysvětlovat, aby náhodou nezatápal. Souhlasím s Galadriel, ten vypravěč tam vůbec nebyl nutný. Nicméně jinak velmi vydařené. ()

6sense odpad!

Film má u mě vyvolat soucit s cílema, či obchodníkama? Slyšet že se miloval se svou ženou, jako by byla jediná, ale přitom k většině zakázek měl na noc jiné? Přineslo mi to jen občas zasmátí a zpočátku "porod" patrony. ()

Šindy

Dobrá kombinace vážnosti a vtipnosti. Najde se tady sice pár nedostatků, ale ne nijak zásadních. Tohle silné téma, které donutí člověk alespoň trošku se zamyslet, má svoji nespornou kvalitu. ()

Katya

Je to zcela určitě výborný film, ale bohužel jsem, nevěda do čeho jdu, v rozmezí dvou dnů shlédla Krvavý Diamant, Nepohodlného a Obchodníka se smrtí, a tak tento to zřejmě odnese za všechny tři. Bylo na mě té africké zběsilosti, mačet, zbraní a lidí bez končetin zkrátka trochu moc. A protože tady je africký problém viděn z druhé strany, hrozně mě ten film rozčiloval. Ovšem čistě jenom z etického hlediska, to nemá nic společného s kvalitou filmu. Ta byla výborná, možná až nevhodně výborná na to, o jak vážném tématu pojednával. Nicholase vůbec nemusím, ale businessmana se srdcem z olova zahrál uspokojivě. ()

ClapTrap

Byl to vynikající film, kde herecké výkony jsou výborné, celý film je suprově natočen, režie i scénář je parádní, dialogy byly taky velmi dobře sepsané. Toto je prostě výborný film, hodnotím 5* 90%. A jak již bylo zmíněno, úvodní scéna projektilu jak "cestoval" z továrny až do hlavy mladého afričana byla dechberoucí. ()

Shredder

Zivotopisny pribeh natoceny Scorseseho stylom premietnuty do noveho milenia. Satiricke a ironizuje obrazy doplnene sarkazom Cagea. Dobra rezia aj herecke vykony, hudba a aj napriek tomu mi tam nieco chyba. Mozno silnejsie momenty ci strhujucejsi pribeh. Prva polovica a hlavne Orlovov vzostup je brana prilisnymi skokmi a druha je prilis nezaujimava. Rozobera sa vlastne uz len to iste dokola a dochadza k vnutornemu boju u hlavneho predstavitela. Niccolovi sa podaril natocit dobry zivotopisny snimok, ale o ziadnu majstrovsku dramu sa nejedna. ()

RajCZitko

Teda když se toto objevilo v TOP 200 čsfd, tak jsem si myslel že to bude tedy nářez. Ale o no to u mě nachalo takový neutrální pocit. Dle mě lehce zapomenutelný film, ano sice pěkný, opravdu zajímavý, u hudby by se dalo asi ještě něco dělat a kamera neměla fakt chybu (narozdíl od jiných filmů co jsem za poslední dobu viděl). Nicméně to fakt bylo jen takový čumendo. Děj mě nevtáhnul, krom zbalení své vyvolené jsem nikomu ani nefandil. Možná proč mě to taky nepostihlo bylo proto, že jsem moc nechtěl vidět to násilí atd. My si žijeme svůj život v idilce, i když každý domýšlyvější člověk ví, že tydle krutosti tady prostě jsou pořád. ()

Magoor

Opravdu nechápu co golfistovi vadí na označení "natočeno podle skutečného příběhu", možná jen to, že opravdu nenajde zmínku o jméně Yuriho Orlova jinak než se spojením s tímto filmem a věřím, že ho hledal :-P. Jen s těží by totiž někdo, kdo slouží za vzor této postavě, se svým vlivem a majetkem dovolil, aby bylo použito jeho jméno. Nehledě, že takovýchto "Obchodníků se smrtí" po světě, zvláště v zemi "svobody" není rozhodně málo! Dále vzestup hlavního hlavního hrdiny nemohl být pojatý jinak než "skokově", protože bysme se k pointě filmu dostali bůhvíkdy! Režie i scénář jsou bezpředmětné, ale jeho úvaha o snu a pravdě je úplně zcestná! Takže by se dalo říct, že s ním souhlasím, alespoň v hodnocení, což je taky mýlka, protože já tomuto filmu dávám ..... 110%. A Vůbec! ()

aa12

Je neuvěřitelné jak může fungovat obchod s tak vážnou věcí jako jsou zbraně a s lehce satirickým podtextem může vzniknout film vysokých kvalit. Na filmech s Nicolasem Cagem se vždycky najdou nedostatky, ale tohle mě vyvedlo z omylu. Cage v tomto snímku působí jakoby se prodejem zbraní zabýval od dětství což Yurimu Orlovovi přidává na realističnosti, také ta satira tam výborně zapadla, u tohohle filmu jsem se prostě nenudil a to mě na tom bavilo asi nejvíc. ()

Izz

Cynické,zábavné,stylově natočené a s překvapivě geniálně padnoucím Cagem.Ovšem stejně se mi zdá,že Obchodník se smrtí z člověka vyprchá až nepříjemně rychle,což není úplně dobře.Skutečně,klouže až příliš lehce a nemá moc šancí v člověku něco skutečně hmatatelného zanechat.I tak ovšem výtečná práce. ()

Nightswimmer

Jaredova Ukrajina z koksu ci prehliadka tankov su len dva z mnohych posobivych momentov velmi zaujimaveho filmu, ktory otvara dvere do najlepsieho biznisu na svete. LORD po vas chnapne hned od uvodu, cestujuci náboj za tonov Simply Red je ozaj cynicky famozny.. ()

TetherSaw

Úžasná záležitost. Naprosto dechberoucí příběh na, kterém vás baví ÚPLNĚ všechno již od počátku (dokonce i při titulkách ,kdy z výrobny kulka docestuje až do čísi hlavy někde v Africe..) baví. Rozhodně jeden z Cagových nejlepčích filmů (a ono jich tak strašně moc není :P). ()

hero_bk

Nicolas Cage, na kterého jsem normálně docela alergický, má u mě konečně kladné body - konečně jsem totiž našel roli, do které se vážně hodil. Výborně zpracovaný jakobyživotopisný film, který vytahuje jednotlivé epizody z života Yuriho Orlova. Jediné, co bych vystřihl, byla dějová linka s jeho bratrem Vitalijem. I tak je to ale za 5 hvězdiček. ()

Stanix

Sqelá kamera a výborně servírovaný příběh, skutečná lahůdka a i když je v mnoha situacích děj po americku přitažený za vlasy (neuvěřitelná klika Yuriho vyhnout se jakémukoliv "problému") nedá se prakticky od děje odtrhnout ani na vteřinku. Troufám si konstatovat, že se tato záležitost stane klasikou a Nickymu zajistí "nesmrtelnost" i přes jeho faux pas v podobě účinkování ve velkém množství snímků vyráběných na hollywoodském továrním pásu. ()

Hanzo47

Poprvé vidět tenhle film je jako poprvé se milovat. Vůbec nevíte do čeho se pouštíte, ale je to vzrušující a v každém případě to skončí moc rychle. ()

RAFT

Andrew Niccol natočil tenhle film dokonale .Konečně vidím hrát Nicolase Cage v něčem lepším než v ghost rider a podobně.asi by měl herec spíš líp číst scénáře.Skvěle svou roli zahrál i herec Jared Leto . ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)