V Paríži bol zavraždený hlavný správca Louvru, Jacques Sauniére. Ešte než zomrel, stačil okolo seba naznačiť niekoľko symbolov a šifier. Policajný kapitán Bezu Fache (Jean Reno) povolá na miesto vraždy newyorského univerzitného profesora a uznávaného symbológa Roberta Langdona (Tom Hanks), ktorý bol momentálne na prednáškovom turné v Paríži. Ten naznačuje Fachemu, čo všetko môžu symboly znamenať. O chvíľu dorazí na miesto činu i Sophie Neveuová (Audrey Tautou), ktorá, pre zmenu, pracuje na parížskom dešifrovacom oddelení. Obaja si začínaní uvedomovať, že ich k sebe neprihrala iba zhoda náhod, ale že im Jacques Sauniére chce predať nejaké posolstvo. Začína sa zbesilá honba, v ktorej sa Robert so Sophiou stávajú zároveň hľadačmi legendárneho Svätého grálu ale aj korisťou pre policajného kapitána a ešte niekoho – tajomnejšieho a mocnejšieho, niekoho, z ktorého má aj sám Vatikán strach. (TV Markíza)

Lilien

Da Vinci code ma v kine neoslnil a nepovažujem ani knihu za nejaké veľkolepé dielo, jedná sa o absolútne priemerný produkt pop-kultúry. A jediným dôvodom jeho úspechu je to že, napáda cirkev(ktorá teda má za tie roky na svojom konte poriadne množstvo životov a zverstiev ale to je vedľajšie) a poodhaľuje jej hriechy a fiktívne tajomstvá. Ale aj trochu chváli sledovalo sa to celkom dobre, príbeh má spád je zaujímavý taktiež tie kódy, šifry,tajomstvá a rozne odhalenia ktoré autor prináša a film sprevádza vynikajúca hudba. Absolútne najhorší hriech bol pre mňa zistenie toho že Sofie je Ježišova dcéra. Hanks priemerný výkon, Renó absolútne nevýrazný,Bettany a Mc Kellen vinikajúci . A Audrey Tautou je veľká škoda že je práve DC jej zatial jediným hollywoodskym filmom a že odmieta ďalšie ponuky , pretože je to vznikajúca herečka. ()

Izz

Hloupý,nudný a zbytečný film,kterým si u mě pošramotila pověst strašná spousta lidí,které jsem respektovala.Ron Howard se ukázal jako rutinér,který kvůli prachům kývne na všechno,Tom Hanks definitivně potvrdil,že čich na role ztratil po roce 2002,Audrey Tautou se etablovala jako herečka jediné pořádné role.O té neskutečné spoustě skvělých herců ve vedlejších rolích,kteří zde vydělávají na chleba,radši ani nebudu mluvit,mohla bych nakonec být i sprostá.Šifra se zkrátka z nejočekávanějšího filmu roku 2006 převrátila v trpké zklamání,které budou mít všichni zúčastnění už navždy přišito na triku. ()

alldo.raine

Není to ani zdaleka tak kvalitní jako kniha, ale to si myslím, že u Dana Browna ani nejde. Jeho díla ztvárnit se ukázalo býti velkým oříškem.) ()

ilovebritain

Nečetla jsem knižní předlohu, takže jsem získala možnost objektivního přístupu. S konečným důsledkem to nic nezměnilo na tom, že film považuji za mírně přihlouplý. Ano, tajemná společenství, církev a templáři jsou nepochybně dobrým námětem, ale to provedení trochu pokulhává. Vševědoucího pana profesora, jehož nevyvede skoro nic z míry, nevěřím ani Tomu Hanksovi. Upoutal mě správně psychopatický Bettany, vždy skvělý exgandalf a Reno. Možná je to jen můj názor, ale pochybuji, že tito tři do tohoto filmu šli pro skvělý scénář. Velké kvantum logických chyb nechybí. Hned na začátku, kterak polomrtvý těžce zraněný chlap běhá po galerii a zanechává tajná znamení pro svou nechápavou příbuznou. ()

Kinpr

Jak moc mám Rona Howarda rád, tak o to víc mě štve, jakou hrůzu natočil. Tohle je tak neskutečná nuda, že jsem rád, že jsem film vůbec dokoukal. Nic mě na Šifře neupoutalo, není tam nic k zapamatování, prostě jedno veliké nic. A ještě k tomu ten strašný, přestrašný účes Toma Hankse. Viděno jen z povinnosti, ale nikdy více. A to ani pokračování v Andělech a démonech. ()

kyLuke

Všichni "Šifru" zahazují až někam dolů do kinematografie , ale já si nemůžu pomoct , mě se prostě líbí . Je to totiž film , kterého nádherná hudba dotáhla až do té dobré kvality . Navíc má film skutečně krásné herecké výkony a to především Tom Hanks a Jean Reno ( také mi Ian McKellen moc neseděl , ale v druhé polovině už byl o mnoho lepší) . Největší slabinou filmu je tedy bezpochyby scénář , Film se totiž díky němu stává , v některých momentech až neoriginální , což knižní předloha , i když jsem ji nečetl zřejmě určitě je !! "Šifra" se tedy určitě dala natočit a napsat lépe ( po hudební stránce to už vážně lépe nešlo !!! ) , ale když pominu těchto pár chybiček , vychází mi z toho pěkná podívaná s výbornou hudbou a hereckými výkony ...... Zlatý glóbus 1 nominace : Hudba . ()

Rattlehead

Poměrně nízké hodnocení mě překvapuje. Jestli má tohle být průměrný současný hollywoodský film, tak bych chtěl vidět nějaký opravdu kvalitní a zajímavý... Hádám, že největším problémem je pro většinu diváků náboženský obsah, který je pro ateisty zkrátka nezajímavý. Ale to opravdu není problém režiséra nebo scénáristy, ale diváků. ()

Kozy9

Veriaci či nie, Da Vinciho kód ponúkne každému poriadnu dávku konšpiračných a iných teórií, ktoré sú založené na čiastočne empirických dôkazoch a čiastočne sú výplodom nesmierne geniálnej fantázie. Príbeh ako taký je provokatívny, napáda základy kresťanstva, no v hĺbke sa javý reálny a logický. Herecké obsadenie na čele s Hanksom a čarokrásnou Tautou len dopĺňa mysterióznu atmosféru a každé rozuzlenie deja núti k zamysleniu. Dá sa vytknúť iba pomalší spád a úzkospektrálne zameranie celého snímku no jeho celková hodnota je vysoká. Knihu som nečítal, no možem povedať, že autori filmu odviedli poriadny kus práce a zaslúžia si pochvalu, tak pútavý film sa len ťažko hľadá: 85%. ()

lksvcr odpad!

Tak takovouhle ptákovinu sem hodně dlouho neviděl. Ted udám pár důvodů proč jsem hodnotil jak jsem hodnotil- děj je chaotický- není v tom ani špetka historie- je to rouhačství- atd. Na tomto filmu se mi líbily akorát dvě věci a to že tam hráli Tom Hanks a Jean Reno a závěrčný soundtrack. Jinak prostě ODPAD!!! ()

Godhaj odpad!

,,Lidé málokdy vidí to, co mají přímo před očima.“ Rébus, řešení, přesun, hádanka, řešení, přesun, kvíz, přesun zpět a tak dále a tak dále. Toho je divák svědkem celé dvě a půl hodiny. Kdyby aspoň byly ty hádanky a mysteriózno zajímavé a chytré, ale to co nám předkládá Šifra mistra Leonarda je tajemné a záhadné možná tak pro nějaké konspirační teoretiky. Hanks s Tautouovou jsou k uzoufání nezajímaví a nudní stejně jako celý příběh. Přitom režisér a soundtrack se nás snaží neustále držet v omylu, že se jedná o bombastický film. Závěr ve stylu Cimrmana, aneb tady mě máte, rodino, hovoří za vše, je to prostě brak! ()

Gromit

S romány Dana Browna jsem nikdy neměl problém. Jsou napínavé, jsou nápadité, jsou zábavné. A totéž lze říci také o filmovém zpracování jeho Šifry mistra Leonarda. Spolupráce režiséra Rona Howarda a scénáristy Akivy Goldsmana dala tentokrát vzniknout kvalitnímu konspiračnímu thrilleru, který si velmi šikovně pohrává s historickými fakty a přitom se sám nebere zbytečně vážně. Bezchybně ale funguje hlavně herecké obsazení, třeba takový Tom Hanks je pro roli Roberta Langdona ideálním představitelem (což o pár let později potvrdili Andělé a démoni). Moc bych si přál, aby byl co nejdřív zfilmován i Ztracený symbol, dle mého názoru nejlepší Brownova kniha s Langdonem. ()

RAFT

No, co k tomuto filmu jenom napsat ,tak z celé trilogie pro mě se jedná o nejslabší díl.Herci ve filmu dobrá to volba ale ,něco tomu chybí.Děj nudný ,místama zmatený.58% ()

ANTYCHRYST

Srdcovka..jak kniha..tak film. Dan Brown oblíbenej autor..profesor Langdon-ala Tom Hanks oblíbenec... :) :) k tomu netřeba víc dodávat... Jo a Davinci a jeho prastará geniální moudra a vynálezy..to mě fakt baví :) :) pro mě jizda od první do poslední minuty, napínavé, pohlcujici, úchvatné... Soundtrack je kapitola sama pro sebe.. :) Mistr Zimmer stvořil hudební veledilo.. a je to Špička ze Všeho co kdy bylo vytvořeno..jak na to pomyslím husí kůže..Svatý grál dostal úplně jinou podobu nežli ho známe z knih a legend. Závěrečná scénka je opět jeden z Vrcholu filmového díla .. pro mě.. jedna z Top scenek..jak kleci nad piramidou hraje hudba....Uaaaaaa... Velká paráda můžu na to koukat pořád.. 120% Miluji konspiracni teorie...:) ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Všechno k smíchu! Jak hledání "skrytých" nápověd, tak "dechberoucí" náboženské vysvětlování, plno náhod-nenáhod a závěrečná pointa mi už byla u prdele :D ()

Shitonit

Já žil v domnění, že to je film kterej mě nemůže bavit, a postupem času, jak jsem o tom slýchával, že to je docela pecka, mě to víc a víc znechucovalo. Až v momentě, kdy mi jaksi došlo vše ostatní, přes vánoce jsem přežužlal milion filmů a dostal jsem se vážně do takový situace, že jsem nevěděl do čeho píchnout, tak jsem to risknul.. a je to fakt pecka, dvě a půl hodiny totální nakládačky o hledání grálu, jo a navíc jsem dostal hezky polopaticky vysvětlíno co to je, a že to vlastně nic není.. No prostě paráda, uspokojení, heboučký usnutí a pocit, kterej mi vydržel až do rána. No asi si to hnedle ještě jednou švihnu.. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Šifru mistra Leonarda ani Anděle a démony nepotkaly moc příznivé ohlasy. Po finanční stránce ale oba filmy mocně zabodovaly, takže není divu, že uvidíme pokračování. V adaptaci dalšího románu Dana… (viac)

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Pokud znáte knižní tvorbu Dana Browna, mělo by vám být z nadpisu všechno jasné. Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony bude na velké plátno konečně následovat další dobrodružství symbologa Roberta… (viac)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (viac)