V Paríži bol zavraždený hlavný správca Louvru, Jacques Sauniére. Ešte než zomrel, stačil okolo seba naznačiť niekoľko symbolov a šifier. Policajný kapitán Bezu Fache (Jean Reno) povolá na miesto vraždy newyorského univerzitného profesora a uznávaného symbológa Roberta Langdona (Tom Hanks), ktorý bol momentálne na prednáškovom turné v Paríži. Ten naznačuje Fachemu, čo všetko môžu symboly znamenať. O chvíľu dorazí na miesto činu i Sophie Neveuová (Audrey Tautou), ktorá, pre zmenu, pracuje na parížskom dešifrovacom oddelení. Obaja si začínaní uvedomovať, že ich k sebe neprihrala iba zhoda náhod, ale že im Jacques Sauniére chce predať nejaké posolstvo. Začína sa zbesilá honba, v ktorej sa Robert so Sophiou stávajú zároveň hľadačmi legendárneho Svätého grálu ale aj korisťou pre policajného kapitána a ešte niekoho – tajomnejšieho a mocnejšieho, niekoho, z ktorého má aj sám Vatikán strach. (TV Markíza)

hazdrova

Šifra Mistra Leonarda ma celý život sprevádzala ako nedostupný film, pretože som to ako malá nemohla pozerať kvôli bičovaniu Paula Bettanyho. Príbeh chytľavý, zaujímavý, samozrejme dej pritiahnutý za uši, ale Tom Hanks je Tom Hanks. 4* ()

HugeAckman

Každý máme to své guilty pleasure a já se nestydím za to, že v mém případě je to zrovna tento film. Podobné typy příběhů mám moc rád a Šifra nabízí v této oblastí jedny z nejzajímavějších konspiračních teorií. Přináší mnoho kacířských myšlenek a otevírá několik pandořiných skříněk, ale to je na ní právě to hezké, ne? ()

TaNya_

Knížku sem četla několikrát, ale tohle je prostě urážka. Ani to neměli točit, akorát odradí lidi od toho aby si dílo přečetli a to je velká škoda. Herci podávají nemastný neslaný výkony, snad jenom Paul Bettany tady zaujal. ()

Prejza odpad!

Tisíckrát lepší dojem než z toho rádobypostmoderního Brownova patlance, jenomže v těchle limitních oblastech se porovnává celkem lehce, takže na víc než takovej slušnější vodpad film taky nemá - aspoň mě už ale nemůže naštvat. ()

Sigi-ACS

Me se film libil, necekejte nejake zavratne tempo, ale to nema ani knizni predloha. Herecke vykony jsou uchazejici, Tom Hanks je chvilemi takovy nijaky, ale celkove spokojenost. Komu se libila knizka, bude se mu libit i film. 75% ()

Amadeo

To, že sa niečo natočí podľa svetového bestselleru ešte neznamená , že je to perfektný film. Zaujímavá téma, krásne kulisy a perfektná hudba sú "znehodnotené" hluchými pasážami a pomalým strihom. Tom Hanks sa typovo do úlohy Langdona akosi nehodí ( aspoň mne osobne ). Reno, Tatou , McKellen a Molina predviedli štandardne dobré výkony. A Paul Bettany si strihol vraťdiaceho Silasa s anglickou chladnokrvkosťou. Celkovo sa film dá pozerať, ale nie je ničím výnimočný. A Danielle Steel/Rosamunde Pilcher lovers si tam prihodia ešte jednu * . Fanda SFFH sa tam jednoducho nudí . ()

pepino

Poněkud nevyvážená směs akce, drama, mystery a občas komedie. Nejdřív k hercům: téměř žádný (až na alfreda molinu v roli biskupa) neodpovídá mým představám hrdinů z knihy. Tím ale nechci říct, že by špatně hráli. Naopak- herci podali slušný výkon, hlavně Tom Hanks (ten nikdy nezklame), Audrey Tautou(Amelie ji sedla více), Jean Reno a v neposlední řadě taky Paul Bettany v roli Silase. K tomu jak se (ne)podařilo Howardovi převést knihu do filmové řeči bych měl ale výhrady. Film bohužel knize nesahá ani po kotníky. Za prvé: ve filmu nejsou tak skvěle vykresleny postavy, za druhé: film ve mě nevyvolal tolik emocí jako kniha (jestli vůbec nějaké vyvolal), za třetí: kniha vás nutí přemýšlet celou dobu co že se to skrývá pod dalším heslem, film se asi po třetině změní v trapnou honičku alá amerika. za čtvrté: při čtení jsem se dokázal dokonale vžít do osob v knize, ve filmu to prostě nešlo. no co dodat.....díky za další skvělou adaptaci....moje rada: přečtěte si knihu. jo a ještě abych neopomenul hudební složku- ta je celkem slušná....sečteno podtrženo 2 hvězdičky a to konkrétně za hudbu a herecké výkony jinak "laufr nic" ()

snake

Nemohu se zbavit pocitu, že tento snímek je strháván ze dvou důvodů. První zde již byl zmíněn. Totiž, že film byl údajně strhán při své premiéře v Cannes a proto je následně strhán i od všech ostatních kritiků v Čechách. Nebo je zde druhá možnost. Velká rozporuplnost filmové předlohy-románu Dana Browna The Da Vinci Code. Chápu, že spoustě lidem se předloha prostě nelíbí a proto se jim nemůže líbit ani film. Na druhou stranu je ovšem hodnocení dvou hvězdiček prostě neadekvátní. Jednam díky tomu, že film je technicky precizní (vydařené atmosferické flashbacky, skvělé hudba, výborná výprava a skvadra herců hrajících povětšinou nadprůměrně) a jednák díky tomu, že scénář je velice dobře napsaný (Akiva Goldsman si obsahem velice obsáhlé knihy poradil nadmíru šikovně). To, že se lidem nelíbí pointa je věc druhá. Osobně moc nechápu povyk kolem této 'šokující¨ pointy, která je prostě minimálně nedůvěryhodná. Přesto obdivuji celou promyšlenost knihy-všech šifer a vůbec celé zakomponování hlavní myšlenky do, v podstatě, thrilerové podoby. Já jsem viděl nejprve film a poté jsem si přečetl knihu a můžu vás ujistit, že kniha se od filmu moc neliší. Přesto tento film nemůže být takovým hitem a to proto, že je převážně konverzační. Moje hodnocení by mohlo být i vyšší, ovšem jenom tehdy, kdybych hodnotil jak se mi líbil. Já beru v potaz i to, že prostě má své chyby (místama je trochu zdlouhavý a konec je moc natahovaný)-proto není hodnocení maximální, protože vím, že jeho kvalita není úplně na výši. Přesto se řadí mezi mých TOP 30. ()

pikacu

Tento film ma nicim neuputal. Na rozdiel od knihy nebol ani dobre remeselne zvladnuty, jednoducho vo mne nevyvolal ani naznak emocie ci kontroverzie, leda tak nudu. ()

Marat

Přiznám se, tento film se mi líbil. Mám rád tyto filmy, které postupně odhalují mystérium a myslím že v tomto filmu se to povedlo. Zklamal mě trošku herecký výkon Audrey Tautou, ale filmy tohoto druhu se mi vždy asi budou líbit. ()

epoh

Čekal jsem hodně. Já naiva. Ale zase tak ohromné zklamání to taky nebylo. Jenom mi vrtá hlavou, jak může tolik vynikajících talentů natočit tak průměrný film ()

walecz odpad!

Kniha na prd, film na prd. Kdo četl Foucaltovo kyvadlo ví svý. A film asi stříhali/ hráli / točili/ zvučili rumunský invalidi počítačově předělaný na kyborgy. Ani to dvd bych si nepučoval.... ()

wef

Velice pěkný film vyšperkovaný dobrými efekty - záběry z minulosti jsou perfektní. Ve filmu je spousta zkušených herců, a proto herecké stránce filmu nemohu nic vytknout. Nejlépe se mi ale jeví Ian McKellen, který by zasloužil Oscara, přestože nedostal moc prostoru ani situace k tomu, aby ukázal své herecké schopnosti. Co se naopak filmu vytknout dá, je "posloupnost táhnoucích scén". Největší finty na vás totiž film vytáhne už v průběhu filmu, přestože na finále scénárista Akiva Goldsman myslel. Tím mělo být odhalení totožnosti Sophie, jenomže tady to pokazil Ron Howard, který tomu nechal volný průchod a nevytasil žádný efektní trik či alespoň nezařadil do tohoto momentu pořádnou, na první pohled charismatickou hudbu. A taky mohla být celková stopáž o 15 minut kratší. Knihu jsem nečetl, ale možná, že se do ní po shlédnutí filmu i pustím. ()

Luki.V

Kupodivu tohle není film pro každého. Skoro každý kousek kritiky je sice oprávněný, ale pokud máte rádi mysteriózní příběhy kde se mísí fakta s fikcí, a nevadí Vám plíživý a pomalý styl vyprávění budete spokojeni. Tenhle film mne donutil koupit si poprvé nehororové DVD a to už je co říct. Doporučuji taky fanouškům herních sérií Broken Sword a Gabriel Knight. Nádherná hudba tomuhle filmu vybojovala tu čtvrtou hvězdičku :) ()

Adámo

Tenhle film je tragédie, stejně tak jako knižní předloha. Nuda, nuda. Naprosto mizerný příběh. Opravdu mají být všichni diváci tak naivní, že stačí běhat po Louvru a zakopávat o připravené stopy, které jsou pak okamžitě rozluštěny? Někomu to nevadí, ale já jsem se musel nutit abych to dokoukal, stejně jako dočetl knihu. Update: Po shlédnutí Angels and Demons snižuji hodnocení na 1* | 11/2009 ()

Spectacle

Neznám předlohu, tudíž nejsem úplně v obraze, ale musím říct, že mě to nadchlo. Mrzí mě jediná věc: postava Toma Hankse je prázdná až to bolí ()

dawydx

Velké zklamaní. Striktní přepis velmi chytlavé knihy bohužel na plátně nefunguje, jak by měl. K postavám jsem si nevytvořil žádný vztah, chybí souvislosti mezi jednotlivými událostmi, nezajímavý audiovizuál a korunu všemu nasadil nejhorší výkon Toma Hankse, jaký jsem viděl. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Šifru mistra Leonarda ani Anděle a démony nepotkaly moc příznivé ohlasy. Po finanční stránce ale oba filmy mocně zabodovaly, takže není divu, že uvidíme pokračování. V adaptaci dalšího románu Dana… (viac)

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Pokud znáte knižní tvorbu Dana Browna, mělo by vám být z nadpisu všechno jasné. Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony bude na velké plátno konečně následovat další dobrodružství symbologa Roberta… (viac)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (viac)