V Paríži bol zavraždený hlavný správca Louvru, Jacques Sauniére. Ešte než zomrel, stačil okolo seba naznačiť niekoľko symbolov a šifier. Policajný kapitán Bezu Fache (Jean Reno) povolá na miesto vraždy newyorského univerzitného profesora a uznávaného symbológa Roberta Langdona (Tom Hanks), ktorý bol momentálne na prednáškovom turné v Paríži. Ten naznačuje Fachemu, čo všetko môžu symboly znamenať. O chvíľu dorazí na miesto činu i Sophie Neveuová (Audrey Tautou), ktorá, pre zmenu, pracuje na parížskom dešifrovacom oddelení. Obaja si začínaní uvedomovať, že ich k sebe neprihrala iba zhoda náhod, ale že im Jacques Sauniére chce predať nejaké posolstvo. Začína sa zbesilá honba, v ktorej sa Robert so Sophiou stávajú zároveň hľadačmi legendárneho Svätého grálu ale aj korisťou pre policajného kapitána a ešte niekoho – tajomnejšieho a mocnejšieho, niekoho, z ktorého má aj sám Vatikán strach. (TV Markíza)

Corey

Nevím jak vám, ale mě se ten film líbil.. I když mi přijde, že pro někoho zas až tak neznalého knihy Dana Browna by film mohl představovat trochu zmatek ve faktech... ()

faraon

Dokonaly prepis knihy, kde sa aj tak nezmestilo vsetko ale to sa jednoducho pri sfilmovani knihy neda. Vid pozmeneny zaver, ktory bol lepsi v knihe ale dlzka filmu nemoze byt predsa 5 hodin... Herci nemali sancu na nejake dlhe uvahy a monology, mozno preto posobili trochu plocho a rychlo presli vsetkymi "prekazkami". Vynikajuca hudba, vynikajuci styl obrazu(flashback, zrno:),a skvela myslienka. ()

Nepi

Mám na nový Howardův film stejný názor jako KevSpa a musím uznat, že si zaslouží vyšší hodnocení, než mu je přikládáno. Kritiky, které film provázely, jsem nebral vážně a po shlédnutí samotného filmu, jsem byl celkem mile překvapen. Každý má svůj názor, ale podle mě jsou kritiky jako celek přehnané. A výčitky typu, že je film věrnou kopií knížky a drží se předlohy také moc neuznávám, protože podle mého názoru,mu to jen prospělo. Tom Hanks byl ve filmu sympatický a Audrey Tautou mi také nevadila, spíše překvapovala svou francouzskou angličtinou. Šifra se stala stejně jako kniha velmi kontroverzním filmem, a myslím, že právě tato ,,reklama církve´´ přitáhla do kina mnoho diváků. ()

Madlene

Trojka, ovsem s odrenyma usima...Cetla jsem knihu a snimek se zkratka srovnani s predlohou nevyhne... Priznam se, ze jsem mela k Da Vinciho Kodu ponekud odpor, nelibila se mi nalepka "bestseller". Nebudu ale zastirat, ze me kniha opravdu prijemne prekvapila. Nicmene, abych se vratrila k filmu. Je plny krecovitych zkratek, ktere mu dost ublizuji a celkove na me v mnoha chvilich pusobil dosti mdle a plose. "Amelie" proste neni presvedciva, "Forest Gump" docela prekvapil. Za obzvlaste spatny povazuji konec (resp. shledani s babickou), prekrouceni deje mi tady pripada skutecne pritazene za vlasy. P.S.Nejvetsi plus filmu byl - stejne jako v Pribehu rytire - zadek Paula Bettanyho ()

P1tr

Přehypeovaná nuda, ktery bý nemusela být nudná, kdyby byla o půlku kratší. Potvrdila se moje teorie, že Howard jiné než nudné snímky neumí. ()

Pit

V prvom rade sklamanie, čakal som viac. Hlavne keď dopredu bolo známe, že aké hviezdy sa nám v tomto filme objavia, tak teda vyvrcholenie tohto čakania bol slabý Movie zážitok. Ale čo už. ()

Borat

Z filmu je hodně cítit, že je bráno mnoho z knihy. Aby taky ne, když se Brownova šifra stala trhákem. To jediné se také dá brát za klad - příběh. Mnoho hádanek, úkolů a záhad okolo křesťanství, převorství a bůhví co ještě, až šla hlava kolem. Právě hádanky mistra drží film nad vodou. Možná ještě hudba, ta podtrhuje atmosféru jednotlivých scén taky poměrně dobře. Tom Hanks zahrál svůj průměr, Audrey Tatou mu celkem zdatně sekundovala. První polovina filmu byla taková temější a akčnější, v druhé zas šlo spíše o příběh. Šifru mistra Leonarda bych nezatracoval, ale podle mě se dalo jak z předlohy, tak z herců vymáčknout více. Nešlo o snímek špatný, ale určitě nebyl dokonalý. Za Howardův snímek bych dal něco mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale spíše se přikloním k té pro film lepší možnosti.|70%| ()

codeman

Nebudete se smát, nebudete plakat, film vám nezmění život. Přesto se mi film líbil (není nadto, když si od toho člověk vůbec nic neslibuje a je mile překvapen). ()

pfa

No každopádně tady hudba předčila film a hraje v tomto filmu prim... Víte, už jen eskamotérský kousek s mini autem mě dostal do kolen (tedy kdybych nebyl líný tomu pokleku dostát)... No, zklamání. Ale možná to není poslední mé setkání s tímto filmem... [4/1O] (The Da vinci Code, USA, žánr podivný) ()

ssfan

Dvě a půl hodiny nechutností a nudy. Vše se odehrává ve tmě, takže není nic vidět, pořád se jenom kecá, nic se neděje. Sice to má dobré herce, ale mě to nebavilo. Zářný příklad toho, jak vyhodit miliony dolarů. ()

zolo23

Toľko diskutovaný film je konečne na svete. Veriaci ho budú zatracovať a ateisti...tým to bude jedno. Celkom zaujímavá dejová línia podložená vynikajúcou Zimmerovou temnou hudbou. ()

Drnqonovic

Knižní předloha je podle mého názoru naprostá sračka. Jak může dopadnout adaptace, která je mizerná i přes hvězdné obsazení a zápory předlohy (tj. všechny) jsou ještě horší? ()

Casablanca

Co dodat? Dan Brown si vzal jméno člověka, který znamená pro mnoho lidí genialitu. Režisér pak svěřil hlavní role hvězdám jak Hollywoodu, tak starého kontinentu. Výsledek? Dá se na to dívat, ALE! ()

Melios

[Predom hovorím ,že som Brownovú sériu o Langdonovi čítal skôr ako videl film.....a SPOILERY ,samozrejme] Oproti Anjelom a Démonom sa filmári omnoho viac (alebo omnoho menej, záleží na uhle pohľadu) držali knižnej predlohy. Za celý film som našiel niejednu obrovskú zmenu , ktorá by upravovala dej. Herci sú vybratí dobre a hovorte si ,čo chcete ,ale mne sa Tom Hanks do role Roberta Langdona nehodí. Ian McKellen ako Sir Leigh Teabing je sympatický i keď je pravda ,že som si ho predstavoval mladšieho. Gandalf sa skrátka nezaprie! Ale film musím aj poriadne strhnúť za veľa hluchých miest ,za miestami zlú produkciu a kameru - často tam nieje vôbec nič videť. Sílas sa síce chová ako má ,ale herec je za mňa nesympatický ,zle vyzerá a je omoc agresívnejší a unáhlenejší oproti svojej predlohe. A hlavne Alfred Molina ako biskup Arigarosa? Ako fakt? Mám rád Molinu ,ale tu sa jednoducho nehodil (ale zahral to dobre to mu zobrať nemôžem). Vo výsledku to až tak zle nedopadlo ,i keď je pravda ,že filmári u Brownoviek dosť ignorujú hlavnú myšlieku a často si sami podkopávajú vybudovaný dej. Veď, kto by to nerobil keď samotné knihy nedávajú najmenší zmysel? 60% ()

widla

Jelikož sem před filmem nečetla knížku tak nemůžu posoudit jak moc se film podobá, ale jedno vím jistě.... Film se rozhodně povedl !! Hudba, kamera, režije...prostě všechno! Dala bych i 5* ale .... No jak všichni víme nic není dokonalé, že? ()

sheilla

Podle kritik, ktere jsem cetla, jsem ocekavala neco mnohem horsiho. Filmu bych vytkla hlavne to, ze vsechno divakovi predhazoval moc polopaticky a nenechal mu prostor pro fantazii a domysleni. Herci podavali prumerne vykony, i kdyz Hanks mi typove moc do sve role nesedl. I pres obrovska ocekavani, musim dat jenom za tri. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Šifru mistra Leonarda ani Anděle a démony nepotkaly moc příznivé ohlasy. Po finanční stránce ale oba filmy mocně zabodovaly, takže není divu, že uvidíme pokračování. V adaptaci dalšího románu Dana… (viac)

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Pokud znáte knižní tvorbu Dana Browna, mělo by vám být z nadpisu všechno jasné. Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony bude na velké plátno konečně následovat další dobrodružství symbologa Roberta… (viac)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (viac)