Malý Richie (Macaulay Culkin)  pochádza z najbohatšej rodiny na svete. Má všetko, na čo si spomenie. Súkromnú reštauráciu McDonald, psa Dolara a Claudiu Schifferovú ako osobnú trénerku aerobiku. Niečo mu však predsa len chýba, a to je pár dobrých priateľov. Pri zahájení prevádzky novej otcovej továrne si všimne partiu rovesníkov, hrajúcu na blízkom ihrisku basketbal. Verný komorník Cadbury (Jonathan Hyde) ich pozve do prepychového sídla, aby sa s osamelým Richiem spriatelili. Príjemný večer chlapcovi pokazí zistenie, že komorník deťom za návštevu zaplatil. Okrem toho ho vyľaká i správa, že jeho rodičia zmizli.  Odleteli na večeru s anglickou kráľovnou a po výbuchu bomby boli nútení pristáť niekde na mori.  Tú do lietadla umiestnil osobný strážca, pracujúci pre muža menom Van Douh. Ten sa chce zmocniť ich obrovského majetku. Zostáva odstrániť už len Richieho. To je ale omnoho zložitejšie, ako si pôvodne myslel. Noví priatelia ho nenechajú v štichu. A tak sa začne dramatická bitka, vedená netradičnými prostriedkami malých šibalov... (TV Markíza)

tron

Z tohto boli svojho času všetci zúfalí a to vrátane distribútora, ktorý snímku pomenovanú Richie Rich zákerne premenoval na Sám doma a bohatý, vinou čoho sa dodnes nájdu diváci, ktorí to pokladajú za Sám doma 3 a čudujú sa, prečo Kevina všetci oslovujú Riči. Stálo to 40 miliónov, čo na polovicu 90. rokov (a na komédiu bez CGI) nebolo málo a rozpočet je aj nie je vidieť. Kulisy sú obrovské (kamenné tváre, obrovský dom s gigantickým pozemkom) a pritom pôsobia odpudzujúco televízne. Pohľad na dreveného Culkina je tragický. Preč sú doby rozkošne bezprostredného Kevina zo Sám doma 1 + 2. Namiesto toho Macaulayho je tu nezadržateľne starnúci, umelý, pretvarujúci sa a veľmi zle hrajúci Culkin, ktorý sa očividne pred kamerou necíti komfortne a je to vidieť. Miestami by sa hodil skôr do hororu. Film je nesympatický ako prostredím, tak hlavným hrdinom. Kto sa dokáže vcítiť do kože spratka z miliardárskej rodiny, ktorá je taká prachatá, že požičiava americkému prezidentovi? A ostatní? Ťažko povedať, či viac irituje nechutný komorník Jonathan Hyde, trápny vynálezca alebo absolútne neschopní záporáci. Nikomu na výsledku nezáležalo, inak by sa sem nedostalo napr. finále, kedy Richie a rodičia komunikujú s komorníkom tak, že trocha hlasnejšie rozprávajú, pričom sú cca 5 kilometrov od seba. ()

WolfR

Film Richie Rich, počeštěno Sám doma a bohatý, si myslím byl natočen prakticky kvůli Macualayovi Culkinovi, protože jeho dětský ksichtík rychle stárnul, tak aby si zahrál ještě nějakou takovou dětskou roli. Příběh je průměrný a některé momenty jsou trapné. Ale někdy jsem se i zasmál, ale už to není ten Culkin jako Kevin ze Sám doma. V tomto filmu, ale zaexceloval jiný herec a to byl Jonathan Hyde jako sluha Herbert Cadbury. A i díky tomu dávám 2 hvězdy. ()

Shit

Třetí díl snad ani nemusel vznikat, je docela škoda, takhle ničit dobrý jméno předešlých filmů. Je sice pravda, že jsem se občas zasmál, ale jak to bylo podaný spíš jako groteska, tak mi to daleko častěji připadalo trapný a Culckin tam taky byl dost prkenej, ale aspoň vypadal jako zazobanej fracek, akorát že ve filmu tak vypadat neměl, takže to se taky moc nepovedlo ()

Sarkastic

Ano, bez těch 2 zlodějů a celé té crazy rodiny Kevina z 1 a 2 Sám doma to už není ono. But on the other hand, nebylo to zas tak špatné. Mrzí mě, že dost lidí hodnotí tento film jen kvůli Culkinovi velice špatně. Ano, dnes je troska, ale tady ještě určitě šel snést (připomíná mi to 1 nejmenovaného zpěváka, který si udělal několikrát plastiku nosu, prošel mnoha skandály, ale dříve třeba nebyl takový). ()

sima275

Tak zas tak hrozné to nebylo. Právě naopak, bylo to vynikající. Podle zdejšího hodnocení jsem čekal, že to bude už jenom hrabání peněz ze slavného názvu, ale tady tenhle film měl parádní děj, bezva herecké výkony i dobré vtipy. Macaulay Culkin provedl doopravdy úžasný herecký výkon. Nechápu, proč Macaulay Culkin končil tak, jak skončil, protože měl našlápnuto na doopravdy dobrou kariéru. Kdybych byl Richie, tak bych to asi nevydržel, furt jezdit na nějaké politické schůze a tak. Mě stačí, že musím chodit do školy. Závěrečná pasáž byla super, obvzlášť super byl sluha od Richieho. Bezvadné pokračování série, i když námět je trochu jiný. 80% ()

• Zkorumpovaný šéf bezpečnosti (John Larroquette) v domě, který sleduje kamerové záznamy, se v jednu chvíli dívá na film Na sever severozápadní linkou (1959). Zatímco závěr Hitchcockova thrilleru se odehrává na památníku Mount Rushmore, dějištěm finále tohoto filmu je obdoba monumentu s lehce upraveným názvem Mount Richmore. (PlayEasy)