Mŕtva nevesta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta Tima Burtona (viac)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiálny text distribútora)

lskala

Tohle mě nijak neoslovilo. Nápad se světy mrtvých a živých byl originální, ale asi bych si tuhle "pohádku" znovu nepustil. 3*** ()

The Viper

Je vidět, že spolupráce Tima Burtona a Johnnyho Deppa kinematografii určitě a skvěle svědčí, Tento film tomu není výjimkou a po naprosto parádní Ospalé díře příchází vynikající zákusek v podobě Mrtvé nevěsty...Co dodat, prostě perfektní práce ! ()

Sdoom

O něco slabší než Ukradené Vánoce, ovšem stále na velmi vysoké úrovni. A Danny Elfman je prostě bůh. Edit 23.6.2016: I na druhé zhlédnutí vynikající zábava plná roztodivně kouzelné animace. Tak moc burtonovský film, jak jen může být. To sice zahrnuje i trochu jednodušší děj, ale formální stránka to celkem vynahrazuje. (Blu-ray, orig.) ()

skinny

Ponurý, smutný, mysteriózní, romantický, vtipný, příjemný, animovaný hororový muzikál z dílny Tima Burtona, nemám co víc dodat. ()

Germanotta

Veľmi neštandartná rozprávka o neplánovanej "láske zo záhrobia". Veľmi sa mi páči Burtonov rozprávkársky štýl, pri jeho dielach môžeme presne vidieť čo prebieha v hlave Tima Burtona. I keď má film len 80 minút ani jedna minúta nieje nazvyš a ani jedna minúta nechýba. Tiež sa mi veľmi páči netradičný štýl animácie postáv, tmavá atmosféra, no napriek tomu nie strašidelná, a hravé dialógy, ktoré pojednávajú o problémoch života. Páči sa mi že sa Burton drží svojho štýlu. ()

Arkanoid

Burton stratil dych, čoho dôkazom je krátka minutáž, málo nápadov, ktoré nedokážu dostatočne upútať, pesničky, ktorými sa snaží vyplniť zápletku filmu a postavy, s ktorými nedokáže pracovať dlho a ich charaktery prehĺbiť. Spoľahol sa však na prepracovanú animáciu, hrdinov, ktorým sa dá fandiť a svoj typický čierny humor. Ďalšie načretie do tematiky spolužitia živých a mŕtvych skončilo rovnako ako Beetlejuice a nový Frankenweenie. ()

coscarelli

Dosti "mrtvy" animak, ale opat ocakavacka, tak mi dal po prstoch. Burton ma obisiel celkovo, skoda spolu s tou plejadou sympatickych kreatur. Stop-motionaci odviedli svoju pracu bravurne, to im chvalim clanky prstov , ale uniklo mi hudobne podfarbenie (!!!!). Belaso-siva sychrava prechadzka pod korene stromov ma zialbohu uhajala a viac nudila ako bavila. Timoviny asi niesu moj salok espressa. ()

masr

Vizuálně krásné, vtipné, všechno ze světa tam dole má nápad, nechybí tomu vtipné detaily, hudba je fajn... Ale vlastně bez námětu: syžet se dá popsat deseti slovy a vlastně nic víc tam není. Chybí hloubka, chybí něco víc než notorické "pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí". Ano, je to krásné, je to nápadité v detailech - ale orgie vizuality jsou málo. Brát ji jen jako pohádku pro ujeté děti, tak by klidně mohla dostat hvězdy čtyři. ()

casioa....

Jemnejšia-sladko morbídna romanca burtonovského typu, plná burtonovských dvorných hereckých hviezd, ktoré sa na plátne neobjavia-ale hrajú svojím hlasom. ()

Herráček

Co říct k pohádce, která si ještě ke své krásné ponuré pohádkovosti dělá srandu snad ze všeho, co potká? Úžasně poetický příběh o tom, že nic není neomylné a i láska se může sakra seknout. I když... vždyť v záhrobí to vypadalo snad líp, než tady nahoře. Všichni se měli rádi a pomáhali si. Myslíte si, že byste fandili živým? Já na začátku taky. Mé první setkání s Timem Burtonem a dodneška si toto setkání kdykoliv rád zopakuji. A jak nesnáším přeslazené konce, tady musím uznat, že taková spousta motýlů je naprosto vynikající tah. ()

GeorgeHans

Možno keby som deň pred týmto nepozeral Nightmare Before Christmas bolo by to ešte lepšie, ale pri porovnaní oboch animákov výjde zo súboja jasný víťaz. Napriek tomu veľmi podarený animák. A ako je u Burtona zvykom nemôžem zabudnúť pochváliť Dannyho Elfmana. 80% ()

iXtr3m3

Veľmi zvláštny snímok. Nenapodobniteľný Burtonovský vizuál prebíja aj občas nudnejšie pasáže. Našťastie dĺžka snímku je viac ako príhodná pre tento typ humoru, takže dávam 90%. ()

bari68

Tim Burton preniesol svoje myšlienky a nápady znovu do svojho tajomného sveta.Štylizáciou je to stále ten starý dobrý Tim.Príbeh síce miestami malinko nudil,muzikálovými výstupmi bol občas klišoidný,ale cez to všetko išlo o atypickú rozprávku s narážkami,kontrastom ,ale aj happyendom tak striktným ako sa na rozprávku patrí. ()

Han22

Nádhera. Nevím jak to ten Burton dělá, že se mu vždycky podaří tak lehce a umně propojit temnotu a ponurost s krásou a romantikou. Mrtvá nevěsta je romance jak blázen. Nesmělý a potrhlý mladík se má ženit s krásnou dívkou, ale místo toho omylem nasadí prsten a odříká slib jedné mrtvé nevěstě a dostává se do říše mrtvých. A záhy si musí vybrat a rozhodnout se. Líbil se mi ten kontrast - svět živých je temné, ponuré, depresivní místo, kde se nikdo nesměje, všichni hledí je po penězích, zisku, prospěchu a drží se pravidel a zajetých kolejí. Svět mrtvých je barevné, veselé místo, kde se nonstop slaví, paří a tancuje. Světe div se, díky tomu tu nepůsobí jako pěst na oko i roztomilá zviřátka a písničky - prostě to sem patří. Přiznávám, do konce jsem netušil jak to dopadne (i když ten zvrat se záporákem byl jasný) a dopadlo to přesně opačně, než jsem chtěl. Bylo mi z toho docela smutno... Ale co už. I tak se jedná o nádhernou temnou romanci a jasný animák roku 2005 - bez ohledu na Roboty a Strašpytlíka, které jsem ještě neviděl. PS: Je třeba komentovat hudbu a výpravu, když jsem nečekal nic menšího než dokonalost a tu jsem dostal? ()

see_sawandrew

Burton je zkrátka filmař, který dokázal povýšit osobitý styl na osobité klišé. Mrtvá nevěsta mi několikrát velmi přijemně připomněla Vincenta, za což jsem jí vděčný a odpouštím jí schématičnost a okoukanost, protože Burtonova kouzelná forma na mě ještě působit nepřestala. Pořád je to zábavné, pořád je to stylové. 70% Edit: Po přílišném množství ód na tuhle vlastně obyčejnou pohádkově-melodramatickou hříčku usekávám hvězdičku. Zase tak úžasné to není. ()

Mistickzz

Tim Burton a jeho death animák. Mŕtva nevesta je originálny animovaný film, ktorý keby nemal určité suché miesta mohol siahať na oveľa vyššie pozície. Strašne sa mi páčilo Burtonové vykreslenie oboch svetov. Ten reálny, pozemský ako nesympatický, depresívny a neprívetivý a ten mŕtvy ako farebný, dobrosrdečný a lojálny. 77% ()

matolas

Klasický príbeh zaobalený do vábivého a originálneho obalu. Veľa skvelých nápadov a skvostná animácie mi však nemôžu nahradiť pocit mnohokrát "videného", ktorý som tu zažíval prakticky od začiatku. Tak či onak už teraz jeden z mojich obľúbených animákov. ()

Nassau

With this hand I will lift your sorrows. Your cup will never be empty, for I will be your wine. With this candle, I will light your way into darkness. With this ring, I ask you to be mine. (9/10) ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

22.10.2018

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch) si zdá se konečně splní svůj dlouholetý sen a natočí stop-motion animovanou verzi Pinocchia. Domov mu přitom neposkytne nikdo jiný než… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů