V ako vendeta

• Slovensko V ako Vendeta (viac)

Veľká Británia v bližšie nešpecifikovanej budúcnosti je desivým totalitným štátom, v ktorom sú slová ako mier, sloboda, názor či voľba neznámymi pojmami. Mladučká Evey (Natalie Portman), ktorá pochádza z robotníckej triedy, sa nad pomermi, v ktorých žije, nikdy veľmi nezamýšľala, pretože nič iné nepoznala. To sa však zmenilo v momente, keď do jej života významne zasiahol tajomný muž s prezývkou V (Hugo Weaving) – zachránil jej totiž život! Evey postupne odhalí, že jej záchranca je veľmi sčítaný, trochu excentrický, veľmi citlivý intelektuál, ktorý verí, že dokáže zmeniť – konkrétnejšie zlepšiť – svet a oslobodiť a osvietiť svojich spoluobčanov, ktorí už na všetko rezignovali a ktorí mlčky strpia čokoľvek od skorumpovanej a krutej vlády! Na druhej strane je to však tiež zatrpknutý, pomstychtivý, osamelý a brutálny muž, ktorého poháňa túžba po veľmi osobnej vendete! V má plán: chce, aby sa k nemu jeho spoluobčania pridali a 5. novembra, v tradičný Deň Guya Fawkesa, spolu s ním tiahli k budove parlamentu! Presne 5. novembra roku 1605 totiž prichytili istého Guya Fawkesa (Clive Ashborn) s tridsiatimi šiestimi sudmi strelného prachu v tuneli pod budovou parlamentu, ktorú sa práve aj so svojimi ľuďmi chystal vyhodiť do povetria – na protest proti vládnucej tyranii. Fawkesa a zvyšných atentátnikov na výstrahu popravili, vyvrhli a rozštvrtili – a ich plán na prevrat ostal nedokončený... Inšpirovaný touto zúfalou rebéliou prisahá V, že presne v deň jej výročia dokončí Fawkesov plán tak, ako sa mal odohrať už v roku 1605: že skrátka budovu parlamentu, aj so všetkým, čo je v nej, vyhodí do vzduchu! Keď Evey odhalí jeho plány, dozvie sa i pravdu o svojej vlastnej minulosti – a stane sa jeho nečakaným, spojencom v boji za slobodu a spravodlivosť! (oficiálny text distribútora)

vozralec

Tak tohle mě moc nebralo. Téma má daleko větší potenciál. Možná za to může i nehybná maska. Každopádně vlajka v tajné komnatě byla hodně zajímavá. ()

Kozy9

Temne futuristická komiksová adaptácia. Prepracované intrigy a cenzúrovaný systém Anglicka bol opísaný jedinečne s takou precíznosťou akou boli vytvorené charaktery. Film pôdobí ako mix jemného fantasy, drsného sci-fi a vyváženej akcie. Vidieť že na scenáry pracovali profesionály Wachovskí, i keď musím so sklamaním povedať že príbeh nebol úplne dotiahnutý dokonca a pôsobil niekedy mätúco alebo plynul prirýchlo. No takéto malé chyby zanikli ako kvapky vody v mori vďaka herecky excelujúcemu Weavingovi a slečne Portmanovej. Kvalitné dielo, na adaptáciu komiksu nadpriemerné. 85% ()

Zl0

Dishonored. Zo všetkého najviac mi to pripomína atmosférou práve túto hru. Inak skvelý príbeh s nulovým napätím a kopou nevyužitého potenciálu. Žiadna citeľná gradácia deja. Ono to celé samozrejme k niečomu smeruje, ale nijak som necítil že by to bolo dôležité. Z prevratnej historickej udalosti sršala asi taká energia ako keby si zrazu všetci išli do obchodu kúpiť rožky. ()

Mabe22

Zpočátku sem od tohoto filmu prakticky nic neočekával, ale musim říct, že mě obrovsky překvapil. Je to boj jedinců (později davů) proti diktatuře s poměrně zajimavým a poutavým příběhem. Musím uznat, že film v nějakých akčních scénách mírně (ale opravdu jen mírně) pokulhával, ale i kdyby vám to přišlo nějak markantní, tak musím říct, že zbylá část ,kde byl třeba stylizován příběh lesbické dívky to opravdu doháněl. Velmi dobrý výkon herečky Natalie Portman a ještě dalo by se říct lepší výkon Huga Weavinga, který ikdyž za celý film nesundal masku, tak dokázal dojmout nejenom svým hlasem. Za mě to je zhruba tak 4 a 3/4 hvězdy, jelikož filmů jako tenhle se moc nedělá (a že se jim povedl) a skvělé herecké výkony. Přece jenom ale čtvrt hvězdy dolu za některé ty slabší akční "scénky". ()

ilovebritain

V první chvíli jsem si řekla páni, to je fakt dobrý. Naneštěstí tato večerní nálada přešla v raní kocovinu. Další z dlouhé řady postapokalyptických filmů, ba co hůř, ono se to dokonale drží zaběhnuté šablony. Možná je to trochu vyšperkované, ale pořád stejná šablona. Můžete sbírku úloh na matematiku vyzdobit sebe více flitry a barvičkami, ale pořád to bude jenom nenáviděná matika. Ideje tu chválit odmítám a to z toho prostého důvodu, že to tu už bylo několikrát, možná ne s takovými kudrlinkami, ale bylo to tu. V konečném důsledku sotva průměr a vydeptaná Natálka na tom nic nezmění. ()

Doomer

Kritika režimu J.W.Bushe místo komiksu který se zaměřoval parodií na paní Margret Tacherovou. Film není špatný ale takový zbytečně americký s několika lacinými "vtipy", nicméně vyzní celkem dost jinak než komiks který je otevřeně anarchistický. ()

HarqAlAda

Zdá sa mi že Natalie Portman má pohľad ako ranená laň ;) Necítil som však ten útlak. Myslím že som necítil tú pravú motiváciu V, ktorá asi mala byť viac nezištná a menej osobná. V príbehu do seba všetko elegantne zapadalo, V pôsobil akoby len tak plával osudom a užíval si cestu života. Rozumiem prečo si ho dala skupina Anonymous ako značku. Solídne tri hviezdy. ()

Oudee33

Krásně navazovalo na téma z předešlého večera u piva... Pozor na média a to, co nám přináší každým dnem. Je s námi manipulováno ve prospěch vyšších cílů mocných? Je potřeba číst mezi řádky a dělat si na věci vlastní názor. Tenhle počin hravě podporuje konspirační teorie a ukazuje jak je důležité se spojit v těžkých chvílích... a nebýt tupým stádem... Zpracování má něco do sebe a po pestrých schodech vystoupalo až na 80% Herecky jedna báseň. ()

beso74

Muž v maske sa vracia, ale neviem, čí by sa majster Dumas potešil. Ono to nestačí trochu atmosféry, urobiť z kresťanstva nepriateľov štátu a z lesby jeho polozáchrancu. A to aj v prípade, že sa budem snažiť požmurkávať a odvolávať sa na kde aké klasiky žánru. Stále tu bude absentovať lepší príbeh a viac akcie... ()

TaNya_

Ze začátku sem moc nevěděla kam vlastně film míří, ale pak se V pořádně rozjel a já se ocitla jakoby uvnitř filmu. Ta rádoby nacistická atmosféra se pánům tvůrcům skvěle vydařila a zasadit sem Natalie byl fajn nápad. Nakonec ale trošku zklamání, že sme se nedozvěděli víc o původu či osudu V. ()

Ravenus

Videno v kine pred 10ti lety.. 3*. Druha projekce po jedne dekade jasnych 5*. Vyzrala, geopoliticky uderna metafora dnesniho deni. Plus nadherna a uderna poezie pana V. ()

himor

Výborný film, skvelá ponurá atmosféra, dobrý príbeh. Nieje prečo tento film nehodnotiť ako skvelý, mám rád filmy tohto typu a V ako Vendeta je pre mňa voľba č.1. 100% ()

Shitonit

Hezká pohádka o nekonečný realitě ve světě kolem nás. Hezký scény, hezký příběh, hezký je to úplně celý, nehledám-li v tom hlubší příběh, docházím znovu k pocitu, že se jedná o moc hezkou pohádku, která mi udělala opravdu velikou radost. Jediný co mě na tom trochu sralo je totální absence společného vyvrcholení obou hlavních hrdinů. Nebýt závěrečného plastového polibku krásky a zamaskovaného úchyla, skoro bych se domníval, že se dá natočit film bez citového vzplanutí. V průběhu sledování mě to bavilo, bezprostředně po docela povedeným konci jsem v sobě měl pocit neskutečnýho zmaru. Nebo tak nějak. ()

Knor

Boj proti totalitě v komiksovým kabátě s výborně zachycenou atmosférou. Herci jsou OK a hlavní hrdina je borec, kterej si jde chladně a elegantně za svou pomstou a revolucí. Škoda jen několika nudnejch pasáží a chtělo by to trochu víc akce. Ale výsledek je velmi dobrej, špatný to určitě není. ()

šakal007

I průměrné tři hvězdy by mi přišly moc. Tvůrci si zjevně vůbec neumí představit, jak totalitní diktatura vypadá. Přitom by stačilo opisovat od jiných autorů, kteří bezvýchodnost a prázdnotu nesvobodného režimu dokázali vytvořit s mrazivě přesnou představivostí. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (viac)