Bezpečnostný počítačový špecialista Jack Stanfield (Harrison Ford) pracuje pre banku Landrock Pacific. Kariéru a reputáciu si vybudoval navrhnutím toho najefektívnejšieho bezpečnostného systému, ktorý banku chráni pred hackermi. Táto prestížna pozícia mu zaručuje bezstarostný a pohodlný život s manželkou Beth (Virginia Madsen) a dvoma deťmi Sarah (Carly Schroeder) a Andym (Jimmy Bennett). No každý, aj ten najmodernejší bezpečnostný systém má nejakú slabinu – a slabinou Jackovho systému, s ktorou vôbec nerátal, je on sám! Prefíkaný zločinec Bill Cox (Paul Bettany) totiž sledoval a študoval Jacka a jeho rodinu temer celý uplynulý rok. Monitoroval ich mailovú komunikáciu, odpočúval telefonáty a analyzoval ich „dennú rutinu“. Zistil si mená kamarátov Jackových detí, lekárske záznamy celej rodiny a dokonca i identifikačný kód pre stanicu, ktorá dozerá na bezpečnosť v Jackovom susedstve! Bill skrátka monitoroval každú stránku Jackovho života - a je pripravený túto „investíciu“ zúročiť! Spolu s tímom žoldnierov sa zmocní kontroly nad domom Stanfieldovcov a z Beth a detí urobí rukojemníkov v ich vlastnom domove! A Jacka núti nájsť slabé miesto v ním navrhnutom bezpečnostnom systéme a ukradnúť z banky Landrock Pacific 100 miliónov dolárov... Netuší však, že si na tento „biznis“ vybral nesprávneho muža! (TV Markíza)

Lacike

Keby tento film vznikol o takych 15 rokov skôr, tak z neho mohol byt solidny hit. Ale ani tak by to nebol dobry film. Je to take tupe becko s obohratou zapletkou, ktoru absolutne nijak neozvlastnuje. Herci pôsobia jak keby hrali na pol plynu. Rezia je starilna. Cele je to strasne nudne. Az sa divim, ze v tom vôbec hral Ford a nie nejaky videobeckar. 4/10. ()

Damiel

Kdyby existovala filmová kuchařka univerzálních hollywoodských receptů, Firewall by v kapitole krimi thriller zcela jistě nemohl scházet. Profesionální kuchař vzal pořádně provařené ingredience a výsledkem je po všech stránkách typický hollywoodský pokrm. Čekal jsem zhruba tříhvězdičkový thriller a také jsem ho dostal. Technice počítačové bankovní loupeže jsem vůbec nerozuměl, ale to asi málokterý divák dokáže. To samozřejmě trochu komplikuje prožitek z filmu, za větší hřích ale považuju, že Firewall je jakýmsi souhrnem žánrových klišé, které nepřinášejí nic nového a originálního. Tudíž celkem snadno uhodnete dějový tok, navzdory tomu všemu ale Firewall dobře funguje a diváka nenudí. Napadá mě srovnání s Costnerovým Osobním strážcem. Největší „perla“ přichází na závěr – samozřejmě nebudu prozrazovat o co jde, ale je to klišé jako Brno. Vlastně jako Hollywood. ()

Fr

H. Fordovi se někdo hrabal v odpadcích a teď dluží 95 000 dolarů za sázky po síti. Jenže to za chvíli nebude jeho největší problém........ . Občas tady sice něco zaskřípe, někdy se škodolibě pousmějete, ale jisté je, že palce Jackovi držet budete. Zvlášť když P.Bettany a jeho partička jsou pěkně hnusný a šáhnou mu na rodinku. Mě se Ford a jeho ,,nasranej“ ksicht líbil. Po těch kravinách, který jsem v poslední době viděl, to aspoň mělo šťávu. ()

zlabus

Rutinní, místy nudný thriller, kterému na zajímavosti nepřidalo ani poměrně neobvyklé hi-tech prostředí. Harrison Ford je překvapivě nevýrazný, Paul Bettany v roli záporáka také není to pravé ořechové (kladné role mu jdou IMHO daleko lépe), režie je také čistě průměrná a filmu nijak nepomáhá. Tohle všechno by se ještě dalo přežít, kdyby Firewall nestavěl na neuvěřitelně hloupém scénaři, který je protkán hromadou klišé a nelogičností. No musím uznat, že jsem od Forda čekal krapet více. (PS: Mě to též nehorázně připomínalo Hostage s Willisem) ()

Superpero

Důchodce Ford zachraňuje rodinu a má asi nejloajálnější sekretářku v galaxii, když vezmete v potaz, že ji z jejího pohledu, v podstatě sexuálně obtěžoval, vyhodil z práce, pak se jí vloupal do baráku a ona s ním bez keců jede vstříc lupičům zabijákům. Paul Bettany je úplně debilní záporák. Nejenže neměl vůbec propracovanej plán, ale Ford na něj celej film úplně sere a on jeho rodině nejenže nic neudělá, ale ještě střílí svoje noshledy. Přesto to byla zábava, já si odpočal a fakt jsem Harrisonovi fandil ať toho psa najde. ()

• Během tzv. dešťových dnů ve Vancouveru pršelo, paradoxně, velmi málo, a proto produkce musela používat 6 cisteren s vodou, které zavlažovaly ulice. (imro)
  • Původní název filmu byl „The Wrong Element“, ale když jeden z herců ve vedlejší roli začal snímce říkat „The Long Elephant“, producenti raději vymysleli „Firewall“. (imro)