Bezpečnostný počítačový špecialista Jack Stanfield (Harrison Ford) pracuje pre banku Landrock Pacific. Kariéru a reputáciu si vybudoval navrhnutím toho najefektívnejšieho bezpečnostného systému, ktorý banku chráni pred hackermi. Táto prestížna pozícia mu zaručuje bezstarostný a pohodlný život s manželkou Beth (Virginia Madsen) a dvoma deťmi Sarah (Carly Schroeder) a Andym (Jimmy Bennett). No každý, aj ten najmodernejší bezpečnostný systém má nejakú slabinu – a slabinou Jackovho systému, s ktorou vôbec nerátal, je on sám! Prefíkaný zločinec Bill Cox (Paul Bettany) totiž sledoval a študoval Jacka a jeho rodinu temer celý uplynulý rok. Monitoroval ich mailovú komunikáciu, odpočúval telefonáty a analyzoval ich „dennú rutinu“. Zistil si mená kamarátov Jackových detí, lekárske záznamy celej rodiny a dokonca i identifikačný kód pre stanicu, ktorá dozerá na bezpečnosť v Jackovom susedstve! Bill skrátka monitoroval každú stránku Jackovho života - a je pripravený túto „investíciu“ zúročiť! Spolu s tímom žoldnierov sa zmocní kontroly nad domom Stanfieldovcov a z Beth a detí urobí rukojemníkov v ich vlastnom domove! A Jacka núti nájsť slabé miesto v ním navrhnutom bezpečnostnom systéme a ukradnúť z banky Landrock Pacific 100 miliónov dolárov... Netuší však, že si na tento „biznis“ vybral nesprávneho muža! (TV Markíza)

veverysiak

Pamätám sa, že keď som to išiel pozerať prvýkrát, tešil som sa na dobrú zábavu kvôli zaujímavému hereckému obsadeniu, ale zostal som dosť rozčarovaný, videl som to znova a pocity sú dtto, nešťastný scenár a mdlá réžia pochovali aj hercov, ktorí zo seba nedokázali vydolovať viac, hlavne môj obľúbenec Bettany ma fakt nasral, takže 60%. ()

lepo

Simulácia možného prúseru v banke cez jedného človeka sa vymyká reálnosti, ale na sobotný večer v papučiach poteší. Scenár dal možnosť vniesť film do slušnej zápletky nezávideniahodného morálneho nepochopenia hlavného hrdinu v bežných situáciách, pre záchranu rodiny. JPS v psíkovom obojku bol celkom slušný nápad, v kontraste záverečnej scény, keď sa vo filme objavili dve úbohé policajné autá aby "vyčistili terén". 50 na 50. ()

ondrach

Spíše 3+, obsazení je výborné, děj ubíhá příjemnou rychlostí vpřed a je zajímavý a napínavý. Samotný scénář nic moc. ()

calviti

Zbytečná role pro Forda (opět), zbytečná role pro Coster-Waldaua, naprosto zbytečná role pro Bettaniho. Robert Patrick patří jako oběť do CSI:NY (pěkně pomalu propečená mrtvola). Ford se celou dobu tváří fordrsně. Bettany by v první půlce hrát i chtěl, ale po zjištění, že režisér a scénárista jsou Pat s Matem, jen čeká na výplatu a konec. 18%: za windows XP professional , prosklený dům na břehu a za ocelovou páteř staříka Forda. ()

hansen

Dobrý,pekně odvedený thriller.Sice jak zde čtu někoho nenadchl,ale kdo se chce skvěle odreagovat a vypnout mozek,není lepšího výběru.Je to jedna z věcí na jedno podívání,ale alespon na jedno nenudné podívání. ()

mimuzik

Solidní thriller, ale to je asi tak všechno. Nepravděpodobný a předvídatelný děj, snadno si lze tedy od začátku domyslet, jak to celé dopadne. Spousta počítačových dat, pár výbuchů a trochu té akce tam bylo, ale to je hodně málo. Tři hvězdy jen díky Fordovi. ()

DejnaDee

Díky Harrisonu Fordovi bylo velké očekávání, ale musím přiznat, že mě to nijak zvlášť nenadchlo, i když ani až tak moc nezklamalo. Dávám za tři hvězdičky, takový průměr nic víc nic míň. ()

zeromen

Forda zbožňuju, i když tady drobátko klopýtnul ale i tak film je velice slušný a nato že téměř všechny kaskadérské kousky dělal sám nato kolik mu je, tak klobouk dolů. I když bych chtěl vidět takového důchodce který umí zacházet s počítačema tak jak Ford:-) bylo by to hodně zajímavé. Co mě ve filmu chybí je víc akce, jinak slušné. ()

draxxi

Mam rad Harrisona Forda..., ale tady mu tu fyzicku a vydrz akcniho hrdiny neverim. A neverim mu tady ani tu obratnost pocitacovyho experta... 20/2/2022 57% ()

Maverick*

Chtel jsem dát pouze jenom dvě, ale za scénu s tím nástrojem na manuální hloubení základů si tvůrci vysloužili ještě jednu. Jinak průměrný tv-thriller se všema klišé co k tomu patří. Podíváte se na to jen jednou... ()