X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

figliar

Tretí diel dostal do rúk nový režisér a popasoval sa s ním statočne. Dejová línia nenadväzuje úplne na predchádzajúce diely a tvorca tu zakomponoval aj jednu novú udalosť, týkajúcu sa minulosti jednej z profesorových žiačok. Záverečná bitka o Alcatraz a veľa prekvapení si finálne zaslúžia 4*. Dej zostáva nakoniec otvorený, takže uvidíme čo ďalej. Film si treba pozrieť až do konca tituliek, lebo tam čaká ešte jedna filmová pasáž. ()

John8

Špatné, špatné, špatné mrtví ožívají a všichni ostatní umírají. Příběh je jen samá vata, která má být zakončením trilogie, ale přitom má otevřený konec? Kdo by v pokračování byl? I přes ty mínusy je to ale film plný výborné akce a spousty dobrých postav. Ale i přes 3* říkám TAKHLE NE!!! ()

RakeW

Nepovažuji první díl trilogie za nějak zvlášť dobrý (nebo dokonce inteligentní, jak uvádějí jiní) film. Já vím, lehce kacířské. A ta banda mutantích, dle ostatních chytře napsaných charakterů, mi byla až na výjimky naprosto nesympatická. Dvojka už se mi líbila o něco víc a už se v názoru na ni ani tolik neliším od většiny. A trojka? Trojka je asi vůbec nejlepší, protože je prostě krásně pitomá, megaefektní a dá celému universu pořádnou nakládačku. I ti staří známí se mi v téhle poloze zamlouvali o něco víc (opět, až na výjimky). Hm, anebo jsem prostě od doby, co jsem viděl jedničku, nějak vyměkl... Jako ten Logan (fakt hrozná cíťa, mimochodem). ()

Krchy

Ač tomu hodnocení tady neodpovídá, pro mě je to důstojné pokračování, které se směle může přiřadit ke svým dvěma předchůdcům, Ratner neratner. Chci další díl. ()

Gaia.M

Nádherná tečka za X-Meny. Nezlobte se, ale film o Wolverinovi, či První třída nepovažuji za pokračování, beru je jako samostatné doplňující filmy. ()

Adm.Nelson

Asi som slepý, ale ja tu nevidím žiaden výrazný rozdiel medzi Singerovým a Rattnerovým réžijným vedením. Je tam síce pár dialógov, ktoré ťahajú za uši, ale za to treba viniť nových scenárisov, a sú to detaily, ktoré mi veľmi nevadili. V kine som sa na tom výborne bavil, navyše to má najlepšiu scénu z celej série (Wolverine a Phoenix), a doteraz čakám, kedy sa vráti táto stará partia naspäť do kín, keďže záverečná scéna priam vyzýva, aby sa v príbehu pokračovalo. 10/10 ()

BeranSon

--V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU-- A je to tam kde to bylo! Celá série o mutantech si posledním vzdorem více méně podrazila nohy a co je horší, podrazila si je i několika dílům do předu. Třetí díl, alias poslední vzdor dělá ihned několik hrubých chyb. Nejdříve je dialogově tupý a potom vytváří ihned několik bezcharakterních postav, které nemají sebemenší naději nahrát těm druhým a co více, nedokáží nahrát ani filmu jako takovému. Když se toto stane v některé z rozjetých sérií, bývá velmi těžké odstranit tyto nešvary, to trvá několik dílů. I po tom všem musím říci, že režisér Brett Ratner to tolik nezpackal, ano některé pasáže jsou skutečně strašné, zdlouhavé a divák si jen říká ,,co to?", ale i přes to mám mínění, že Ratner odvedl svou práci na vysoce kvalitní úrovni. Některé scény byli na druhou stranu povedené a dech se při nich zarážel, tím se to vytáhlo, potom to všechno snažení ještě zvedlo "výborné" finále, které zrychlilo a nenechalo se rozhodit. Že bych byl spokojený, to ne, ale marný pokus to zase nebyl, je to tak půl na půl tudíž: - 5/10 - ()

GOREGASM

Téměř mě to bolí napsat, ale Brett Ratner natočil dobrý film. Čtyři hvězdy mu sice nedám, přesto musím uznat, že precizně vytěžil Singerem nadvakrát úspěšnou kvalitu, a přestože jeho přidaná hodnota v rovině nápadů a rozvoje je minimální, akci zvládá mistrně a Singerovo herecké komando potvrzuje svou výjimečnost (Magneto je opět bezchybný). Kdyby Ratner sérii rozjížděl, skončili X-Meni v komiksovém pekle, ovšem za konstelace roku 2006 mu spadla do klína frančíza, kterou jako v případě Red Dragona nezabil, ale udržel i přes svou vzorovou a ryzí hollywoodskou povrchnost (viz postava Vinnieho Jonese a dětinsky vyznívající dialogy) v setsakramentsky zábavných vodách.70% ()

helloween93

Změna režiséra dle mého názoru X-menům neuškodila, Ratner nám přinesl více akce a obstojný závěr trilogie. Mě jako fandovi komiksů se samozřejmě líbila finální bitva a rozhodně mipotěšila účast Billa Duka a hlavně Vinnie Jones jako JUggernaut byl dobrej.:D Dávám 4 jako u předchozích dílů. **** ()

MickeyStuma

X-Meni se nám stali už krapet okoukaní a tak třetí příběh nevyznívá tak fantasticky jako ty předchozí. Možná tomu je i vlivem změny režiséra. Bryan Singer se konečně nechal vystřídat a tak přišel se svou vizí Brett Ratner a je to znát. Snímek je ve srovnání prostě jiný. Je méně komiksový, zato více složitější a brutálnější. Ale pořád to jsou X-Meni se vším všudy. Odlišnost je rozhodně ku prospěchu, neboť se nezašlo až do stereotypu a vykrádání sebe sama. Nebývá to často, ale tentokrát se změna vyvedla. ()

Xatrix

Ratner se ukazal jako velmi spatnou volbou pro zavrseni X-meni trilogie. Celkova stopaz je uboha, hudba podkopava nohy uz tak chabym dialogum. Ratner se tak alespon snazi zvednout aktaktivitu snimku akcnimi sceny, to se mu celkem dari az do posledni bitvy aneb sedm statecnych proti 100. Zaverecne pomrknuti, ze mrtvi nejsou uplne mrtvi a ex-mutanti mozna ziskaji zpet sve sily mi uz prijde jen jako nejapny vtip.. ()

farfalino

Nejsem až takový fanoušek komixů, abych dokázal hodnotit komix jako takový a hledat a šťourat do každé drobnosti, která je jinak ve filmu a jinak v komixu ( a nejen v komixu, ale i v jiném filmovém žánru ) proto se stavím k sledování filmu jako divák, který se chce pobavit a načeká od filmu nic, co by mu zavařilo mozkové závity ( u mě si nejsem jistý jestli ještě vůbec nějaké mám ) . A to splnilo moje očekávání na jedničku. Vzal jsem si z filmu co jsem potřeboval a spokojený sám s filmem i se sebou jak jsem se zase pobavil ,odkráčel s úsměvem na tváři a o nějakou tu drobnou starost lehčí domů. ()

svobodas

Na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho, a dostal jsem nicneříkající zběsilou slátaninu skvělích věcí, Ratner ty dobrý věci ale neumí dobře podat a pořádně jich využít, dal bych ***, ale X-MENy mám rád, tak + *, je to takový nicneříkající ()

Hovado

Nejlepší zakončení trilogie jaké jsme si mohli přát.Skvělý příběh,skvělý průběh děje prostě všechno geniální. ()

Cruchot

Po mnoha až zatracujících kritikách jsem se bál nejhoršího, ale není to tak zlé. Naopak jsem se slušně bavil. Našlapaný děj, zvraty, spousta akce, film uteče jako voda. Jenom se prostě člověk nemůže zbavit dojmu, že z daného námětu se dalo vytřískat mnohem víc. Hlavně tu chybí větší prokreslení postav, kterých je tu strašně moc, ale jejich potenciál často zůstal nevyužit. Navíc - zatímco akci zvládá Rattner s bravurou, méně akční scény mu zas až tak nevychází (hlavně některé dialogy jsou slabé). Celkově ale myslím, že se jedná o důstojné zakončení série. ()

Ronyk7

Jednoznačně nejlepší z celé série. A pak že pokračování sou blbosti. Ratner tuto myšlenku vyvrátil ve velkým stylu. On to vyvrací i u Křižovatek smrti. To chce talent-a ten tu je. Bravo Brette. 18.01.2007 ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)