Hlubinná hvězda šest

Posádka ponorky Hlubinná hvězda šest se vydává na nebezpečnou a tajnou misi. Na dně moře má postavit podmořskou jadernou elektrárnu pro americkou armádu. Brzy zjistí, že v hlubinách oceánu na ně čeká neočekávaná hrozba (oficiálny text distribútora)

gumolit

Podľa mňa solidne natočený klaustrofobický sci fi thriller , ktorý som videl asi pred 20 rokmi na videu a moc som si toho nepämatal.Po zhliadnutí konštatujem že je to dosť napínavé bohužial ta hlávná príšera krab či kiehoboha to bolo to pokazilo a kým tam nie je všetko je ok!!Nezabudnuteľná scéne ked inak najlepší herec z filmu Migguel Ferrer uteká z podmorskej stanice von!! ()

Terva

CITÁT - Jeskyně jsou všechny stejný........... Víte co mě hned od začátku mrzí? Že tak náročný projekt a oni s sebou maj jeskynářku, aby je případně varovala nebo ochránila. Stejně jí nedají šanci a použijou výbušniny. Vůbec se mi jim pak nechtělo fandit. To mi k tomu moc nesedělo. CITÁT - Tupci, víte jak jsou ty stroje drahý?............. Když se velká, respektive skoro celá část filmu, odehrává pod vodou začnou vám ty triky připadat nepovedené. A ona to je částečně pravda. Něco působí strašně uměle. Příběh je prošpikován dlouhými a mnohdy až nudnými dialogy, které jsou zakončeny naprosto neprofesionálním chováním obyvatelů Deep Star Six. Zvlášť když si - POZOR SPOILER - to vlastně poškodí sami. KONEC SPOILERU. CITÁT - Tak, že nemáme vzduch?? Hovno!!......... Protrpěl jsem tento příběh a nejsem moc nadšen, prostě jen průměrný film. A víte co mi přišlo naprosto ujetý. Je to podmořská výzkumná laboratoř - kde vzali ty střelné zbraně!!! Za Hvězdu 6 jen dvě hvězdy. ()

darkrobyk

Ve stejné době, kdy vzniká úžasná Propast a o něco lepší než Deep Star 6 Leviathan, natáčí Cunningham variaci na filmy o mořských monstrech. Podmořské záběry jsou věrohodné, stanice i ponorky působivé. Velice pěkné je proplouvání podmořskou jeskyní doprovázené atmosferickou hudbou. Po vzoru Čelistí a původní verze Vetřelce z roku 1979 je monstrum ukázáno vždy jen krátce a v rychlých střizích. To podněcuje fantazii a zvyšuje napětí. Samozřejmě si divák může tipnout, kdo zařve (snad jen pořadí se špatně určuje) a kdo přežije. Nebudu řešit, že pokud by se hlubinný tvor vynořil rychle na hladinu, dopadne jako člověk bez dekomprese, jelikož závěr je prostě milý. Potěšilo, že se film obešel bez vět typu: Já se vrátím! Nikdy tě neopustím! Zachráním tě! V kině mě to bavilo o něco více, ale ani po letech jsem zklamán nebyl. ()

Ruut

Takové příjemné průměrné béčko přesně ve stylu 80-tých let. Trochu vykrádačka prvního Vetřelce a opravdu hodně podobné v mnoha věcech Propasti Jamese Camerona, jenž se natáčela ve stejném roce jako Deep Star. Samotné monstrum je spíš upozaděno a objevuje se jen několikrát ke konci filmu. Možná by bylo pro film lepší kdyby tam ani žádné monstrum nebylo. No Deep Star funguje celkem dobře i jako psychologické drama. Ano podle šablony Propasti je tu skupina lidí uvězněna hluboko v oceánu ve vraku průzkumné stanice. Bohužel béčkovost dýchá ze skoro každé scény a často je to co se děje na plátně hodně monotónní. Na druhé zhlédnutí bude určitě Deep Star působit celkem nudně. Trochu mi vadil i překombinovaný závěr. Respektive hned několik finále po sobě s mořskou obludou. ()

Antek

Moje osobní Guilty Pleasure, které mi v 10ti letech způsobilo dost nočních můr (plus klasický "černý" dabing). Teď, o nějakých těch 15 let později, si zkrátka nemůžu pomoct -- nostalgie vládne. Je to béčko jak hrom, příšera utekla snad z Muppetí show a skoro není ani dobrou tři čtvrtinu filmu vidět, ale já měl vždycky pro tyhle klaustrofobické filmy slabost. A je už celkem jedno, jestli jde o modré hlubiny či vesmír, kde nikdo neuslyší váš křik :-) Nejnadsazenějších 80%, které jsem kdy dal -- ale jinak to prostě nejde. ()

• Podmorské scény boli natočené na Malte, v Rinella Tank vo Fort Ricasoli. (Arsenal83)