Vladárova nová tvár

• Česko Není král jako král (viac)

Celovečerní animovaný film Neni král jako král vypráví vzrušující dobrodružství, které má kořeny ve starodávných čarodějnických příbězích. Mladý rozmazlený král Kuzco musí být vyléčen ze svého sobectví. Je proměněn v lamu a jejíma očima poznává svět zcela novým pohledem. Ve zvířecí podobě prožívá mnohá dobrodružství, poznává lidi hodné i zlé a učí se chápat hodnoty života. V zapeklitých situacích mu pomáhá dobrácký sedlák Pacha. Vzájemný vztah těchto dvou naprosto protikladných postav je zdrojem vtipného humoru. Čtveřici hlavních hrdinů doplňuje čarodějnice Izma a její pravá ruku Kronk. Při výtvarném řešení našli tvůrci inspiraci v kultuře starých Inků a v krajině jihoamerického venkova, i když je pojali se značně stylizovanou nadsázkou. Ve filmu zazní původní písně popové legendy Stinga. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Zábavný animovaný film, který má trochu moc klišovitý příběh, aby to humor plně zachránil. Bavil jsem se, mimochodem v originále naprosto skvělý dabing, ale možná by to chtělo ještě více nezávazného humoru, abych mohl snímek hodnotit jako skutečně naprosto odlišný Disney. Jiný je, trochu, a je to dobře. ()

Juto

Jedná sa o rodinnú zábavu, ktorá by mala poštekliť rodičov a rovnako tak aj deti. Tento animák je veľmi odlišný od akéhokoľvek iného animáku od Disneyho. Film je naozaj non-stop veselá komédia s jedinečným humorom. Aj štýl, vizuálny aj príbehový, sa líši od akéhokoľvek iného predchádzajúceho filmu od Disneyho, čo je v tomto prípade pozitívna vec. 8/10 ()

Sharpooter

Animák z roku 2000 o kterém jsem do roku 2021 nevěděl ani slovo. Tento animák dokáže zabavit a rozesmát i dnes, zkrátka má to pravé ořechové. Příběh se odehrává kolem sobeckého, rozmazleného krále, který měl vždy všechno, co chtěl. Následně všechno ztratí a musí si vše vybojovat. Tento animák má dobrou zápletku, skvělé rozřešení a to, co se děje v průběhu je prostě skvělý. Oproti některým dnešním animákům je tohle masterpiece. 8/10 ()

Torgal

Jednoznačne najujetejšia disneyovka. Frekvencia šialených gagov sa s blížiacim záverom plynule zvyšuje a spolu s nimi aj úroveň zábavy. A to je jedine dobre, lebo na začiatku som sa moc nebavil, medzi postavami nebola žiadna vyložene sympatická a animačne je to tiež priemerné. Vo finále ale napokon solídny animák, ktorý nie je len pre deti. 7/10 ()

TommyDiamond

Disney zase jednou boduje. Není král jako král je skvělý animák, který dokáže pobavit nejen děti, ale i dospělé. Vizuálně propracované postavy a prostředí dokáže ještě víc umocnit celý zážitek. Děj příběhu je poučný a názorně ukazuje dobré i špatné lidské vlastnosti v takové kombinaci, které samozřejmě vedou k výhře dobra nad zlem. Myslím, že snímek si zaslouží čtyři hvězdy... ()

• Vladárova nová tvár má za sebou naozaj dlhú a veľmi komplikovanú históriu vzniku. Pôvodne to mal byť veľkolepý animovaný film s názvom Kingdom of the Sun, mal ho režírovať Roger Allers a piesne k nemu mal zložiť spevák Sting. Celý tento proces je dopodrobna rozobraný v dokumente The Sweatbox (2002), ku ktorému sa ale nedá dostať oficiálnou cestou, pretože štúdio Disney sa dodnes snaží, aby ho nikto nevidel. (Macejko)
  • Soundtrack mal pôvodne zložiť Marc Shaiman, ale tvorcovia neboli s jeho prácou spokojní a na poslednú chvíľu najali Johna Debneyho. (Macejko)
  • Pachove meno by sa dalo preložiť z Inkského jazyka ako "zem". (Astonko)

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)