Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V oceánu dochází ke ztrátě spojení s ponorkou Siren I. Armáda proto ihned posílá druhou ponorku tohoto typu Siren II, aby našla ztracenou ponorku a zjistila, co se stalo. Stopy zmizelé ponorky vedou až do extrémně hluboké mořské propasti, kde však čeká smrtelné nebezpečí nejenom z mořských hlubin, ale také z vlastních řad. (Chupacabre)

(viac)

Recenzie (55)

SOLOM. 

všetky recenzie používateľa

Juan Piquer Simón režisér filmu Slugs, muerte viscosa se tentokrát rozhodl natočit další béčkový podmořský horor, které mám až na pár výjimek docela rád. I přes lehce vlažný začátek, který je věnován seznámení se s posádkou, začala brzy atmosféra nabírat ty správné grády a já se pohodlně usadil v křesle. Aniž bych si nějak zjišťoval dopředu informace o náplni tohoto filmu. Díky tomu jsem pln očekávání hltal každou minutu a jakmile se poprvé na obrazovce objevily ony záhadné řasy, napětí se začalo stupňovat. To nejlepší se však začalo odehrávat teprve uvnitř jeskyně. Postupné odhalování dalšího šíleného vědeckého výzkumu a jeho důsledků mi sice sem tam vykouzlilo úsměv na tváři (bylo to dost přitažené za vlasy), ale díky vhodně zvolených interiérům a především solidnímu hereckému obsazení, jsem se bavil až dokonce. K dobru navíc musím připočítat i kratší stopáž. ()

majo25 

všetky recenzie používateľa

Na rozdiel od predchádzajúceho Simónoveho snímku (Slimáci) je tento podľa mňa lepší. Akia je síce klasická, ale myslím že nesklame a takmer vždy sa niečo deje, čo u podobných filmov nie je samozrejmosť. Tajomno na dne oceánu je lákavé, čiže o atmosféru je postarané. Tak už len treba autorom trochu (alebo dosť) odpustiť lacnejšie spracovanie a C-čkových hercov. ()

Reklama

tron 

všetky recenzie používateľa

V roku 1989 na scénu priplávala moja obľúbená minivlna podmorských hororov (Deep Star Six, Leviathan a čiastočne aj Cameronova Priepasť, aj keď tá oveľa viac bez debaty šla do sci-fi). Boli to vlastne vodné kópie votreleckej série (zlá korporácia, skupinka postáv v uzavretom telese, z ktorého niet úniku a útočiace hororové príšery). V roku 1990 sa na trhu objavil pohrobok The Rift - španielska (!), strašne zle vyzerajúca blbosť od režiséra Slimákov. Dej nebol umiestnený do podmorskej stanice, ale do ponorky. Tešil som sa, ale je to béčko hraničiace s céčkom. R. Lee Ermey mal v tom čase za sebou brutálne výkony v Olovenej veste a Horiacej Mississippi, takže sa do úlohy nekompromisného kapitána hodil ako máloktorý iný vtedy žijúci herec. Toto však nemal šancu zachrániť ani on. Na filme je od prvých minút až nechutne viditeľný podpriemerný rozpočet, vinou čoho zábery na ponorku vyzerajú ako to, čo aj v skutočnosti sú – a to ako veľmi zlé miniatúry. K tomu umelohmotné kulisy a smiešne triky. Zvyšok kastingu vyzerá ako keby práve narýchlo dobehol z natáčania erotického filmu. ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Klasické sci-fi o posádke ponorky, ktorá sa musí vysporiadať s nejakou príšerou. Technicky je to podobne mizerné ako film DeepStar Six. Proste evidentne scény v štúdiu v ktorom sa posádka nakláňa do jednej strany a kamera do druhej (podobne ako v staručkých Star Trekoch), aby to pôsobilo napínavo, sa striedajú so scénami očividných modelov ponorky vo vani, teda akože v hlbokom mori. Dejová stránka nestojí za nič. Postavy aj keď obsadili pár povedomými ksichtami mi boli ukradnuté. Napätie nefungovalo. Gore scény vyzneli prehnanou krvavosťou skôr komicky. Takže jak dej, tak triková stránka sú tragédiou. Jednu hviezdičku dávam za to, že sa dej odohráva v ponorke. 2/10. ()

Karamanlis 

všetky recenzie používateľa

J.P. Simón ma tentokrát mierne sklamal. Hoci som pred projekciou nemal zbytočné ilúzie a nepochyboval som, že pôjde o ťažké béčko, očakával som do istej miery zábavný podmorský monster horor, no dostalo sa mi iba zmäteného príbehu, biednych ponorkových interiérov, nezaujímavého hereckého ansáblu, otravných mudrlantských dialógov a až na jaskynné scény so zmutovanými živočíchmi, ktoré to celé ako-tak zachraňujú aj značnej dávky nudy. ()

Galéria (22)

Zaujímavosti (7)

  • Približne v 38. minúte si ponorka razí cestu cez tesný priechod a odznie replika: "Je to ako nasávanie golfovej loptičky cez záhradnú hadicu." Táto replika je známa z filmu Olovená vesta (1987), ktorú povedal R. Lee Ermey, hrajúci v oboch filmoch. (Arsenal83)

Reklama

Reklama