Pani Wilberforceová je výstredná stará dáma, u ktorej si prenajme priestor pätica hudobníkov, aby mala potrebný pokoj na skúšanie. Netuší, že domnelí členovia sláčikového kvinteta sú v skutočnosti zločinci, ktorí plánujú ďalšiu lúpež... (STV)

filmmovier

Novou verzi od Coenů jsem dosud neviděl a ani nadále po tom nijak netoužím, ale původní verzi jsem toužil vidět velmi. Konečně se zadařilo a já nejsem ani trochu zklamán! Alec Guinness v další geniální roli lupiče gentlemana, v dalších rolích mu brilantně sekundují Peter Sellers a Herbert Lom a geniální Katie Johnson jako paní Wilberforcová. Tenhle film by klidně bláznivou veselohrou mohl být nazván, a ani tomuto kousku nechybí značná porce elegance, noblesního britského humoru a neopakovatelného kouzla. A závěr, ve kterém konečně dojde k likvidaci kompliců je naprosto geniální! Veliká jízda je to ale od samotného začátku. Alespoň pro mě. 85%. ()

A.Beech

Veľmi príjemná stará anglická krimi komédia so zaujímavými postavami a prekvapivým koncom. Alec Guinness fantastický už od prvej scény so svojim lookom alá Dr. Frankenstein - vyblednutá tvár s vlasmi a (snáď aj) narúžované ústa. ()

TO

Oproti nové verzi zde lupiči žádný tunel nehloubí, ale přepadnou auto s penězi a ani tak nepotřebují babčin dům jako spíš babku samotnou. Obě verze mi přijdou tak nastejno - průměr. Jen lehce humorné. Ze začátku rázné později již rozvleklé. ()

Braddy

Film jsem viděl už dávno, ale moc se mi líbil. Úsměvný film, mimo jiné s Petrem Sellersem. A asi dva roky po shlédnutí toho filmu jsem hledal, kdo složil tu melodii, kterou lupiči "hráli" na hudební nástroje. :-) Mozart to nebyl. ()

Sdoom

Docela povedená krimi komedie, na které se už ovšem celkem podepsal zub času. Na jedno zhlédnutí příjemné a přiměřeně zábavné, nicméně zejména závěr mi přišel trochu odfláknutý, určitě se s tím dalo více pohrát. Lepší 3 hvězdičky. (HDrip, orig.) ()

Chegi

Takový nemastný, neslaný film. Nezachrání ho ani skvělé obsazení. Pro nás malé plus v podobě českého rodáka Herberta Loma. Přesto si nemůžu dovolit zvýšit, ale ani snížit hodnocení. Zasloužené tři hvězdy. ()

Han22

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec dávám tři. Pět lupičů a stará dáma docela zestárlo a chybí tomu drajv. To neznamená, že nejde o milý film - na jedné straně pětice ostřílených kriminálníků, na druhé straně roztomilá stará dáma jako jejich domácí, která je neustále vyrušuje při dokonalé loupeži. A když se ji rozhodnou oddělat, chybí jim k tomu kuráž a tak se začnou likvidovat mezi sebou. Samozřejmě jde o starý film, takže se moc násilí nedočkáme, zato tu nechybí ve finále pořádná porce černého humoru (projíždějící vlak). Obsazení je skvostné, ale bohužel jen na papíře - Guinness šíleně přehrává, Sellers tu zatím ve své první větší roli moc nepředvedl a Herbert Lom se jen tváří jako dokonalý vrahoun. Nejlepší je tak stará babka a posledních cca 20 minut. ()

Zagros

Námět je vcelku fajn, ale hlavní představitelka mnoho sympatie nepobrala a pět lupičů přes dobré obsazení taky nic moc. Nějak není co hrát. Na komedii je to málo vtipné a to je hlavní problém. Navíc je to možná až příliš naivní a místy se to blíží až parodii. Jednoduchá zápletka a příběh také není moc napínavý a lehké okořenění černým humorem se povedlo tak na půl. S odřenýma ušima tři hvězdy, na doporučení to tentokrát není. ()

dopita

Celej film mě neuvěřitelně srala ústřední stará dáma. Ta její nezměrná dobrosrdečnost a vlezlost je vážně ubíjející a je velká škoda, že ji ani jeden z pěti lupičů nesejmul. Ale film to jinak není špatnej, i když závěrečná třetina trochu zasmrádá nudou. ()

Rozjimatel

"So who looks stupid now, eh?"     Čierna komédia, ktorej nahlúply humor ma úplne minul a ktorej zaradenie medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete veľmi nechápem. Remake The Ladykillers (2004) od bratov Coenovcov považujem za podstatne zábavnejší (hoci sa ich verzia výrazne líši v deji, čo ma dosť prekvapilo). Až na pár ako-tak vtipných scén v samom závere ("The Major has a train to catch.", rebrík, rampa) mi všetky tie pokusy o humor pripadali skôr trápne a celá tá štylizácia vyslovene protivná (úplne najotravnejší tu bol Alec Guinness s tými jeho debilnými umelými zubami a hneď za ním tá stará baba, ktorú som mal chuť osobne zaškrtiť a ani by som si nemusel ťahať zápalku).     "There's just something about old ladies. I can't... I can't stand them." ()

Damielka

Těch pět hvězd patří hlavně oné staré "křivé" dámě, paní Wilberforcové, která mě svých výkonem ve filmu naprosto nadchla! Film jako takový čtyři a půl. Líbil se mi i o kousek víc, než nová verze s Tomem Hanksem. ()

AIMÉE

Často se mi nestává, že přesně co od filmu zpočátku očekávám, nakonec dostanu. Slibná anglická krimi komedie lákající na "nostalgickou" atmosféru, herecká ese a absudní konfrontace lupičské bandy. Ale ne úplně každý vyčnívá, např. Peter Sellers tu odvádí na můj vkus jen "standardní" práci a je spíše do počtu. Má sice i světlejší chvilky, nicméně takový Alec Guinness je jiná káva. Scénář není nejhorší, ale nelze čekat výbuchy smíchu, vzhledem k suchopárnému přednesu (nejen díky paní domácí), tudíž masivní salvy pouze sporadicky. Film to není špatný ani zbytečný, spíše oddechový a možná v mnoha případech jednorázový, pokud si člověk nenajde nějaké památné momenty. ()

KM Phoenix

Herecky výborně obsazená komedie s geniálním Alecem Guinnessem v hlavní roli, kterému více než zdatně sekunduje Herbert Lom. Trochu škoda, že autoři více nevyužili talentů Petera Sellerse. Nicméně výborné herectví a démonické grimasy A.G. dělají tento film nezapomenutelným. ()

Mikino00

Naprosto bláznivá černá komedie, originální svým příběhem, avšak vyžadující tolerantního diváka s pevnými nervy, protože stařenka moc klidu na duši nedodá. Z lupičů se mi nejvíce líbil Lom. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)