Rituál

• Česko Rituál (viac)

Šerif Edward Malus (Nicolas Cage) pred niekoľkými rokmi prežil šok, keď sa mu po tragickej autonehode nepodarilo zachrániť matku s dieťaťom. Muž trpí výčitkami svedomia až do chvíle, kým sa mu nenaskytne možnosť svoje zlyhanie napraviť. Edwarda osloví jeho bývalá snúbenica Willow Woodwardová (Kate Beahanová) a požiada ho, aby jej pomohol nájsť stratenú dcéru Rowan (Erika-Shaye Gairová). Policajt prijme výzvu ako svoju druhú životnú šancu a vydáva sa pátrať po nezvestnom dievčatku na malý ostrov v Pacifiku, kde Willow s Rowan žili v malej komunite. Členovia tunajšieho spoločenstva, ktoré sa riadi starými pohanskými zvykmi, popierajú, že tu Rowan niekedy žila, a ak áno, potom už určite zomrela. Edward sa na ostrove zaplieta do siete starodávnych tradícií a tajomstiev. Čím viac sa pokúša dievčatko nájsť, tým väčšmi sa zároveň približuje aj k niečomu, o čom sa na ostrove nesmie hovoriť... K rituálu! (TV JOJ)

dyfur

...veľmi dobře rozohrané,ale ten koniec bol nedomyslený ,hlúpy,krčovitý ...proste čakáte adekvatnu pointu k tomu čo ste doteraz videli a nasleduje sklamanie zo záveru,ktorý všetko čo ste doteraz videli zneguje.Len jedna hviezda.... ()

balba

Film má skvělí námět , herecké obsazení , ale scénář mohl býti více temnější a propracovanější.Filmu chybí více akčních scén.Závěru filmu je opravdu překvapující.Je to takový slabší thriller. ()

Aelita

Remake filmu Wicker Man Robina Hardyho z roku 1973. Komunitní život v patriarchálně-matriarchálním duchu v obou filmech odkazuje na pohanskou náturu člověka. Nicméně tam, kde v roce 1973 film odrážel masová hnutí - doznívající hippies a vzkvétající okultní, esoterické a synkretické new age - v jejích děsivější sektářské poloze, remake z roku 2006 odráží již jen podivné praktiky okrajových skupin vyznávačů toho či onoho receptu na spásu člověka i světa. Po seznámení se s ukázkami původního snímku však nakonec dávám přednost modernějšímu střihu a větší dramatičnosti Nikolase Cageho. ()

Jino

prvního Wicker Mana jsem neviděl, ale já mám prostě Nicolase Cagea rád. Je to sice film na jedno podívání, ale 50% si to ode mě zaslouží. ()

bogomira

Na rozdíl od všech ostatních jsem našel kladnou položku v tomhle filmu. Poslední dobou mám štěstí na Badalamentiho a ten tady měl prostoru spoustu a krásně ho využil. Jinak původní film neznám, takže mi to přišlo normálně průměrný a jedna hvězda je navíc právě za hudbu. P.S.: tady jsou fakt nejvtipnější komentáře, co jsem na ČSFD zatím čet :))) ()

Nautila

Cage odjakživa nemám ráda, tady jeho obsazení ale ani nelituju, protože film je to celej špatnej, že Cageovo neumětelství ničemu neubližuje. Příběh původního filmu je tu překroucený až hamba (teď ale mluvím spíš o principech). Tady evidentně někdo nepochopil vůbec podstatu toho pohanského náboženství anebo si jí spíše upravil tak, aby někomu lépe seděla a byla pochopitelná i pro jednodušší publikum. Zatímci ve filmu z r.73 bylo pohanské náboženství harmonické a rovnoprávné, tady z něj udělali pseudofeministickou sektu a zcela jasně řekli: Tohle jsou zloduši, tohle je to špatné. Do příběhu ještě pro jistotu nacpali přehršel obvyklých charakterových a příběhových klišé, aby všechny pohnutky pochopil i američan po lobotomii. Atmosféra si někam odhopsala raději, než aby se téhle taškařice účastnila. A já si marně lámu hlavu nad tím, proč ti amíci tyhle špatné remaky evropských klasik točí dál a dál. ()

Crawler-D

Zbožňujte to, nebo zatraťte. Nic mezi neexistuje. Neuvěřitelně směšný horor, ve kterém Nicolas Cage předvádí dusud svůj nejhorší výkon. "How it GET BURN!?!?" ()

campix

Musím se přiznat, že jsem se n Rituál podíval hlavně díky Nicolasi Cageovi a jeho úžasně vtipným scénám z tohoto filmu, které porůznu kolují po internetu. Ani jsem nevěděl, že je tento film téměř doslovným remakem ne až tolik špatného filmu The Wicker Man a i když jsem ho neviděl, tak docela věřím jeho fanouškúm, že tento remake je katastrofa. Začátek není překvapivě až tak hrozný. Nebýt toho že story a dialogy jsou tak debilní, že to bolí. Mohla z toho být docela slušná podívaná. Jenže jak konec nabírá grády a Cage se dostává ke svému oblíbenému řemeslu a to přehrávání. Začíná to být hodně velká zábava, která by na párty určitě pobavila. Nakonec jsem si uvědomil jak špatný ten film je, když ho dobrým dělá jen špatné Cageovo herectví. ()

laik_60

u Nicolasa som predsa len zvyknutý na iné filmy a postavy. Touto prapodivnou mysterióznou zlátaninou (naviac s príšerným slovenským dabingom) komerčné televízie urážajú snáď aj priemerného diváka pižamovej panelákovej society :(. ()

Maty85

Dobré herecké obsazení, stejně tak dobrý námět, ale to provedení nic moc teda. Chtělo by to méně zbytečných řečí a více akce a celkově té tajemné atmosféry., kterou sem tam tak postrádal. Závěr diváka určitě překvapí, což je jenom dobře. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti