Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiálny text distribútora)

Lukkyn

Co k tomu dodat připomělo mi to jeden díl ze seriálu 24 hodin, kde se odehrálo prakticky to samé. Tady nám to autoři podávájí protažené, více procítěné, nutící přemýšlet a zvažovat morální dilemata. 10 milionů lidí versus jedna rodina pomateného teroristy. Rozhodování je těžké , ale věřím , že každý člověk by udělal cokoliv jen, aby zabránil výbuchu třech jaderných bomb!Samuel podal výborný výkon, Carrie hraje otravnou agentku , ale ve filmu být logicky musí , aby se zdůraznil ten boj morálka versus týrání lidské bytosti!Celkově to bylo zajímavé místy i napínavé,takže těch 75% odpovídá!!! ()

aallccaapp

SPOILER A jak to teda dopadlo? :-) Byla ta čtvrtá bomba nebo ne?? :-) Celkově ten konec nic moc. Chlap, kterýho 2 dny non stop mučí by nebyl schopnej vstát ze židle a vzít chlapovi pistoli. Navíc bez prstů se blbě střílí... Ale jinak super film!! ()

Airon

Film drsný a reálny.Príbeh súčastnosti o tom čo sa deje vo svete, koľko ľudí umiera kvôli tomu . Film na hlboké zamyslenie. Nie je to žiadny horor ani scifi ale skutočnosť. Ak sa pozerám na film len s umeleckého hľadiska zaujalo ma iba hviezdne obsadenie a výkony hercov. Je to film skôr pre náročnejšieho diváka.Stačí vidieť raz aby človek pochopil čo sa dnes deje ..... Hodnotenie 65% ()

GrifHi55

no, tak tomu se říká sado maso v přímém přenosu. Tohle jsem opravdu nečekal, spíš psychologickou hru, která to sice je, ale ne pro slabší povahy. Film na otázku SVĚDOMÍ, stojí týrání a mučení jedno, za záchranu mnoha? Jackson šílený jako vždy, 80% ()

Ladas6

Hodně drsný kalibr nasadili tvůrci filmu... Snad každého to donutí zamyslet se nad tím, co by dělal v obdobné situaci... Já bych byl asi pro, aby ho Samuel umučil k smrti. Je až k neuvěření, jak dokonalý film dokázali tvůrci vytvořit v jedné bílé kostce s asi 8 herci. Nutno podotknout, že hlavně Michael Sheen byl výbornej! Samuel L. Jackson tradičně taky, ale hrozně zklamala Carrie-Anne "mám-nohy-do-Ó-jaxvině" Moss. Její výkon byl opravdu bídný. Je pravdou, že konec je prazvláštní, když jedinej, kdo v USA umí počítat do 18 je Samuel L. Jackson... BTW kdo proboha vymyslel ten českej název??? ()

Shaman::..

Sice aktuální, ale bohužel hned hlavní dvě postavy představují hlavní slabinu filmu. Kde on představuje variantu Jacka Bauera tmavé pleti, ona policistku, která dodržuje procedurální a humanistické postupy. Bohužel je to často ve scénách vehementně přehrané a celkový dojem tak působí nevěrohodně. Za pár dní si na tento film ani nevzpomenete a vypaří se z hlavy jak jaderný oblak dýmu... ()

camomilla

Paradni napinava partie, kterou spolu hraji Samuel L. Jackson a Michael Sheen. Sympatie se postupne prelevaji z jedne strany na druhou, to vse ve skoro klaustrofobicke atmosfere jedne mistnosti. Film vas donuti zamyslet se, kam az je mozne zajit ve jmenu ochrany tisicovek zivotu. ()

sue2008

Mě teda asi nejvíc zasáhla ta snadnost, s jakou se celá skupina nechala stáhnout tajemným H...a to, že je na konci přece jenom vytyčená nějaká hranice, bych rozhodně nepovažovala za definitivní ()

D||X

Průměr, průměr, průměr. Tento film nemá nic navíc. Středně zajímavá hodinka a půl bez emocí, bez zvratů, bez zakončení. Nelogičnost, naivita, hloupost. Tři hvězdičky jsou jen za myšlenku. Jinak je to průměrný dvouhvězdičkový film. ()

Welsiot

Bezesporu zajímavý film, který přesně věděl čím chce být, avšak nedocílil toho. Kromě tria Jackson,Moss,Sheen jsou ostatní herci až neuvěřitelně toporní, doslova to bije do očí. A hlavně závěr, kdy by měl film tohoto typu vybouchnout, tak jen "zaplápolá". 70% ()

nydahl

Opravdu zajimavy film , ktery muzu jen doporucit.Jednou mi jeden muj pritel rekl : "terorista jen se svoji virou a v sandalech a proti nemu koren ze CIA se vsema satelitama, odposlechama, konspiracema a omezovanim osobnich svobod - kterejch z nich je tobe jako obycejnymu cloveku vlastne bliz?" No a tenhle film je samozrejme tak trochu prave o tom.Pozorny divak je behem filmu vystaven tlaku na rozhodnuti , ktere strane vlastne fandi.Ja osobne terorismu nepreju ale taky nejsem debilek co veri v pravdivost informaci poskytovanych soucasnymi medii a kdyz zvazim vsechna pro a proti tak mi vychazi , ze to co je tady spatne neni islam , ale poloretardovanej reprezentant poloretardovanyho naroda , kterej ma pocit , ze vsechno musi bejt tak jak si oni prejou a ze nejlepsi je ten svuj McDonald strkat vsude odkud je mozny dostat prachy. Film ma celkem slusne napeti plus standartni herecke vykony ale to co je na nem zajimave je opravdu ten namet k zamysleni. Film si puste nez si zapnete TV news nebo nejakou jinou propagandu.Usamu Bin Ladinovi jakozto byvalemu cvicenemu a financovanemu agentovi CIA by se snimek urcite libil. 3 hvezdy - dobry film ()

Jartian

a jsme opet u toho. opravdu by takhle probihalo vysetrovani, a nebo je to jen hollywood uprava. priklanim se spis k te druhe vyriante. navic zensky by v takovych filmech vubec hrat nemely. samuel jako vybornej herec vsechno zachranuje. skoda dalo se z tohohle tematu vymacknout mnohem mnohem vic ()

OldBeast

Místy zajímávé a napínavé, jako celek průměr, který dost sráží špatné herecké výkony, vyjma M. Sheena. Bohužel i postava mr. H.(S. L. Jackson), která má v sobě jistý potenciál, je vykreslena dost povrchně a zahrána jaksi zmatečně a nejistě. ()

ELDoctorow

Predpokladám, že scenárista si v duchu gratuloval akú sofistikovanú obžalobu súčasného sveta napísal. Je to však len ťažký americký mainstream, ktorý sa chce tváriť, že je niečo viac. A ako na taký sa treba na film aj pozerať. Takže je to priemer čo neurazí, no mňa viac bavil (až na hlúpu scénu – ok, napíšme si to naraz na papier) tematicky podobný Five Fingers/V zajetí teroru. ()

snowman

Odvážné pojetí, které velmi kvituji. Během i po filmu dlouhá diskuze s otcem, kde jsou hranice, jak bychom se v jednotlivých rolích a situacích zachovali sami, a skončili jsme zase u toho "odkud jsme se vzali a jaký je smysl našeho bytí". 80 %! ()

Chlo0opek

Nebýt toho stupidního konce nekonce, tak je to minimálně na 4*. Ale prostě takovýhle konec jakoby vypovídal, že režisér už chce film ukončit a tak ho takhle ustřihl. Jinak místy opravdy brutální psychologický film, s vynikajícím Samuelem ve své roli. ()

teseth

Velmi syrová podívaná na etické a morální hodnoty zúčastněných. Je záchrana viděného jednotlivce (jeho rodiny) opravdu důležitější než záchrana tisíců neviděných? Toto nám film neřekne, ale dokáže nám ukázat co vše se může stát, když se rozhodneme špatně. Co na filmu totálně nepochopíte je, že jediné zásadní věci si ze všech "nejmoudřejších" mozků všimne právě ten naprosto průměrný. To celkově shodilo moje hodnocení o hvězdu níž. ()