Reklama

Reklama

Sľub

  • Česko Úpis (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Akční drama, na jehož vzniku se produkčně podílely Čína, Hongkong, Japonsko a Jižní Korea, natočil režisér Kaige Chen (tvůrce filmu Sbohem, má konkubíno). Mocná kouzelnice splní přání chudé siroty. Musí však za to zaplatit vysokou cenu - nepotěší ji láska, dokud řeky nepotečou do kopce, čas nebude běžet pozpátku a smrt se nevrátí k životu. Z dívky se stane krásná a bohatá princezna Qingcheng (Cecilia Cheungová), zahrnovaná obdivem a láskou, ale každého muže, pro něhož ztratí srdce, potká strašlivá smrt. Když se do ní zamiluje otrok Kunlun (Dong-kun Jang), princezna se bojí, že ho potká stejný osud. Ale Kunlun dokáže běžet rychleji než vítr. Bude tento dar a jeho láska stačit na to, aby se naplnila věštba? (oficiálny text distribútora)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (54)

dezorz 

všetky recenzie používateľa

najdiskutovanejsi cinsky film v cine vobec. najdrahsi cinsky film vobec. (40 mil. ) a dnes uz aj najlepsie zarabajuci cinsky film v cine vobec. k. chen, po zhangovi najdolezitejsi sucasni cisnsky filmar, mal lahku ulohu. uz nestal v pozici, v akej bol zhang pri hrdinovi. nemusel dokazovat, ze aj konimentalna cina vie spravit dobry a moderny a drahy kung fu film, a lepsi nez ten taiwansky odrodilec ang lee so svojim tigrom a drakom. uz nestal v pozicii prveho draheho cinskeho filmu, uy sa vedelo, ze drahe filmy v cine veida zarobit a ze na seba vedia najst sukromnu produkciu. chan to mal lahke. sluboval film, ktory bude komercnzy no s artovym pristupom. stalo sa. akurat je iny, nez zhangov hrdina ci klan lietajucich dyk. nie je tak suverejne zovrety do gycoveho vizualu ala reklamy na mobilny operator orange. je dostatocne krasny, a aj gycovy, ale akcne sceny nie su baletom ale zabavou v style kung fu hustle. a to ludom nejde dokopy. prekrasna romanticka laska s parodickym humorom a rychlou cinskou vystavbou a sekanim v pribehu. pravda, na to ako im to nejde dokopy sa filmu dari velmi velmi dobre. co viac moze k.chen chciet. a co viac moze divak chciet, china nastastie s blockbustermi zacina a dobre, ze ich vlozila do ruk povodne artovym reziserom. mame sa na co pozerat. ()

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

Vizuálna pastva pre oči. Ale zase čo by sme od Kaige Chena čakali. Tento fantasy príbeh síce nie je tradičným naplnením štýlu wu-xia ani v ňom nie je toľko poetickosti, a niektoré digitálne efekty sú bohužiaľ na škodu, ale bez rozdielu je to film ktorý ma vyvážené tempo, skvelé herecké výkony a nádherné lokácie podfarbené skvelou hudbou. The Promise sa tak stáva ľahkou rozprávkou o zrade, láske a klamstve - ale snaží sa to umne vybalansovať v rámci silnejšieho príbehu, ktorý čerpá hlavne z toho že Kaige Chen má skúsenosť s historickým žánrom aj s romancou a tu si len pridal jeden žánrový prvok na viac. Vizuálu to len prospelo a hoci to nie je film typu Hrdina, alebo Tiger a Drak, v mojom ponímaní sa medzi týmito filmami nestratí. A veľký klobúk dole pre Hirojukiho Sanadu. ()

Reklama

Le_Chuck 

všetky recenzie používateľa

Nádherná legenda, ktorá pod rúškom rozprávkovo krásneho, priam dúhového vizuálu neisto balancujúceho na hranici s gýčom (silne indi-vindi od diváka k divákovi) a za doprovodu epickej hudby, predostiera košatý, ale naštastie vo výsedku jasný a uhladený príbeh o láske. Pohádkový nádych celej story sa s vetveným charakerov a odokrývaním ich minulosti postupne vyparuje a ostáva mlhavo definované zlo a dobro a divák napäto čaká ako to nakoniec dopadne. Z duelu dvoch megalomanským wuxia filmov posledného obdobia (Seven Swords vs. Promise) vychádza víťazne práve tento Chenov počin (a to celkom s prehľadom). ()

Tommy987 

všetky recenzie používateľa

Čína nás za posledné roky obdarovala niekoľkými mimoriadne kvalitnými wuxia filmami. Momentálne prichádza film The Promise, ktorý je bohužiaľ aj mojím prvým sklamaním. Za svojimi bratrancami zaostáva asi vo všetkých aspektoch a najbadateľnejšie je to na úrovni scenára, ktorý je maximálne nekompaktný a zmätený. Človek potom nemá jasno, čo film chcel povedať, na čo poukázať, na čo sa vlastne zameriaval. Ústredným motívom je láska? Osudovosť? Zodpovednosť? Raz to a raz ono, ale ani v jednom prípade film nejde dostatočne do hĺbky na to, aby si z toho divák mohol čokoľvek zobrať. Ďalším kameňom úrazu sú dialógy, v ktorých sa síce (podobne ako v ostatných wuxia filmoch) hodne používajú "veľké slová", ale za tými slovami chýbajú skutočné myšlienky. Nemajú ani filozofickú hĺbku Tigra a draka ani emocionálnu nabitosť Klanu lietajúcich dýk, ani (pochybnú) politickú naliehavosť Hrdinu a nič podobné. Charaktery hlavných postáv nie sú dostatočne dobre vykreslené, ich náhle stavy zamilovanosti, zmeny správania, prípadne kompletného životného postoja potom nie sú dostatočne vierohodné a uveriteľné. Z toho potom vyplýva aj kvalita hereckých výkonov. Herci sa snažia ako môžu, niekedy im to ide vynikajúce, inokedy pomenej, to bude ale pravdepodobne chyba hlavne spomínaného scenára, ktorý im dosť zväzuje ruky. Ale predsa za vyzdvihnutie stojí hlavne Nicholas Tse, ktorý kniežaťa obdaril dostatočnou charizmou a z ústrednej štvorice vychádza najlepšie. No a potom tu máme formálne prevedenie, ktoré podľa všetkého bolo Kaigeho prioritou. Vizuálne je to nádherný film s krásnou farebnou kompozíciou, fungujúcim hudobným doprovodom, kamera (hlavne pár pekných štýlových nájazdov) je tiež zvládnutá na vysokej úrovni. The Promise pre mňa predstavuje absolútne víťazstvo formy nad obsahom, to sa možno dalo povedať aj o Hrdinovi alebo Klane, ale tu to zachádza už do takého extrému, že sa stáva dosť samoúčelnou vizuálnou exhibíciou, navyše miestami to už nebezpečne hraničí s vyslovenou gýčovosťou... 5/10 ()

T2 

všetky recenzie používateľa

Rozpočet $41,9miliónaTržby USA $669,625Tržby Celosvetovo $30,925,693 ║ Čínske rozprávky začínajú dosť stagnovať, nuž je to škoda, lebo dookola ponúkajú už len tie isté mnohokrát okukané veci. Takže do scénok pravidelne napchajú pekné kvetinkové stromčeky, čarokrásne jazierka, neustále lietanie hlavných hrdinov vzduchom, mrštné súboje a ešte k tomu si to v tomto prípade úrovňou ponárajú, kvôli odbitej počítačovej animácii. Taktiež príbeh moc toho nepovie, aj keď jeho jadro by bolo celkom pestré/zaujímavé ale ostatný príbeh poskladaný naokolo je len nevýrazný balast, snažiaci sa hrať na city cez vizuálnu efektnosť scén, čo v tomto prípade skoro vôbec nefunguje. Bolo by treba si dať menšiu prestávku, lebo točiť takéto filmy ako na páse nemá moc význam. /40%/ ()

Galéria (25)

Zaujímavosti (5)

  • Dle prohlášení čínské vlády se během natáčení v čínské severozápadní provincii Yunnan, v oblastech jezera Lake Bigu, filmařskému štábu povedlo nenapravitelně poničit značnou část tamější vegetace a původní přírodní scenérie. To zapříčinila nejenom neohleduplnost filmařského štábu, který po sobě zanechal velké množství odpadků, ale také nešetrná stavba filmových konstrukcí. [Zdroj: uk.reuters.com] (Conspi)
  • Inspiraci snímek čerpá z tradiční čínské hrdinsko-romantické povídky "Kunlun Nu", tzv."The Negrito Slave". Tu v době vládnoucí čínské císařské dynastie Tang (618 - 907) sepsal Pei Xing. (Conspi)
  • S rozpočtem přesahujícím 35 mil. amerických dolarů se snímek do tehdejšího data vydání stal vůbec nejnákladnějším v čínské historii. (Conspi)

Súvisiace novinky

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (viac)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (viac)

Reklama

Reklama