Manželku šerifa Matta Morgana - Indiánku Catherie - na ceste do mestečka znásilnia a zabijú dvaja neznámi muži. Na mieste činu však zanechajú sedlo so značkou C.B. Také sedlá používajú na ranči Craiga Beldena, starého Morganovho priateľa. Obaja muži sa už dlhé roky nevideli a Belden sa odvtedy stal najmocnejším a najbohatším mužom v Gun Hille. Morganovu túžbu po spravodlivosti a pomste však nemôže nič zastaviť. (STV)

Rathalos

Stare westerny zboznujem a tento patri k tym najlepsim hlavne kvoli vybornemu hereckemu obsadeniu,ale aj samotna zapletka robi svoje,takze pre mna top film...:-) ()

Hapretor

Film sám o sobě nic moc. Ale každá hvězda je za jednoho z hlavní dvojice. To byli tehdy takový frajeři, že jim současní herci, rádoby nadupaní borci, nesahají ani po paty. ()

FireTight

Nadprůměrný western, který mne udržel v pozornosti především díky postavě šerifa Matta Morgana. Popravdě jsem jeho pomstě neuvěřitelně fandil a doufal jsem, že mu jeho plán vyjde. Nakonec to sice dopadlo tak trochu jinak než jsem čekal, ale i tak jsem byl spokojen. Nakonec však přeci jenom neudělím plný počet, přeci jenom mi na filmu něco lehce vadilo. Možná postoj starého Beldena nebo nejpravděpodobněji naprosto odporný Beldenův syn, který mě neuvěřitelně, ale neuvěřitelně iritoval. ()

bearmeedek

Film pro pamětníky z americké produkce. Velmi příjemně se sleduje. Zajímavé je vidět "mladé" čtyřicátníky: Kirk Douglas a Anthony Queen. ()

mac000

Jeden z lepších westernů s typickými motivy žánru. Film se - kdoví proč - objevil v čc. distribuci za 16 let of natočení (roku 1975). Spolehlivé duo Douglas - Quinn ()

helrohir

Ďalší klasický western so všetkými kladmi a zápormi; no, zápormi je možno silné slovo, tak teda so všetkými klišé (dobovými aj žánrovými). Od iných westernov sa odlišuje snáď len tým, že hlavní protagonisti nie sú nezmieriteľní nepriatelia, ale naopak priatelia, ktorých proti sebe postavili okolnosti. Prestreliek veľa nečakajte, je to skôr konverzačný a trošku psychologicky ladený film, avšak základná kostra príbehu je celkom dobrá. Kirk Douglas aj Anthony Quinn sú charizmatickí herci a taktiež podávajú dobré výkony. Celkovo je to však len slušný priemer. 60%. ()

SAINTS

Dobry western zo slušnou atmosferov a presvedčivymi hereckymi vykonmi.Hlavne Douglas a Quinn stvarnili svoje podstavy vieryhodne.Film sa však nevyhol žanrovemu kliše a aj hudba ktora je vo filme použita sa mi velmi nepačila.Nie je to zle ale Sturges ma aj lepšie filmy . ()

PlayEasy

Tak toto jsme fakticky nečekali!!! Tento western jsme si oblíbili hned jak jsme ho zde našli a když byl v TV tak jsme si ho nemohli nechat ujít, tak jsme si ho nahráli a druhý den (pondělí) jsme si ho pustili a... PECKA!!!. Zkrátka skvělý western u které ho jsme se nenudili a celou dobu nás upoutal v pozornosti. A samozřejmě skvělý Kirk Douglas a Anthony Quinn, kteří se skvěle doplňovali. A to není vše co tu bylo skvělé, to bychom tu byli až do večera (píšeme to v 13:00 zhruba) Prostě westernovská pecka!!! 80% Počkat nepsali jsme to už???? To nevadí je potřeba napsat to znova. ()