Zradená svojou láskou, hnaná túžbou po pomste a urputnou snahou udržať si trón, uvrhne lesná kráľovná Zloba (Angelina Jolieová) krutú kliatbu na novorodené dieťa v susednej ríši, na kráľovu dcéru Auroru (Elle Fanningová). Ako princezná rastie, ocitá sa v samom strede konfliktu medzi lesným kráľovstvom, ktoré si zamilovala a ľudským kráľovstvom, z ktorého pochádza. Kráľovná čiernej mágie Zloba sa obáva, že princezná môže byť kľúčom k budúcemu mieru medzi oboma ríšami, čo nemôže dopustiť. Preto sa odhodlá vykonať nemilosrdný čin, ktorý oba svety navždy rozdelí a zmení. (TV JOJ)

riza-do

Hezke a i poutavé pojetí jinak známého příběhu. Film mi celkem rychle utekla a nezdá se, že by se dostavila hluchá, nudnější místa. Přesto však nejsem velký příznivce pohádek, takže přímo můj šálek čaje to nebyl. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 54%, Audience Score - 70% | FDb.cz - 79,7% | Tento film byl skvěle vypracovaný a dobrý vizuál a naše relativně oblíbená herečka Angelina Jolie hrála také přijatelně. Moderní a blockbusterová verze upravené Růženky, která se nám kupodivu docela líbili a předčila naše očekávání, ačkoliv se jedná o čistě komerční záležitost pro malé holky. 70% ()

ostravak30

Filmy od Walta Disneyho jsou různé, ale jedno mají společné - jsou vždycky zajímavé. Tady je vše podtrženo především úžasným vyobrazením lesního království. Komentáře přede mnou kritizují triky, mě osobně se líbily. Co se mi také líbilo, že film nepůsobí ani trochu nudně, přestože se blíží ke sto minutám. Děj vlastně částečně předchází a upravuje pohádku Šípková Růženka, což mi v první chvíli nedošlo a nepoznal jsem to. Tím pochopitelně lépe. Divák se má možnost dozvědět souvislosti. I celý průběh je jiný. Zatímco klasicky by zlo bylo poraženo a láska zvítězila, zde se zlo dokáže postupně měnit a obracet k lepšímu, tedy k tomu, na čem vlastně začínalo. A naopak ti "hodní" jsou trestáni za svou pýchu. Nejen, že je to částečně výchovné, ale je to taky ve skrze originální oproti klasickým pohádkám a filmům. Nemám moc co vytknout. Angelina Jolie svou úlohu výtečně zvládla. Nepřehrávala, ale nebyla ani přehnaně zlá nebo naopak sladká. Nenudil jsem se a že trikově - především zobrazením krajiny a postav (stromů, bahenních čehosi apod.), a kostýmově film zaujal i mou dvouletou dceru, to je co říct, protože ji horko těžko zaujme i kreslená čičí v podobě Toma, i když ději samozřejmě vůbec nerozuměla. V porovnání se současnými filmy podobných témat velké oživení této kategorie a hlavně body za originalitu ve všech směrech. ()

Detektiv-2

Tento film je naprosto takový jaký jsem si ho představoval, možná i trochu lepší. Reálně je to na dobré čtyři hvězdy, ale když poskládáte všechny dílky, včetně excelující Angelina Jolie (miluju její hlas), tak se rozhodně dostanete na plný počet. Maleficent mě dějově příjemně překvapila, představoval jsem si to trochu jinak, ale vůbec nevadí. Efekty byly naprosto úžasné a velmi reálné, rozhodně to dodávalo pořádnou šťávu celému filmu. A samotná Maleficent, které už musíte fandit hned od začátku v podání Angie - tak to je skvost na plátně jak už jsem naznačil. Hodnotím tedy na 5* ()

madam.art

Kdyby nebylo te osklive holcicky Aurory, tak dam v duchu 100%, ale ta "stvuricka" mi to nejak kazila. I tak ale pet hvezd, vsechny pro Angelinu a fakt, ze me pohadka znovu dokazala vtahnout a nadchnout. ()

mata77

Spracovanie od Disney obsahuje mnoho magických momentov. Očaril ma hlavne rozprávačský začiatok, je plný hravosti a dobrej nálady. Pekne kontrastuje s tým, čo nasleduje potom, keď sa veci pokazia a koľko emócií sa dá očakávať od ženy so zlomeným srdcom. Vysoko hodnotím výtvarnú stránku a úplne najviac zo všetkého výkon Angeliny Jolie. V každom okamihu, keď bola na plátne bolo jasné, že si to celé maximálne užívala a dala do toho všetko. Celkovému dojmu z príbehu ale uberá prekombinovaný záver a ako keby na poslednú chvíľu zosmolený scenár. ()

MelissaBlack

Dloooouho jsem se na to těšila. Hodnotím 3*, z toho 2* za Angelinu, která to prostě celé bez pochyb táhne, tak jak jsem čekala. Zbytek (efekty, příběh, ...) se složí do té 3. hvězdy. Jsem zklamaná! ()

nemer

Nesdílím stížnosti vůči logice, film logiku má, narozdíl od mnoha jiných moderních pohádek nebo dokonce filmů určených výhradně dospělému divákovi. Maleficent je velice přímočarý film, takže děj pochopí i mladší divák. Na druhé straně na své si přijdou i dospělí, protože pohádka nepřináší klasický černobílý pohled na svět. Pokud ve vás navíc zbyla alespoň jiskřička z dob, kdy jste sami byli dětmi, Maleficent se nemůže nelíbit. Aniž bych to předem tušila, Maleficent se stane zřejmě mou nejoblíbenější pohádkou (jako temná, nepohádková fantasy by možná byla ještě lepší). Pojetí je kouzelné, to, co jiní na filmu zatracují, vnímám za daných okolností kladně (dětsky pojatá Růženka i retardovaný princ). Závěrečný zápas je vskutku symbolický a zřejmě osloví hlavně ženskou populaci, pro mě jedno z nejlepších finále na stříbrném plátně. Angelína, nadpřirozeně krásná a křehká (až do Maleficent jsem ji paradoxně nesnášela), pro mě ztělesňuje nikdy nekončící utrpení žen ve světě ovládaném muži. Současně může symbolizovat lovenou zvěř (potažmo přírodu globálně), kterou dnes a denně člověk nemilosrdně vraždí. Další obrovské plus je skvělá hudba. Přestože fantasy žánr není mému srdci blízký, právě naopak (nikdy jsem neměla v lásce Pány prstenů, Avatary apod. - vůbec nic se v nich neděje!), Maleficent mě oslovil natolik, že i prostý děj a dementní víly jsou odpuštěny a zapomenuty. Nádherná pohádka. ()

BlackAngels

Lidi jsou svině..... A tady se to podařilo krásně zakomponovat do naprosto emotivního a čarokrásného příběhu o mystické a překrásné Zlobilce. Když jsem se pohodlně posadila v kině a štvalo mě osvětlení, a pohled na plátno maličko ze strany, a šustění a křoupání popcornem a dalších milion maličkostí, ještě jsem ani zdaleka netušila, že po prvních snímcích filmu pro mě přestane tento svět existovat. Zlobilka si mě přitáhla k sobě do země pohádek a já spolu s ní dováděla se skřítky a užívala si magickou moc její překrásně země. Spolu s ní jsem vylétla vysoko nad mraky a cítila tu šílenou sílu a energii. A pak příjde takovej zhovadilec jako je člověk a vaši naprosto fantasticky navozenou mystery náladu hodí na kupu hnoje. A myslí, že se všichni postolicují z toho, že ho vidí. Bezcitná svinská existence co vidí jen sama sebe. Zlobilka rázem příjde o to nejkrásnější co měla, a to bylo její čisté srdce, které poprvé pocítí lidskou zradu v takovém rozsahu, že fyzická bolest je něčím co v tu chvíli nestojí ani za zmínění. Najednou celý film dostane pochmurnou atmosféru a vás to zatlačí do sedačky a donutí se zamyslet (aspoň některé), že nemusíte žít v pohádce aby jste trpěli stejně. Ale uplně stejně vás může zase rozzářit něco naprosto nečekaného. A tak již dospělou Zlobu pomalinku a polehounku rozehřívala láska malé holčičky, které nikdo neřekl, že by kmotřička nemusela být hodná. A říkat ani nemusel, protože kmotřička byla hodná jen na to zapomněla. Opět další zvrat filmu a zase se scény začínají víc prozařovat světlem a vaše duše zase plesá nad scenériemi, které jsou pastvou pro oči všech fantazírů. Zase jsem v ději a jsem ta holčička co má bahení koulovačku s baheňousy :-) Zase se nechávám stáhnou mystičností děje a jsem trvale upíchnutá na kino sedačce.Když Zloba zjistí, že jednala jen ze zaslepenosti a mstila se na nesprávné osobě, snaží se vše změnit, ale co jednou z pusy vypustila už zpátky nezatlačí ani párem volů a dokonce ani žádným kouzlem. Najednou Zloba naprosto změní význam pohádky co vám od malinka maminka vtloukala do hlavy. V okamžiku má slovo láska v tomhle filmu naprosto jiný význam. Já suším třetí litr dojmových slz a cítím se spokojeně. Co člověk posral spravila čistá láska. Všem bylo dáno po zásluhách co zasloužili a já mohu spokojeně opustit kino sál s hlavou v oblacích. Angelina nikdy nebyla má favoritka, spíš naopak. Nikdy jsem jí nemohla přijít na chuť. Ale tahle role je přesně ušitá právě na ní. Bylo vidět, že si užívala každičký moment stejně jako já. A nesmím zapomenout na věrného posluhovače, který dává filmu citlivý pohled svýma očima. Při bitvě v paláci kdy se mu Zloba snaží zachránit život (i sobě) a řekne "drakem buď" opět nenápadně utírám slzu. Těším se, až se budu moci do Zlobilčiny země znovu vrátit a užívat si jedinečnost dokonalých záběrů ze světa uloženého daleko za lidskou prohnilostí... ()

cernakus

Ve světle zprzněniny loňského roku - Frozen jsem uvažoval o stejném hodnocení. Ale nakonec jsem se nad touto "modernou" smiloval a o hvězdu přitlačil. Je sice vidět, že scénář zřejmě psala feministická panna roky neobdělávaná, ale to sedne Angelině, jak její plastové kozy do výstřihu, protože to je taky feministická sociopatka. Takže po znásilněném Andersenovi tu máme znásilněné bráchy Grimmů. Bohužel Hollywood, jak někde zaháčkuje, tak jen tak nepustí a to co odstartovaly loňské Sněhurky vypadá na delší etapu kinematografie. Takže hodně blicích sáčků a hybaj do kina, a´t má Angelina na další děcko, černější než duše Zloby. ()

elanista1

Celkom efektne natočená hlúposť, ktorá je v porovnaní s ostatnými nedávnymi, modernými hollywoodskymi rozprávkami viac pre deti ako pre dospelých. Temné pasáže boli skvelé, aj vďaka démonickej Angeline, ale to všetko ostatné príliš naivné a detinské. ()

generalmagor

Rozhodně pecka roku ve svém žánru. Angelína (Moje největší oblíbenkyně) je zpátky se vším všudy a hraje prostě úchvatně. Supr příběh, music, efekty a ten svět? Holy .... ***** Bez debat. Musím uznat a ruku na srdce, že vývojáři neboli chlapci, co se srali se vším okolo odvedli skvělou práci. Má to spád, kvalitu, luxusní zápletku a celkově - tohle mi prostě padlo do oka. Fakt jsem nadšenej a nečekal jsem, že to bude tak výborný. Za mě 90% ()

LordMack

Klasická jednoduchá pohádka (kterou jsem z trailerů vůbec nečekal), zahalená v hodně, hodně hezkém hávu (za ten velikánské plus). Angelině věříte první poslední, zbytek postav trochu pokulhává (nesmyslné rozhodování krále, víl). Čtvrtou hvězdu bych přidal za královo vojsko, které je plné těch největších drsňáků (Lesní obří stvůry? Na ně! Drak? Okej, jdeme ho sejmout). Ale jen silnější tři. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (viac)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (viac)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)