Je ďalšia dusná noc. Bezvetrie a horúčava. Dwight (Josh Brolin) premýšľa o tom, koľkokrát to už v živote zbabral a čo by dal za to, keby dostal šancu začať znovu a s čistým štítom. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Greenová) a požiada ho, aby ju ochránil pred násilníckym manželom. Dwight však netuší, že Ava má úplne iné úmysly... Marv (Mickey Rourke) sa prebudí na diaľnici, obklopený niekoľkými mŕtvymi telami a ani za nič si nemôže spomenúť, kde sa tam vzal. Sebavedomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce v hre poraziť najväčšieho zloducha v meste, senátora Roarka (Powers Boothe). No zahráva sa s nebezpečným mužom a udalosti sa vymknú spod kontroly. Striptérka Nancy (Jessica Albaová) sa len ťažko vyrovnáva so smrťou Johna Hartigana (Bruce Willis)  a rozhodne sa ho pomstiť za každú cenu. (TV JOJ)

Johny_fork

Podobně precizní audiovizuální zpracování jsem na velkém plátně viděl naposledy v prvním Sin City. Rád bych se vyhnul porovnávání.. Návrat do nejzkaženějšího místa na planetě je poněkud jiný, než byla jeho první návštěva. Ubyla poetika, ubylo filozofování.. Robert Rodriguez vsadil na přímočarou, brutální a kulervoucí jízdu po uřezaných hlavách a kozách Evy Green. Ovšem největším zážitkem pro mě bylo pozorovat Joseph Gordon-Levitta v nejdrsnější pokerové partii v historii lidstva:). ()

Hwaelos

Je mi trochu smutno, když si pomyslím, že to, co jsem před devíti lety považoval za maximálně cool, se mi najednou jeví jako jedna velká křeč. Stylizace by ovšem tolik nevadila, dokonce ani fakt, že Rodriguez očividně prošlapává úplně slepou cestu animace. Zásadní problém je, že neumí jako režisér vyprávět, což se v novém Sin City vyjevuje naplno. Samotná makrostruktura filmu je úplně zoufalá. Zatímco jednička byla přiznaný povídkový film, v němž se jednotlivé složky prostupovaly minimálně, takže jednotlivé segmenty měly poměrně velkou samostatnost, u dvojky divák vůbec netuší na čem je. Hlavní linka vycházející ze stejnojmenné předlohy ještě jakž takž funguje. Problém je, že jsou do ní zamíchány další dvě zcela nesouvisející linie způsobem, který naznačuje, že jde o celistvý film (což tak samozřejmě není). S tím souvisí problém s tempem a rytmem filmu. Zatímco množství pasáží nevyzní vůbec dramaticky (ukázkovým příkladem je vražda parťáka a následná sebevražda policajta Morta), protože jsou podány totálně zkratkovitě, jiné (zejm. příběh Nancy) by potřebovaly pořádně proškrtat, aby fungovaly, jak mají. Robert Rodriguez je možná fanda noirů, ale fanda dost nepozorný. Jeden z pilířů žánru, voiceover hlavního hrdiny, se mu podařilo dokonale pohřbít tím, že z něj udělal dominantní prvek, který výrazně převyšuje množství dialogů. Otravnost "vnitřního hlasu" se ve výsledku bije pouze s jeho uspávající funkcí. Úplně stejný neduh provází akční scény, které nemají nápaditost, ale dohánějí to stopáží. Vtipnost veškerá žádná - viz absence dialogů. Konečně jsem doufal, že alespoň užití barvy povýší režisér na významotvorný prvek (kontrast černobílé s libovolnou jinou barvou), ale nestalo se tak (proč je sakra zcela barevnou postavou úplně nevýznamná šlapka?). Nerad to říkám, ale musím souhlasit s tím, že nejpozoruhodnější scény (bohužel nikoli filmařsky) jsou PEK (prsa Evy Green). ()

JohnCZ

O poznání slabší, jak původní Sin City. Příběhově to je víceméně jen epilog k jedničce obohacený o dvě vedlejší dějové linky. Vizuál je pořád stejně hezký, Mickey Rourke ten samý drsňák, na Jessicu Albu se stále dobře kouká a Eva Green opět bez skrupulí ukazuje svoje přednosti, ale původní Sin City byl trochu někde jinde. ()

Chermy

Opět pěkně zpracované, ale to tak nějak každý tušil už z ukázek. Pár silnějších momentů by se našlo, ale celkově mě to šíleně nudilo! Nebýt v kině, rozhodně to nedokoukám. Nicméně stejný problém jsem měl už s jedničkou, takže fanoušci si asi přijdou na své. ()

CiTrus007

To se často nestává, že by druhý díl šel po krku prvnímu. Sin City však i ve dvoutřetinovém režisérském složení dovede uhranout. K formě nemám výhrad – ponurý černobílobarevný obrazový fetiš okořeněný osobitou animací, noirový béčkový střih, extravagantní noční scenérie, psychologické interní monology a plno krve a násilí k tomu – vše do sebe krásně zapadá. Z kvalitních hereckých výkonů profituje zejména ústřední epizoda s Joshem Brolinem a Evou Green. Objevem filmu se však pro mě stal Dennis Haysbert, na jehož zjev jen tak nezapomenu. Trochu mě zamrzelo, že zbylé epizody jsou trochu upozaděny a zdají se být scénáristicky nadbytečné. Možná je šlo trochu více provázat, to už ale opravdu hodně hnidopiším. Pravdou je, že dobrou práci odvedli téměř všichni před i za kamerou a nové Sin City stojí za výlet do kina. 8/10 ()

corpsy

Začnem trochu filozoficky. Nikdy nepochopím, prečo niektoré pokračovania kultových, komerčne úspešných hitov prepadnú. Dajú potencionálny diváci na ( možné ) záporné recenzie ( ja sa riadim hlavne svojim pocitom )? Ak som fanúšikom toho ktorého filmu a blíži sa pokračovanie, som medzi prvými, kto sedí v kine. No ale som možno jeden z mála. Zmenila sa doba? Určite. To ale nebráni fanúšikom, aby zanevreli na svoje kultovky. A teraz k samotnému filmu. Je pravda, že vizuál už nezaujme tak, ako pred 9timi rokmi. Proste ho beriete ako samozrejmosť, ináč si SIN CITY už predstaviť nedokážete. A tu dochádza k zvratu. Kým prvé Hriešne mesto dostalo odo mňa maximum vďaka formálnej stránke, tu sa práve kvôli tomu jedna hviezdička stráca. Paradox. Maximálny. Je to strhujúca jazda, ale predsa len stále tá istá, ničím väčším neprekvapujúca a ničím iným nepohlcujúca. Proste staré dobré SIN CITY. ()

Lyli

Obluzená nostalgií a láskou k Městu hříchu, jsem usedla na příliš měkkou sedačku v kině. Očekávání bylo veliké, to skrývat nebudu. A asi se tedy muselo stát, že jsem lehce konsternovaná a vlastně nemůžu říct, že se mi snímek až tolik líbil.... Je mi z toho těžko, ale něco mi chybělo. To nehmatatelné něco...asi atmosféra. Fakt nevím. Každopádně, je to následovník legendy, který trošku klopýtá, ale i tak ho časem začnu mít ráda. *Marve, aj laf jů! ()

Marek1991

Takmer po dekáde sme sa dočkali pokračovania a mne to u toho na zaujímavosti rozhodne neubralo. Jednotlivé akcie často nepredvídateľné, dej zrozumiteľný a krutý ako z tej horšej strany nášho sveta a dve krásne ženy s dvomi silnými charaktermi postáv. Vizuál je opäť perfektný, možno to chcelo ešte niečo silnejšie, no aj tak drsný film pre dospelých a vyspelých, ktorý rozhodne nenudí. ()

Lama.Lama

Vůbec to dohromady nesedělo tak jako v jedničce. Příběhy nebyly vůbec zajímavé (!!!). Ač vizuálně to splňuje očekávání (vyzdvihuji očka Evičky Zelené), tak dějová stránka stojí za prd. Jediná postava, která mě dokázala opět zaujmout, je Marv, který jako naschvál nedostává moc prostoru. Zklamání, fakt že jo. ()

ConanVJ

Druhý díle je postavený stejně jako jednička na více příbězích z nichž některý dějem předchází první film a některý pokračují po něm. Opět je to skvělá stylistická podívaná i když už se tolik nevrací kouzlo z prvního filmu. Opět je to pěkně herecky obsazené, zamrzí že se do svých předchozích rolí nevrátili původní herci (ono někdo už se ani vrátit nemohl hužel). Celkově opět parádní comicsák, kterému dávám 86% :) ()

liquido26

4,5 Možná, že mi to úplně nevyrazilo dech jako jednička, ale tahle dvojka, na kterou jsem čekal takovou dobu je prostě zatraceně cool pokračování. Osobně bych se na takhle vystajlovaný film vydržel dívat třeba 4 hodiny. Těch mini-zápletek, které nesouvisely s hlavním příběhem tam mohlo být klidně víc. ()

Marsik

CineStar Anděl (ČSFD projekce) - Buď šla úroveň oproti jedničce o poznání níže, anebo jsem udělal chybu, že jsem viděl oba díly krátce po sobě. Jelikož mě pokračování už tolik nevtáhlo. Taky to je možná absencí Cliva Owena, který společně s Rourkem v prvním dílu dominoval. Ve dvojce to celé táhl právě Mickey Rourke a nebýt jeho postavy, tak fakt nevím, kdo by byl mým oblíbencem. Josh Brolin nebo Eva Green by to nejspíš nebyli. Velké plátno zaplněného kina na Andělu opět udělalo své a já tak o chlup držím Sin City 2 v červených číslech. 70% ()

salisbury

Město hříchu ve svém noiru roztemnělo plátno, které devět dlouhých let odpočívalo v ústraní a čekalo na tuto černobílou filmovou kompozici s jemným dotekem kolorizace. Stylizace mě opět pozřela i zaposlouchal jsem se velmi rád do vypravěčského hlasu, který pobublával jak dobře seřízený Harley. Eva Green dala tušit nejen svým luxusním nudismem, že je femme fatale na kterou je radno se dívat, ale pokud možno nedobré si něco začínat. Ostatní herecké party byly též velmi zdařilé a příběh díky nim i přes pomalejší rytmus uplynul velmi rychle. Sin City má jistojistě několik nedostatků vůči dílu prvnímu, ale já mu to díky zpracování odpouštím neb tohle je přesně ten šálek ranní kávy, kterým si vždy rád zasytím břich. ()

DEXTER099

Předem říkám,že tenhle typ není nic pro mě,ale i tak bych to dokázal ocenit,ale to co jsem dokázal vstřebat u prvního dílu tak tady mi to už s prominutím připadá opravdu jak slátanina.Nevím,ale to je opravdu tak unikátní na celém filmu to ,že Eva Green je tu jako nějaká děvka a pořád jen ukazuje kozy a nebo ten příběh napsanej snad po pěti pivech?Nevím ale tohle opravdu není nic pro mě a jako bonus tu je Bruce Willis a jeho další 5 minutová role(a to mu ještě přidávám)S hodně přivřenýma očima dávám 50 % a to je kvůli tomu,že se asi najdou lidi pro který to je,ale jinak je to spíš na dvě hvězdy. ()

PauloZ

Druhé Sin City to má v dnešní, komixovkami "zaplavené" době, obtížnější než jeho mladší bratříček. Bezesporu má však hodně na rozdávání a rozhodně má co říct. Způsob vyprávění a kloubení časových sekvecí jsou momenty, pro které Sin City obdivuju a velmi mě baví. O osobitém obrazovém zpracování se pak asi nemusím zmiňovat. Pár starých známých potěší, hlavně Marv a ti noví jsou charakterně silní, takže je na co se dívat. V základu tomu oproti jedničce nechybí lautr nic. Jen ten samotný děj byl u jedničky silnější a o něco vypiplanější, proto jdu s hvězdou dolů. Celkově spokojenost. ()

berny2468

Jednotka je skvělá, a proto nechápu, kterého blbce napadlo natočit další díl. A ještě k tomu takhle špatný. Od pohromy ho zachránilo duo Eva Green a Jessica Alba a i hudba, která se povedla. Je to naprosto předvídatelný film, a proto dávám 35%. ()

ledzepfan

Nevím no- Možná proto, že se Mllerovo komiksové Sin city nehýbe má větší moc rozpohybovat imaginaci a udržet mezi panelama atmosféru. Rodriguezova jednička ještě zafungovala protože přišla ve správnou dobu s neotřelým vizuálem, který oslavoval svou papírovou předlohu a především stavěl na nejvýživnějších storkách SinCity mikrosvěta. Napodruhé už forma do kolen nikoho neposadí (tím spíše, že z toho přílišné hračičkování a barvičkování dělá spíše vyprázdněnou atrakci) a příběhy jsou o poznání slabší. Ve výsledku je to jen taková jednorázová drsná póza která nejen, že nenadchne, ale stihne i zanudit. Tři dávám spíše z povinosti, respektu k předloze a že aspoň na ty Greeniny trojky dalo koukat se zájmem. ()

baribal

Není snadný strhat takový kult jako je Sin City, který vybudoval první díl. Tohle si ale kritický pohled zaslouží, protože pod vrstvou působivého vizuál se krčí nedomrlý příběh bez jakéhokoli "drajvu", který měl první díl. To co ve dvojce chybí, je hlavně silný příběh. Cesta pomsty v jedničce byla naprosto vynikající a naplno jej doceňuji až nyní. "Ženská" je pouze slepenec prázdných příběhů s mizernou pointou. Gordon-Levittův příběh mě překvapil nejvíc a svým rozuzlením nejvíce zklamal - příběh pojmenovatelný jako WTF?? Brolinův příběh měl být tím hlavním a v souladu s tím je nejvíce krvavý (viz "Mamutovo" oko). Opět plno rozporuplných pocitů během jeho sledování. Brolin umí být fuckticky moc AANGRRRYYYY a Evička zase moc moc HOOOOT, ale na druhou stranu o čem ten příběh byl? Že Brolin je labilní idiot co má koule místo mozku? A ta akční scéna na konci jak Miho skáče po střechách už je opravdu mega moc přehnaná. Příběh bych pojmenoval asi jako LOL, protože to zakončení mě opět nutí klepat si na čelo, protože tam proste nesedí. No a pak je tu ještě poslední příběh. Nancy a Marv. Trochu záchrana. Vychcanost Nancy směrem k Marvovi sice moc smysl dávat nemusí, ale jako nasranost a chuť dojít si pro pomstu podávanou za studena to beru. Ten štěk Willise se celkem povedl, ale jeho poučování by mě na místě Nancy dovedlo asi ke stejnýmu činu, který na konci jedničky udělal sám Willis. Ale konečně tohle je ten příběh, který končí s pořádnejma koulema. Dohromady pozitiva? Doktor Kroenig a jeho nově nabyté boty, detektiv Mort a jeho slepá romance a nakonec je to senátor Roark, kterýho prostě zbožňuju. Takže příběh stojí za "vyliž prdel", ale určité modly a části kultu se Rodriguezovi zabít nepodařilo. A co trojka? Ať se RR vrátí radši ke Spy Kids a nepohřbívá něco co sám vytvořil. ()

maddy

Len krôčik od „Shit City“, avšak zároveň prvé skutočné „tri-déčka“ (aspoň súdiac podľa veľkosti poprsia Evičky Green). Každopádne už môj vzťah k prvému Sin City (3*) je dosť vlažný a nejako nechápem odkiaľ sa berie tá masívna obľuba. Svojho času nevídaný, značne originálny vizuál a štýlová forma, avšak úplne prázdny obsah kultový film nerobia. Prísť s doslovne tým istým bez jednej jedine zmeny po deviatich rokoch hraničí s až chorobnou dávkou naivity Franka Millera a Roberta Rodrigueza. Faktom je, že toto neskutočne zaspalo dobu a A Dame To Kill For tak ašpiruje na to najzbytočnejšie filmové pokračovanie. Ono totiž čo bolo „cool“ v dvetisícpiatom je v tom dvetisícštrnástom už len otravnou, opozeranou, nijako zaujímavou formou. Dvojka by tak chcela ohromovať do bodky tým istým, čo jednička, ale neuvedomuje si, že od toho času už prešla pomaly desaťročnica. Doraziť to do kín najneskôr dva roky po prvom filme ešte to akceptujem, ale v dnešnej dobe sa už vytratila akákoľvek výnimočnosť toho (pre-)štylizovaného komixového (a nebojím sa tvrdiť, že v tomto prípadu už občas až veľmi lacného) vizuálu. To by možno nebol až taký problém, keby pokračovanie malo akýkoľvek prínos po obsahovej stránke. Tam je to taktiež bieda a prezentované príbehy pôsobia skôr ako vystrihnuté scény z prvého Sin City než plnohodnotný film. Minimálne tri z nich sú totiž úplne o ničom. Joseph Gordon-Levitt má síce charizma, ale jeho story o hráčovi kariet je fádna, krátky úvodný prológ s Mickey Rourkeom je nepodstatný a záverečný príbeh s Jessicou Alba úplne zbytočnou bodkou a ešte aj s Bruceom Willisom v tej najzbytočnejšej úlohe v kariére (a že konkurenciu tam má veľkú). Nechápem aký dôvod viedol Franka Miller k spísaniu týchto nových dejových línii, keď pre tú nosnú podľa ktorej je film pomenovaný nie sú nijako podstatné. Našťastie samotná „Ženská, pre ktorú by som vraždil“ zaberá prevažnú časť stopáže (cca hodinu) a naplno využíva potenciál Evy Green čoby prvotriednej hereckej „bitch“. Lenže opäť aj tá najzaujímavejšia línia s najprepracovanejšími postavy, motívmi a solídnou atmosférou končí zhruba v troch štvrtinách filmu a čo ďalej? Rodriguezovi navyše počas celého filmu chýba už tradične nejaký svižnejší rytmus, ktorý by to celé konečne v nejakom momente poriadne nakopol, hromada postáv sa tu tak premáva len tak na efekt, bez akéhokoľvek zmyslu, chýba tomu nejaká myšlienka, ucelený, prepojený dej a celé to tak nejako skončí bez akéhokoľvek vyvrcholenia (čo je po vyše hodinovom sledovaní nahej Evy Green dosť prekvapivé) ani človek nepostrehne ako. Vo výsledku sa tu celý čas Rodriguez len ukája nad formou, ktorá už nikoho nezaujíma a zabudlo sa na obsah. Priemer, nad ktorým už nemienim prižmúriť oči, nakoľko som nezaspal v dvetisícpiatom ako Rodriguez. Tie slabé tri hviezdičky by si možno A Dame To Kill For zaslúžila, nakoľko ten najpútavejší príbeh s najlepšou atmosférou v nej našťastie tvorí prevažnú väčšinu stopáže, ale tie som udelil prvému Sin City, takže v tomto prípade musím ísť jednoducho o hviezdu nižšie. Takéto pokračovanie bez jedinej zmeny je totiž dnes už len zbytočnosťou, ktorú síce ako tak tiahnu slušní herci, ale vytratila sa akákoľvek štýlovosť. Vzhľadom na tie minimálne tržby a totálny prepad v kinách je to ale asi jedno, nakoľko to pomaly nikto nevidel. CELKOVO: 2,5* (5/10) () (menej) (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Robert Rodriguez sice občas vypustí ze řetězu Macheteho a loni natočil dlouho odkládanou dvojku Sin City, jinak se ale s oblibou věnuje hlavně dětským filmům. Spy Kids to dotáhli ke čtyřem dílům a… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona