Obrovský roj smrtiacich afrických včiel terorizuje Houston. Rozumný entomológ (Michael Caine) sa snaží prísť na spôsob ich likvidácie, a zároveň presvedčiť nerozumného vojenského generála (Richard Widmark), aby proti nim nešiel s tankmi. (POMO)

Wacoslav1

Zapomeňte na zemětřesení, sopky, hurikány a tornáda. Největší katastrofou která všechno pohltí jsou Africký zabijácký včely! Já teda nevím, ale asi jsem zase viděl jinej film než vy všichni ostatní a ano dal jsem si pěkně tu více jak 150 minutovou verzi a rozhodně se nedá říct, že bych se nějak extra nudil nebo něco podobnýho. Film jak jsem se dozvěděl se stal ve své době nejdražším propadákem což teda upřímně nechápu, ale co už já jsem asi opravdu ufon a většina zdejších hodnocení je pro mě záhadou No nevadí mě to baví jít proti davu obzvlášť pokud se mi danej film opravdu líbil. Tohle je prostě taková klasická stará katastrofická škola z dílny Irwina Alena se vším co k tomu patří. Klasický mechanický triky (na tu dobu opět vynikající) a fascinuje mě jaký dokážou bejt včely svině a produktivní zabijáci. Jako předkrm si nejprve dají vojenskou základnu, pak jako hlavní chod zlikvidují půlku města a krátce na to i vlak ve kterým se nachází ta druhá půlka města a jako zákusek zlikvidují i atomovou elektrárnu! Pro mě je to prostě jeden z klasických filmů v žánru a proto dávám 90% ()

janek85

Vynikající film, který se mi natolik líbil, že bych si nemohl odpustit dát něco jiného než 5*. Kvalita tohoto filmu už vypovída sama o sobě, pač veškeré filmy o záhubě Země se mi hodně moc líbí. Šíleně dramatický děj s dobrými efekty. Výkony herců byly úžasné, obzvlášť výkon hlavního hrdiny. Atmosféra byla taková, že jsem se od toho nemohl ani odtrhnout, protože mě to fakt natolik vzalo.90%Přístupnost:přístupný ()

noriaki

V roce 1975 vzal stále ještě neznámý Spielberg knižní bestseller a natočil podle něj přelomový eko horor. Vydělaná omračující půlmiliarda dolarů změnila dějiny kinematografie. "Co dokáže on, dokážu taky", řekl si Irwin Allen, režisér veleúspěšného Dobrodružství Poseidonu a ještě úspěšnějšího Skleněného pekla. Jako základ mu posloužil taktéž bestseller a taktéž eko horor. Utratil velkorysý rozpočet a po roce práce se vytasil s touhle hloupoučkou, utahanou a k uzoufání nudnou podívanou, na níž byly katastrofické především tržby. Michael Caine je jediné nezpochybnitelné pozitivum celého filmu. Někteří by zmínili i Katharine Ross, jejíž krása uvadala znatelně pomaleji než její filmová kariéra. Jedenáct let po Absolventovi ještě zvládla omluvit mdlý výkon ve špatně napsané roli. ()

Anderton

Tak ono je to sklamanie skôr pri porovnaní so Skleneným peklom a Dobrodružstvom Poseidonu, inak je to pomerne pozerateľná a zábavná ultra-blbosť, pričom zábavnosť pramení práve z tej dementnosti. Slabé dialógy, absolútne zbytočné a príšerne napísané vzťahové omáčky v malomeste, na druhú stranu celkom nepredvídateľný dej, pretože ono pôjde do tuhého nielen tam, kde to budete očakávať a finále je ako z iného filmu. Tvorcovia sú k postavám nemilosrdní a neplatí tu pravidlo o nevraždení detí. Akcia je bohužiaľ nakrútená značne chaoticky, bez premyslenej kauzality, ale to je len ďalší zábavný aspekt smrteľne vážne sa tváriacej snímky. ()

cariada

Solidní film nesoucí se ve znamení filmů jako Skleněné peklo, či Zemětřesení v L.A. a pod katastrofických kousků ze 70.let. Což je na výsledku docela dost znát , zvláště v dnešní době, kdy už to vše působí spíš komicky. Zvláště hlavní postava, která je k neutahání a vyskytuje se snad všude ve všech místech naráz, že by ho naklonovali nebo je z trojčat? 2a půl hodiny je prostě moc, naštěstí rychlo projekce to zkrátila na mím jak polovinu. Včelky si chtěli jen tak trochu bodnout a oni toho nadělali. ()

• Michael Caine během návštěvy Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary v roce 2021 prozradil, že kdysi natočil snímek, na který kývnul pouze na základě slavných jmen, jako Olivia de Havilland nebo Henry Fonda, které byly součástí projektu, aniž by si přečetl scénář. Film, který označil za to nejhorší, co kdy natočil, je právě Roj. (filmovyfan)
  • Film je uvedený v Top 100 najhorších filmoch všetkých čias v knihe zakladateľa cien Zlatých Malín Johna Wilsona s názvom "The Official Razzie Movie Guide". (beso74)
  • Prípravné práce na filme trvali 3 roky a samotné natáčanie ďalších 65 dní. (beso74)

Zemřela Olivia de Havilland

Zemřela Olivia de Havilland

26.07.2020

Po bouřlivém období, během nějž se oči veřejnosti po letech opět začaly houfně upínat k legendárnímu snímku Jih proti Severu z roku 1939, přichází velmi smutná zpráva. Včera filmový svět opustila… (viac)