Komedie podle románu a scénáře nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha navazuje na úspěch Románu pro ženy, který se stal nejúspěšnějším filmem loňského roku. Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Najdeme mezi nimi sympatickou Jolanu, její rodiče, jejichž partnerství léty dospělo k stereotypu, šarmantní stárnoucí dámy Helgu a Šarlotu, hvězdou zájezdu je Max, zpěvák a sexy idol, který si chce od erotických dobrodružství odpočinout s kamarády - gayi,. Průvodkyně Pamela, blondýna s růžovými brýlemi se rozhodla "vytvořit z nich správnou partu." Oni se však vidí poprvé v životě! Během cesty a pobytu u moře na všechny čeká řada komických, ale i absurdních situací, v nichž se lidé ukazují odhaleni, a to nejen do plavek. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké prázdninové vášně se odrážejí v příběhu plném humoru a jemné vieweghovské ironie. (oficiálny text distribútora)

Mikeel

Tohle je ještě jedna z lepších čekých komedií, z lepších vtipných komedii! Je to trochu taková tragikomedie. Ale myslím si, že se tenhle filmeček vyvedl, mě teda upřímně rozesměje vždycky, jelikož tu hraje plno mých oblíbených čekých herců. Možná to není vrchol umění, ale nesmí se odepřit, že zahrané je to skvěle, hlavně co se týče dvojic Holubová, Klepl a Fialová, Štěpánková. Palec nahoru! ()

Ollie235

I přes dost nízké hodnocení mám tuto komedii docela rád. Pokud běží v televizi, většinou neváhám a pouštím. Proč tedy pouze 2 hvězdy? U mě jde o to, že sice tam mám pár oblíbených scén, hlášek i herců, ale naprostá většina filmu je zbytečná trapárna a je to škoda- potenciál tam určitě byl. Každopádně jsem rád, že moje dovolené vypadají jinak. ()

Cement73

Pohodovka od ktorej som neočakával žiadne super výkony hercov. Nesklamalo ma vôbec nič a ako bonus som si zobral výborne zahranú rolu Anny Polivkové. A aj celkom sranda bola. Slabučké 4* ()

ADZI

Nějak mi nejde do hlavy, že slyším skoro každý týden nějakou hlášku z Účastníků zájezdu (třeba něco o vracení podšálků, nebo: Kolik jim dáme, Karle?) a vypadá to, jako by se tento film stal mezi Čechy kultovní záležitostí, ale poté se podívám na csfd a je tady pouhých 59%!! Je teda pravda, že jsem si ho oblíbil taky až na druhé shlédnutí. Možná to by mohl být důvod. Proto všem doporučuju podívat se na to ještě jednou. Podle mě je to naprosto skvělá sonda do života průměrných i nadprůměrných Čechů. Posuďte sami....kdo z vás byl někdy na autobusovém zájezdu ke středozemnímu moři? Už to je typické pro Česko (řekněme okolo roku 2000). A charaktery, které Viewegh vykreslil, úžasně sedí na spoustu lidí okolo nás, nemáte pocit? Třeba se to celkové hodnocení časem ještě změní. Pro mě je to ale už teď velmi dobrá 4-hvězdičková záležitost. ()

mira007

Ve své době jedna z nejzábavnějších věcí. Sluníčko, moře, skvělí herci, několik dobrých hlášek, pár obnažených holek a hlavně vtipy, kterým jsem se zasmál. Co víc chtít. - teda vlastně jo, v televizi to mělo naprosto příšerný zvuk ()

Vejrrr

Když neberu jeden přiblblý seriál, tak je tohle Vejdělkův debut a nasadil laťku myslím docela vysoko. Člověk se nejednou fakt vytlemil a to se počítá! Knížka myslím zas tak dobrá nebyla... Je skoro nemožný, aby film předčil knižní předlohu, ale Jiřímu se to povedlo :) ()

Chudobka

Já se fakt bavila. Viewegh není "můj autor", knihu jsem nečetla. Anička Polívková byla výborná, Krobot s Liškou jsou skvělí vždycky, pana Klepla nemám moc ráda, ale nijak mi tam nevadil. Kdykoli tahle komedie běží v televizi, především Anička mě znovu pobaví.Ta role jí sedí. ()

ArthasKarfa

Film na odlehčení, profily účastníků snadné a velmi stylizované, ale nějak tak to vlastně v životě je, že každý máme tu svojí hlavu a ten svůj život. Je to takové české s tím jak žijeme, jak vnímáme jiné skupiny a jiné lidi. Jak hodně mluvíme a málo konáme, jak konáme a málo důsledně. Vlastně je to zábavné se takhle dívat na ostatní a přitom sám na sebe. ()

kecinzer

Myslím, že na naše poměry celkem povedená komedie. Až na pár místech se člověk pořád směje. Hlavně se mi líbil výkon Evy Holubové a Bohumila Klepla, to byl prostě skvělý páreček. Hlavně vracejte ty podšálky :)). ()

Strike

V podstatě stejné jako Román pro ženy. Tam byl dobrej Vašut, tady vede Klepl ( za toho je většina hvězdiček) a solidní je taky Polívková. Na opačném pólu jsou dva herci, kteří v podstatě nehrají, protože asi přestavují postavy takové jako jsou oni ve skutečnosti - Květa Fialová jako bláznvá senilní babka a Liška v roli řidiče opět představuje v podstatě dalšího debila (ostatně jako v dalších mnoha filmech, kde účinkuje. I přesto si myslím, že by to mohl být kvalitní herec, škoda jen, že dostává stále podobné role. ()

Kroupa

Za mě lepší trojhvězdička. Prvoplánovitost sice zcela charakterizuje tenhle film, ale jeho pojetí mi přijde méně nucené než Román pro ženy. Postavy sice nejsou nijak extra rozebrané, nicméně jsou celkem uvěřitelné a prostota většiny výkonů je zde na místě. Navíc, kdo zná zájezdy autobusem, musí uznat, že toto je zdařilá satira. A zjednodušení je pro satiru typické. ()

crozet

Z hlediska zfilmování zdařilé a řemeslně konzistentní lehké humorné literatury se filmová práce povedla. Jistě je to hodně ovlivněno i autorovým podílem na scénáři. Tento film mě rozhodně neurazil a jednoduše se mi líbil. ()

no2

4/10 - Mohlo by se to klidně jmenovat Slunce a erotika, bylo to však o fous slabší než Slunce, seno, erotika. Na rozdíl od Románu pro ženy jsem se na to ale dodíval až do konce. Nebudu to přece shazovat, když také jezdívám s cestovkou v létě do Chorvatska. I když zájezdy, kterých se účastním, jsou tak za čtyři hvězdičky (ačkoliv jsou bez té erotiky). Z herců mě zaujala zejména Anna Polívková, její výkon mě potěšil a těším se, že ji uvidím v nějakém pořádném filmu. ()

newt17

Kéž by většina současných českých tvůrců dělala podobně kvalitní filmy... Ta lepší menšina nechť zůstane samozřejmě lepší!:-). Slečna Polívková je paní herečka, škoda že ji její "ošklivost" asi zaškatulkuje. ()