Josef Tkaloun (Zdeněk Svěrák) je šesťdesiatpäťročný učiteľ češtiny na gymnáziu. Po tom, čo školu opustí, nevydrží len tak nečinne sedieť a stane sa rýchlym poslom na bicykli. Po krkolomnom páde sa však rozhodne nájsť si bezpečnejšie zamestnanie - vo výkup fliaš. Od svojho okienka má o všetkom prehľad, môže sa porozprávať s ľuďmi i zľahka zasiahnuť do ich osudov... (STV)

KASUGI

Jeden z těch opravdu lepších současných českých filmů. Nějak jsem na to původně nechtěl koukat,ale chytlo mě to a nepustilo až do konce. 7/10 ()

mirec88

Veľmi krásna a ľudsky smutná komédia, akú by ste od Svěrákovského dua vždy čakali. Príbeh starkého, pre ktorého život neskončil, ale práve naopak teraz začína žiť je krásne podaný a dúfam, že ja budem tak isto plný života a elánu v takom veku (pokiaľ dovtedy nebudem samozrejme pracovať, čo asi budem). Jediné, čo mi vadilo a kazilo môj celkový dojem filmu boli tie snové sekvencie, ktoré tam vôbec nesedeli. Možno, že len Jan Svěrák chcel experimentovať, neviem. Takže keby nebolo toho, bol by to plnohodnotný 5-hviezdičkový skvost. ()

ghatos

Až na potřetí jsem tomu přišel více na chuť. Nevulgární s nadhledem zrežírovaný snímek o stárnutí a mezilidských vztazích má vtipné momenty. Daniela Kolářová svou přísností skvěle baví :) . 70%. ()

Kosmik 1

Jedna z těch vtipných českých komedií, která rozhodně neurazí, ba naopak spíše nadchne. A taky je fajn se na ni dívat po několikáté a pokaždé se u toho smát jako bych ji viděl poprvé. Zdeněk Svěrák je záruka kvality a Vratné lahve se řadí k nezapomenutelným českým komediím, na které se milerád znovu podívám. Příjemná podívaná, klidná a zábavná, takhle má vypadat kvalitní český film. 80% ()

KarKulA

Ačkoliv v současné produkci působí film jako takové milé pohlazení a má v sobě určitě pár hezkých a úsměvných míst, nemohu se zbavit pocitu že se Zdeněk Svěrák už scénáristicky vyčerpal a nemá moc co nového nabídnout, a pokud k tomu všemu přidáme ještě ten senilní nádech ......... Holt každej by jsme měli poznat čas, kdy odejít. Velmi zajímavý komentář Mariin. ()

Autogram

Neuveriteľne príjemná a chytľavá komédia a zároveň dráma o živote človeka v pokročilom veku. Keď už sa nedá to, čo zamlada a aj práca vo výkupe fliaš môže byť spasením pred dôchodcovskou nudou a pocitom zbytočnosti. Aj keď bude všetko vymyslené a nereálne, tak je to prvotriedna zábava s hlbšou myšlienkou. ()

FrajerTom

Vratné lahve zrají a já je mám rok od roku radši - proto si tu pátou hvězdu zaslouží. A myslím, že čím budu starší, tím mě budou víc bavit ;-) ()

MrMar

Moc příjemný film. Povedl se casting, Svěrák je jako vždy výborný, Kolářová jakbysmet a Landovský se do role Mluvky hodí mnohem víc než Schmitzer, který ho měl původně hrát. Překvapil mě Macháček, snad poprvé mi připadalo, že je skutečně postavou, kterou hraje. Nejlépe tento film charakterizuje slovo "úsměvný". Zasmějete se při filmu a usmívat se budete po filmu. ()

Nepi

Svěráci opět nezklamali a natočili výbornou, místy dojemnou a smutnou komedii o životě jednoho muže na sklonku života. Zdeněk Svěrák napsal po několika pokusech skvělý scénář a také si zahrál hlavní postavu. Jeho herectví je jako vždy výtečné a všechny životní situace, které mu osud připraví, mu věříme. Jde o opravdu dobrou komedii, která pobaví, dojme a hlavně neurazí. ()

Madlene

"Otče náš, jenž jsi na nenebsích, tady s náma..." Skvělé finále rodiny Svěráků. Výborně vygradované vtipy a velmi jemně podané téma, které se ostatně dříve nebo později dotkne nějakým způsobem nás všech. ()

Specs

Hlášky: ředitelka školy: - "Víš, jak ti děti říkaj?" Josef Tkaloun: - "Vim, ždímák." & Josef Tkaloun: - "Já jsem vítací typ. To je chlap, kterej se se svou ženou rád vítá. Ovšem... aby mohlo bejt vítání, musí bejt napřed loučení." & Řezáč: - "Tady orel, tady orel." Josef Tkaloun: - "Mluvko, měním tvůj volací kód na osel." Řezáč: - "Rozumím. Tady osel, tady osel." ()

P1tr

Svěrák potvrzuje svojí lidskost tímto snímkem o stáří, které si snaží bývalý učitel Tkaloun zpestřit prací poslíčka na kole, která skončí neslavně opravdu špatně natočeným pádem z kola, který patří mezi nejlepší vtipy filmu. Po uzdravení se nechá zaměstnat v supermarketu a přijímá prázdné lahve. Vratné lahve jsou příjemným filmem, který dokáže zahřát u srdce stejně dobře jako rozesmát. Svěrákové pokračují ve své úspěšné spolupráci a diváci z toho jen těží. ()

faraon

ja mám niečo cez 20 a väčšina scén ma oslovila a dokonca som sa v niektorých videl. To svedčí o kvalitnom pere Zdeňka Svěráka... ()

Philoun1

Pln čerstvími zážitky z kina můžu říct jen toto: Neuvěřitelně milý, krásný a hlavně vtipný film. Vřele doporučuju všem čechům kdo se na tohle nepodívá není čech, takovej humor my umíme dělat. ()

manonfire

Nějak jsem čekal lehounce podbízivou limonádu ala Kolja. Ale teď se stydím. Pan Svěrák si dal pauzu a nasbíral spoustu dvojsmyslných vtípků. Na rozdíl od jiných jimi jen nepospojoval scény jako nájemný dramaturg, ale fajnšmekrovsky doplňoval děj. Dojemné záblesky sexuality jenž matka příroda nedomyslela, nebo se jimi na úkor starších baví a scéna s třema flekama na zdi.....skvělé. Byl jsem moc rád, že se film nedržel jedné linie učitelské, jen se jí mile zastal a šel hledat lidskost kamkoliv jinam, kde jsou lidé, protože když po té cestě půjde Zdeněk Svěrák ....tak ji najde kdekoliv. 80% ()

jenik71

Dvojci Svěrák-Svěrák se podařilo natočit skutečně skvělý kousek, který je srozumitelný snad každému. Je to zábavné a zároveň přiměřeně smutné. Hodně se mi líbila Daniela Kolářová. Bylo velice znát, s jakým srdcem se do své role vžila. A o Zdeňku Svěrákovi je zbytečné polemizovat. Prostě skvělý ! ... Jednoznačně jeden z našich nejlepších porevolučních filmů. ()

weselow

Svěrákův humor je ten snad nejklasičtější "český". Opět se mu humorně podařilo zpracovat atmosféru jednoho z období naší republiky (Obecná škola, Kolja). ()

sellsakul

Komédia? To asi tažko, zasmial som sa asi jedenkrát, čo je na komédiu trocha málo nie? Skôr by som povedal, že sa jedná o slabú drámu. Niektoré scény vážne slabo natočené (pád z bicykla:D). Pre mňa slabý film, ktorý okamžite mažem z PC. 50%. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

Polští orli

Polští orli

11.05.2016

Do sekce Ocenění přibyli Polští orli. Ocenění našich severních sousedů má za sebou teprve krátkou historii. Uděluje se od roku 1999 a momentálně oceňuje filmy a seriály v devatenácti kategoriích.… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)