Josef Tkaloun (Zdeněk Svěrák) je šesťdesiatpäťročný učiteľ češtiny na gymnáziu. Po tom, čo školu opustí, nevydrží len tak nečinne sedieť a stane sa rýchlym poslom na bicykli. Po krkolomnom páde sa však rozhodne nájsť si bezpečnejšie zamestnanie - vo výkup fliaš. Od svojho okienka má o všetkom prehľad, môže sa porozprávať s ľuďmi i zľahka zasiahnuť do ich osudov... (STV)

see_sawandrew

Příjemný, hyperbolicky pojatý pohled starce do zrcadla. Čím víckrát jsem tento film viděl, tím ho mám raději. Svěrákův sympatický styl v sobě kombinuje trpkost i humor s takovou lehkostí, jak to neumí žádný jiný český režisér současnosti. 75% ()

Zagros

Ještě štěstí, že to Zdeněk Svěrák nakonec dotáhl, i když už to vypadalo, že z toho sejde. Mohli jsme se tak potěšit z dalšího divácky velmi přístupného filmu. Popravdě nemám rád termín laskavý humor, ale tady se mi při přemýšlení o komentáři tohle úsloví nějak automaticky vynořuje. Nebudu se babrat v detailech a vyčítat maličkosti. Vrátné láhve dle mě fungují přesně tak, jak mají a jak bylo zamýšleno. Což je taky umění a dobře odvedena tvůrčí a filmová práce. Navíc mě sedly velmi, proto rád dám krásně čtyři hvězdy. ()

joshula

co k tomu dodat, nez to ze je to velmi povedeny film, ktery drzi nad vodou hlavne skvely Budar a Machacek s nemene dobrym Sverakem. Odechovka po vsech stranach a ne jeden se ve filmu pozna. byl jsem mile prekvapen! ()

Castorr

Český film žije a to díky Svěrákům....každý jejich film je skvostný, největší návštěvnost za první víkend to jenom podtrhává. Trochu toho Svěrákovského humoru má rád snad každý čech, k tomu se tam pak objeví pohodový Macháček a podle mého nejlepší herečka současnosti v čechách (T.Vilhelmová). To musíte vidět....dávám tak 90% ()

Arach.No

Přeceňovaný film, přeceňovaného režiséra, kdysi dobrého scénáristy s kdysi zajímavým představitelem hlavní role. Zkrátka celý si to hraje na něco co není. Prý výborná laskavá česká komedie. Česká možná, ale nic víc. Nevím komu může přijít vtipný pohled na nadrženýho důchodce, ktrerej by si ho nejradši vyhonil pokaždé, když uvidí holku, popřípadě ženu která je mladší než on (což jsou skoro všechny). Pohled na ženský svlíkající se úpřed ním ve snech k tomu s jeho nadrženým komentářem je vážně snad jenom pro úchyly. Co se týče vtipná stránky filmu, během první půl hodiny jsou asi dva úsměvné momenty a tím Lahve svůj komediální potenciál nenávratně vyčerpají. Kdyby se všude aspoň neobjevovala všudypřítomná česká reklama bylo by to jakž takž stravitelný, ale když se pan kameraman vyžívá v detailních záběrech na sponzory filmu apod. je to k nevydržení. Potom přes celý plátno ukáže jak si Svěrákova žena zakroužkovává v programu Kolju, to už musí zhnusit sebevětšího flegmatika. Nic nezachrání ani příjemný Macháček, ani pár nevtíravých, přirozených scén. Tento film jednoduše znamená další posun české kinematografie ke zdegenerovanosti a ubohosti. ()

Přemek

Tenhle film, to je příjemné pokoukání, hlavně herci: vedle Svěráka je to především Daniela Kolářová, která do své životní role dala veškerou životní hořkost i moudrost, překvapením (příjemným) byl nezvykle uměřený Landovský... Rozesmějí dokonale odpozorované manželské dialogické přestřelky.. Ale něco tu přeci jenom chybí: větší přesah (který třeba u Obecné školy nechybí) a hlavně výraznější konec (dtto). ()

Milan25

Zase jeden z dobrých českých filmů, u kterého máte pocit, že to není film, nýbrž naprosto normální život. Svěráci prostě umí :) ()

xmozek

Svěrák coby stárnoucí člověk, který se nechce smířit se skutečností, že už není potřebný, že by neměl na to uspokojit ženu....Janu Svěrákovi se nádherně podařilo propojit boj se stářím a boj s mašinkou na vratné láhve.Taky jsem trochu cítil že nám chtějí říct že možná mezi lidmi začíná chybět takový ten obyčejný každodenní kontakt. Jo a záhada s čárkami? Taky sem si říkal co by to muselo být za kance. 5 * ()

wosho

Asi nejméně povedený film z rodinné firmy Svěrákových. Jan Svěrák jej podle mě neměl točit, je příliš mladý na to, aby natočil film o důstojném stárnutí. Scénář je skvěle napsaný, ale pan Svěrák st jej až moc psal srdcem a snahou být upřímný (hlavně ty krapek trapné sexy sny). A taky vývoj postav, chybí mu ona magická atmosféra (jako u Obecné školy) a připomíná seriálovou realitu (dcera se po rozpadu manželství dá na sektářství). Celkově jsou Vratné láhve dobrým filmem, který si svůj úspěch zaslouží, jsou povedené technicky (výjma jediného triku s pádem z kola), skvěle zahrány, napsány a zrežírovány (ty dvě poslední části mají sice chybičky, ale jsou furt nadprůměrné a pro mnohé nedosažitelné). ()

Hopper

Nebolo to zlé, ale na úplny vrchol čosi chýba... Celkovo však veľmi príjemná horko-sladká oddychovka, ktorú sa dá vychutnať...aspoň človekj vie do čoho ide... ()

eagle-eye

Trošku mě už unavuje, že se u nás snad většina filmů točích o vztazích nebo teenagerovské komedie. K Vratným lahvím jsem přistupoval tudíž poněkud skepticky, ale ve finále jsem byl celkem překvapen a sice co do položky jemného humoru. V tomto směru jsem byl spokojen, jinak na mě šla spíš depka. Ovšem z pohledu současné české tvorby se jedná o nadprůměr a Svěrák & sybn nebo obráceně se rozhodně opět nemusí za nic stydět. ()

Hanys_

Na Svěráky docela dost nuda. Měl jsem chvílemi problémy přinutit se dokoukat to do konce. Komentář Djkomy mi mluví z duše. ()

cab

Mily cesky filmecek od vehlasne dvojice (Jan a Zdenek Sverakovi), ktery se nesnazi nekoho sokovat nebo za kazdou cenu rozesmat, ale spise nenucene dorucit vzkaz o starnoucim panovi a jeho neduhach i radostech spjatych s narustajicim vekem. Starsi genaraci film urcite nadchne, mladsi musi byt trpelivejsi, ale roztrprceny odchazet nebude nikdo. 75% ()

Honzick

Za celý film se prakticky vůbec nic nestane..Prostě dívat se 100 minut na to jak se pětašedesátiletý důchodce protlouká životem a dává flašky z okénka do basy mě nebaví. Typický film od Svěráka takže 2 hvězdy ()

Ripley

Otec a syn Svěrákové opět nezklamali,a až na scénu s pádem z kola,která se z nepochopitelných důvodů dostala do filmu,jde o kvalitní dílko,u kterého jsem si při "nástupu" konečných titulků řekl..." škoda...to už je konec?".Vydržel bych i tři hodiny! ()

dopita

Další povedenej film Svěráka mladšího. Po Tmavomodrým světě, kterej se mě moc nelíbil sem se trochu bál, jak jeho další film dopadne. No a povedlo se, je tam přítomná taková ta Koljovská poetika, i když film sám o sobě přece jenom není taková komedie a pod povrchem probublává určitá bolest a napětí. Což ale určitě není na škodu. Co mě tam nějak nesedlo, byly ty Tkalounovy podivný sny. To snad nemoh Svěrák myslet vážně. Jestli jo, tak dost přestřelil a jestli ne, tak sem to nepochopil. Tak jako tak, si je mohl odpustit. Ale celkově rozhodně spokojenost. ()

thorewi

Opravdový klenot české kinematografie, který jsem dokázal pořádně ocenit až po několikerém zhlednutí. Ale vyplatilo se to. Snové scény jsou sice opravdu nejslabším článkem celého filmu, ale jinak je to až na pár maličkostí bravurně zvládnuté dílo. ()

Bohemák

Podruhé se mi to líbilo více než prvně. Opravdu nevtíravě dojemný film o stárnutí. A asi poslední film, kde lze brát Landovského trochu vážně (před zhoršením jeho nemoci). ()

Paity

Vcelku standardně kvalitní film made from Svěrák. Jen je na mě prostě dost smutný, nebo posmutnělý, jak kdo chce. Pro mne to tedy komedie moc není. Proto také ty tři hvězdy. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

Polští orli

Polští orli

11.05.2016

Do sekce Ocenění přibyli Polští orli. Ocenění našich severních sousedů má za sebou teprve krátkou historii. Uděluje se od roku 1999 a momentálně oceňuje filmy a seriály v devatenácti kategoriích.… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)