Prison Break: Útek z väzenia

• Česko Útěk z vězení (viac)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar (viac)

Baki

první série úchvatná, druhá serie slabší, třetí série vypadá zajímavě, jen se bojím, že mě ničím nezaujme, ale famoznost první série zajišťuje tomuto seriálu tak vysoké hodnocení ;) ()

Behind

Po velmi dobré první a druhé sérii se seriál změnil ve svojí vlastní parodii. Nechápu, co tvůrce vedlo k tomu, takhle zničit svoje vlastní dílo. ()

PjotrN

1. serie nemá chybu, 2. je bída a třetí serie zase graduje. T-Bag a Abruzzi jsou bezkonkurenční. Při sledování jsem nidky přesně netušil jak daná situace dopadne a byl jsem napjatý až do konce. Propracovanost děje především první serie a výkony herců dělají z tohoto seriálu výbornou podívanou. ()

Něrpa

Tak mám za sebou skoro dvě série. Tu druhou už nedokoukám. Po první části jsem byl nadšen a hodnocení bylo krásných 5 hvězd. Druhá série ale padala a padala, až dopadla na úplné dno. Opravdu mě vůbec nic netáhne sledovat tento nelogický slepenec. Pět hvězd a jedna s bídou jsou přibližně tři. Tak tak i hodnotím. Mělo to skončit útěkem a na světě byl super seriál. ()

Zadri

Fíííííha to je jízda na horské dráze. Srdce tluče o 106 a ne a ne to přestat. Ještěže druhá série zvolnila jinak bych byl z té porce adrenalinu už dávno v nemocnici. Je to prostě pěkně šťavnaté jablko, z kterého moc červíků nekouká. Jen ta druhá sezóna už trochu více padá na jednu nožku. Herci věrohodní, příběh skvělý, jen má člověk občas pocit, že to tvůrci trochu více přehnali. Mám rád konspirační náměty a příběhy, ale čím jsem starší, tím jsou mi hlavní hrdinové ala deus ex machina, trošičku protivní, ale Michael Scofield je ještě v mezích. Po delší době přidám ještě komentář k dalším sériím. 3. řada: Je nejslabším článkem celého seríálu. V celku se jeví jako řada zbytečná. Pravděpodobně utrpěla scénáristickou stávkou, ale i přes všechnu snahu divákovi začíná docházet, že celá série, pokud bude pokračovat, půjde leda tak do kytek. Nezáživné kabaretní představení, které je pro mě velkým zklamáním. 4 řada: Finišující příběh je slepován ve snaze dodat všemu tomu dění na obrazovce nějaký tvar a smysl. Někdy se to daří lépe, ale zůstává poměrně dost scénáristických lapsusů, které sráží kvalitu série o další stupínek. Člověk už v sobě ani nenachází sílu přívírat oči nad nelogičnostmi a vše hloupé začíná dost vadit a přímo bít do očí. Škoda. 1 řada: 95 % 2. řada: 80% 3.řada 50% 4.řada 70% ()

Billy.3

Michael Scofield uprchne se svým bratrem z jednoho vězení, aby se pak sám dostal do dalšího, kde je uvězněn společně s hlavní bachařem z první věznice a agentem, co jej po celou dobu pronásledoval, když byl na svobodě. Celkem slušná ironie, ale jinak je prison break vynikající seriál plný napínavého děje a hlavně četnými zvraty. Jenom se bojím aby úroven tohoto seriálu nespadla ve čtvrté sérii směrem dolů. ()

Tales

Obsahuje spoilery (hlavně ke 4.sérii). První série si zaslouží maximální hodnocení. Je to docela kvalitní nápad a některý vychytávky sou docela dobrý. Nejlepší je to sledovat všechno za sebou, protože každej díl končí dost napínavě a většinou v docela vyhrocených situacích, což je dobře. Postava hlavního hrdiny je dobrá a i ostatní věznové sou zajímaví. Občas mě teda dost sral takovej ten náhoďáckej styl, kterej se tam objevuje dost často, ale dobrý. Druhá série je slabší, ale stále zábavná, protože "venkovní" sekundární linie z první řady, která mě osobně přišla docela zábavná, vzhledem k tomu, že se tam s tim většinou záporáci vůbec nesrali a zabíjeli co se dalo (i zdánlivě hlavní postavy), se posouvá do popředí. Na plnej počet to neni, protože už je vidět, že se trochu natahuje a neuvěřitelný situace začínaj dost nabírat na počtu. V tom přichází třetí série, která už mně přišla už jako docela velký vaření z vody, i když občas obsahovala docela kvalitní nápady. Třetí sérii bych dal asi tak 50 procent a posunul bych se k čvrtý sérii na kterou sem byl docela zvědavej. Bohužel to co se odehrává ve čtvrtý sérii je už opravdu velmi ubohé a trapné a po dvou dílech jsem zvažoval, jestli to vůbec sledovat dál. Rapaport se tam absolutně nehodí, postava číňana je tam v podstatě jenom kvůli tomu, že má super hi-tech zařízení, který existuje možná ve sci-fi světě a který bylo vymyšleno jenom kvůli tomu, aby bylo vůbec o čem natáčet. Jo a taky je tam kvůli tomu aby mu Linc furt řikal "drž hubu". Pak ještě supertrapnej návrat Sáry, která samozřejmě měla jít do píči, protože to nesedí ani logicky, ani herecky, ale spíš pateticky. Ovšem nejlepší je ta linie, co se tam odehrává (hahaha). Představa, že proti Společnosti, která tam celou dobu všem nakopává prdele, všichni sou z ní posraný, protože má lidi všude a snad polovina zeměkoule je jejím členem, stojí supergeniální Michael Scofield, kterej tady působí jako úplnej trapáček a složitý situace se tu řešej tak trapnym a tragickym způsobem, že je to až těžko uvěřitelný, pak jako vždy nepoužitelnej Linc, ať už herecky, nebo právě při řešení něčeho, pak bejvalej agent Mahone, kterej je tu docela v pohodě, Sucre, kterej se objeví v pár docela vtipnejch scénách, ale jinak nenabízí nic extra, znovuzrozená Sára, která může společnoust zastrašit svým špatným hereckým výkonem, Bellick, kterej působí už od třetí série jak parodie sama sebe a číňan se svým hi-tech strojkem jak už sem psal vejš, je víc než vtipná. A samozřejmě je tam ještě Michael Rapaport jako agent Self, kterej se tam absolutně nehodí a tu roli mu prostě neuvěříte ani za Boha . A pak T-Bag, kterej je občas docela vtipnej, ale už je to dost ujetý co tam dělá. Čtvrtá série je prostě absolutní sračka, ale už z principu sem jí chtěl dokoukat. Ovšem po naprosto idiotským a prodlužovacím zvratu myslim ve 12. díle na tuhle vyjebanou sračku prostě seru. takže když to vezmu nějak průměrně, tak z toho vychází asi 50 procent, takže dám 3 hvězdy už jenom z úcty k první sérii, která je samozřejmě kvalitní. () (menej) (viac)

alpeew

První řada skvělá, druhá ušla, třetí? nechápu proč žádný tvůrce seriálu s akční zápletkou nedokáží včas přestat. I tady by platilo, že "méně je více". Když PB začínal a telkou běžely upoutávky, mě běželo hlavou co to zase bude, protože charakteristika jakoby sdělovala celý obsah - jeden bratr je nevinně za katrem, tak druhý se nechá zavřít, aby se spolu dostali na svobodu. "Tak už vím o čem to je", myslela jsem si...Takže mne strašně dostalo postupné zjištění, že ok, tady je vězení, a ti co jsou uvnitř chtějí ven a mají na to i perfektní plán. Jenže to nejsou jen zdi, co jim v konání překážejí - to nejhorší jsou lidi. Nezáleží na plánech sebespletitějších zdí-ty lze nastudovat, ale typy a povahy osob za těmi zdmi pobývajících, ty jsou hybatelem tohoto seriálu. ()

lobodlak

První série je naprosto famózní. ***** Druhá ještě ušla.**** Třetí je opravdu špatná. Odpad! Ale to co dokázali udělat se čtvrtou sérií.... Už mě jen zajímá, kam až mohou spadnout, protože to pomyslné dno opravdu posouvají k netušeným hranicím. Odpad! ()

amyth

Zatímco Lost jsem byl ochoten brát jako sci-fi a docela slušně se tak pobavit (i když s přibývajícími díly je to horší a horší), Prison break se tváří zcela seriózně a reálně a to jsem skousnout nedokázal. Není si to prostě kam zařadit a nejde to normálně konzumovat. Prakticky všechny postavy, činy a motivy jsou extra směšné. Už jen hlavní myšlenka je tak blbá až je to do nebe volající. Po první sezóně která byla ještě celkem normální přicházejí další a to je zcela zásadní problém. Zatímco u ostatních seriálů je to lehce sestupná tendence, tady přichází hlavní problém v tom kolem čeho se seriál točil a to v útěku. Od druhé série je to tak hloupoučké a čitelné, že to chvílemi spíše působí jako veselohra a parodie na první sérii ()

M4h0n3

Prostředí vězení mi přijde pro film opravdu zajímavé a tvůrci tohoto seriálu se mi trefili do noty. Čtyři řady mi přijdou pro seriál tohohle tipu ideální a režie ze seriálu vymačkala co nejvíc. Prison Break mě zaujal hned od začátku už tím, jak je napínavý a to opravdu je! Na druhém místě to pak byl určitě příběh. Plány vězení vytetované na těle geniálního inženýra, který se nechá zavřít za ozbrojenou loupež kvůli svému bratrovi, aby ho dostal ven, se mi prostě líbil! Dále mě zaujali charaktery v podání herců se kterými se v seriálu setkáme. Herecké výkony např.: Roberta Kneppera (T-Baga) byly úžasné a až neuvěřitelně věrohodné. Tento seriál určitě stojí za pozornost a já mu na CSFD dávám zasloužených 5 hvězdiček z 5 možných. :-) ()

buwol

1.séria -5*,fenomenálne 2.séria-3a pol * ešte stále výborne aj keď na 1.seriu to nemá 3.séria-3*, prvá seria v iných podmienkach - o poznanie horšie............. 4.séria-maximálne 2*, no comment-úplne zbytočné... ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

13.06.2011

Je to zajímavá kombinace jmen. Kultovní korejský tvůrce Chan-wook Park na postu režiséra, Tony a Ridley Scottovi jako producenti a... hvězda seriálu Prison Break Wentworth Miller jako autor scénáře.… (viac)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (viac)

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

05.08.2007

Přesněji řečeno, on to poslední slovo napsal a taky k tomu něco nakreslil. Jeho poznámky a storyboardy k nikdy nenatočenému dobrodružnému filmu Yucatan byly nalezeny už před nějakým časem a ve studiu… (viac)

Edward Norton bude naštvaný a zelený

Edward Norton bude naštvaný a zelený

19.04.2007

Edward Norton a comics? Zní vám to jako nesmysl? Inu, filmová branže občas přináší opravdová překvapení, nejen remaky starých hororů a adaptace dětských fantasy bestsellerů. Když se studio Universal… (viac)