Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiálny text distribútora)

choze

Těžko najdete sadističtějšího scénáristu než dvojitého debutanta Joby Harolda. Představa, že budete při operaci (srdce) celou dobu při vědomí, je naprosto strašná, ale tím Joby mučení svého hrdiny teprv začíná. Divákovy nervy naštěstí napíná podstatně méně, ale stále slušně a nabízí mu chytré komorní cvičeníčko v odvádění jeho pozornosti. Hayden (uspaný pacient je pro jeho mdlý herecký rejstřík ideální role) i Alba by mu měli líbat nohy zato, že si díky němu mohli do filmografií připsat konečně něco kvalitního. ()

Sarkastic

Čekal jsem sice něco více thrillerovějšího (Probuzení pendlovalo spíše mezi dramatem a krimi), přesto se u mě ve výsledku nedostavilo většího zklamání. Film jednoznačně stojí na originálním nápadu, atmosféře (podpořené výbornou hudbou) a dobré délce (tempo nebylo zrovna z nejrychlejších a u delší stopáže by se mohla dostavit nuda, takže palec nahoru za soudnost). Fajn jsou taky herecké výkony, resp. potěšilo mě, že jsem v Haydenovi neviděl Anakina, z čehož před projekcí byly z mé strany obavy a mně osobně krajně nesympatická Jessica nakonec nebyla vůbec od věci. Na druhé straně bohužel stojí jedno velké ALE ohledně reálnosti celé té operace. To pak asi záleží na každém divákovi zlášť, jestli je ochotný hrát s tvůrci jejich nadsazenou hru, nebo se znechuceným výrazem "WTF, tak tohle teda ne" na ni rezignuje. I když si moc dobře uvědomuju, že takhle by to ve skutečnosti těžko probíhalo, překvapivě zaujímám neutrální stanovisko, tj. nevadilo mi to. A jak tak pozoruju reakce ostatních, patřím mezi tu hrtsku, které ten konec v dané podobě nevadil. Hodnotím slabšími 4*, za ten zvláštní uspokojivý pocit po skončení filmu nemůžu a nechci dát jenom průměr. ()

Pethushka

Obrovské překvapení, které asi budu ještě chvíli rozdýchávat. Miluji, když mě film takhle dostane a já ho pak musím ukazovat všem kolem mě. Tohle bude jeden z těch, na který se semnou každý z mého okolí bude muset kouknout. Na filmu se mi líbí několik nečekaných zvratů a nekončící intriky. Na konci mi ještě chybělo nějaké setkání Claytona se zrádci. Jessica Alba hraje dobře, Hayden Christensen překvapivě ještě líp. Pěkný thriller. 4,6* ()

IQ Tiqe

Obsah mluví za vše, těžko víc komentovat bez prozrazení děje. Teutates začátek nazval "postmoderní romantickou sračkou", s tou pasáží jsem problém neměl, čekal jsem co přijde. Spíš později byly chvíle, kdy byl děj pomalejší, jakoby nadbytečný, říkal jsem si slušný nápad, ale na dvacetimunutovou scénku, ne to roztahovat na celý film. Ale neskončilo u toho. Nevím, jak moc byl děj reálný, ale vše do sebe hezky zapadalo. # příběh 8 | hudba 6 | humor 0 | akce 0 | napětí 7 | pustil bych si znovu 7 ()

Roman.Ticka

Vypadalo to na oidipovský komplex, který skončí trágédií právě pro to, že se synek nemůže od závislé matky odpoutat. Trefně vybraná panenka Jessica Alba a tak trochu neurotický Hayden tomu hodně napomáhali. Ale v nemocnici nastal takový obrat, až jsem cítila tupost v hrudi taky. Kecy v "narkóze" alá Kdopak to mluví působily až směšně, ale scéna sebeobětí milující matky a společné rekonstrukce životních krizí a odpuštění, mě hodně dojala. Nedivím se synovi, že zoufalství z umírání u něj vystřídal pocit smíření a váhání. Poslední věta byla trapnou tečkou za šílenou anabází porušení lékařské etiky, jak si málokdo dokáže představit, spíš radši nemyslet.... Stejně by mě zajímalo, jak Hayden naložil s druhou šancí! ()

• Jak je vidět na dopise, pravé jméno postavy, kterou hraje Jessica Alba, je Samantha Tunnell. Stejné přijímení má i koproducentka filmu Tory Tunnell. (Caszidy)