Faunov labyrint

• Česko Faunův labyrint (viac)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiálny text distribútora)

Monoxid

To bylo tak krásný! Úžasná pohádka! A to nemyslím ironicky... Těch pár nechutných scén nemůžu filmu vyčítat, protože dokonale sloužily k dokreslení osobnosti pana kapitána zoufale toužícího po pozornosti svého mrtvého otce, absurditě situací, kdy zabít je důležitější, než žít a skutečnosti, že dospělí nevěří, a proto umírají... ()

romajz15

Proboha, jak tohle mohlo mít takový úspěch. Kdyby ve filmu bylo více scén z kouzelné říše a méně válečného masakru, dal bych určitě lepší hodnocení. ()

Mishqo

90% ... Tajomné, mystické, mrazivé, emocionálne, smutno-krásne. Wow! Úžasný film od začiatku až po koniec. Podmanivý vizuál a nádherná hudba. ()

Skeksis

Toto je jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Po vizuálnej a výtvarnej stránke pre mňa impozantnejší ako Pán prsteňov, či Harry Potter. Výborné spracovanie a nápady, miestami hororové prvky s trochou násilia, čo má u mňa vždy plus. ()

VasaX

Del Toro ve mě vzbuzuje rozpaky. Většinu jeho filmů mám rád, ale pokaždé mám trochu strach, že ten další může být hovadina. Konečně jsem dohnal dekádu starý dluh vůči jeho filmografii. A vlastně to vůbec není blbé. Film je vyrovnaný, charaktery jsou poměrně plastické (jak který, berme průměr) příběh odsýpá a má to kvalitativní konzistenci. Ano, nenašel jsem sympatii ani k hlavní "hrdince", natož k jakémukoli jinému charakteru (snad jen k partyzánům, ale ti mají vždy sympatie prostého lidu) a konec mi připadl trochu přehnaný, ale jinak je to má poměrně vysokou kvalitu a je to překvapivě koukatelné. Ne, za Fauna a jeho labyrintu nebude můj oblíbený film, ale jsem rád, že jsem tento rest dohnal. Stálo to za to. ()

vyfuk

Faunův labyrint je téma, které mi nic neříká. Španělé jsou takový evropští Japonci. Dokáží být v mnoha ohledech ujetí. Španěláci hold dělají svou práci. A asi ji na mezinárodní úrovni dělají dobře. Ohodnocení ostatních lidí a oblíbenost španělských hororů mluví za vše. Ale pro mou osobní potřebu to není zrovna echt. Dejme tomu. Toro, když sahá na své vlastní projekty, tak to končí rozporuplně. ()

Jacob23

Mirne zklamani..Skvele sceny se stridaji s temi dost nezazivnymi.Faun je skvely,ale jak tady nekdo zminoval ze je to vic fantasy nez LOTR-tak hehe uff spiz ne.)Skvely je jeste kapitan!s rozrezanou pusou a scenou pred zrcadlem=Rambo 4?jinak skvely Sergi Lopez..nakonec vychazi dost slabsi 4*-a to to ve velkem zachranil konec.Nebyt takovy jaky se podaril sel bych na 50procentni hodnoceni ()

Spock

Dětský svět se střetává s tím reálným, krutým a bezcitným. Občanská válka ve Španělsku je u konce, ale izolované skupinky stále vzdorují skrytí někde v lesích. Naše malá hrdinka se však zaplétá do světa fantazie, kde je někým jiným, princeznou mocného krále v podzemní říši. Díky prolínaní obou dvou světů získává snímek jiný rozměr. Asi bych v něm nehledal pohádku s dobrým koncem ani syrový příběh o reálném světě a jeho zlu. Spíše si v něm soustředím na samotnou hlavní hrdinku a její jednání. Princezna mezi dvěma světy, která musí pro jeden ze světů zůstat mrtva a vzdát se všeho a všech, které miluje. Zemřít pro ně a proto, aby mohla naplnit svoje odhodlání žít v jiném světě. Toto je pro mě ústřední téma celého filmu, které se v závěru naplní bezezbytku. ()

Kacounek

Není nad svět fantazie, i když v tomto případě nešlo o útěk do růžových peřinek. Z postav se mi nejvíc líbila příšera požírající děti, byla MISTROVSKY ZTVÁRNĚNA. Když si nasadila oči, bylo málem po mně. ()

ganz

Dvě dějové linie, které se navzájem protínají a tvoří komplexní příběh, který ukazuje že dobrák skončí dobře a naopak. Bohužel mi to přišlo trochu jako pohádka pro náctileté. Příběh s partizány má jiskru a vtáhne vás do sebe, bohužel jeho konec je vygradován až příliš rychle, z toho můžeme možná vinit producenta, ale nějak mi ten konec nesedl. Druhý příběh je nadruhou stranu dějově obsáhlejší a i když se mu možná na plátně dotává stejného času, tak působí mnohem úplněji. Druhou věcí však je, že i přez jeho skvělé vizuální zpracování je tak trochu plochý. Problém celého filmu pramení podle mého názoru z pohádkové černobílosti a nedostatečného propracování "zbytečných" scén. Musím říct že hellboyem, který je mnohem jednodušší a nemá víceméně hlubší myšlenku mě Guilermo del toro pobavil mnohem víc. ()

D28

Je logické,ak ktokoľvek pred drsnou realitou uteká do sveta fantázie.Ak naviac žije cez vojnu a v blízkosti ľudí bez srdca, nie je ani tá rozprávkovo príjemná. Naopak, dočkáte sa tam rovnakých oblúd, zážitkov i pocitov, a žiadnych happy endov.Nie,toto nebola rozprávka.Smutný a dojímavý príbeh plný metafor a scén,pri ktorých som mala-rovnako ako mnohí iní-oči buď vypleštené alebo zatvorené alebo mokré... ()

klima777

Ďáblova páteř mě teprve čeká, ale tady není o čem mluvit... Výborné. Možná přece pár slov: Ano, je to klišé. Jenže nasládlá atmosféra tlení a emocionální intenzita tohoto filmu jsou opravdu nesmírně silné. Mysl, země, les a krev. Ostatek jsou jen pomíjivé záblesky na zbrázděné tváři všehomíra. Kdyby chtěl Robert Holdstock realizovat film z Ryhopského cyklu (což se nestane...), měl by požádat právě del Tora. ()

latvar

Nezvykle smícháný hororový žánr s pohádkou. Velmi zajimavý film o mladé Ofélii, která jako jediná vidí svět nadpřirozených bytostí, které jí pomáhají k cestě za vykoupením, aby se stala znovu princeznou. 85% ()

yamk5

Pre mňa je to záhada. Vlna mexických/španielských hororov je stále v plnom prúde a tento kráľ vybočil viac ako sa čakalo. Mytologický príbeh je už päť rokov po premiére klasikou a určite to najlepšie, čo Španielsko dalo filmu v posledných rokoch (poráža aj Almódovara ši Allena). ()

Puyi

83% ??? Kdyby tento film měl takových 60% - i tak bych byl poměrně v šoku. Chvílemi až neuvěřitelné směšný až trapný film s několika (?) nudnými scénami a ne nějak zvlášť přesvědčujícími hereckými výkony. Ano sice dobrý námět, ale bohužel ne zrovna dobré provedení jakékoliv části tohoto snímku....za nápad dávám 1* - nic jiného vyzdvihnout nemohu a vlastně ani nechci! :P :) ()

horacko

Rozprávka pre dospelých s miernou dávkou krvi, brutality,napätia v pomerne dobre spracovanom fantasy prostredí, kde sa nakoniec ešte objavila aj pekná myšlienka....ALE!... mňa to za srdce až tak nechytilo.V každom prípade ako jednorázová záležitosť je to u mňa v poriadku. ()

TheRoller

Faunov labyrint je rozhodne zaujímavý film hodný pozornosti. Žeby ale šlo o nejaké prelomové dielo, ktoré si zaslúži titul "dokonalý" povedať nemôžem. Je pozoruhodné, ako del Toro dokáže kombinovať mysteriózny, doslova rozprávkový dej s dejom krutého, realistického zobrazenia obdobia svetovej vojny z pohľadu Španielska bez toho, aby sa oba deje čo i len náznakom pobili. Napriek tomu, že je to celé pekné, teda vlastne väčšinou škaredé a nakoniec pekné, to nemá v sebe niečo, čo by ma očarilo tak, že by som skončil s otvorenou pusou zírať a s výrazom "wau, tak toto je 100% bomba bez mihnutia oka". Proste som videl veľa lepších aj veľa horších filmov. Hodnotenie zdvíhajú herci - Sergi López ako záporák dokonalý, Ofélia, vďaka stvárneniu výbornej Ivanky Baquero, je najsympatickejšia a najcharizmatickejšia detská postava, akú som mal možnosť vidieť (veľká podoba s Natie Portman z obdobia "Leon"). 80% ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

22.10.2018

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch) si zdá se konečně splní svůj dlouholetý sen a natočí stop-motion animovanou verzi Pinocchia. Domov mu přitom neposkytne nikdo jiný než… (viac)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Ještě nemáte dost zmodernizovaných verzí klasických pohádek? Pak vězte, že Raimiho Ozem, třemi Sněhurkami či dvěma Kráskami a zvířaty mánie nekončí. Walt Disney Pictures plánují nejen novou Popelku … (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz