Podivný prípad Benjamina Buttona

• Česko Podivuhodný případ Benjamina Buttona (viac)
USA, 2008, 166 min

Réžia:

David Fincher

Predloha:

F. Scott Fitzgerald (poviedka)

Scenár:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson, Julia Ormond, Jason Flemyng, Mahershala Ali, Jared Harris, Elias Koteas, Phyllis Somerville, Tilda Swinton (viac)

Film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi, který je se svým životem spokojený a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy. Hlavní hrdina však místo stárnutí začíná mládnout, což se mu nejdřív líbí, ale postupem času obrátí. Protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí lásky, to není úplně normální. (oficiálny text distribútora)

odstin_modre

Jednotlive sceny splacane dohromady rozhazujici klise sem, klise tam. Ze zacatku jsem si rikal, ze takhle by mel vypadat mainstreamovej film, ale je mi spatne jen z pomysleni na to, jak se tenhle film snazi byt neutralni a i pres otevrenost ke kontroverznim tematum stejne rekne, ze konzervativni cesta je ta spravna cesta.. ()

Mathyen

vynikající film, co víc dodat... celé dvě a půl hodiny jsem zíral na dokonalou práci scénáristů, maskérů, grafiků a herců, kteří podávají až ikonické výkony. Dojemné jako něžná melodie hladící po srdci tak mrazivě až vstává husí kůže po celém těle. Fincherovo Best a Forest Gump má bratra... ()

NTRytiera

Ste muž, alebo žena, máte radi pátos a chcete si poplakať? Choďte na tento film do kina. Ja som na ňom bol a moja spoludiváčka mi stískala celý film ruku, slzila ako monzunový dášť a ja som zadržiaval slzy ako tvrďák, čo mi nevyšlo. Snímok bol naozaj vynikajúcim hereckým koncertom oboch protagonistov vyvážený hercami vo vedľajších rolách. SPOILER!!! Až na hluché miesto, keď sa Beník zoznámil so ženou Anglického veľvyslanca v Rusku. ()

punco

Dlho som odkladal zhliadnutie tohto filmu hlavne kvoli dlhej stopáži ale v tomto prípade plati že "na dobré sa oplatí čakať" . Sposob rozprávania príbehu je absolútne strhujúci a pútavý, Fincherova rěžia geniálna a plná kúzial ako od toho neodtrhnúť oči a hlavne geniálne herecké výkony to zaklincovali do najlepšej možnej podoby. Nejde však neuznať, že miestami sa to trošku vlieklo, ale v konečnom dosledku sedelo všetko presne ako má. Silný a dlhorezonujúci filmový zážitok !!! ()

O_Peki

Davidu Fincherovi věřím každou vteřinu ze života tohohle podivného tvora. Benjamin Button musel skutečně existovat. Není přeci možné aby si někdo vymyslel tak dokonalý příběh. A ústřední herecká dvojice - k tomu nemám co dodat - 100 procent a pro mě jeden z nejlepších filmů co kdy byl natočen. ()

kverula

Brad PItt je neskutečný herec a Cate Blanchett zas neskutečně pěkná. A Příběh podivuhodného Benjamina Buttona se snoubí nejen s těmito hereckými atributy, ale především s velkou dávkou moudrosti, lásky a životní energie. Klobouk dolů za bravurné uskutečnění nápadu projít si životem zeshora dolů. Já pláču a tleskám zároveň. ()

gacie

Na tento film jsem se opravdu těšila. Má výborný námět a k tomu dvě herecké hvězdy. Cate Blanchett se své role ujala na výbornou. Ovšem hůře na tom byl Brad Pitt. Ten mi do role Benjamina vůbec nepasoval a tím pádem mi narušil celkový dojem z filmu. Námět a herecký výkon C. Blanchett hodnotím na 4 hvězdy. A Brad Pitt nedostane ani jednu. Bohužel... ()

CaptNemo

Zajímavý námět se vinou bezkrevného scénáře, klišovitých postupů, naprosté absence humoru, průměrné režie a silně natažené stopáže proměnil v nudu. Pokud je ve filmu jedno, co se stane s postavami, je někde něco špatně. Nechápu všeobecné nadšení - nebylo to ani dramatické, ani mysteriózní, ani fantasy, možná unaveně romantické. Doporučuji Atlas mraků, ten to všechno splňuje dokonale, jako romatické retro pak Smažená zelená rajčata, ty mají jinou šťávu. ()

miza

Můj otec pokaždé říkal že stáří je nespravedlivé.Každý by se měl po šedesátce vracet životem zpět do mládí.Určitě kdyby tu byl,tak by se mu tento film líbil.Jako by došlo na jeho slova.Je opravdu škoda,že život je ke stáří tak bolestně nespravedlivý a člověk většinou cití jen bolest a slabost.Tento film s touto slabostí bojuje a rozdává radost.Vzpírá se našim životům a jejich prožívání. ()

misul96

Jsou filmy, které když shlédnete tak vás doprovázejí nějaký čas a zanechávají ve vás jakýsi zážitek. Někdy vás i pronásledují ve snech a máte hroznou touhu na ně koukat pořád dokola. Jako by jste se do něj zamilovali. Podivuhodný případ Benjamina Buttona je zdánlivý příklad tohohle pocitu a ukazuje, že obyčejné kmitání postav na plátně je neuvěřitelně hřejivým pocitem tam někde v hrudi. Klaním se, smekám, tleskám, uznávám a pláču. ()

kelet

Vynikajúco spracovaný film s perfektnou ideou. Vidieť ubiehať život v opačnom garde je naozaj zaujímavé a až na zbytočne dlhú minutáž je to zvládnuté majstrovsky. Navyše zobraziť partnerský vzťah v zmysle toho, že každý z dvojice ma diametrálne odlišné problémy (jeden mladne, druhý starne) je skvelé. Hodnotenie 90% ()

Simba72

Nečakala som, že tento film o živote a smrti bude tak dobrý. Veľmi zaujímavý a originálny nápad, že namiesto toho aby človek časom začal starnúť, tak časom mladne. Film je hneď od začiatku pútavý a dokázal udržať moju pozornosť celé 2 aj pol hodiny, pri ktorých som sa vôbec nenudila. Síce stred filmu sa trochu vlečie, no nejak veľmi mi to neprekážalo. Dlho som váhala medzi 4 a 5 hviezdami, ale keď si spomeniem na koniec, ktorý bol veľmi dojímavý a podľa mňa najlepší z celého filmu, tak tých 5 jednoducho musím dať. ()

krt7236826

ku podivu film vo mne nezanechal najmenšiu stopu ... vizuálne efekty mohli byť lepšie starý či mladý nevyzeralo to dôveryhodne no Cate vizerala neskutočne na nu nezabudnem, čo dalej ? vypnúť spať ()

FantoMaSk

Lepší jedna * za scénu s ponorkou. Nechápu, jak si zrovna Fincher mohl tak zajímavé téma nechat tak strašně uboze rozpadnout pod rukama. Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy a ohodnotit Benjiho jako slabší mix Forresta Gumpa a Velké ryby, ale koukat dvě a půl hodiny na povídání v oranžové místnosti v USA, abychom se po hodině přesunuli do oranžové místnosti v ruském hotelu, a pak zase zpátky, vše s prostřihy do modré nemocnice, kterou ohrožuje hurikán, a která jen zbytečně natahuje stopáž, tak to fakt ne! Jako čtyřicetiminutová epizoda Krajních mezí (i s reklamou) dobrý, ale jako sólo film zcela nefunkční, utahané, nudné, plné prázdných epizod, které vedou odnikud nikam, i když všemi silami snaží být cool (epizoda s taxíkem). A ta pointa... Někdo rád učí, někdo přitahuje blesky a někdo rád tančí? No a co jako?!? Finchere, pusť si Velkou rybu, nakoukej si konec a pochop, že když už dvě a půl hodky čeká divák na pointu, měla by jó být špičková, a ne taková sra*ka. Doporučuji obejít dlouhým obloukem. Druhá strana mince - pohled něžného pohlaví "To musím dvě a čtvrt hodiny koukat na nějakého dědka, než bude hezkej?" :) ()

karnifex

Tak zajímavý nápad, a tak zpackaný film. Sledovali jsme s kámošem, dobře půl hodiny jsme tomu zkoušeli dát šanci, ale pak.. Pak už jsme jenom nadávali až do konce filmu! Jediné zpestření poskytuje výkon Brada Pitta, který se v tomto snímku pokusil vydat mimo své teritorium akční/komedie a výsledkem je něco, co lze eufemisticky nazvat absolutním hereckým minimalismem: Brad zde má v jakékoli scéně v podstatě stejný výraz (možná, že make-up, který ho měl dělat staršího/mladšího způsobil, že nezvládl používat mimické svaly), takže divák jen s kontextu může odhadovat, jestli zrovna předvádí hněv, smích, hluboké zamyšlení.. ()

Merenre

Srovnání s Gumpem je sice žánrově na místě, ale jinak je to blbovina první třídy s nechutným Pittem, dementním scénářem a ještě dementnějším námětem a unylou řežií. 166 minut k smrti nudného utrpení a citového vydírání (těžce nepodařeného) je navíc už opravdu docela dost. Sorry Finchere a Pitte, ale jděte s takovou sračkou do hajzlu. Ani nevím za co hodnotím tak vysoko - asi je mi líto těch prachů co v takovém braku utopili. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)