Parfum: Príbeh vraha

• Česko Parfém: Příběh vraha (viac)

Jean-Baptiste Grenouille má vlastnost génia – svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše... (oficiálny text distribútora)

RajAthen

Tak bez obalu, tenhle film je nadchl svou jinakostí. Snaha navodit u filmu 4D vizualizací je poměrně odvážná, ale zdařile se. Za mnohé pak v tom vděčí hlavnímu představiteli, který svou posedlost hraje dokonale uhrančivým způsobem. člověk skoro netuší, zda s ním soucítit, či jím opovrhovat za ta zvěrstva. Hlavním otazníkem pro mě bylo chování postavy Alana Rickmana. Jednak měla skoro jediovskou intuici a reakce na parfém se mi zkrátka nějak nepozdávala, ostatně jako celkové ztvárnění konce (ovšem ne jeho pointa). ()

darthhokro

Knížku jsem nečetl ale film se mi hodně líbil. Výběr hlavní postavy byl opravdu podařený, uchylák na první pohled ale chvílema ho člověk musí i litovat. Rachel Hurd-Wood to tady extrémně sekne. Takže za 5. ()

Mitisko

Obsahom a myšlienkou priemerný film, ale to čo dokázala kamera urobiť z obyčajných záberov neobyčajné to som ešte nikdy nevidel. Zábery tak detajlné, že bez slova a hudby dokázali vyjadriť myšlienky režiséra. Hudba bola tiež na výbornú. Za spracovanie dávam 5* a za film 3* Teda priemer sú 4. V každom prípade kameramanovi alebo režisérovi čo stál za niektorými zábermi klubuk dole. Nič tak dokonalé som ešte nevidel... ()

Nocturno culto

Úchvatná záležitost, ta syrovost podání, od krutých a nemilosrdných začátků a po zbožštění, čarokrásná hudba, úžasná výprava, tohle je film, který nenudí ani okamžik, přes svou poměrně dlouhou stopáž, příběh se rozvíjí a vy byste nejradši strčili nos do televize a nasáli tu vůni, je to dílo, které si pohrává s představivostí a fantazií ..Dlouho jsem neviděl nic podobného, tenhle film má opravdu sílu, vydržet v povědomí dlouho .. ()

Kotsour

Přílíš dlouhý a tak nějak pro mě dost neuchopitelný film od režiséra, který mě svou tvorbou zatím ani jednou neoslovil (doufám, že to změní Paříži, miluji tě). Což o to, obrázky jsou to hezký a celková atmosféra filmu se taky povedla navodit velmi dobře, ale prostě tomu něco chybí a dost zase přebývá. Samotný konec už divák stráví jen proto, že jej realita celého snímku na podobnou scénu dost připraví a naočkuje, jinak by všichni přepínali televizi. Myšlenka filmu a samotné hledání vůně, která je dokonalá a představa, co s námi taková vůně může udělat, je zajímavým tématem, v tomhle filmu je to ale podáno tak, že se to u mě míjí s účinkem, ačkoli forma není špatná. ()

Hellknight12

Predlohu som nečítal. Film má zaujímavú zápletku. Hlavný hrdina alebo skôr antihrdina . Svoju úlohu hraje skvelé. Ženské postavy hrajú síce priemerné asi si povedali načo sa budeme snažiť, keď v celom filme budem mať 5 min scénu aj to 3 min mŕtvolu. Každopádne musim uznať, že sa odhodlali ísť do takého filmu. Charakter hlavnej postavy je napísaný skvelo. A v podstate aj zvyšné charaktery sú napísané dobre. Celkové hodnotenie za mňa je 80% ()

mira.l odpad!

78%?? Jak prosím?? Jak napoví už úvodní minuty s porodem malého Jeana-Baptisty, tahle podívaná bude pěkně nechutná prasárna, k níž se později do značné míry přidává přídomek úchylná nechutná prasárna. Přes to všechno bych tomu asi i tu jednu špinavou hvězdičku dal, stejně jako byl skoro po celou dobu špinavý i Jean-Baptiste. Svým způsobem je to poctivá filmařina. To by to ovšem nesmělo mít posledních zrhuba 20 minut, které to pošlou totálně do hajzlu a vylejou divákovi do ksichtu podobnou směsici sraček, na jakou se díval vlastně celou dobu. A aby toho nebylo málo, tak po "šokujícím" skorozávěru to má ještě level II, kdy Jean-B. sublimuje i s kostmi, to by mě teda zajímalo, kdo z toho davu z něj sežral lebku, pánev a stehenní kosti, tomu muselo být blbě pěkně dlouho... Já jsem věděl, že Tom Tykwer je poněkud svéráz, ale tohle jsem tak trochu nečekal. Jo, a bezohledu na vše výše zmíněné, je to proklatě a nechutně dlouhý. Dvě dvacet je prostě moc. Zkrátka se s těma zdejšíma 20 stránkama pětihvězdičkových nadšených komentářů jemně řečeno neztotožňuji. ()

Lokran

Tak ten konec byl hodně jinej:) celkově tam bylo dost logických nesrovnalostí, ale když posoudím jen celkový dojem, tak je to jednoznačné plus. 80% ()

Looka

Já nevim, první půlka mě docela dostala - ponurá, dekadentní, smradlavá Paříž - prostě to vypadalo to na historické drama jako řemen, pak s příchodem "hrdiny" na idilický Grass se to začalo zvrhávat v absurdní frašku korunovanou scénou s omámeným Rickmanem na popravišti. Podtrženo sečteno vizuálně strhující, herecky nabité (Hoffman snad ani špatně zahrát neumí) ale ve finále na mě až moc přepjatý. ()

Theplak

Uzasne natoceny pribeh cloveka posedleho vuni, ktery je ochotny pro nalezeni te nejvetsi ze vsech udelat cokoli. Skvele a ohromujici audiovizualni zpracovani dotvari skvele herecky vykony Whisawa Rickmana a Hoffmana. ()

Marecko

Parfém od Toma Tykwera mi moc nezavoněl. Určitě není nezajímavý, ale záběry nosu Bena Whishawa jsou dosti nechutné. A konečná scéná odehávající se na na popravišti, kde se odehrávají milostné orgie mi zkazila poslední dobré mínění o tomto filmu. I přes to všechno však musím dát 3*. Zas taková ujetost to nebyla. ()

Miksa

Chtěl bych dát i pět, ale nějak se nemůžu vyrovnat s vrcholnou scénou filmu, která (aspoň si myslím) by měla být daleko magičtější (uvěřitelně). ()

dino.h

Fenomenální? Mistrovské? To "pero", jež napsalo ten konec, by se mělo zahrabat velmi ale velmi hluboko, aby už nemohlo nikdy udělat nakonec z pěkného filmu brak. ()

john.h

Snímek o mladíkovi, který je posedlý vůněmi a touhou stvořit dokonalý parfém. Pro vytvoření opravdu dokonalého parfému má předpoklady, jelikož je vybavený nejlepším čichem na světě. Od tohoto filmu jsem čekal míň, než jsem dostal. Teď uvažuju i nad pěti hvězdičkama. Zajímalo by mě, jak by tento film vypadal, kdyby ho natočil Tim Burton. V Burtonově podání by pak možná byl ještě lepší. ()

-henry-

Možná za to může BATHORY, kterou jsem viděl před týdnem, ale moje touhy po pořádné historické výpravě ukonejšil až Tykwer. Z pod špinavé německé slupky občas prosvitlo něco z Formanova Amadea a dokonce mi evokovala Kubricka. Ale dostal jsem poctivý atraktivní epický snímek pro mainstreamového diváka atypický. A proč by mě měla zajímat kniha, když tohle je film? ;) ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Vražedný Parfém v moderním pojetí

Vražedný Parfém v moderním pojetí

25.06.2018

Knižní bestseller Parfém: Příběh vraha, který v roce 2006 zadaptoval do filmu Tom Tykwer (Atlas mraků), se dočká moderního převyprávění od televizního režiséra Philippa Kadelbacha (Válečná generace,… (viac)

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Bond 23: Název, holka, písnička

Bond 23: Název, holka, písnička

11.10.2011

Prozatím jsou všechno pouze dohady. Natáčení ale začne zanedlouho (v Jižní Africe, která nahradila původně plánovanou Indii), takže jde o fámy blížící se pravdě. Název třiadvacáté regulérní bondovky… (viac)