O päťdesiat rokov začne naše Slnko vyhasínať, čím ohrozí samotnú existenciu života na Zemi. Preto sa k našej hviezde vydáva kozmická loď Icarus 2 s osemčlennou posádkou a obrovskou jadrovou náložou, ktorá by sa mala pokúsiť Slnko znovu rozžiariť. V tesnej blízkosti Slnka však posádka zachytí núdzový signál lode Icarus 1, ktorá pred šiestimi rokmi bez stopy zmizla pri pokuse o dokončenie rovnakej misie... (TV JOJ)

Pawouk123

Kvalitně namíchaný koktejl sci-fi a thrilleru ve fascinujícím a pro mě úžasně ztvárněném prostředí. Interiér lodi a zejména náhledy do vesmíru by stálo za to vidět v kině. Škoda malého prostoru pro hlubší seznámení s některými postavami, jež by alespoň částečně odůvodnilo některé jejich činy a postoje. Ovšem celkově proti ději ani závěru nemám výraznějších výhrad. ()

sankacoffee

Film, který se tváří nesmírně vážně až povzneseně a přitom obsahuje v rámci logiky a fyzikálních zákonů nejvíce nesmyslů v historii kinematografie. Možná kecám, ale ne o moc. ()

PONK

Neznámy film ktorý mal byť najznamejším kultom. Možno len nenačasovali správne jeho uvedenie. Alebo to je reklamou. Jedno je isté - je to niečo iné, na veľmi vysokej úrovni, s perfektnou atmosférou, je to veľké a je to strhujúca vizuálna podívaná. ()

oiuoiu

Podívala jsem se na to, abych ziskala srovnání s filmem Europa Report. A ano, tohle je horší, nedává to dokonce dobrý smysl, což mi náhodou u sci-fi vadí. Jenže některé záběry vesmíru jsou tak nádherné, že to stojí za vidění. ()

ZetDaElO

Vynikajúco vystavaná atmosféra v prvej polovici filmu, tak nezmyselne zničená druho polovicou, kde sa scenár z nepochopiteľných dôvodov zmenil na Béčkové sci-fi. Po audio - vizuálnej stránke sa filmu nedá vôbec nič vytknúť, ale ak by bol príbeh vedený v komornej a skôr vo vedeckej rovine, bez toho aby ktokoľvek z posádky musel zomrieť násilnou smrťou, išlo by o jedno z najlepších sci-fi diel vôbec. Takto je to iba ako víno s pekným obalom a zlou chuťou. 6/10 ()

Reketrebn_

Opět jeden ze sci-fi, kde se očekává akčnost a velkolepost. Jenže tenhle film je velkolepý právě v něčem o trochu jiném než jsou nekonečné střílečky nebo honičky ve vesmíru. Je o mezilidských vztazích v těch nejvypjetějších situacích a o velkoleposti i nicotnosti jedince v porovnání s něčím větším než jsme my. K tomu i přispívá briliantní režie Dannyho Boyla a legendární soundtrack. Byl to taky první film, kde jsem zaznamenala jednoho z mých oblíbených herců, Cilliana Murphyho. Tento film rozhodně patří k mým favoritům. ()

majky91

Film ktorý som mnou nechce po opise obsahu pozrieť žiadna holka /nie je to mojou osobou naozaj/ a tak odmietam ich filmy po opise obsahu, vyberieme si nejaký iný film kde sa zhodneme a ja neskor cestujem s Icarus 2 len sám a vobec mi k tomu nikto nechýba v tej vesmirnej prazdnote. Atmosfera, dej -spokojnosť čo stačí na dobrý zažitok počas každeho pozretia ()

Scaevola

Byl jsem překvapen jen jediným - na to, že je od začátku jasné, jak celá cesta skončí (protože takových sci-fi už tu bylo několik a i role posádky jsou nastaveny relativně očekávatelným způsobem), byl celý snímek až geniálně napínavý. ()

ButchCB

Dávám 4,5* něco malinkého mi tam k 5* chybělo, ale ve výsledku jsem s tím velice spokojený. Vesmír, loď, to vše podkresleno skvělým zvukem, to mě velice bavilo. Postavy mohly být více vyprofilované, ale prostě i tak mě ten film velice bavil a na závěr jsem měl po shlédnutí takový ten divný citrónový pocit v těle co mi značí, že mě to nějakým směrem vzalo :-) ()

blezg

Jedna hvězdička za Chrise Curtise, který jediný tu práci prožíval. Ostatní ze sebe nechali vyprchat veškeré charisma někam za plátno. O mnoha logických jámách nemluvě. A to mám rád sci-fi. Zlatej Riddick. Zlatej Tykho Moon. A už mě nenuďte se na to dívat znovu. Přečtěte si Monologův monolog... lepší než film :) ()

krachman

Na konci jsem se docela ztrácel v tom, kde zrovna jsou(myslím část lodi), proč tam jsou a co vlastně dělají a co měl k sakru znamenat ten ohořelý sabotér. Jinak slabší průměr. ()

BrusVejn

Nebál by som sa film označiť za moju srdcovku, avšak len jeho prvé dve tretiny. Dovtedy sú herci výborný, atmosféra misie ktorá sa nemusí zdariť je všade prítomná, nie je núdza o napínavé momenty a zvraty, no proste paráda. Potom však na scénu príde bubák a z filmu sa stáva béčko ako remeň, ešte k tomu nepodarené. Vizuál, ktorý Boyle prezentuje nie je ani vizionársky ani pekný ani neviem aký. Je to rozmazaná rozostrená nechutnosť so šialenou kamerou a s totálne náhodne namixovaným zvukom. Aspoň tak to vnímam ja. Je to proste grc. Melodramatický koniec je fajn ale tá polhodina pred tým fakt nie. Bubákovanie sa dalo vyriešiť aj inak a ja len smútim aký špičkový film by z toho mohol byť. Ale musím podotknúť, že chápem päť hviezdičkové hodnotenia, mne to však nesadlo ani trochu a ani tretie zhliadnutie ma nepresvedčilo, že ten koniec má nejakú umeleckú hodnotu. ()

LencaN

Za měsíc už si nebudu pamatovat, o čem Sushine byl a za dalších pár měsíců na něj možná úplně zapomenu. Na jedno zkouknutí jsem neměla problém, ale bylo tu tolik věcí co mi vadilo, že opáčko bych nechtěla. Pozitivem je soundtrack. Ve chvíli, kdy to absolutně nečekáte se objeví nějaká hrozně příjemná melodie a ono to najednou obraz oživí. Vizuál mi v dnešní době nepřišel nijak zázračný, taková klasika. Herecká sestava ovšem dobrá. Jednak překvapil "Cpt. America". Jako hnědovlasého a zarostlého jsem onoho teď už výrazně osvaleného sympatického blonďáka nepoznala ani omylem. Tak i Murphy byl ještě pořádné ucho a Rose Byrne působila jako vždy uklidňujícím inteligentním dojmem. Takže herecky bylo na co koukat ... známé i neokoukané tváře. První půlka filmu se ubírala dobrým směrem, ale jak došlo na Ikarus II, moje logika byla v koncích. Např. prach? Tolik? (SPOILER: Opálený človíček byl spíš jak nadpřirozený přízrak, protože jakoby se filmaři báli ho zabrat zblízka. Špatná maska? Báli se, že by na to nemohli jít diváci mladší třeba 15 let? Čekala jsem něco jako Noční můra z Elm Street a ono nic.) Často jsem se úplně ztrácela v ději, co kdo udělal, na co vlastně koukám a co se tam děje nebo proč to dělají. To aby člověk dostal k filmu ještě manuál k jejich lodi, aby vůbec tušil. A to beru jako hlavní vadu na kráse - tu zmatečnost a neurčitost. ()

Hanz_knife odpad!

Vejdou tři muži do baru. Jeden je magor vysazenej na epileptiky. Tak toho zaměstnáme jako kameramana. Druhý je retardovaný astrolog aka Vlasta Plamínek, takže o nějaké fyzice, hvězdách a takových prkotinách neví nic nebo mu to je jedno. To bude scénárista. Poslední je blázen jemuž je fuk že je film naprostá hovadina na entou, hlavně když tam je nějaký ten ňu ňu romantik okamžik že vám kápne slza. Producent či režisér, to je na vás. Aby to ti zmetci herci nějak nekazili dobrejma výkonama a tak, budou se celou dobu chovat jako naprostý kreténi a basta. Jé sluníčko, můžu si tě pohladit až tu spravím ten panel který kolega rozhodně ne asiat (ti umí matiku) posral. Aú, to slunce pálí, ale mě to je u spálenýho zadku, teď jsem hrdina a stvořil jsem další ňu ňu okamžik. Pojďme si všichni vypnout sluneční filtry ať na takový ptákoviny nemusíme koukat! Aha, teď mi to vlastně došlo, proto vznikl ten kult spálené sítnice! ()

Dacsus

Ťažko uchopiteľný zlepenec, pre mnohých evidentne úspešne simulujúci hardcore sci-fi (toto má na svedomí samozrejme všeobecne vágny prístup väčšiny obyvateľstva k danej problematike, a z toho vyplývajúce pozitívne prijatie inak zjavných nezmyslov). Ak by to malo hlavu a pätu aspoň z hľadiska príbehu, alebo ak by aspoň postavy boli zaujímavé, ak by viedli záživné dialógy. Nechápem, je tu toľko nesfilmovaných výborných HC sci-fi kníh, ale tvorcovia sa uchýlili k vypoteniu ďalšej kraviny - u Boyla vcelku prekvapivé. ()

BoKo_CzT

Komorné scifi filmy bez akčného zabíjania zlých zelených (či šedých) mužíčkov mám skutočne rád. Komornosť samotná totiž núti autorov k silnému príbehu (nestačí zlý dej zakryť dobrými trikmi) a takéto scenáre obvykle patria k tomu najlepšiemu v rámci žánru (Kontakt, Interstellar, Koule, The Thing ...). V tomto prípade sa však múza netrafila. Film nie je vyslovene zlý, nie je však ani vyslovene dobrý. Je to taký ten film, ktorý vás nenasere, no zároveň si pri ňom budete čítať časopis ()

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (viac)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Alexe Garlanda vždycky zajímala nevyzpytatelná budoucnost. Jeho scenáristické portfolio zahrnuje 28 dní poté, Sunshine, Neopouštěj mě a Dredda, tři roky zpátky se pak odhodlal i k režii a nadělil nám… (viac)

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz