Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused. (oficiálny text distribútora)

Sarkastic

Tak tohle mě velmi mile překvapilo. Ve srovnání s "originálem", tedy snímkem Okno do dvora, kterým se (ne lehce, jak tvrdí oficiální text distributora) tvůrci dost inspirovali, Disturbia nezaostává alespoň v mých očích ani o píď. Sice tu nejsou oscaroví herci jako James Stewart a Grace Kelly, ale zato film nabízí o dost působivějšího záporáka, větší porci napětí a lekaček. Bavil jsem se a dávám slušné 4*. ()

Madison

Zdá sa mi úplne nezmyselné porovnávať Disturbiu s jej hitchcockovským predchodcom Okno do dvora. Treba si v prvom rade uvedomiť, že to v žiadnom prípade nie sú ROVNOCENNÉ filmy, ale že každý vznikol v úplne inom období, v úplne inom hollywoodskom pásme. Chcete stavať do rovnakej úrovne hitchcockovské obrazovo romantické dielo Zlatej éry (kde Hitchcock v žiadnom prípade nemohol tlačiť na pílu) so súčasným moderným Hollywoodom?! Disturbia začína ako vtipný teenagerský úlet, má plynulý rozbeh, Shia LaBeouf a jeho herecké umenie pozdvihuje inými nenávidený priemerný námet a v rámci veku ho považujem za najväčší hollywoodsky objav súčasnosti, postupne narastá tempo a napätie by sa poslednú pol hodinu dalo krájať. Čo tam po neoriginálnom námete, keď ten film ani sekundu nenudí, odohráva sa v skvelom prostredí, má švih a je vygradovaný až za hrob? Som spokojná, a to veľmi. ()

POMO

Obviňovať Disturbiu z toho, že stavia na najrecyklovanejšom thrillerovom námete a neprináša jediný moment prekvapenia, by bolo nefér. Je to remeselne dobre zvládnutý napínák pre teenagerov, ktorým sú pojmy ako "Hitchcock" alebo "Okno do dvora" ukradnuté. Shia LaBeouf dôstojne drží na pleciach celú prvú, trochu nudnú hodinu, a Sarah Roemer pripomína stredoškolské časy prvých zaľúbení. A posledných 20 minút je naozaj slušne vyhrotených. ()

Kaka

Disturbia splňuje parametry thrillerového konceptu do posledního detailu a do nadprůměrných vod tento snímek povyšuje herectví strhujícího teenagera Shii LaBeoufa. Kdyby tenhle kluk začal konečně hrát muže a přestal šaškovat před obrazovkou a hrát si na mladšího, bylo by to ještě lepší. I tak ale je na co koukat. První hodina je relativně pomalá a nechybí detailní načrtnutí charakterů a několik vtipných/trapných situací. Druhá polovina a závěrečný vrchol jsou však trochu z jiného soudku a vzájemný kontrast obou částí filmu funguje kupodivu relativně dobře. Caruso režíruje nápaditě (scény s kamerou, hra se světlem, atd...) a snaží se diváka udržet v pozoru. Úvodní nehoda a závěrečné scény ve sklepě jsou výtečné. Jinak nadprůměrná žánrovka. ()

gogo76

Požičal som to iba zo zvedavosti, ako si poradili s modernizáciou alebo ľahšou inšpiráciou 54 rokov starého Hitchcockovho filmu Okno do dvora. Po úvodnej efektnej autonehode ma to trošku navnadilo, ale postupne sa film utápal v nejakej pubertálnej naivite. Netvrdím, že je to zlé, ale v porovnaní s 54 rokov starým originálom je to len slabá jednohubka. Chvíľu napínavé, chvíľu nudné..., chvíľu chytré potom stupídne, samozrejme nesmie chýbať pekná baba a tak... Veková kategória do 20.rokov sklamaná určite nebude. Pre mňa sklamanie. 60% ()

• Kale (Shia LaBeouf) mal vo svojej izbe na stene okrem iného aj plagát na skupinu Led Zeppelin, videohru "Tony Hawk's Underground 2" či film Total Recall (1990). (BoncheR)
  • V jednej scéne Kale (Shia LaBeouf) nepriamo uvedie, že jeho iPod má kapacitu 60GB vetou: "That's 60 gigs of my life." V praxi to znamená hudobnú zbierku s viac než 15 000 skladbami. (Real Tom Hardy)

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)