Tínedžer Kale Brecht (Shia LaBeouf) má zásadný problém. Doposiaľ sa nevyrovnal so smrťou otca, ktorý mu pri autonehode zomrel pred očami, a v dôsledku toho fyzicky napadol učiteľa španielčiny, ktorý o ňom utrúsil nevinnú poznámku. Pre aktívneho chlapca sú tri mesiace domáceho väzenia neskutočným utrpením. Uniknúť nemôže, monitorovací náramok, ktorý nosí nad členkom, ho stráži až príliš dokonale. Pravidlá sú jasné – ak sa vzdiali tridsať metrov od domu, čaká ho polepšovňa. Do susedstva sa našťastie nasťahovala atraktívna Ashley Carlsonová (Sarah Roemerová), a tak si Kale kráti čas jej špehovaním otcovým ďalekohľadom. Postupne ho táto "špionážna hra" začne pohlcovať, čím ďalej tým hlbšie preniká do súkromia svojich susedov, až u jedného z nich zaznamená veľmi neobvyklé správanie. Spoločne s Ashley, ktorá jeho pozorovacím seansám tiež prepadne, začínajú monitorovať každý krok pána Turnera (David Morse), až v nich začne rásť podozrenie, že by to mohol byť dlho hľadaný sériový vrah. Kto by však veril chlapcovi v domácom väzení a jeho priateľke, ktorá tiež nie je bezproblémová? Možno práve odhalili tajomstvo, kvôli ktorému by mohli veľmi ľahko zomrieť. Nezabúdajte, že každý vrah je niečí sused. (TV JOJ)

vesper001

Tritter má tesák, Trininy má teenagera, teenager má okno do dvora, dalekohled a zaracha. Disturbia kolísá mezi mládežnickým a psychologickým dramatem, podivnou romancí a nocemi dlouhých nožů. Kupodivu všechny tyhle roviny se tvůrcům daří vyvažovat, přestože balancují na tenoučkém prkně a sudu s prachem, omotáni zápalnou šňůrou přepálené stopáže. Výbuch je téměř jistý, ale nakonec na velké buch nedojde. Mírným zklamáním byly jen efekty, prostě ani exkurze do Tritterovy sbírky motýlů nebude mít na otáčky vašich čelistí vliv. ()

HorrFi

Originálně pojatej film.. Shia LaBeouf nikdy nepatřil mezi moje oblíbence, ale Disturbia je zatim suvereně nejlepší film co jsem s nim viděl.. jak už to někdy tak bejvá, tak první polovina je zdlouhavá, ale pak si na nás tvůrci připravili nefalšovanou dávku napětí.. David Morse si tu střihnul slizskýho záporáka a musim říct, že jeho hereckej výkon se mi taky dost líbil.. ()

Doudis19

Herecký objev toho roku Shia LeBeouf se coby teenager, který dostal domácí vězení, připlete do cesty sériovému vrahovi. Přitom to začalo jen z nudy šmírováním sousedů... Teště se na působivou atmosféru, jen počítejte s tím že se tato variace na Hitchcockovo Okno do dvora ke konci zvrhne z napínavého thrilleru v obyčejnou hororovou vybíjenou.. 75% ()

wafc

Pomalejší rozjezd plnohodnotně vynahradí gradiózní pulhodinovka, která má všechno. Shia LaBoeuf drží celej film společně se skvělým Davidem Morsem na vyšší urovni, než by si to ten film vůbec zasloužil. Myslím, že Caruso z toho nevytřískal úplné maximum a je to škoda. Budu se opakovat, ale ta poslední pulhodinky je vážně za pět hvězd - dechberoucí. ()

kocik1

Strach má velké oči stejně jako pěkná holka nebo soused od vedle. Teď jde jen o to, čí oči jsou pro Kala a jeho kámoše zajímavější.:-)) Dětský thriller o teenagerech, kteří neumí zvednout telefon, který drží v ruce, a zavolat poldy, když je to potřeba, zato lézt tam, kde nemají co dělat, jim jde pěkně. No a to je taky zdrojem veškerého napětí.:-) ()

BROKEN_

Hned na začátku filmu jsem si říkal, jak chtějí nějakých 100 minut udržet divákovu pozornost, když hlavní hrdina nemůže porušit hranici, která je mezi jeho domem a ostatními. No, povedlo se jim to opravdu velmi dobře. Disturbia je napínavá, akční, místy i nádech romantiky, s koncem, který napne, že člověk ani nedýchá a čeká, jak to teda dopadne a jestli ten špatnej je opravdu špatnej, nebo jen zdání klame. Distrubiu považuji za velmi podařený film. Na tenhle film se dívám vždycky moc rád. Někdy bych měl zkouknout originál Okno do dvora. :) ()

Sfinkter

Posledních 15 minut je jak procházka strašidelným hradem v zábavním parku, ale jinak se u mě střídalo napětí se smíchem. Skvělí herci a výborná hudba, nevěřil jsem tomu, ale Shia je prostě novou hvězdou. ()

haushinkaa

POZOR, SPOILER! Ano, Disturbia jako by z oka vypadla skvělému Oknu do dvora, někdo to může nazývat vykrádačkou, Caruso se však netajil, že inspiraci hledal u Hitchcocka. Podle mě skvělý film, kde se ani chvíli nenudíte, protože na to jednoduše nemáte čas. David Morse je tu slizce milý seladon, ze kterého se nakonec opravdu "nečekaně" vyklubal masový vrah. Ten jeho výraz ke konci filmu byl fakt děsivý... Carrie-Anne Moss i Sarah Roemer to slušelo. Největší překvapení pro mě byl parádní výkon Aarona Yoo, který mě rozesmíval skoro pokaždé, když se objevil, a scéna "Řekni ahoj, Ronalde" "Ahoj, Ronalde" byla naprosto dokonalá... Ale nejvíc se mi stejně líbil výkon Shii, který se mi začíná líbit čím dál víc, je to rozený bavič a souhlasím se všemi, kteří o něm říkají, že je talent, který tu už dlouho nebyl... Celkový dojem z filmu je teda pětihvězdičkový, komediální thriler pro teenagery byl skvělý nápad a milé vybočení z řady ohraných, tuctových komedií pro -náctileté... Jako teenager hodnotím 5*... ()

Mrkvič

Slušně natočený thriler. Mnoho věcí je na samotném divákovi, jak si je představí. Napětí si vybuduje každý sám svou představovistí. Kdo potřebuje vidět litry krve a hromadu mrtvol, tak to nikdy nepochopí. Pro ty, co zapojují svou představivost, tu jsou obyčejné komentáře a náznaky. Stupňování napětí je někdy bohužel nešikovně utnuto. Největším kladem filmu je Shia LaBeouf a jeho hodně lidská postava. Film totiž ani nezačíná nijak děsivě, ve skutečnosti je děsivý až ke konci. Sbližování s hrdinou je tu opravdu důsledné a díky LaBeoufovi také úplné. O to víc mě zamrzelo, že proti němu stojí tak nevýrazný záporák. To píšu s tím, že Davida Morse mám hodně rád. Na temnou deštivou noc ve dvou to je určitě skvělý film. ()

Kikania

Tak tento thriller už fakt stál za to. Niet čo vytknúť. Samotný príbeh bol dobrý a napätie fantastické. Film dokázal po celú dobu udržať diváka v napätí. V jadre filmu som naozaj nevedela, či podozrenia sú opodstatnené, alebo nie. A keď sa už film blížil k záveru, ani som nedýchala. Parádny kúsok. ()

DaUr

Převládají pozitivní dojmy - vždyť koho by nepotěšilo náhle ve filmu slyšet jednu ze svých nejoblíbenějších písniček (pozn.: System of a Down - Lonely Day), podívat se na solidní herecké výkony v čele s Davidem Morsem, pokochat se křivkami Sarah Roemer a párkrát se pěkně leknout (ne těch křivek, samozřejmě). Přitom předvídatelnost je daná již tématem zápletky a scénář podkopne nohy rozumnému uvažování jen párkrát. Vychází nám tedy solidní jednohubka, které v rámci žánru nelze mnoho vyčítat. ()

karlik4801

Shia LaBeouf mi jako herec nevadí a dokonce ho mám i rád. To už mě samotnému dává Disturbii bod. Zase je dobré vidět jiný pohled filmu, podobný film jsem ještě neviděl, takže mě po pár minutách nadchl. První polovina filmu je jiná než ta druhá, to se mi hodně líbilo. Chvíli vás to baví vtipem a tím co člověk dělá když se hodně nudí. Poté vás to baví objevem ve filmu a menším dramatem. ()

Ryuuhei

Slušný snímek se zajímavým nápadem. Je zaměřený všemi směry, nejen na samotný případ záhadných vražd a podezření, ale i rozvojem vztahu hlavních postav a nějaké té psychologie, kdy domácí vězení přece jen člověku leze na mozek a je pak těžké rozeznat paranoiu od skutečnosti. 80% ()

Danikaa

Jeden by neveril, čo všetko môžete zažiť počas domáceho väzenia. Od nevinnej zábavy, vášnivej lásky až po dramatické ukončenie trojmesačného trestu. Pričom prvá polovica filmu vôbec nenaznačovala drámu, ktorá Kaleba ku koncu čakala. Pozreté na jedenkrát bez prestávky. ()

-dRaGoN-

Jako fanoušek díla mistra Hitchcocka, mám počáteční nedůvěru k jakýmkoliv podobným moderním přetáčkám. Disturbia však nasadila laťku vysoko už velmi zdařilým trailerem, takže stupňované očekávání Disturbie pro mě nebralo koncí (2x odložená kinopremiéra v ČR je opravdu ostuda!). Nyní se mi podařilo tento film shlédnout a jsem s Disturbií naprosto spokojen. Disturbia je kvalitní thriller, kterému se podařilo vymezit správnou stopáž a téměř ideálně vyvážit jednotlivé žánrové části. Pro mě jde o první setkání s Shia LaBeoufem, a proto jsem překvapen jaké kvality tento mladičký herec skrývá. Sarah Roemer je k sežrání a ideálně doplňuje partu špehujících. David Morse jako soused zabiják je se svými dlouhými vlasy už od pohledu slizký vrahoun, i když se snaží zapadnout do sousedství jako normální soused. Bohužel i přesto že do role se vizáží hodí, jeho herecký výkon jako vraha bych si představoval trochu drsnější. Osobně si myslím že svým výkonem vystraší tak možná 5leté dítě, což je velká škoda. Ostatní prvky však tento neduh vyvažují a tak musím pochválit kromě pana režiséra (D.J. Caruso) i výborný střih a hudbu (Geoff Zanelli), která skvěle doplňuje atmosféru a stupňuje napětí. Disturbie samozřejmě nedosahuje perfekcionismu Hitchcockových děl, nicméně s novodobými popkulturními odkazy skvěle zapadá do doby dnešní filmografie, a řadí se tak mezi špičku teenagerovských filmů (nejen thrillerů). Z tohoto hlediska je mnou také tento snímek hodnocen. 90% ()

Beky

Výborně zpracované otřepané téma!!! Nenarazíte na nic co byste neviděli a presto je film velice napínavý a zábavný!! Velkou měrou přispěl samozřejmě hlavní představitel, teď už mega-hvězda Shia LaBeouf, který zahraje i eskymáka pokoušejícího se o soulož!!...další člověk, který stoupá směrem vzhůru na režisérském postu je D.J. Caruso!!..vštípil filmu velikou porci vizuální atraktivity, kořeněnou pozvolným stoupáním atmosféry, která vykraduje ve správnou dobu!!! V tomto případě by bylo neslušné nezmínit se i ostatních hercích.....kteří odvedli perfektní práci!! U filmu, který nesází na originalitu stačí málo a je z něho nechtěný plevel na poli filmů, ale Disturbia je jiná, na nic si nehraje a servíruje nám od začátku poctivou popkornovou zábavu!!!..poctivých 60%!! Jednou větou: Z LaBeoufa se stává člověk, díky kterému se začínám těšit na čtvrtého Indyho!! ()

T-pack

Pěknej snímek, kočka slušná, hlavní pubertální dvojice dokonalá. Začátek vtipnej a odlehčenej (asi to bude tou scénou s autem :P) zbytek docela koukatelnej thriller. Tak to víte, Shia... ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)