Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swank hraje v tomto poutavém příběhu o dětech ulice vychovaných v pouličních přestřelkách a s drsným postojem k životu – učitelku, která jim chce dát, co potřebují nejvíce: jejich vlastní hlas. Odehrává se na chráněné půdě školy ohrožené násilím a rasovým napětím, učitelka Erin Gruwell musí bojovat s předsudky autorit, jestliže jí záleží na těchto studentech. Děti vypráví vlastní příběhy a poslouchají příběhy ostatních, skupina pravděpodobně "nevzdělatelných" teenagerů objeví sílu snášenlivosti, znovu získají své zničené životy a změní svůj svět. S elektrizujícími výkony hvězdného obsazení, včetně držitele Zlatého glóbu Patrick Dempsey (Grey´s Anatomy) a zpěváka Maria, film Mezi řádky je založený na uznávaném bestselleru, "The Freedom Writers Diary". (oficiálny text distribútora)

bogomira

Tak pár let uplynulo, Nebezpečný myšlenky nám trochu zastaraly, je třeba vyrobit podobnej film pro další generaci. No hurá a je na světě. Není špatnej, to ne, ale je to furt dokola. Kdybych já si měl vybrat, kdo má předělávat mládež, tak promiň Hillary, ale já budu vždycky hlasovat pro Jacka Blacka. To je aspoň prdel. ()

Gereth

Dlouho jsem si nebyl jistý, proč se mi tento film vlastně líbil. Zápletka je prachobyčejná variace příběhu, kdy přijde učitel/trenér/vychovate/whatever mezi bandu "špatných" adolescentů, použije nějaké nestandardní metody a udělá z nich skvěle fungující team, který nakonec zvítězí(vyhraje pohár, vyhraje morálně, vystuduje,..) Nakonec jsem na to přišel. Jsou to oni představitelé dětí, kteří dělají tento snímek něčím vyjímečným. Jejich jednotlivé příběhy, styl vyprávění a celkově herecké výkony se mi dostaly pod kůži. Jen ten přerod mohl být trochu pozvolnější. To, jak se v podstatě ze záběru na záběr stali všichni "lepší", spolu s vynuceným happyendem dost ubralo na uvěřitelnosti. Nicméně celkově to dá slušných 70%. ()

Hild

Tohle téma rozhodně nepatří mezi ty nejoriginálnější, všechno, co je tady, už jsme viděli zpracované mnohokrát, Mezi řádky vážně nepřináší nic nového. Druhá polovina navíc silně ztrácí na tu první, ta je totiž hodně povedená i po emocionální stránce, pak už vás vlastně nemůže absolutně nic překvapit, vše je přesně tak, jak čekáte a vše svým tempem směřuje k očekávanému konci. Níž s hodnocením jít ale nemůžu, jedná se o silný příběh s jistým poselstvím. Navíc je film natočen podle skutečných událostí, takže chtít po příběhu něco víc, nebo jiné vyvrcholení asi nemůžu. Hilary Swank tuhle roli opět zvládla s přehledem, ta špatně zahrát neumí. ()

Lynn

"Nebezpečné myšlenky" s Michelle Pfeiffer - to je to první, co se člověku vybaví ihned po přečtení synopse tohoto, jen o pár let mladšího, snímku. Ne že by "Mezi řádky" byl špatný film, ale zkrátka dojíždí na to, že tohle téma už tady jednou bylo. Navíc mu úplně chybí snaha přinést k dané tématice cokoli nového. ()

Eviator

Poslední dobou se objevuje mnoho snímku zabývající se etnikou. (např. Crash a Babel) Tento snímek ve stylu filmu "Nebezpečné myšlenky" ukazuje na problémy gangů z výsledku integrace škol, na jedné dříve výběrové škole, inspirované skutečnými událostmi. Jen škoda, že vše o co se paní G snažila mi přišlo trochu nereálné. I tak to byl velmi vydařený snímek, který se po pomalém startu příjemně rozjel. ()

• Scénář čerpal z knihy "The Freedom Writers Diary" od Erin Gruwellové a dětí z Wilsonovi střední školy. (mi-ib)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles a Long Beach. Scény zo školy sa natáčali na Hamilton High School. (MikaelSVK)
  • Alternatívnym názvom filmu bolo aj označenie Freedom Writers. (MikaelSVK)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)