„Toto je příběh muže jménem Harold Crick… a jeho hodinek. Harold Crick je muž nekonečných čísel, neustálých kalkulací a pozoruhodně mála slov. A jeho hodinky neřeknou o mnoho víc.“ Po deseti letech usilovné práce je spisovatelka Karen Eiffel téměř na konci své poslední a možná nejlepší knihy. Jejím jediným úkolem zůstává vymyslet, jak zabít svoji hlavní postavu, Harolda Cricka. Karen však nemá ani tušení, že Harold Crick z nevysvětlitelných důvodů žije ve skutečném světě… a najednou slyší její slova. Fikce a realita se střetnou, když zmatený Harold slyší, co si ona myslí, a zjistí, že musí najít způsob, jak změnit její (a svůj) konec. Horší už to nebude je neotřelou komedií o tom, jak vzít svůj dosavadní život do rukou a učinit z něj takový, jaký ho chcete mít. (oficiálny text distribútora)

balcazar

Skvelá originálna myšlienka, odľahčená Truman show. Zaujímavé scény, humor, ale aj napätie, Maggie Gyllenhaal s prirodzeným sexappealom. Škoda, že Will Ferrell ma ako herec dosť sere. V pozícii hlavnej postavy som ho ešte prekusol, ale ten milostný príbeh mi (hlavne vďaka nemu) prišiel veľmi neprirodzený. ()

mira.l odpad!

Tak tuhle sračku nezachránila ani Maggie Gyllenhaal a Dustin Hoffman. Strašný. Doufám, že příště už se podívám na film, který horší už nebude. Měl jsem velkou chuť to vypnout hned v prvních minutách, po první náloži stupidních keců o počtu tahů zubním kartáčkem, o počtu kroků na autobusovou zastávku a o hodinkách. Za co je ksakru to hodnocení na hranici 80%?? ()

Maximilianus

Film zaujme netradičným tragicko-komickým prepleteným príbehom, ktorý sa odkrýva primerane postupne a nechá vás nadšených a plných očakávania, čo to je, ako to je, čo sa tam deje a ako to skončí. Veľmi sa mi páčil Will Ferrell v trochu umiernenejšej a „normálnejšej“ úlohe. Veľmi mu to sadlo. Najväčšiu výhradu mám ku koncu, ktorý zanechá, podobne ako u filmovej knihy, dojem oukej namiesto waw. Ale zasa v kútiku duše som bol aj rád, že to nedopadlo až tak zle. 7,4/10. ()

holub109

Svěží a dost netradiční komedie s Willem Ferrellem. Velmi zajímavé, s kupou super nápadů a scén. Dost mě překvapilo, jak skvěle tuto serióznější roli Will Ferrell zvládl. Zbytek obsazení je pak rovněž vynikající. Prostě fajnový a velmi netradiční film, který jsem si hodně užil. Hodně velké překvapení a jeden z nejlepších romantických filmů, které jsem viděl. 80% ()

Euchrid

Hodně zajímavý film se skvělým Ferrellem v hlavní roli, který dokazuje že je možné v hollywoodu natočit něco originálního, tak jak se to zatím dařilo snad jenom Kaufmanovi.Will Ferrell se ukazuje v docela jiném světle a dokazuje že není zábavný jenom když ze sebe dělá dokonalého blbce. Atmosféra příběhu je totiž spíš tragikomická (a mrzí mě že nedokážu vymyslet lepší slovo), a většinu času člověk neví jestli se má smát nebo být smutný s hrdinou. Ale tyhle dva elementy do sebe zapadají s takovou lehkostí, že tenhle kousek určitě zapamatujete. Jen mi přišlo že fim v druhé půlce chvílemi ztrácel dech, ale závěr to zase vytáhl. Musím říct že nikdy jsem ještě tak netoužil po happyendu a to je hlavně zásluha Ferrella, který je tak sympatický že jestli ho ještě namáte rádi, měli byste začít..Zkuste to, nudit se určitě nebudete ()

JamesLeon

Film využívá zajímavého nápadu i zpracování (početní animace). Moc se mi líbil vztah Harolda s Annou, zejména ta scéna, kdy jí dával dárek místo květiny (dabing jí ale docela znehodnotil). Maggie Gyllenhaal mě velmi zaujala svou přirozeností a Will Ferrell a jeho grimasy byly prostě super. Do jeho postavy jsem se docela dobře dokázal vžít. Hlavně jeho váhavost a nezkušenost při seznamování (využíváte služeb newyorské městské hromadné dopravy často?) mi přišla vlastní. Navíc je zde můj oblíbenec Dustin Hoffman, jehož postava se mi sice moc nezamlouvala (hlavně to bezcitné konstatování Haroldovi, že musí zemřít), ale zahrál ji standardně, tudíž s přehledem. Užil jsem si i hudbu a zajímavé závěrečné titulky. Takže plné hodnocení je řekl bych na místě. ()

lenzi

Výborná a neotrlá zábava. Úseky s Ferellom boli svieže, úseky s Emmou Thompson trochu oddychovejšie (aj keď je to moja obľúbenkyňa). Rušivo na mňa pôsobila Maggie Gyllenhaal, nepáčia sa mi totiž potetované ženské -). ()

xenopus

Pokud byste náhodou někdy někomu chtěli vysvětlovat, co je to spoiler, můžete mu zcela bez obav pustit tenhle film. Troufám si tvrdit, že ať už to bude kdokoliv, nebude se nudit (i když teda musí vykazovat inteligenci a pochopení). No a na závěr ukázka toho zkaženého umění. Konec s úderem autobusu a neváhal bych ani zlomek sekundy, takhle zůstává dost hořký pocit, který se dostavil po skončení jinak unikátního dramatu/komedie. Výtečné, jen tak dál (nemusí to být jen Marc Forster)! Ale příště prosím s lepším zakončením. ()

_aandyy_

Woooooow..... Velice, velice neobyčejný film. Dokonce jediný, kde můžu i před Willem Ferrellem (kterého příliš nemusím) dát klobouk dolů. Marc Forster zcela jistě ví, co dělá (dokazuje to i jeho Ples příšer) a scénárista nebo scénáristé museli mít zřejmě velice dobré tvůrčí období, když k tomu napsali scénář. Neskutečně moc se mi příběh líbil... Brzy to chci vidět znova :) ()

Rodin

Will Ferrell do té doby natočil prakticky jen takové oddechovky a odpadovky, ovšem tento film jako by mu byl ušit přímo na míru. Já jsem byl okouzlen jak nápadem, tak scénářem, a výkony Maggie Gyllenhaal, Dustina Hoffmana a Emmy Thompson byly zcela v rovině s nejlepším Ferrellovým výkonem kariéry. ()

Sollozzo

Ještě jsem se pořádně nerozhodl, do jakého žánru mám tento snímek zařadit. Ono je to od všeho něco, ale kdybych měl ohodnotit podle jednotlivých žánrů: komedie - inteligentní, drama - silné, romantika - vkusná, fantasy - zkousnutelné, je to prostě příjemný film. Moc se mi líbila scéna s výběrem kytar (asi proto, že mám slabost na Fendery:-) ) a také Maggie Gyllenhaal, která se do role vzpurné pekařky snad narodila. Nemusí být kočka století, aby byla maximálně sexy. Celkově se casting povedl na jedničku. Marc Foster stylově přidává do obrazu digitální číslíčka (trochu mi to připomínalo 500 days of Summer a jeho časomíru) a hudba byla jednoduše trefná. Shrnuto podtrženo: je to na poctivé 4 hvězdy. Ale na to, abych tomu dal "jen" 4, jsem filmem až moc okouzlen. Takže plný počet. 90%. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou

09.06.2007

Dustin Hoffman a Emma Thompson si během natáčení Horší už to nebude zřejmě padli do oka. Zanedlouho se totiž spolu objeví v romantickém dramatu Last Chance Harvey. Ale pravděpodobnější možná bude, že… (viac)