Star Trek

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (viac)

Príbeh rozpráva o prvej výprave mladej posádky na palube hviezdnej lode U.S.S Enterprise. Ich cestu sprevádza veľa humoru a vesmírneho nebezpečenstva. Nováčikovia musia prísť na spôsob ako zastaviť zločinca túžiaceho po pomste, čím ohrozuje celé ľudstvo.
Osud galaxie spočíva v rukách dvoch kamarátov. Jedným z nich je James T. Kirk (Chris Pine), dedinský chlapec a milovník života „na hrane" a druhým je Spock (Zachary Quinto), vychovaný v spoločnosti, ktorá stavia na logike a odmieta akékoľvek emócie. Divoký inštinkt sa stretne s chladným rozumom, ale práve toto spojenie prevedie posádku bez ujmy veľkým nebezpečenstvom... (TV Markíza)

Chipešek

Star Trek paradoxně selhává nejvíc v momentech, kdy se snaží pomrkávat na fanoušky starých (a co si budeme nalhávat, veskrze průměrných) Star Treků. Ale ve chvílích, kdy odbočí ze zavedené cestičky svých předchůdců, je to neskutečná jízda. A ještě jedna poznámka, chápu, že si Abrams, známý pro své hrátky se světlem, chce zachovat svůj režisérský rukopis, ale těch přeexponovaných záběrů a věčných "prasátek" v objektivu se člověk velice rychle přejí. Ještě 70% ()

Bivoy

Naprosto chápu, že tenhle film je určen jen pro vyvolené - fanoušky Star Treku, kteří viděli vše od prvních seriálových dílů, přes všechny ty filmy až po tenhle - a já jsem se jim jaksi vkradla do jejich svatyně a nemohla jsem, než se vysmívat jejich bohům. Jenže co může nezasvěcený dělat jiného, když už si ten film - možná jaksi omylem - pustí a má pocit, že je většina replik pronesena s ironií či sarkasmem a celý film je spíše fraškou než vážným dramatem, kterým by přece vesmírný boj měl být? Dějová linie filmu je navíc velice chatrná. Ono "náhodné" setkání na jakési ledové planetě, které bylo vlastně klíčovým momentem celého filmu, bylo - alespoň z pohledu neobeznámeného diváka - úplně nepravděpodobné a velice uměle vykonstruované. Herecké výkony pod těmi maskami moc nedokážu zhodnotit :-D ovšem vizuální efekty špičikové. Výsledné hodnocení *** Možná se jednou odhodlám shlédnout více startrekovských filmů a přehodnotím to. ()

jajsemja

Nejsem žádný startrekista, nikdy jsem Star Trek nesledoval, viděl jsem jen několik kousků epizod, nic víc. Takže nyní můžu hodnotit Sci-fi film a ne součást nějakého kultu a modlu fanoušků Star Treku. A výsledek je: 92%, skvělé sci-fi a výborná podívaná téměř pro každého. Přeji hezkou zábavu při sledování. ()

Steel32

Celou dobu jsem se tomu vyhýbala, vlastně ani nevím proč, ale po tom co jsem zjistila, že v tom hraje spoustu herců co mám v oblibě (Pine, Quinto, Yelchin, Hemsworth, Cho a hlavně Nimoy), musela jsem se na to konečně podívat. A byla chyba, že jsem to tak dlouho odkládala. Skvělá akce, výborné efekty i hudba, kostýmy a chvílemi jsem se i zasmála. Potěšil mě i Zachary Quinto jako Spock, podoba neselhala. Jenom ten pitomej Yelchinův přízvuk byl trochu moc. ()

PAVEK

Musím říct, že jsem docela váhal, jestli tomu mám udělit i tu třetí hvězdičku. Prakticky celý film jsem se nudil, přičemž jediné co tuto takřka konstantní nudu narušovalo, byl pravidelný přísun klišovitých situací, které byly natolik klišovaté, že si člověk při sledování říkal: "No počkat, teď se nestane tady tohle, že ne? To už by byla až příliš silná káva." No a za pár sekund se to stalo. Když se to takhle stalo asi po dvacáté, do toho okořeněno mimořádně trapnými pokusy o jakýsi "humor", tak se vlastně divím, za co jsem tu třetí hvězdu dal. Asi za efekty. ()

Flopik

Tak ako človek ktorý Star Trek nepoznal som sa k tomu dostal až teraz.Veľké pozitívne prekvapenie.Akcia, humor občas aj napätie.Sympatická posádka.Krásna Zoe Saldana.Celý čas sa niečo deje , ani chvíľu som sa nenudil.Hudba vynikajúca a hlavne asi nikdy sa mi nestalo že by film mal tak silné emócie hneď na začiatku.Star Trek je proste neskutočný u mňa za 5. ()

Antaeus

Úvodom sa chcem ospravedlniť všetkým obstarožným dámam, ktoré napriek svojmu pokročilému veku ešte nestihli poznať teplo mužského lona ako aj každému prejemnelému, šarmom a gráciou idolu všetkých mužov, princa Čárlsa, oplývajúcemu mužovi, ktorých by mohli moje ďalšie slová hlboko a nezvratne zasiahnuť, ale čo sa filmu týka, proste nemôžem inak, než dodať: kurva, to bola jazda!!! Srať na logiku a nejakú hĺbku príbehu a podobné "čojaviem". Medzi toľkú akciu, zábavu a skvelé scény ich beztak nebolo kam narvať. Vychutnával som si každú minútu, ako keby bola mojou poslednou filmovou minútou až do konca a to aj napriek faktu, že najmodernejšej lodi federácie velila banda adolescentných chuligánov, ktorí mali skúsenosti maximálne v boji s uhrami, než s Romulánmi. Nuž ale čo na tom? Každý bol predsa raz mladý, že áno.. teda predpokladám? ()

Lilloos

Se vší úctou k původnímu Star Treku, tohle je současnému divákovi jednoduše bližší. Nemá cenu chválit, co všechno se vydařilo, vyberu si jen Chrise Pinea, sympatického to rošťáka, na kterého si odteď dám pozor. Tak proč jen tři hvězdičky? Úvod byl skvělý, seznámení s mladšími verzemi známých hrdinů jsem si už víc užít nemohla, ale čím víc se rozjížděla akce, tím méně mě zajímala. Základní nápad, který nechci vyzrazovat, je skvělý, ale toho nevyužitého potenciálu! Takže berme to jen jako takový rozjezd a doufejme, že další díly přijdou s něčím mnohem větším. ()

Muel

| Paramount Pictures | Jo, to by šlo. Star Trek je nabúchanou akčnou jazdou so zbesilým tempom a pomerne nevýrazným záporákom (ktorý mi ale nevadil), ale chcel som viac. Chris Pine si to očividne náramne užil. Dostal veľmi vďačnú postavu, okolo ktorej som chcel, aby sa príbeh viac vyhral s emóciami a motiváciami. CGI výborné, kostýmy super, technická stránka filmu šťavnato hráva. Ale chcel a dúfal som v trocha viac. | Hodnotenie: 7/10 | ()

strangercz

Star Trek šel vždy mimo mě, ale Abrams dokázal že je skvělý režisér a přenesl dinosaura sci-fi žánru do nového milénia tak jak se sluší a patří. Vtipné, akční, a kulervoucí co víc si přát ()

kvileni

Jsem naprostý laik, co se Star Treku týče a když mi přítel ajťák oznámil, že jdeme do kina Star Trek, tak jsem se málem obulila :D... ALe zvládla jsem to s grácií, řekla jsem si "dobře, budeš v kině jediný ne-geek a vůbec nebudeš chápat, ale nějak ty dvě hodiny přetrpíš...", ale světe div se, já si ty dvě hodiny docela užila :) rozhodně jsem se bavila, docela i chápala, takže doporučuju i ne-geekům a startrekovským pannám/panicům :))) ()

Wawer

Výborná, chytrá zábava, ale nějak mi to prostě nesedlo, mělo to spád, ale nebylo to strhující. Možna sem měl jen přiliš velká očekávání...Změna, po druhém shlédnutí všechny očekávání naplněna, prostě bomba ()

ashtangi

Seriál a vše okolo Star Treku mě nikdy nezajímalo, ale na tento film jsem byl zvědavý. No a byla to vizuálně povedená galaktická jízda. ()

JoSte

Úžasný to zážitek vyslechnout předmluvu původního Star Treku z úst (tehdy) 77letého Leonarda Nimoye... "Space... the Final Frontier, these are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before!" To vše podtržené původní znělkou při závěrečných titulcích. ()

Ulrich

Star Trek mam celkem rad, i kdyz dost spatne dokazu rici proc. Mozna je to tema postavama, nebo tou papundeklovosti originalniho serialu...proste nevim. Kazdopadne, od noveho Star Treku jsem cekal, ze dojde k brutalnimu restartu typu Batman zacina nebo Casino Royale, ale nestalo se tak. Jde o klasicky Star Trek se vsema sci-fi blbostma a hloupyma zapletkama, jako za casu Shattnera a spol. Tentokrat je ale normalnimu divakovi naservirovan o dost stravitelnejsi pokrm a je to predevsim diky J. J. Abramsovi. Ma schopnost pro pusobivy audiovizual (zvukove efekty pri uvodni bitve trhaji usi i koule) a eye candy zabery a dokaze srdce geeka potesit nekolika technickymi vychytavkami. Fanaticti Trekkies by ovsem meli byt take spokojeni, protoze najit mladsi verze stare posadky se mu podarilo opravdu brilantne. Predevsim Pine a Urban dokazi ve svem hereckem projevu celkem dokonale napodobit sve predobrazy. Quinto sice obcas neni tak chladne-netecny jako Nimoy, ale spis chladne-arogantni, ale uz jen diky dokonale podobe se to da celkem tolerovat. Celkove, je to asi to nejlepsi, co se s jiz vyseptalou znackou dalo udelat, ale film roku asi budu muset hledat nekde jinde. ()

Milwa

Nemůžu se ubránit zklamání...i přes některé silné momenty mě dost velká část filmu nudila, prostě jsem si nějak nemohla najít to co se mi na star treku vždycky líbilo, tzn. charizmatický kapitán.....Mladý Kirk mi prostě nesedí, nefunguje na mě, mladý Spock už byl lepší, ale stále to nebylo ono....některé scény byly opravdu navíc - scéna s autem, nebo honička na zmrzlé planetě...světlým momentem pro mě byly skvělá úvodní pasáž a téměř všechny scény s Leonardem Nimoyem. Nemůžu zapomenout na charismatického Pikea, ale ten měl moc málo prostoru... Je mi to líto, ale film prostě nezafungoval, je to zvláštní že to říkám, když mě asi 3x dojal(ale vždy to mělo co dělat s mým vztahem ke Star Treku jako takovému), ale zároveň stihnul i nudit....hřebík do rakve zatloukla finální tleskačka. WOW efekt se nedostavil, sakryš proč?!!! Bohužel jen 3a půl * ()

Jabro

Na seriál Star Trek jsem se nikdy moc nekoukal, jen občas, takže se dá říci, že jsem Star Trekem neposkrvrněn. To ale nic nemění na faktu, že tento nový ST mě fakt dostal. Nadchnul mě příběhem, hereckým obsazením, napětím a prostě vším!!! J. J. Abrams mě ani trochu nezklamal ba naopak. Do kina jsem šel na průměrné sci-fi, z kina jsem odcházel pln dobré nálady nad hezky prožitým "kinovečerem":). ()

Hadati

Tento film je jak pro fanoušky, tak i pro lidi, co Star Trek vůbec neznají. Abrams se vydal novou cestou a vytvořil první Star Trekový film ve stylu hollywoodské akce. Osobně si myslím, že se toho ujal velmi jemně a nikterak nepoškodil tento fenomén. Film si samozřejmě užijete, pokud jste viděli starý seriál Star Trek, protože v tomto filmu se můžete těšit na jeho starou posádku v mladých tělech. Nechybí zde tedy akce, napětí, ani zábava a spousta odkazů na starý seriál a hlavní postavy jako je Kirk, Spock, Scotty, Čechov, Uhura a mnoho dalších. Jen mě trochu mrzí, že se režisér nevyhnul tradičnímu holywoodskému nešvaru po teatrálních scénách (nadějete se hned na začátku filmu) a několika zbytečných milostných zápletek. I když mi přišlo, jakoby to režisérovi dal někdo rozkazem, on to dodržel, ale zminimalizoval to jen na nutnou kapku. O hvězdičku méně si to určitě nezaslouží, takže dávám plný počet. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (viac)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)