Star Trek

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (viac)

Príbeh rozpráva o prvej výprave mladej posádky na palube hviezdnej lode U.S.S Enterprise. Ich cestu sprevádza veľa humoru a vesmírneho nebezpečenstva. Nováčikovia musia prísť na spôsob ako zastaviť zločinca túžiaceho po pomste, čím ohrozuje celé ľudstvo.
Osud galaxie spočíva v rukách dvoch kamarátov. Jedným z nich je James T. Kirk (Chris Pine), dedinský chlapec a milovník života „na hrane" a druhým je Spock (Zachary Quinto), vychovaný v spoločnosti, ktorá stavia na logike a odmieta akékoľvek emócie. Divoký inštinkt sa stretne s chladným rozumom, ale práve toto spojenie prevedie posádku bez ujmy veľkým nebezpečenstvom... (TV Markíza)

Crowus

Jsem trekista, ale beru to. Chce to oprostit se od starých trekových návyků a přistoupit k tomu bez předsudků. Kirk, Spok a kostra tam podle mého názoru jsou. Já je v těch postavách vidím a doufám, že pojedou dál. Vadí mi to narušení zažité ST historie. ()

DansteR

"You know, coming back in time, changing history... that's cheating."....... Star Trek miluju od dětství takže je jasné, že jsem musel do kina. To co jsem tam viděl byla naprostá paráda. Starý dobrý Spock plus hvězdá posádka USS Enterprise, k tomu velmi slušný příběh a to celé podtrženo naprosto skutečnými vesmírnými efekty. 90% ()

Jack_F.

Perfektní film. Nebere se to vážně a to je dobře. Řekl bych, že tu sedlo vše a to včetně zajímavých herců. J.J.Abrams přesně ví, kde je hranice mezi až nudným nerdovstvím, ale na druhou stranu vytáhne i něco, aby si u toho mohli znalci stříknout do textilu...nemluvě o tom, že jako režisér si počíná k posrání dobře. ()

Mathyen

neuvěřitelně fungující přepracování otřepané klasiky, na kterou když při přepínání kanálů narazím, okamžitě posouvám gumovým tlačítkem do zapomnění dějin. Mnoho jsem neočekával, ale supergalaktická bomba a neskutečná akce mě naprosto servaly... seděl jsem přikován se spadlou čelistí ještě hezkých pár minut po titulcích...tenhle rejža mě fakt bere a těším se na pokračování! 9/10 ()

Erienne

Najkrajší moment v tomto filme bol pre mňa: zjavenie sa "starého" Spocka. To bol tak vynikajúci pocit, stretnúť niekoho z pôvodných predstaviteľov Star Treku. Vždy som mala rada Star Trek filmy s Kirkom a jeho posádkou. ()

Vendys958

Ocení jak skalní fanoušci seriálu, tak diváci, které až tolik seriál nepřitahuje. Skvělá pocta kultovnímu seriálu. P.S. Ta Abramsova hra se světly v jeho filmech se mi líbí čím dál víc. ()

Etherium

Konecne je Star Trek maximalny Blockbuster a pasuje mu to. Efekty su paradne, ale najviac ma dostal Spock, co som vobec necakal. Abrams je taky hajzel ze ho mam zatoto rad, ze to neprezradil :D. ()

retrix

Efektní, vesmírné, překombinované. Místo jednoho Spocka máme 2, což ani tak nevadí, ale ta časoprostorová kontinuita je až natolik divoká, že vlastně ani není co řešit. Proč dělat něco jednoduše, když to jde složitě, toť asi hlavní krédo filmu. ()

vofo

Čekal jsem hodně, ale tohle bylo nad moje očekávání. Abrams jede od začátku do konce. Famózní restart. Snad bude druhý díl stejně kvaltiní jako tento. ()

Muadib

Jsem Star Wars geek....my SW geekove nemáme rádi Star Trek a jejich přívržence a z celého srdce nenávídíme, když si tito dva kulty někdo nejroztodivněji plete....stejně jsem neodolal a toto musel zkouknout...a musím říct...pane Abrams, smekám hluboko ke kotníkům a zároveň v tomto úklonu líbám špičky Vašich nohou. Majsterštych a sázečka bez hluchého místa. ()

kuře.gril

4,5* ... Dříve jsem se těšila na nové díly Star Wars nebo Pána prstenů, teď se můžu těšit na nové díly Star Treku. A že se těším pořádně!! ()

DexMASTER094

J.J. Abrams vybičoval Star Trek k samotnému vrcholu dokonalosti a spojil klasický styl Star Treku s poutavým kabátkem dnešní doby. Fakt, že chtěl natáčet co nejvíce na reálno bez zeleného plátna dodavá filmu život, která se zeleným plátnem jaksi vyprchává. Pokud vlastníte originální kopii, tak se v bonusech podívejte na speciální techniky režiséra géniuse! J.J. Abrams mě přesvědčil že Star Trek má pořád co nabídnout, a i po neuvěřitelných padesáti letech neztrácí svůj sex-appeal. Suma sumárum - struhující příběh, překrásné efekty, Spok a James Kirk. Pro fandu sci-fi povinost! ()

Scaevola

Povedené propojení starého a "nového" přístupu, bohužel je však z mnoha scén až příliš vidět, že se počítalo s novou slibnou sérií - ale přes všechny výtky scénaristického a hereckého jádra neskutečné blaho. ()

gorerated

Star Trek jsem nikdy nemusel, ani podobné blbiny. Ale tohle se mi hodně líbilo. Především Simon Pegg jako pan Scotty a i když jsem zmínil že Star Trek nemusím, pan Spock je pro mě tak trochu legendární a kultovní. Proto mě i potěšila jeho role v podobě Leonarda Nimoye. ()

MarryW

Vzhledem k tomu, že jsem celým kultem Star Treku byla až do tohohle filmu nepolíbená, tak musím říct, že mě to opravdu pohltilo. Bylo to vtipné, akční, strhující, hezky se na to koukalo a v posledních minutách jsem ani strachy nedýchala, co kdyby to náhodou nevyšlo....takže celkově 4,5*. ()

kelet

Nie som síce skalný fanúšik star treku, ale tento film je výborným akčným sci-fi. Dej filmu má jasne dané línie, v ktorých sa drží a stupňuje tempo. Na relatívne dlhú minutáž by som čakal trošku viac nahliadnuť do jednotlivých charakteristických čŕt postáv, avšak pri rýchlom tempe a dobrom deji to nerobí až také zlo vo filme. Každopádne aj postavy, z toho, čo sa o nich dozvieme ukazujú svoj charakter a vo filme vytvárajú zaujímavú partiu, ktorá má čo ponúknuť. Vtipné momenty nechýbajú, čo je dobré na rozptýlenie. Už sa teším na tohtoročné pokračovanie. Hodnotenie: 85% ()

kolodej1

je to tu samý nadšený komentář, tak si připadám skoro divně. Mě tyhle hrdinské sci.fi příběhy nijak zvlášť neberou. Zase tu jsou standardní zlozvyky těchto příběhů, hlavního hrdinu můžou zabít, ale zjevně k tomu nedojde jen proto, že si to nepřeje pan režisér. Bohužel, slušná řemeslná práce a poměrně úspěšná snaha o humor, ovšem pro mě to nemůže vyvážit ten fakt, že samotný dost plytký příběh mě nedokázal vtáhnout ani na chvíli. A to by asi být nemělo. ()

LCH

Parádní podívaná ! Navíc já jsem fanoušek Star Treku, takže jsem si tento film užíval naplno ! Akční, vtipné...prostě parádní. Já dávám 5 hvězd a procentuálně (90%). ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (viac)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)