Star Trek

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (viac)

Príbeh rozpráva o prvej výprave mladej posádky na palube hviezdnej lode U.S.S Enterprise. Ich cestu sprevádza veľa humoru a vesmírneho nebezpečenstva. Nováčikovia musia prísť na spôsob ako zastaviť zločinca túžiaceho po pomste, čím ohrozuje celé ľudstvo.
Osud galaxie spočíva v rukách dvoch kamarátov. Jedným z nich je James T. Kirk (Chris Pine), dedinský chlapec a milovník života „na hrane" a druhým je Spock (Zachary Quinto), vychovaný v spoločnosti, ktorá stavia na logike a odmieta akékoľvek emócie. Divoký inštinkt sa stretne s chladným rozumom, ale práve toto spojenie prevedie posádku bez ujmy veľkým nebezpečenstvom... (TV Markíza)

Jeremiasz

Hodnotím jako průměr, protože nejsem fanatický fanda, některé hlášky cool hvězdného zargonu mi prostě vždycky budou připadat trapný. Nicméně filmu se nedá upřít slušný scénář i zpracování ()

Alca

Nejsem vůbec fanoušek sci-fi filmů, vlastně je nemám vůbec ráda. Ale tenhle film se mi líbil, nejsme si jistá, za by nebylo fajn vyměnit Chrise Pinea za nějakého "víceherce", ale jinak asi půjdu na Do temnoty brzo do kina. ()

Hermione02

Nová doba, nový Star Trek. Pokus o vzkříšení fenoménu se povedl. I když příběh byl v některých místech slabší, chválím výběr herců, kteří se svým původním kopiím opravdu podobají. Klasická hudba z původního Star Treku dodává správnou atmosféru. ()

Ernie_13

Mohlo to skončiť ako prepadák alebo ako skvelý come-back....našťastie to druhé sa stalo skutočnosťou. Nový "Star Trek" pokračuje vo svojich predchodcoch a navyše nejeden z nich aj prevyšuje. 85% ()

Wooke

Nikdy som nevidel starý Star Trek, ale po tomto by som si ho asi mal pozrieť. Škoda len, že nie je čas. Čas je, ale som moc lenivý. To je jedno. Film sa mi nesmierne páčil. Sci-Fi nevyhľadávam, ale toto bolo niečo špeciálne. Normálne sa to vyrovnalo skoro Star Warsu a to je čo povedať. Dúfam, že aj nový bude taký super duper. ()

Arcipes

Výborný design, hezky zahrané (snad jen výkon obvykle spolehlivého Bany vzbuzoval rozpaky), audiovizuálně působivé, průměrně hloupé. Tušil jsem, že jedna z posledních replik bude: "Your father would be proud of you!", nicméně vzhledem k hodnocení i kritikám jsem hollywoodského sci-fi klišé čekal mnohem méně. Vím - bylo to naivní a možná taky dost nefér - ono totiž jde o technicky inovativní, naprosto čistokrevné a konzervativní hollywoodské sci-fi... zážitek z dobře odvyprávěného příběhu se však bohužel nedostavil. 3/5 ()

Mykhaluu

Slušný rozjezd, rychlé brzdění, zajímavá časosmyčka, dojemný konec planety, solidní temná stránka Hectora rozmělněná v tradiční zbytečný filmový balanční nesmysl, který se mi připoměl něco v Captain America... Absurdní fyzicky over the top rvačka, ve které kapitán Kirk ukázal, že asi není pozemšťan sráží zbytečně scénář sráží. Ale s ohledem na nedostatečnou saturaci v oblasti filmové sci - fi, štavnaté čtyři. ()

nula87

Je mi jasné, že celkové hodnocení je nadsazeno početnou fanouškovskou základnou. Nicméně jedná se o celkem zábavný, nicméně taky přetrikovaný film, který sice nemá prostor na nějakou hloubku a propracované postavy, ale přesto - je to ta pravá popcornová zábava pro nerdy. 70% ()

brzozin

Osobne tyhle sci-fi utopie, kde humanitarni armada (kde uz jsem to slysel) roznasi mir a lasku moc nemusim. Tohle se ale velice povedlo. ()

Stejšn

Na můj vkus je to moc říznutý Hvězdnýma válkama, některé scény připomínají Port Mosley, jiné zase ledovou planetu Hoth. Ale jinak je to natočené pěkně, triky, kamera a zvuk parádní a také skvělý střih. Bohužel co se týká černých děr, je tu takových kravin, že víc než tři tomu nedám. A navíc ty scény kolem starýho Spocka.... ou nou.. ()

germiny

No vidím, že jsem k tomuto zatím nic nenapsal, ale asi to ani nebudu nijak rozebírat. Jsem klasický typ, co nikdy neviděl nic ze starších Star Treků a na toto jsem se podíval víceméně náhodou. A ono ejhle - naprostá bomba film! V rámci žánru mě nenapadá snad jediné negativum. Není nijak složité si užít celou stopáž, protože to prostě funguje přesně tak jak má. Jednoduše super. Ale asi jedině v originálním znění. Viděl jsem kousek českého dabingu a prostě jsem se neubránil smíchu. Hlavně když promluvil Čechov :D ()

Brano

Staré časti som nevidel a toto bol môj prvý Star Trek a trochu som ostal sklamaný. Digitálne je to dobré a ani príbehovo to nieje najhoršie, len to spracovanie mi prišlo na môj v kus dosť slabé. Miestami ma film bavil, potom prišli scény pri ktorých som takmer zaspával. A čo sa týka hereckého obsadenia to nebolo zlé. Akurát Chris Pine sa mi do hlavnej postavy veľmi nehodil. Väčšie hodnotenie tomu dať nemôžem, pretože nieje to ten typ filmu, ktorý by som veľmi vyhľadával. Myslím, že sa dalo z tohto vyťažiť viac. Zvuková stránka bola tiež dosť nevýrazná a po dopozeraní filmu ma nenapadá ani jedná scéna, ktorá by sa mi nejako zvlášť výrazne páčila. Jediná ako tak zaujímavá scéna bola na zimnej planéte. Film som si pozrel v českom dabingu a asi som urobil chybu. Postava Antona Yelchina (Chekov) od Petra Neskusila bola tak amatérsky nadabovaná, to sa ani počúvať nedalo . /60%/ ()

Renie42

Raději mám seriály, na tento film jsem se podívala až po šesti letech. Není to špatné, pár vtipných scén, ale co mi vadilo, byl Spock. Možná jsem zaujatá, ale ta jeho mladší verze mi byla nesympatická. To už ten starší byl v pohodě. Ale dá se to překonat a film mi to nějak nekazilo. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (viac)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)