Star Trek

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (viac)

Príbeh rozpráva o prvej výprave mladej posádky na palube hviezdnej lode U.S.S Enterprise. Ich cestu sprevádza veľa humoru a vesmírneho nebezpečenstva. Nováčikovia musia prísť na spôsob ako zastaviť zločinca túžiaceho po pomste, čím ohrozuje celé ľudstvo.
Osud galaxie spočíva v rukách dvoch kamarátov. Jedným z nich je James T. Kirk (Chris Pine), dedinský chlapec a milovník života „na hrane" a druhým je Spock (Zachary Quinto), vychovaný v spoločnosti, ktorá stavia na logike a odmieta akékoľvek emócie. Divoký inštinkt sa stretne s chladným rozumom, ale práve toto spojenie prevedie posádku bez ujmy veľkým nebezpečenstvom... (TV Markíza)

aLPaC

Nejsem úplně fanouškem ST, spíše SW. Přesto nějaké zkušenosti s předchozími filmy mám. Tento nový reboot od mistra Abramse mě ale dostal. K postavám žádné výhrady nemám, k akci také ne. Pro mě příjemný akční nářez. Různé narážky a hlášky nemůžu hodnotit, jelikož jak říkám, ST moc neznám, za to se mi líbili narážky na SW (Pinův jazyk, požírající se zvířata přímo jak z Epizody I). ()

jarmik

Nikdy jsem nebyl fanoušek Star Treku, ale tohle byla super jízda. Akce, humor, vizuálně... obsazení taky boží. Spock a Kirk skvělí! Peggův skřet mě tak pobavil a to jen dvakrát něco zamumlal. :D ()

kritiklon

Nejsem a nikdy jsem nebyl fanouškem "Star Trek" ačkoliv musím uznat, že kultovní proslulost kterou si tato sága vytvořila po celém světě je nezpochybnitelný fakt. Ani seriály, ani filmy mě odmalička netáhly, přišlo mi to vždy po určité době nudné a hlavně monotónní. Tento novodobý pokus je o něco lepší než starší seriálové či filmové počiny této ságy a zdaleka mě bavil více, než jednotvárné, neustále a do zblbnutí se opakující seriálové epizody tvářící se jedna jako druhá. Ale beru-li to jako vyspělé sci-fi až do puntíku a také s tím odpovídajícím měřítkem, je to stále jen průměrný, možná mírně nadprůměrný pokus o převratnou "žánrovku" z této série. Příběh spadá mezi standardně zvládnuté sci-fi a má stokrát ohranou zápletku, což by až tolik nevadilo kdyby byla pojata originálním způsobem, nebo obohacena dobrými nápady. Herci jsou špatní vyjma Zachary Quinta, jehož role Spocka je zároveň jedinou postavou, u které je zřetelně a výstižně nastíněný její charakter. Všichni ostatní jsou jen prázdné figurky které plní své předepsané role, pobíhají, bojují a plácají pseudointeligentní moudra vycucaná z prstu. Bohužel ale je to tak. Škoda protože po trikové a vizuální stránce se na to kouká hezky a nelze "Star Treku" z tohoto hlediska cokoli vytknout! Za mě 3,5* za 73% ()

filipvrbik

Díky Bohu za vzkříšení Star Treku! Jsem sice odkojen Novou generací a ne kapitánem Kirkem, i tak tento film považuju za velmi kvalitní 97% ()

H4ku11

Čo si budem navrávať, pôvodný Star Trek som nikdy nepozeral, vždy som si radšej pustil Star Wars, Stargate alebo čokoľvek iné Star. S čistou mysľou som teda zhliadol nový Star Trek a bol som viac než potešený. Akcia, dôvtip aj rozum, všetko tu je. ()

Mikino00

Moderní a mladší pojetí klasiky má sice slabší děj o pomstě, ale na druhou stranu umě restartuje a připravuje půdu pro další pokračování s docela sympatickou posádkou. ()

bratr.Milan

Nejsem fanoušek Star Treku neviděl jsem asi ani jeden celý díl žádného ze seriálů z dalekého vesmíru. Nikdy mě nebavily ty postavy, které vyslovují srandovní pavědecké nesmysly a přitom se tváří naprosto vážně. V tomto filmu jsou bohužel také, ale Abrams natočil skvělý blocbuster, který vytahuje z průměru filmová výprava, kostýmy, stavby a pocit prostoru a velikosti kosmických lodí, ze kterých jsem si vysloveně lebedil. Herci jsou dobře vybraní, sedí do svých rolí. Jako pravý vulkánec bohužel musím přiznat, že i emocionální stránka filmu je výborná, správně logicky vystavěná. ()

poet

Blockbusterový nášup pre široké bublikum (možno až príliš).:) Niekedy je menej viac a platí to aj v tomto prípade. Abrams sa snažil vtesnať príliš veľa epizód do jedného celku čo možno bolo miestami na škodu. Napriek scenáristickým a hereckými lapsusomi sa jedná o jednoznačne najlepší strar trek za posledné desťročie. Podieľa sa na tom najmä vizuál a pomerne vycibrená akcia minimalizujúca chyby predchádzajúcich filmov. Čakal som však niečo viac ako len popcornovú zábavu, ktorá síce nenudí ale postráda hlbšiu myšlienku. Záverečný okopírovaný preslov tú myšlienku nespraví :)) EUROPA CINNEMAS - hviezdny dátum 07 05 09 ()

rcorp

"To boldly go where no man has gone before." Pche...tvůrci nekompromisně zařízli skalpel do startrekovského vesmíru...jenom aby nám přinesly mišmaš hloupých, klišovitých nebo přinejlepším neoriginálních postupů. Rychle to odsýpá, hlášky perfektně fungují, ale jinak to je tuctovka jak po dějové tak po akční stránce. Jako úvod restartované série ucházející, ale žádná filmová revoluce se nekoná. A za ty všudypřítomné nesmyslné a zbytečné odlesky stráví J.J. pět let v očistci. 6/10 ()

Const.ex

Sám nevím co sem přesně očekával... ale vím, že to nebylo přesně to, co jsem dostal. Už od počáteční scény, která je mimochodem opravdu skvěle natočená, mě sžíralo přesvědčení, že mi tam něco chybí. Dlouho jsem nad tím cestou z kina přemýšlel.. Celé mi to druhý den osvětlila rádiová znělka, která hlásala: film plný efektů a akce! To je ono! Je sice hezké, že se nám Abrams snaží naservírovat novou a určitě o dost lepší verzi "trekovských" filmů, ale přest tu všechnu výbušnost, efekty a akci se mu nějak vytratila ta chytlavá a hypnotizující atmosféra. Sám nejsem žádný velký fanoušek Star Treku, ale pokaždé když jsem jako malý kluk (někdy i teď) v televizi narazil na jakýkoliv díl, ať už "staráho seriálu" (1966) nebo Star Treku: Nové generace (1987), nemohl jsem se odpoputat a jen jsem s otevřenou pusou nechal na sebe působit tu atmosféru. A právě ta Atmosféra s vekým "A" mě u Abramse (jenž má v příjmení také velké "A") tak nějak znatelně chybí.. :-/ ___Příběh sám o sobě není vůbec špatný, ba dokonce je vynikající, ale jeho převedení na plátno je trochu podceněné. Při sledování jsem měl často pocit, že něco důležitého skončilo na podlaze střižny.. něco co by filmu hodně pomohlo. Ono stopáž 126 minut při dnešních filmových možnostech není nic světoborného. A když se člověk zamyslí nad tím, že se vlastně jedná (jak si mnozí přejí) o začátek nové serie, tak těch 126 min se ukazuje jako podprůměr. Film tak uteče rychleji než se člověk stačí s posádkou trochu více seznámit (jasně spousta lidí bude nesouhlasit a podotkne, že na zevrubnější seznamování boudou další díly.. ale já jsem šel na film, od něhož očekávám, že bude komplexní a dá mi možnost novou posádku poznat aspoň na tolik, abych měl chuť na pokračování vůbec jít). ___Herecké obsazení je přesně na tolik věrné originálu a přesně na tolik "nové", aby se zalíbilo jak starým příznivcům, tak i náhodným divákům Star Trekem neposkvrněných. A působí také dojmem, že si dal někdo zatraceně záležet na tom, aby se ty prachy do filmu vražené několikanásobně vrátili. Docela mě ale překvapilo, že pro mě není "tím zajímavým" ani buřič James T. Kirk a ani upjatý Spock, ale Dr. Leonard 'Kostra' McCoy v podání Karla Urbana a záporák Nero, jehož skvěle vystihl Eric Bana. Škoda jen, že dostal Bana tak málo prostoru na plátně.. což jestli se nemýlím je hlavním problémem všech padouchů v trekovských filmech. Další překvapení: kdo by čekal, že Scottyho (Simon Pegg) porazí v zábavnosti Hikaru Sulu (John Cho). Chudák Pegg asi nepochopil, že být trapně zábavný za každou cenu je někdy spíše otrava.. ___ To nejradikálnější mě ale nejspíše příjde celá Abramsova koncepce "úplného" restartu. Z níž vlastně vyplývá, že vše co se odehrálo v předešlých seriálech a filmech je alternativní budoucnost a tedy.. sakra to mě štve! ___ Proč tedy nový Star Trek vidět? No.. hlavně kůli efektům (bitvy ve vesmíru jsou to nejlepší co jste za poslední roky mohli v kině vidět), akci (Sulu to s mečem umí opravdu dobře a Kirk mlátí vše co vidí), explozím (vše co teoreticky může vybuchnout také vybuchne), hercům(jsou to přeci jenom docela sympaťáci) a taky proto, že ať to člověk kritizuje jak chce, tak je to pořád výborná zábava.. 85% ___ P.S. - nenechte si ujít titulkovou sekvenci na konci filmu.. je to totiž vizuální lahůdka. () (menej) (viac)

halogan

J. J. Abrams a Michael Giacchino nám připravili audiovizuální orgie, které strhnou i kohokoli, kdo Star Trek nikdy neviděl (včetně mě). Ale strčit do této famózní podívané komedianta Simona Pegga nebo Antona Yelchina (hraje velice ruského rusa), to bylo podle mě nejhorší rozhodnutí, které mohli v castingu udělat. Kazí to dojem z jinak perfektně udělaného filmu. Live long and prosper. ()

Clavius

Jak to filmové léto 2009 náramně začalo, snad nebude takhle vysoko postavená laťka příliš kolísat (v případech T4 a Transformers 2). Jednoduše sci-fi jak má být, klaním Vám poklonu pane Abramsi, doufám, že u žánru sci-fi zůstanete příštích pár let. ()

Martinius

jedenasty diel star treku som ako odchovanec tejto serie a zaryty fanusik celeho jej vesmiru ocakaval s napatim i so zastupom otaznikov. podari sa producentom najst strbinu pre nove myslienky, novy dej a zapletky s kompletne novou zostavou doteraz neznamych tvari? je este vobec niekde priestor na pokracovanie pomerne uceleneho a mimoriadne komplexneho generacneho pribehu siahajuceho od vynalezcu 'warpu' zeframa cochrana cez prveho kapitana versmirnej enterprise jonathana archera, legendy originalnej serie (kirk & co) az po trekovsky establishment dalsej generacie v podani picarda, daty, rikera, siska, janeway ci vnadnej seven of nine? este pocas filmu mi bola odpoved jasna: ano, podarilo sa. star trek 11 sice vstupuje tam, kde este nikto pred nim nebol, predsa len zostava tak doverne znamy - do samotnych zaciatkov legiend zo 60. rokov, kedy sa kirk, spock, scotty, mccoy, uhura, sulu a cekov po prvykrat spolocne stretavaju na palube enterprise. je pozoruhodne, ako sa producentom i pomerne neznamemu reziserovi podarilo s novou hereckou garniturou zachovat autenticitu i osobnost povodnych charakterov. kirk je kirk ako ho velmi dobre pozname - impulzivny, tvrdohlavy, svojrazny, arogantny, suknickarsky macho s odvahou za celu legiu a charizmou strhavat davy. spock je spock - nadpriemerne inteligentna zmes vulkanca a cloveka so zmyslom pre (casto nechceny) mimoriadne suchy humor a s priepastnym vnutornym rozporom medzi logikou a citmi, ktory sa po (pre drvivu vacsinu trekkies) sokujucich udalostiach v priebehu filmu este viac prehlbi. karl urban bol skvelou volbou pre vecne kverulujuceho ufrflanca doktora mccoya, rovnako ako scotty ("shawn of the dead") ani zlomkom neprichadza o svoju extravagantnu vynaliezavost, uhura o svoj povab alebo navigator cechov o grotesknost vdaka svojej prehnane artikulovanej ruskej anglictine. vsetkych fanusikov nesmierne potesi, ze 11-ka neobjavila ziadne nove (dalsie...) startrekovske koleso, ale velmi vynaliezavo pokracuje tam, kde legenda zacala. kracajuc v jej stopach ale bez toho, aby posliapala po jej ideach ci idealoch. sice nas prinasa do akejsi "alternativnej reality", zostava vsak len na novej vetve toho isteho stromu. summa summarum, novy star trek je jedno velke a vydarene hommage na povodnu seriu od gene roddenberryho. ()

Oxymoron

Tak to Star Treku asi trochu pokazím - sešlo se několik šílených náhod a já se octnul na premiéře tohodle sci-fi filmu, i když jsem seriál nikdy nesledoval, vesmírné sci-fi mě (až na pár výjimek) moc nebere a do toho všeho na mě zbyl lístek už jen do první řady, ze které se absolutně nedá na nic koukat (hlava mě začala bolet ale až v půlce), natož něco vyloženě prožít. První půle mě ale příjemně překvapila - svižně utíkala, všudypřítomné "retro zpracování" mě taky potěšilo a hlavně se celý děj neodehrával jen na lodi Enterprise, čehož jsem se bál před začátkem promítání jako čert kříže. Druhá půlka mi ale nedala už nic a já jen klinbal hlavou a těšil se, až budu moct jít domů. Omlouvám se tímto všem fandům žánru a Star Treku obzvlášť, ale pro mne je tenhle film klasický "neurazí nenadchne". Bude to nejspíš ale mnou :) ()

Strike

Famozní. Opravdu nevím co tomuhle filmu vytknout. Herci výborně vybraní, skvěle se hodí do svých rolí + jsou svým předchůdcům velmi podobní ( + Uhura je very hot) a skvěle hrající (zaujal Eric Bana). Scénář je chytře napsaný a i když je zde spousta vysvětlovacích scén, tak nenudí, film jede na výborném tempu. Další co zaujme je hudba, která třeba ze závěrečného souboje Spock x Nero, kdy se objeví Enterprise vytváří opravdový vesmírný orgasmus. Prostě celkově naprostá spokojenost a čistejch 5* P.S. Samozřejmě Leonard Nimoy ruluje... ()

ddf76

Tak restart se Abramsovi povedl na jednicku. Skvele obsazeni herci v mladsich verzich Star Trekovske posadky. Jsem zvedavej, jak bude vypadat dvojka a jak se bude vyvijet vztah Uhury a Spocka. ()

Illy

J.J. Abramsovi se to povedlo, natočit moderní a restartovaný Star Trek, přitom na něj inteligentně naroubovat předchozí ságu a otevřít nové možnosti. Film samotný je téměř dokonalý. Perfektní kinopodíváná pro všechny fanoušky sci fi. 95%!!! ()

Jacek

Abramsovi se podařilo neuvěřitelné – dle všeho znovuoživil potenciál tak trochu zdechlého kultu. A to jak potenciál kultovní a vypravěčský, tak potenciál komerční. Což je cosi, co se před pár lety zdálo jako něco, co by se mohlo stát právě tak leda v nějakém budoucím scifistickém světě... ()

Chosé85

Po dlouhé době jsem se na velkém plátně dostal do hlubin vesmíru prošpikovaném jemným humorem. Star Trek jako takový znám už od dětství, sledoval jsem jednotlivé seriály i celovečerní filmy a tento nejnovější počin Abramse jim ostudu nedělá a naopak kvalitu zvyšuje. K tomu výběr sympatických postav, které tvoří budoucí posádku lodi Enterprise. Vizuální stránka je hlavně v kině podmanivá a tak souboje Romulanů a Federace si užijete.... Ale po pravdě řečeno něco tomu chybělo (absence vygradovanějšího konfliktu mezi Kirkem a Nerem) a naopak přebývalo (jako například podle mne zbytečná scéna s CGI tvory) 80 %. ()

Aldanar

A jo, dám tomu 5*, poněvadž ten film fakt neměl hluché místo, byla to fajnová jízda od začátku do konce. Odkazů na staré série tam bylo více než dost, všehovšudy mi vadily jen 2 scény z celých 126 minut. Bezva podívaná i pro ne-nerdy:D A pro nerdíky, jak napsal Tetsuo, hotové orgie! I slzu jsem na konci zamáčkl... ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (viac)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)